Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20 връзка wifi и мобилни данни
#1

здравейте някой има ли проблем със wifi имобилни данни. поне при мен е така в смисъл когато нямам интернет и рутера работи не превключва на мобилен интернет.ако изклча рутера си превключва но ако е вкл. и спре интернета, не превключва wifi + ми е включен някой има ли същия проблем и имали начин да се поправи.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не разбирам, какъв точно ти е проблема, но с правописа е доста сериозен.

LG G2 & LG Leon ---> HUAWEI P20 Pro
Цитирай
#3

(2018-06-09, 03:56:29)vla написа:  Не разбирам, какъв точно ти е проблема, но с правописа е доста сериозен.

Пише се ,,какъв точно ти е проблемът'' а не ,, проблема''..
Цитирай
#4

Благодаря, за критиката за моя проблем със правописа, разбирам че сте моного,, интелигентен '' човек. проблемът ми е автоматично превключване на мобилни данни когато wifi спре сега разбра ли ме или да обесня по-просто като за умен човек.
Цитирай
#5

Ей това включено ли ти е? 
[Изображение: Screenshot_20180609_1358550.jpg]
Ако съм разбрала какъв е проблема де, защото (без да се обиждаш), ама е малко неразбираемо обяснението какво и кога не се включва като нещо друго се изключва, без да ти засягам правописа.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

сега обяснявам, вие сте у вас и имате интернет през  wifi но!! той спира и аз трябва ръчно да изключа wifi за да ми тръгнат мобилните данни. Досега със друг телефон не е било така те си тръгват автоматично. Това се опитвам да кажа а никой не разбира. wifi и мобилни данни са ми вкл. Но благодаря все пак за отговорите
Цитирай
#7

Добре, сега разбрах, защото го обясни разбираемо.
Обаче ми се струва, че и при мен не тръгват автоматично мобилните данни когато съм си у нас, интернетът е през WiFi и рутера спре. Даже не ми се струва, а съм сигурна, че е така, но не знам защо. Може да си е от модела или някой ако открие настройка за това, ще е добре. 
Предишния ми телефон беше Samsung Galaxy S7 Edge и в момента, в който рутера запецне, се прехвърляше на мобилни данни сам.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#8

Yessss... успях точно така . Ако някой намери решение да пише.  Благодаря, за търпението с моя правопис.....
Цитирай
#9

Така като влезеш в Wireless & Netwroks -> Wifi -> Wifi+ . 

Това дали няма да ти реши проблема?

OpEn YoUr MiNd , OpEn YoUr SoUrCe CoDe!!!
Цитирай
#10

всичко е включено wifi + също. пробвайте, като изкарате кабела за интернет от рутера дали? ще превключи на мобилни данни. Поне при мен не превключва.
Цитирай
#11

Колега няма как да се случи. Рутера не получава интернет през LAN кабела и излъчва безжично. Когато по кабела няма нет, безжичната мрежа я има, wifi, но няма интернет. Телефона няма как да знае, че рутера не получава от Лан кабела интернет, той получава създадената от рутера WiFi мрежа и мисли че има нет. Wifi+ е когато дръпнеш захранващия кабел и рутера спре, тогава ще мине на мобилни.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на boris.stz за това мнение:
  • yoshimitsu356
Цитирай
#12

При samsung S6 edge+ и moto z play 2 не е така, тоест се свързва.
Цитирай
#13

(2018-06-09, 21:21:09)boris.stz написа:  Телефона няма как да знае, че рутера не получава от Лан кабела интернет, той получава създадената от рутера WiFi мрежа и мисли че има нет. Wifi+ е когато дръпнеш захранващия кабел и рутера спре, тогава ще мине на мобилни.

Абе, Samsung-ът знаеше... 
WiFi+ е включено, но като спре нета на домашната мрежа, телефонът не превключва сам на мобилни, при все, че те си стоят включени. Обаче като излеза от обхвата на моята си мрежа, си включва мобилните и изключва достъп до WiFi. Но това става чак когато загуби обхвата на рутера някъде долу пред блока. Вкъщи превключва на мобилни само, ако изключа рутера, а не като е включен, но му е избягал нета. Сега не знам дали и аз обясних разбираемо. Повтарям го кратко. 
Т.е. включен рутер, но без интернет връзка - не превключва на мобилни, въпреки че губи интернета. 
Изключен рутер - веднага превключва на мобилни.
А Samsung превключваше на мобилни, щом се затрие нета по жицата, въпреки че рутерът е включен. В това е разликата.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#14

Е аз те разбирам. Защо? другите не разбират не знам.

Мисля!  че във опции на разработчици има опция. Агресивно предаване на wifi към мобилни данни, което мисля оправя проблема. Превключва автоматично на мобилни данни - когато нета по-жицата спре.  Ехааа може би решихме? проблема!

Да колеги това е, само че при рестарт, функцията се деактивира.
Цитирай
#15

Настройки.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Lg G7ThinQMate 10 pro, 
P20lite, Xiaomi Mi A1,Lg g3;Samsung S8;LG optimus G;LG G4;Xperia NEO ics;ASUS TF700T ICS-JB4.2.1; LGG2;Xperia Z1compact:Xperia Z3compact(Orange), Xperia z2, Huawei P9lite @posamkata
Цитирай
#16

Ще е чудесно сега, ако кажеш къде из настройките да го намерим това...

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#17

При нашите телефони се намира в меню на разработчика. Там чекваш винаги активни мобилни данни.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#18

Супер! Толкова ли е трудно да кажеш "Настройки -> това -> това -> меню на разработчика -> чекваш онова за данните". Сега се налага да питам и къде е това меню? Не всички сме разгадали всяка настройчица на този телефон. Като ще помагате, моля, нека е адекватно, за да не се налага да питам по 10 пъти. Ми търсих, търсих и не намерих това меню на разработчика, не питам просто така автоматично! Накрая ще ми се скарат, че вечно нещо питам, но като е обяснено така, иди го търси...

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#19

функията, меню на разработчика се активира така. /настройки/ система/номер модел/ вкарвате паролата на тел. и би трябвало да активира функцията. след това настройки/система/опции на разработчици, и търсите агресивно предаване на wifi към клетъчен. ететова е...
[-] 1 потребител изказва благодарност на moro4321 за това мнение:
  • Бижу
Цитирай
#20

Настройки-система-за телефона- помпиш номер на версията и ти изписва вече си разработчик после от меню опции за разработчици активираш винаги активни мобилни данни.

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Xeno за това мнение:
  • Бижу
Цитирай
#21

Пак се връщам аз към тази дискусия... Пак забелязах, че при всички тези активирани описани по-горе неща, при изчезване на сигнала на WiFi "по жицата", не превключи телефонът ми към мобилни данни. Лаптопът отворен, но не съм забелязала, че е изчезнал нетът и на телефона не получих нотификации от месинджърите, а индикацията за WiFi е активна и не превключва на мобилни. Това го разбрах когато все пак получих връзка с рутера и заваляха съобщенията, а телефонът си е мълчал до мен.
Единствено в менюто за разработчици не беше активно "Агресивно предаване на wifi към мобилни данни". Рестнах си рутера и се яви WiFi, но чак тогава включих това Агресивно предаване на wifi към мобилни данни и не можах да разбера дали ще превключи.
Какво пак не ми е наред по настройките? Включих агресивните и остава да чакам друго изчезване на домашния нет... или още нещо трябва да пипам по настройките.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#22

Възможно е да не е прехвърлило към мобилни данни защото телефона е "заспал" и дори и да си имал wi-fi не се е синхронизирал.

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • Бижу
Цитирай
#23

Е, това па защо?! Има ли настройка, с която да не "спи" в такива случаи? Много ме дразни... Нет от две страни и накрая няма връзка ни с единия, ни с другия. А и рутерът ще сменя още утре, че и той е скапан, та го рестартирам поне по веднъж на ден!

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#24

Относно рутера, гледай да не е от тези за 30-40 лева, че или са или ще станат като стария.

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#25

Благодаря, знам! Този е "служебен", от доставчика ми, а те предлагат евтини и скапани. Все се каня да го сменя и все отлагам, но вече ще го направя със сигурност!

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)