Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с контактите
#1

Колеги,някой може ли да ми каже,как да направя така че контактите от профилите да не се показват,а само тези от сим картата ? През настройките го правя да са видими само тези от сим картата,но когато звъня на даден човек който го има и в сим картата,и в гугъл профила,името което изписва е от профила а не от сим картата както съм го записал. Отделно че след известно време само си сменя да са видими всички контакти,а не само тези от картата.

И още 1 въпрос,при вас има ли ограничаване на броя на символите за името на контакта,при мен повече от 7-8 букви не ми дава да пиша за име...
Аксесоари
#2

Огранкчение има ако са на сим картата и ако са на кирилица. На латиница броя на символите е по-голям. За другия въпрос не знам защо така се получава. Кажи скакъв ром си, версия итн.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
#3

Това мидля че отговаря на въпроса ... ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
#4

Прехвърли си всички контакти в Гугъл акаунта. След това си изтрий всички контакти от сим картата. Така ще си решиш всички проблеми.
#5

Работата е там че аз не искам да са в профила а в сим каръата,профила не го ползвам само аз...
#6

В такъв случай отиваш в настройки - системни приложения - контакти
Слагаш отметка за показване на контакти от сим
След това точно под него е Configure contact lists - там избираш да показва само сим
#7

Ами то Е така,но като звъня на контакт който го има и в сим картата и в един от профилите които съм сложил на телефона,контакта го показва с името от профила а не от сим картата... В контакт листа името си е както аз съм го записал,но тръгна ли да звъня го изписва както е записан в профила и след това в лога на обаждания го пише също както от профила...
#8

В такъв случай
1. отиваш в синхронизациите и спираш гугъл контакти
после отиваш в contact storage (oт инсталираните приложения -> показване и на системни)
така ще изтрие гугълските.
НО за вайбър и т.н вече не знам. В смисъл дали и те няма да почнат да се месят
#9

Спрял съм и на трите профила които имам на телефона синхронизацийте,но това за контакт сторидж-а не го разбрах къфе и какво точно да направя...
#10

Settings - installed apps - трите точки горе вдясно - show all apps - contact storage - clear data
#11

Мхм....само дето изтри всички телефони,не само тези от профила.

Свга като се опитвам да прехвърля телефоните от паметта на телефона към сим картата,прехвърля само 2 и другите не иска,нито на куп,нито 1 по 1... Идеи защо ?
#12

няма логика да изтрие картата. Все пак е приложение, в което се пазят всичките контакти. картата си е отделна памет. нещо друго е станало.
Тъй като не съм прехвърлял контакти към сим от много време не мога да кажа как би станал записа към нея.
Има значение колко стар е и самия чип, новите са с повече памет
#13

Не знам,но факта е че изтри вс. ъелефони,добре че ги имам повечето на стараа карта. А колкото до експорта и инпорта,от 80 контакта копира имс няма 5-10 и другите не иска....

Друга кретения....задавам да показва всички контакти,абсолютно всичките са по 2 пъти показани,веднъж в сим картата и втори път в телефона. Задавам да показва само телефоните от сим картата,показва 17 контакта...

Трета глупирация...обединявам 1 по 1 всички контакти,изписва ги вече по веднъж и че са в сим картата,задавам отново да показва само контактиъе от сим картата,отново показва само 17 контакта... Нема толкова смотан телефон,ей такива елементарни бъгави работи колкото иска,направо да ти скъсат нервите.
#14

Не съм сигурен, че проблема е в телефона.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
#15

Здравейте, след последния ъпдейт на MIUI Global 9.6.1.0 във втория Вайбър (клониран) ми изчезнаха всички контакти? Ако някой има подобни проблеми да сподели решението.
#16

Оправих се с проблема с помоща на друг телефон... Темата е за ключ или триене.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)