Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG V40 - слухове и спецификации
#1

[Изображение: 22279795_m.png]
LG V40 - слухове и спецификации

LG V40 ще има общо 5 камери

Според източник на androidpolice, LG V40 ще има общо 5 камери - 2 отпред и 3 на гърба на телефона.
Втората камера на гърба със сигорност ще е познатата ни от G и V серията с широкоъгълен сензор. За третата обаче нищо не се споменава. Вероятно ще е сензор с 2x-3× optical zoom (Ха дано)
Не е ясно какво точно ще правят предните, но поне една от двете (а вероятно и двете) ще се ползват за лицево разпознаване чрез създаването на 3D карта на лицето. Това ще е възможно благодарение на позиционирането на камерите подобно на човешкото зрение и по този начин да заснемат стерео изображения.
Устройството ще предложи изрязан дисплей (не е ясно дали ще е LCD или OLED), a освен това ще има дизайн като този на G7 ThinQ. Очакваме още чипсет Snapdragon 845, Quad DAC за подобрен звук, специален бутон за активиране на Google Assistant и сензор за отпечатъци върху задния панел.
По-рано тази година LG казаха, че OLED дисплеите са запазени за V серията, та най-вероятно ще е с 6.2-6.4 изрязан OLED дисплей.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
Аксесоари
#2

Не знам за камерите ама дано няма тая изрязана простотия на дисплея!
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#3

След последните им изпълнения, докато не видя какво ще изакат (защото вече това правят), няма да повярвам преди да го пуснат официално. Надявам се поне моча да ни спестят и да се сетят, че мястото на аудио жакът е отдолу, не отгоре (често срещано лошо изпълнение сред производителите), както и че телефон за мултимедийни маниаци е нормално най-накрая да получи и стерео говорители.

Време беше и за този модел да има тема, добре си се сетил.
Цитирай
#4

Аз пък ще се радвам да има и това да е наистина новия втори екран. Тоест да е по подобие на V10/V20, но изрязаната част да е в средата. Тази лентичка, която я сложиха във V30 не може да замени функционалността на втория екран.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#5

(2018-06-28, 13:43:28)fifth_root написа:   и да се сетят, че мястото на аудио жакът е отдолу, не отгоре (често срещано лошо изпълнение сред производителите)

Това пък откъде ти хрумна. Естествено, че жакът трябва да е отгоре.
Цитирай
#6

(2018-06-28, 14:15:02)anatol06 написа:  Това пък откъде ти хрумна. Естествено, че жакът трябва да е отгоре.

Ти пък точно, хахах!

С жак отдолу:
[Изображение: headphone-good.gif]

С жак отгоре (и къде често се озовава кабелът):
[Изображение: headphone-bad.gif]


vargala81 написа:Аз пък ще се радвам да има и това да е наистина новия втори екран. Тоест да е по подобие на V10/V20, но изрязаната част да е в средата. Тази лентичка, която я сложиха във V30 не може да замени функционалността на втория екран.

"Новият втори екран" при тях е ясно какво е. За съжаление, не прецениха да си запазят своя, а се втурнаха по вълната. А техният си втори екран беше много по-практичен, защото беше просто по-голям, а некато тук - един вид две малки.

V35 е извънредно творение, затова няма и моч. Дали ще бъде така и с V40 обаче, хайде G-серията е различна.
Цитирай
#7

(2018-06-28, 14:15:02)anatol06 написа:  Това пък откъде ти хрумна. Естествено, че жакът трябва да е отгоре.

Че като вали и да се пълни с вода като говориш по водоусточивия телефон и после да чакаш да изсъхне? По принцип не го нося често в джоб, но когато го правя го поставям с USB порта нагоре. Съответно ако слушам музика със слушалки в движение, ми е по-удобно да е долу.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8

Извинявам се за спама, но ако се държи телефона във джоба със слушалката надолу (ако не се ползват слушалки в момента), трябва да се завърти и чак тогава да се види кой звъни и да се отговори. Ако е със слушалката нагоре само се изкарва от джоба и се вижда нужната информация. Същото е и със включени слушалки, разликата е само, че изкарваш телефона да погледнеш кой звъни.

#TeamPixel
Цитирай
#9

Всеки вкарва телефона в различни джобове...
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#10

След като слушалката се пада долу, а микрофона горе няма как да не се завърти телефона, без значение в кой джоб се слага. Wink

#TeamPixel
Цитирай
#11

Погледнете gif-овете, дават ориентация. Пък и държейки телефона на ухо, след като свърши разговорът, ръката се отпуска надолу към джоба и коя част всъщност се насочва към него - горната или долната? Big Grin То е естествено движение, хайде да не отчитаме, че ако жакът е отгоре, то кабелът на слушалките често може да пада на дисплея, което не е болка за умиране, но защо пък и това дребно излишно дразнение.

@kumbeto, ми аз го държа със слушалката надолу, звъни, вадя го от джоба, виждам кой е и толкова, не разбирам теб кое те затруднява в това положение.

За да е и по темата: V40, за да е адекватен конкурент, трябва да е в най-лошия случай с 6 GB RAM, да не кажа, че е по-редно с 8.

Жак отдлу
Жак отгоре
Цитирай
#12

Колеги имайки предвид че LG V40 най вероятно няма да има официален внос в България и сигурно ще се продава само от гаражни фирмички на които е рисковано човек да оставя парите си до някъде обесмисля и без това безсмисления спор за местоположението на стерео жака.
Цитирай
#13

Може и да официално.    
Цитирай
#14

Това касае G7 а не V40 до колкото виждам.
Цитирай
#15

(2018-06-28, 20:41:52)Smaug написа:  Колеги имайки предвид че LG V40 най вероятно няма да има официален внос в България и сигурно ще се продава само от гаражни фирмички на които е рисковано човек да оставя парите си до някъде обесмисля и без това безсмисления спор за местоположението на стерео жака.

Е ще разчитаме на... да не им правя реклама, че знам ли, може пък някой да реши да ме санкционира за това, но се сещате, предполагам, няколкото коректни търговци.
Цитирай
#16

Е не виждам що да не важи и за В40. Ще видим.
(2018-06-28, 20:45:53)Smaug написа:  Това касае G7 а не V40 до колкото виждам.
Цитирай
#17

Интересно ще бъде, ако добавят 3-та телефото камера.
Цитирай
#18

Да се надяваме тия много камери действително да вдигнат нивото.
Дано да е пипнато и да има редица подобрения в ръчния режим, с ефектите ,при видеозаписите/редакцията и тн, а не да правят номерата на Samsung само да ръгнат малко повечко рам, евентуално, и абсолютно нищо повече от стария модел.

[Изображение: v32.jpg]
Цитирай
#19

40 мп сензор си е 40 мп сензор от където и да го гледаш. Триковете са в главата ти.
Цитирай
#20

Съдя според P20 Pro, с който снимах и който наскоро мой близък си купи и сравнихме с G4,като за пореден път се оказа,че не може да мине G4 по абсолютно нищо!
Даже и ще ти цитирам думите му:
-Е, не може да се сравнява с LG.

Първо в магазина като го пробвах го видях ,че е нищо особено и сега за втори път пак не може да изкара по-добри и детайлни снимки от G4.

Кво да говорим повече?
Цитирай
#21

Да бе. Изобщо да не правят други телефони САМО Г4 и тва е. Не се излагай. Мейт 10 про снима по добре от Г4. Вчера ги сравнявах.
Цитирай
#22

Не казвам само G4 , просто го дадох за пример как толкова рекламирани като най-добрите камерафони издишат при сравнение с него.
И ще се изложат всичките накуп mate 10, p20/p20 pro и при сравнение с G5/G6/G7/V10/V20/V30/V35. Гарантирано.
Дотук лично съм сравнил с G4, V10 и V30 Huawei P10 PRO ,моя P20, P20 Lite на леля ми, както и един P20 PRO-всичките ИЗДИШАТ при сравнение с LG-тата.
А за видео да не говорим ,че става още по-смешно...
Когато аз пиша нещо, то не е теории и фантасмагории, а неща, които лично съм проверил най-подробно.
Мога да ти кажа,че единствено един Pixel 2 ми се стори като телефон ,който може да се сравнява с LG, не конкретно и само 4-ката.
Цитирай
#23

Добре, добре. Фантазирай, няма лошо.
Цитирай
#24

Не, няма лошо да приемеш,че има хора ,които са сравнили доста повече апарати от теб, за да стигнат до дадено заключение, докато ти и другите теоретици си правите грешни заключения на базата на едното телефонче в ръцете ви и няколко ревюта и статийки от интернет!
Цитирай
#25

Колега, искаш да кажеш, че през 2015г, LG са достигнали един връх в мобилната фотография, който никой до този момент не е успял да покори ?
Останалите производители и на сензори и на телефони, все още не могат да подобрят качеството на снимките и LG G4 е устройството с най-добрата камера и до ден днешен ?
[-] 1 потребител изказва благодарност на elcerebro за това мнение:
  • eksoldier
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)