Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос отностно китайски резервни части за смартфони
#1

Основно говоря за качеството на дисплеите, лентови кабели и д.р не са от толкова голямо значение.
Знаете ли дали всички копия на дисплеи за смартфони които се внасят в България са с еднакво качество? Оригинални може или от употребяван телефон на части или евентуално в оторизиран сервиз въпреки, че там не продават части а само заменят. А в онлайн магазините няма гаранция дали дисплея е оригинален и 200лв да пише може да е същия като този за 80лв. Съществува ли такова нещо като реплика с високо качество или нискокачествена реплика тук в България?
Защото нещата които гледам ми изглеждат еднакви.
Цитирай
Аксесоари
#2

Китайците имат степени на качество и не всичко китайско е лошо. Въпроса е, че до нас идва предимно ниското качество на цени като първо. Като те питат оригинален китайски (смисъл първо качество) или от евтините, сякаш има разлика - те имат от последното (не)качество , продаващо се на високи цени. То е по-добре да си поръчаш екран от Китай и дадеш пари само за труд, отколкото да чакаш на това, което и слагат. Поне моите впечатления са такива. За камерите по същия начин - има едни сензори заместници, дето ги слагат, уж били камери от повредени телефони (или с iCloud примерно). Лично съм се убедил на заменена на 4S камера с "оригинална" за какво "качество" ставаше на въпрос после, беше отвратително. Уж оригинална част.

На пазара ни почти всяко нещо е възможно най-евтиното и се продава възможно най-скъпо, и ей там говорим за прогрес и други теми..
Цитирай
#3

Специално при айфоните, оригинални части не можеш да намериш, освен ако нямаш връзки в някой техен магазин. Всичко дето се продава по магазините, онлайн, от Китай - са ментета, с лошо качество. Затова обикновено е по-добре да си вземеш необходимото от телефон на части или директно от официалния магазин (обаче там цените са много хубави). С китайски ментета съм се убедил многократно, че повече няма да експериментирам! Отвратителни са. При другите марки телефони предполагам, че е подобно положението.
Цитирай
#4

А има ли гаранция, че примерно в сервиз на самсунг ще сложат оригинален дисплей? Когато поръчвам части из онлайн магазините в БГ винаги има едно 50лв разлика и не знам заради качество ли е или просто търговеца си е сложил тази цена.
Цитирай
#5

Ако е оторизиран сервиз, не би трябвало да има проблеми, те работят директно с производителя.
Цитирай
#6

В сервизите работят с китайски части, но по некачествени и доста по скъпи от тези които аз съм си купувал от Китай. За мен въпросът дали да си купувам части от Китай не стои. Трудностите са две. Първо да разбера дали ще мога сам да си сменя частта и ако не мога, кой ще може. Второ, да успея да избера точно това което ми трябва.

Doogee S30
Цитирай
#7

Във оторизиран сервиз на марката се ползват оригинални части. Понеже съм запознат лично с телефоните и дисплеите и знам че няма лъжа и измама там. Все пак ако е гаранционен телефона и се смени в такъв сервиз гаранцията продължава

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#8

Това, че гаранцията продължава, не означава че частите са оригинални! Частите са им китайски поне на 90% , но имат техника за диагностика и ремонт от производител и им е по-лесно за повечето ремонти. Пък и винаги на гаранционен апарат могат спокойно да сменят 2-3 пъти една и съща дефектирала част, като микрофон, моторче за вибрация колонката за слушане и др.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#9

Помолиха ме да сменя дисплея защото в оторизирания сервиз им искали към 300лв а телефона е в гаранция. Дисплея струва 160лв ама ако приема да го направя гаранцията им пада, и няма гаранция дали ще харесат дисплея който ще сложа. Макар, че магазина от който ще поръчвам пише, че работят специално със оригинални части от Самсунг.
Цитирай
#10

(2018-07-08, 14:17:51)Andon0v написа:  Специално при айфоните, оригинални части не можеш да намериш, освен ако нямаш връзки в някой техен магазин. Всичко дето се продава по магазините, онлайн, от Китай - са ментета, с лошо качество. Затова обикновено е по-добре да си вземеш необходимото от телефон на части или директно от официалния магазин (обаче там цените са много хубави). С китайски ментета съм се убедил многократно, че повече няма да експериментирам! Отвратителни са. При другите марки телефони предполагам, че е подобно положението.

Чак толкова неповрорими хайде да не са, че са Made in China и те. Истината е точно тази: китайците имат и скапани стоки, и много добри.

Във фирмен/оторизиран сервиз дали ще сложат оригинална част е въпрос. Дори да не е е важно да е пълноценен заместител и че запазва гаранцията.
Цитирай
#11

То всичко е там направено, но едното във фабрика, а другото в квартален гараж. За оторизираният сервиз съм на 100% сигурен, че ще ти сложат оригинална част (OEM), защото частите им се доставят от производителя, обаче цените понякога са двойни.
Цитирай
#12

(2018-07-10, 22:32:28)script kid написа:  Помолиха ме да сменя дисплея защото в оторизирания сервиз им искали към 300лв а телефона е в гаранция. Дисплея струва 160лв ама ако приема да го направя гаранцията им пада, и няма гаранция дали ще харесат дисплея който ще сложа. Макар, че магазина от който ще поръчвам пише, че работят специално със оригинални части от Самсунг.

То остава и да напишат "продаваме ментета" .... Винаги така ще напишат, аз не бих повярвала ...Излиза, че тези хора за стотина лева разлика (300 лв - 160 лв - труд) ще рискуват да им се сложи менте и да им отпадне гаранцията  Huh Huh Huh . Нямам предвид, че ти ще си некоректен с тях, вижда се, че си загрижен, но психиката на клиентите ме хвърля на черешата ...

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

Ами за това дойде при мен защото скъпо им се сторило в оторизирания. А сега шефа като каза искай 220-240лв клиента отново се колебае Big Grin .
Но това е, че дори и аз не мога да съм сигурен какво поръчвам без да съм го сравнил с оригинала като сглобка/качество на LCD.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)