Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

5" с добър обхват (250-350лв)
#1

Идеи за 5" средна хубост телефон, с хубав обхват и що-годе читава камера?
Да е черен (или поне предния панел).
Бюджет 250-350лв. Може и от чужбинско.
Мислим си за Xiaomi redmi 4x

На селото ни е слаб обхвата и даже се замисляме дали да не слагаме домашен...или някоя антика с голяма антена.
Ще пробваме и с червените (предплатена карта), но и те са намалили мощността на клетката...

Ще е двусимов а всеки случай (с предплатена на втори оператор). 
Досегашния тел е старичък... Самсунг С 3 нео 4,8" (няма 4Г)....

Домашен тел не ни се пуска, по 10лв/мес.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте ! Искам да се извиня към колегата чиято е темата, но и аз съм с подобни търсения с малко повече допълнения! Моите изисквания са да е с цена около 450-500 лв макс , да не грее , батерията да държи , да може да се руутне. Поздрави !
Цитирай
#3

Huawei P8 Lite. Двусимов е, със задната камера можеш да направиш прилични снимки, ако свалиш някои приложения за целта. Има 4G. За добър обхват не гарантирам, зависи и от оператора. Моделът вече е стар, но може да се купи и употребяван на добра цена. По-нови алтернативи са Xiaomi 4X и 5А. И трите модела са 5''.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#4

Технически от какво зависи, добрия обхват на апарата?
Xiaomi 4X е най-компактния. За камерата няма особени добри мнения, но с приложение може би...
 P8 lite e малко по-граматурен.

Има опция от червените с договор да се закупи. Smile

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#5

Мисля че redmi 4x е най-адекватнкя избор, но от камерата не очаквайте чудеса, разбира се всеки си има различни разбирания за добра камера. . Винаги можете да го разгледате преди да го вземете. С обхвата е много
относително но ако редмито няма обхват да знаеш че каквото и друго да вземеш за тези пари сигурно ще е по зле. . Иначе за парите си е чудесен телефон и няма кой знае каква конкуренция според критериите които сте дали.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 1 потребител изказва благодарност на ss_23 за това мнение:
  • hakama
Цитирай
#6

Просто ориентировъчно съм отметнал от 4,5" до 5" и цена до 369 лв. ---> Цък

#TeamPixel
Цитирай
#7

Към днешна дата телефона от подписа ми върви "кат пушка" както се казва по селски.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

Коя версия на самия телефон е по-добрата - имаше нещо с чипсета...? Днес ще се купува 3/32ГБ

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#9

Redmi 4x е само една версия. Redmi Note 4x са 2 версии, с 8 и с 10 ядра. По-доброто ако става въпрос за ноута е с 8 ядра.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

Какво ще кажете за Хонор 8 лайт 3гб/16гб.
https://www.a1.bg/ustroystva/mc/huawei/h...-lite.3292

Редмито е с ниска резолюция (а о няма черен), но хонора е 5.2”, което е границата за размер...
Нещо друго с 3ГБ?

Обхвата как им е?

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#11

Жокер: Гледай размера на смартфона, а не размера на екрана

Например:
Honor 8 lite е 5,2" и 147,2mm висок
Huawei P Smart е 5,7" и 150,1mm висок
при сходни други размери

Препоръчвам ти P Smart.
В Технополис е 429лв, но ако ти е скъп
в нета се намира за 374лв нов
[-] 2 потребители изказват благодарност на solo5 за това мнение:
  • bodonance, HERUS
Цитирай
#12

(2018-07-17, 14:17:12)hakama написа:  Какво ще кажете за Хонор 8 лайт 3гб/16гб.
https://www.a1.bg/ustroystva/mc/huawei/h...-lite.3292

Редмито е с ниска резолюция (а о няма черен), но хонора е 5.2”, което е границата за размер...
Нещо друго с 3ГБ?

Обхвата как им е?

Че в тази граница има телефони с 5,84" екрани ... Това е нечовешко грубо подиграване с размер към размер на екрана ...
Хонор 8 лайт 147.2 x 72.9 x 7.6 mm и 5.2" екран ...
Хуауей П20 лайт 148.6 x 71.2 x 7.4 mm и 5.84" екран ...
https://gsmarena.com/compare.php3?idPhon...hone2=9098
Цитирай
#13

(2018-07-17, 19:49:56)bodonance написа:  Че в тази граница има телефони с 5,84" екрани ... Това е нечовешко грубо подиграване с размер към размер на екрана ...
Хонор 8 лайт 147.2 x 72.9 x 7.6 mm и 5.2" екран ...
Хуауей П20 лайт 148.6 x 71.2 x 7.4 mm и 5.84" екран ...
https://gsmarena.com/compare.php3?idPhon...hone2=9098
Еднакъв размер са, но кой ще е по-удобен за ползване с една ръка? Може би за това иска малък размер инчове..
То и сегашният ми телефон не е много далеч от S9 откъм физически размери, но разликата в дисплеите е 1.1" + 18:9 и като трябва да си променям захвата през 30 секунди, за да стигна до горната част на дисплея ми става лошо..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nerdy за това мнение:
  • hakama
Цитирай
#14

(2018-07-17, 21:51:19)Nerdy написа:  Еднакъв размер са, но кой ще е по-удобен за ползване с една ръка? Може би за това иска малък размер инчове..
То и сегашният ми телефон не е много далеч от S9 откъм физически размери, но разликата в дисплеите е 1.1" + 18:9 и като трябва да си променям захвата през 30 секунди, за да стигна до горната част на дисплея ми става лошо..
Ам... http://cloud.tapatalk.com/s/5b4e49f5ab14...225421.mp4
Намира ми се и някой друг телефон сред които 146.8 x 72.6 x 7.5 mm na 5.2 инча ... Файлчето е от телефон 148.6 x 71.2 x 7.4 mm и 5.84" ...Смело твърдя, че ако знаеш как да си ползваш телефона е в пъти по лесно и бързо боравенето с една ръка ... Голям майстор на голям тезгях по добре работи ... Стара мъдрост ...

Едит ... а и затрудненията са породени от физичните размери на телефона и захвата, а не от размерите на екрана ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • hakama
Цитирай
#15

(2018-07-17, 21:56:45)bodonance написа:  Ам... http://cloud.tapatalk.com/s/5b4e49f5ab14...225421.mp4
Намира ми се и някой друг телефон сред които 146.8 x 72.6 x 7.5 mm na 5.2 инча ... Файлчето е от телефон 148.6 x 71.2 x 7.4 mm и 5.84" ...Смело твърдя, че ако знаеш как да си ползваш телефона е в пъти по лесно и бързо боравенето с една ръка ... Голям майстор на голям тезгях по добре работи ... Стара мъдрост ...

Едит ... а и затрудненията са породени от физичните размери на телефона и захвата, а не от размерите на екрана ...
Този клип наистина ме разсмя Big Grin ..Функцията за смаляването на екрана е напълно безполезна, отнема време да я активираш, че и после трябва да я спреш..Аз лично не мога да си представя някой да я използва повече от 1 път годишно..
Относно последното изречение..Представи си телефон с размери 157 x 73.2 x 7.3 mm на 6", а сега същите  физични размери на телефона, обаче с 4.5" екран.С кой телефон ще е по-лесно боравенето с една ръка?
Надявам се разбираш какво имам предвид.
Нямам нищо против големите(дългите) телефони, просто не са за всеки.
Цитирай
#16

Само дето с план ~20лв е 569.99 лв....
Иначе 80% запълване е супер, мечтаех за такъв, но да беше на 5.5"
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone3=8284

Аз съм с 5" Nova и ми е екстра kaто размер в ръката (мога с една ръка да цъкам, но не на 100%), чудя се дали да не до дам още някой лев и да скокна на по-голям, а този да го дам на брато.
Цветовете на екрана са по-бледи от на P9

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#17

(2018-07-17, 22:38:14)Nerdy написа:  Този клип наистина ме разсмя Big Grin ..Функцията за смаляването на екрана е напълно безполезна, отнема време да я активираш, че и после трябва да я спреш..Аз лично не мога да си представя някой да я използва повече от 1 път годишно..
Относно последното изречение..Представи си телефон с размери 157 x 73.2 x 7.3 mm на 6", а сега същите  физични размери на телефона, обаче с 4.5" екран.С кой телефон ще е по-лесно боравенето с една ръка?
Надявам се разбираш какво имам предвид.
Нямам нищо против големите(дългите) телефони, просто не са за всеки.

Хах, че ми се и смее ... Момче ти изобщо разбра ли нещо за големите майстори? Функцията честно не знам до колко е безполезна, но се достига целия екран без проблеми и промяна в захвата ... Не я знам полезността, защото не я ползвам ... Достигам си екрана без промяна на захвата и без нея ...явно са ми големи ръцете ...макар, че се имам за нормален... поне като габарити...пък и ми се налага да ходя в "далечния ъгъл" не повече от веднъж годишно ...
На казуса ти да си представя такъв телефон ... ами веднага ще спра да си представям да ти кажа честно ... Дай ми една разумна причина да си вземеш 157 x 73.2 тяло и 4,5 " екран? По удобно да го ползваш с една ръка? Нима 2 санта рамка докато стигнеш до екрана помага в употребата? Или защото е по удобно носенето в джоб? Във 157 х73 тяло с ноч и едж можеш да събереш и 6,4 -6,5" по груба математика ... няма да се ползва по различно от 6 или 4,5 в този корпус ... 157мм дължина вече си е зор за стигане  ...и то за няколко мм... При мен няма проблеми да достигна отсрещния край на екрана при устройство до 150 мм ... дали е 2 инча или 5,84 все тази ...  за това взех и 5.84 ... Ако имаше и едж ей ти ги 6" в 148.6 x 71.2 и защо ти е 157 x 73.2 за същото, като вече не можеш да го стигнеш?
4,5" модели си има от едно време кога рамките бяха големи и са 129.9 x 64.9 (ЛГ леон ми попадна ръндъм с 4,5") мото Х е 4,7 в същия размер а сони хз2 компакта е 5" при леко порастване в дължина ... държат се и се ползват различно вече ... ама защото размера на устройството е друг, а не екрана му ... 8мм по малко в широчина спрямо твоите 73мм казва съвсем друг захват ... дори 1 мм от широчината означава, че ти ще имаш още 2 мм към далечния ъгъл в повече само от захвата... Именно колега за това се гледа максимален възможен екран в даденото тяло ... 
Така ...ти се смя достатъчно със смаляването на екрана ..сега е наш ред ... та аз те размях с функцията за смаляваме на екрана при която големия екран може да стане малък и да се ползва с една ръка ...Хайде сега ти ме разсмей като ми покажеш опция малкия екран да стане по голям и по удобен за браузване, гледане на медия, работа с 2 ръце, гейминг и т.н. ... Ей така да му се махнат дебелите рамки и да порасне кога има нужда от него ...
Човека спомена Хонор 8 лайт с неговите 148 x 73 и 5.2" екран ... Покажи ми една опция как той от 5,2" става 5.84" при това в 1,6 мм по тесен и 0,2 мм по тънък корпус/тяло т.е. по лесен за държане и по удобен захват... 1,4 мм разлика в дължината не е от такова значение за захвата ... там проблема е с джоба на ризата ако е от тесните с късите/плитките джобчета ...
Та чакаме да ни разсмееш ... може да е опция коя се ползва и половин път годишно ...само я покажи ...
Надявам се и ти разбираш какво имам предвид.

(2018-07-17, 23:39:31)hakama написа:  Само дето с план ~20лв е 569.99 лв....
Иначе 80% запълване е супер, мечтаех за такъв, но да беше на 5.5"
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone3=8284

Аз съм с 5" Nova и ми е екстра kaто размер в ръката (мога с една ръка да цъкам, но не на 100%), чудя се дали да не до дам още някой лев и да скокна на по-голям, а този да го дам на брато.
Цветовете на екрана са по-бледи от на P9

смарт П е 5,7 в същия размер ..цената е доста по надолу ... Търси максимума за размера на тялото който можеш да намериш/ да си позволиш...

ЕДИТ: П смарт със същия план е 379.99 лв. ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • hakama
Цитирай
#18

(2018-07-17, 23:49:52)bodonance написа:  Хах, че ми се и смее ... Момче ти изобщо разбра ли нещо за големите майстори? Функцията честно не знам до колко е безполезна, но се достига целия екран без проблеми и промяна в захвата ... Не я знам полезността, защото не я ползвам ... Достигам си екрана без промяна на захвата и без нея ...явно са ми големи ръцете ...макар, че се имам за нормален... поне като габарити...пък и ми се налага да ходя в "далечния ъгъл" не повече от веднъж годишно ...
На казуса ти да си представя такъв телефон ... ами веднага ще спра да си представям да ти кажа честно ... Дай ми една разумна причина да си вземеш 157 x 73.2 тяло и 4,5 " екран? По удобно да го ползваш с една ръка? Нима 2 санта рамка докато стигнеш до екрана помага в употре*ата? Или защото е по удобно носенето в джоб? Във 157 х73 тяло с ноч и едж можеш да събереш и 6,4 -6,5" по груба математика ... няма да се ползва по различно от 6 или 4,5 в този корпус ... 157мм дължина вече си е зор за стигане  ...и то за няколко мм... При мен няма проблеми да достигна отсрещния край на екрана при устройство до 150 мм ... дали е 2 инча или 5,84 все тази ...  за това взех и 5.84 ... Ако имаше и едж ей ти ги 6" в 148.6 x 71.2 и защо ти е 157 x 73.2 за същото, като вече не можеш да го стигнеш?
4,5" модели си има от едно време кога рамките бяха големи и са 129.9 x 64.9 (ЛГ леон ми попадна ръндъм с 4,5") мото Х е 4,7 в същия размер а сони хз2 компакта е 5" при леко порастване в дължина ... държат се и се ползват различно вече ... ама защото размера на устройството е друг, а не екрана му ... 8мм по малко в широчина спрямо твоите 73мм казва съвсем друг захват ... дори 1 мм от широчината означава, че ти ще имаш още 2 мм към далечния ъгъл в повече само от захвата... Именно колега за това се гледа максимален възможен екран в даденото тяло ... 
Така ...ти се смя достатъчно със смаляването на екрана ..сега е наш ред ... та аз те размях с функцията за смаляваме на екрана при която големия екран може да стане малък и да се ползва с една ръка ...Хайде сега ти ме разсмей като ми покажеш опция малкия екран да стане по голям и по удобен за браузване, гледане на медия, работа с 2 ръце, гейминг и т.н. ... Ей така да му се махнат дебелите рамки и да порасне кога има нужда от него ...
Човека спомена Хонор 8 лайт с неговите 148 x 73 и 5.2" екран ... Покажи ми една опция как той от 5,2" става 5.84" при това в 1,6 мм по тесен и 0,2 мм по тънък корпус/тяло т.е. по лесен за държане и по удобен захват... 1,4 мм разлика в дължината не е от такова значение за захвата ... там проблема е с джоба на ризата ако е от тесните с късите/плитките джобчета ...
Та чакаме да ни разсмееш ... може да е опция коя се ползва и половин път годишно ...само я покажи ...
Надявам се и ти разбираш какво имам предвид.

Дадох пример с големия телефон, за да разбереш какво искам да кажа.То е ясно, че такъв телефон ще е адски грозен..
Много добре разбирам какво имаш предвид.Разбира се, че колкото по-голямо съотношение екран - тяло, толкова по-добре.Напълно съм съгласен.
Обаче е  факт, че дори 2 сантиметра рамки ще направят разлика при достигане на горната част на дисплея с една ръка.
А това, че имаш големи пръсти е добре за теб и за всички други, ползващи големи, издължени телефони.Моите са средни и се затруднявам при ползване на голям, издължен телефон с една ръка.Не е нужно да си гигант , че да имаш големи пръсти.. Познавам по-ниски и дребни от мен хора, а направо с мечи лапи..
Цитирай
#19

(2018-07-18, 08:48:49)Nerdy написа:  Дадох пример с големия телефон, за да разбереш какво искам да кажа.То е ясно, че такъв телефон ще е адски грозен..
Много добре разбирам какво имаш предвид.Разбира се, че колкото по-голямо съотношение екран - тяло, толкова по-добре.Напълно съм съгласен.
Обаче е  факт, че дори 2 сантиметра рамки ще направят разлика при достигане на горната част на дисплея с една ръка.
А това, че имаш големи пръсти е добре за теб и за всички други, ползващи големи, издължени телефони.Моите са средни и се затруднявам при ползване на голям, издължен телефон с една ръка.Не е нужно да си гигант , че да имаш големи пръсти.. Познавам по-ниски и дребни от мен хора, а направо с мечи лапи..

Нерди разбрах те какво каза, но явно ти не разбра аз какво казах ...
Ето ти нагледно ...правено е на бързо и е пейнт та ...смей се не ОК наистина ...
[Изображение: 9371430l.png]

1 представлява телефона с упоменатите от теб размери и 6" екран ... 2 е същия размер тяло с 4,5" екран който аз си представям ...условието е представи си нали ... е представих си го ... Ха сега ми кажи разликата в употреба с една ръка ...дясна например ...Чакам ...
3 представлява това което може би ти си представяш ...екран в центъра ... и да има там едни 10 мм до ъгъла в повече - синята черта е еднаква ... даже си позволих в жълтичко да оцветя ...
И да факт е във вариант 3, че дори 2 сантиметра рамки ще направят разлика при достигане на горната част на дисплея с една ръка. И още нещо ...това, че не достигаш горния ляв ъгъл с десния палец, не означава, че не достигаш горния ляв ...а те контролите са там ...пък и щората се сваля от кой да е ъгъл надолу ... Но дай сега да направим и разликата от комфорта на работа с това устройство ... браузване, гледане на медия и т.н. ... 4,5" до 6" сам знаеш разликата ... голям тезгях - голям майстор ... а гърча да носиш лопата без дръжка е еднакъв ...

И сега ключовото ... големия екран винаги можеш да го смалиш с онази функцийка за която ми се смя и да достигнеш всичко, ако е чак толкова на зор работата да се достигне с 1 ръка ... И да ползва се 1 път в годината, защото, точно толкова пъти годишно ти се налага наистина да достигнеш противоположния на палеца ъгъл ...

И още чакаме да посочиш функция която да уголемява екрана ...от 3 да става 1 ... И ние искаме да се посмеем ...
Цитирай
#20

(2018-07-18, 09:51:50)bodonance написа:  Нерди разбрах те какво каза, но явно ти не разбра аз какво казах ...
Ето ти нагледно ...правено е на бързо и е пейнт та ...смей се не ОК наистина ...

И да факт е във вариант 3, че дори 2 сантиметра рамки ще направят разлика при достигане на горната част на дисплея с една ръка. И още нещо ...това, че не достигаш горния ляв ъгъл с десния палец, не означава, че не достигаш горния ляв ...а те контролите са там ...пък и щората се сваля от кой да е ъгъл надолу ... Но дай сега да направим и разликата от комфорта на работа с това устройство ... браузване, гледане на медия и т.н. ... 4,5" до 6" сам знаеш разликата ... голям тезгях - голям майстор ... а гърча да носиш лопата без дръжка е еднакъв ...
Аз и горният десен ъгъл не мога да стигна, освен ако не си променя захвата..това при 5.5" и 16:9 ..устройство с гадни, дебели рамки.Не ми се мисли ако е 5.8",  и 18:9.
Ти се съгласи, че 2 сантиметра ще направят разлика при достигане на горната част на дисплея, а аз се съгласявам, че ако не ти е приоритет удобството при боравене с една ръка, то по-добре голям екран с колкото се може по-тънки рамки.Може би искаш да кажеш, че не си струва да пестим от дисплей, за сметка на удобството при ползване с една ръка.И за повечето може би е така.
 А относно втората картинка..къде видя такъв телефон?
Цитирай
#21

(2018-07-18, 11:24:43)Nerdy написа:   А относно втората картинка..къде видя такъв телефон?

Е ти ми каза "представи си го" ... не си уточни да съм го виждал, ама аз и 4.5" в такъв корпус не съм виждал та ...

Иначе ето ти сега сериозността на мнението ... ясно ми е, че не можеш да покажеш начин да порасне екрана защото няма такава опция все още ... Обратната я има и ако чак толкова е проблем винаги можеш да я използваш малък екран на голямото тяло но няма как при малък екран да ползваш голям ... От тук +1 за големия екран ...
Следващото е личното ми наблюдение от използването на няколко устройства ...дадох по горе размер на 5,2 инча телефон с много близки размери, който не е по лесен за работа с една ръка ...имам 5.5" телефон който е почти 1:1 с 5.84" и смея да твърдя, че се ползват също толкова еднакво ... До скоро имах и RN4 който въпреки, че е 5.5" заради малко по големото си тяло ми бе значително по неудобен от всички 3 изредени преди това ... От това определено бих сложил още +1 на по големия екран в същото тяло ...
Просто когато тялото е с еднакви размери предимствата на по големия екран са малко повече ... По малък екран в по малко тяло има своите предимства, но тогава и тялото е малко ...
Разбрахме ли се?
Цитирай
#22

(2018-07-18, 12:11:29)bodonance написа:  Е ти ми каза "представи си го" ... не си уточни да съм го виждал, ама аз и 4.5" в такъв корпус не съм виждал та ...

Иначе ето ти сега сериозността на мнението ... ясно ми е, че не можеш да покажеш начин да порасне екрана защото няма такава опция все още ... Обратната я има и ако чак толкова е проблем винаги можеш да я използваш малък екран на голямото тяло но няма как при малък екран да ползваш голям ... От тук +1 за големия екран ...
Следващото е личното ми наблюдение от използването на няколко устройства ...дадох по горе размер на 5,2 инча телефон с много близки размери, който не е по лесен за работа с една ръка ...имам 5.5" телефон който е почти 1:1 с 5.84" и смея да твърдя, че се ползват също толкова еднакво ... До скоро имах и RN4 който въпреки, че е 5.5" заради малко по големото си тяло ми бе значително по неудобен от всички 3 изредени преди това ... От това определено бих сложил още +1 на по големия екран в същото тяло ...
Просто когато тялото е с еднакви размери предимствата на по големия екран са малко повече ... По малък екран в по малко тяло има своите предимства, но тогава и тялото е малко ...
Разбрахме ли се?
Имам и RN4..Значително по-неудобен ти е, защото заоблянето на ъглите му е далеч от заоблянето на ъглите на твоя телефон. Наистина RN4 си е неудобен телефон.Обаче съм сигурен и е факт, че ако в корпуса на твоят телефон сложат 5.5", то горната част на дисплея ще се достига по-лесно.Да не говорим за 5.2"..
И да, правилно е, че когато тялото е с еднакви размери предимствата на по-големия екран са повече.
Сега щом се разбрахме, предлагам да сложим край на спора.. Smile
Цитирай
#23

Минусите на по-големият екран са:
- По-висока цена на телефона (пак зависи от производителя)
- По-бързо разреждане на батерията

Всичко останало са плюсове.

P.S. Разбира се не обсъждаме големи екрани с ниска резолюция
Цитирай
#24

Мисля си дали да не ъпна (с P 20 lite вероятно - зарибихте ме).

Дали е по-удачно да го продам NOVA-та и да вземем Xiaomi Redmi 4x 3/32 от оператор (но е само златист вече...) или да му предам Новата на брат ми (има още 9 мес гаранция) и нямам забележки, освен бледия откъм цветове екран.
Като компактност са сходни.
Redmi-то само с батерията блести над Новата (по-слаба резолюция и по-слаба камера)
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=8608
В червените - са му казали за 200лв, което ми е странно (преди беше по 300лв, черния), Новата мога 250лв да му взема. Ако е така ще има и печалба.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)