Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Vivo Nex S - впечатляващ дизайн и иновативни технологии
#1

Наскоро китайската компания Vivo представи новия си флагмански смартфон - Vivo Nex S. Устройството разполага с 6.59' OLED дисплей, чипсет Snapdragon 845, 8GB RAM, 256GB вградена памет, както и батерия с капацитет 4000 mAh. Смартфонът също така има и вграден в екрана сензор за отпечатъци. По предварителна информация компанията се готви да пусне още една по-евтина модификация на модела със Snapdragon 710, 6GB RAM и 128GB памет, като при него сънзорът за отпечатъци ще е върху задния панел. За любителите на снимки и селфита производителя е предвидил двойна основна камера - 12MP + 5MP сензори, като за селфита камерата е с 8MP, която е скрита в корпуса и се изважда при нужда. Какво друго има това устройство, може да се види на техния сайт


   [Изображение: a688676f8f3aa2b5e4cfe82be25d4453-full.jpg] 

Към цялото ревю: >>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
Аксесоари
#2

Това си е жив таблет ! 6,6 инча = Необходимост от раница за носене Big Grin

POCO X3 NFC 6/128
Цитирай
#3

Всъщност е с доста добри и атрактивни размери за големината на дисплея си.
На друга марка ноут серията им е с по-малък дисплей, но със същите размери по височина на корпуса.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#4

Телефона си е много хубав, ама и те се изхвърлят с цени. Същата работа и Oppo Find X
Цитирай
#5

Действително, излиза, че вече почти няма значение каква марка устройство желаеш да си купиш, китайска или не, цените са доста уеднаквени.
Разбира се и параметрите им на китайскте са изключително сходни с останалите висок клас устройства, а виждам от статията тук, че този красив екземпляр тук никак не им отстъпва, което подсказва и за цената му. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Има и Lamborghini Edition онова Oppo, следващите китайски марки, които лека полека вървят нагоре са Oppo и Vivo. Не знам дали не бяха с един и същ собственик, или аз се бъркам , но като марки вървят нагоре.
Цитирай
#7

(2018-07-13, 14:36:12)alisali1234 написа:  Има и Lamborghini Edition онова Oppo, следващите китайски марки, които лека полека вървят нагоре са Oppo и Vivo. Не знам дали не бяха с един и същ собственик, или аз се бъркам , но като марки вървят нагоре.

И OnePlus
Цитирай
#8

Каква е цената на Vivo Nex S и има ли информация дали ще се предлага от родните оператори?
Цитирай
#9

(2018-07-13, 14:36:12)alisali1234 написа:  Oppo и Vivo. Не знам дали не бяха с един и същ собственик.

Точно така, един и същ собственик- BBK електроникс. Притежава тези двете + One plus. Винаги ми е било интересно защо по графиките за продажби ги представят като отделни фирми. Все едно Самсунг да го представят с една графа за Ноте 8, втора за S8 и трета за останалите им модели Smile

Тази година започнаха международна експанзия, рекламират се на Световното и т.н. Но винаги са били с едни от най-високите цени в Китай, така че не очаквам кой знае какви продажби да постигнат навън. Вече има предостатъчно марки с необосновано надути цени! Освен това отзивите за софтуерната поддръжка не са добри- бавни ъпдейти, за някои модели такива въобще липсват!


Цитирай
#10

Смартфонът засега се предлага само в Китай на цена около 662 евро за топ модификацията. Срещу 596 евро ще може да се вземе модел с наполовина вградена памет, а най-евтината версия със Snapdragon 710 е на цена около 517 евро. В момента на Алиекспрес се предлага малко по-евтино,там версията 8GB/256GB е $890.


 
Цитирай
#11

За Китай е ясно че ще се продава,аз по точно исках информация дали някой от родните оператори няма да се излъже евентуално и да го пусне в продажба?
С други думи има ли информация дали телефона ще види бял свят освен Азия и по точно България.
Цитирай
#12

(2018-07-13, 15:58:08)milenvn написа:  Точно така, един и същ собственик- BBK електроникс. Притежава тези двете + One plus. Винаги ми е било интересно защо по графиките за продажби ги представят като отделни фирми....

Причината да се разглеждат резултатите отделно е, че и трите компании са самостоятелни, а не преки подразделения на BBK ... Освен това ако ги обединиш заедно стават най-големия производител на телефони в Китай и пренареждат малко листата в световен мащаб, което не е удобно малко за някои марки, които се изтъкват видите ли ние сме еди си къде като производител ... А общо за 2017г. ВВК са продали 199,3 милиона телефона общо ... Сещаш се обобщено къда са нали ... Маркетинг ...
Цитирай
#13

(2018-07-13, 16:30:03)Smaug написа:  За Китай е ясно че ще се продава,аз по точно исках информация дали някой от родните оператори няма да се излъже евентуално и да го пусне в продажба?
С други думи има ли информация дали телефона ще види бял свят освен Азия и по точно България.

Ще види ако си го купиш онлайн и ти го доставят. Няма шанс нашите оператори да продават този телефон. Дори не мисля, че ще се продава официално в Европа.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#14

(2018-07-13, 16:51:09)bodonance написа:  За 2017г. ВВК са продали 199,3 милиона телефона общо

Точно за това намекнах и аз. Обединените продажби на всички марки на BBK не са удобни за някои фирми. Например Apple, които имат 215 милиона за 2017 г. и лесно ще се окажат зад BBK през 2018 г.


Цитирай
#15

Към момента Vivo Nex S е най-добрия смартфон с безрамков дизайн. Това бе постигнато благодарение на вградената скритата камера за сметка на стандартно й разположение при останалите смартфони. Отговор на въпроса, дали това е дало отражение на устойчивостта на конструкцията като цяло, може да се види в теста: 


 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Dowper
Цитирай
#16

Идеен телефон, доста добър, само интерфейса не ми допада. Прекалено е китайско, което е оправдано предвид китайския му произход, но все пак... си е прекалено китайско. Чета му някакви ревюта - гласовия асистент му бил само на китайски, някакви менюта били само на китайски, то и шрифта му един китайски, от тия тънките, абе.. китайско си е. Ако сложиш едно MIUI или EMUI ще е перфектен. Или дори Flyme, хич не е лош интерфейс, даже е подценяван.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • dani_z25
Цитирай
#17

Това със скритата камера и звучащия дисплей е много добро! Ето този безрамков телефон вече е приятен за гледане.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
[-] 2 потребители изказват благодарност на Lupita за това мнение:
  • airbus, Dowper
Цитирай
#18

Мда, аз предната камера я ползвам изключително рядко и такъв тип телефон определено ми харесва.
Цитирай
#19

Флагманът Vivo Nex S бе подложен на нестандартна проверка и издържа базовия тест за издръжливост:

 
Цитирай
#20

(2018-07-13, 15:50:37)Smaug написа:  Каква е цената на Vivo Nex S...
Vivo Nex S 6GB/128GB с две години гаранция вече може да бъде закупен тук

 
Цитирай
#21

Vivo Nex S Unboxing & Overview:

 
Цитирай
#22

Поръчах си един телефон Vivo nex и странното поне според мен е, че този модел е със спецификацията на Vivo Nex S и се различават само по процесора , моя модел е с Снапдрагон 719 а моделът S e със процесор Снапдрагон 845. Моделът ми е Vivo Nex Screen Fingerprint Phone 6.59inch Full Screen 8GB RAM 128GB ROM Snapdragon710 Octa Core Auto-elevated Camera Smartphone и е нито Nex A , нито Nex S.

Vivo Nex 
Цитирай
#23

Ами може да е реплика...
Цитирай
#24

(2018-09-17, 19:56:35)anatoliy_f написа:  Поръчах си един телефон Vivo nex  и странното поне според мен е, че този модел е със спецификацията на Vivo Nex S  и се различават само по процесора , моя модел е с Снапдрагон 719 а моделът S e със процесор Снапдрагон 845. Моделът ми е Vivo Nex Screen Fingerprint Phone 6.59inch Full Screen 8GB RAM 128GB ROM Snapdragon710 Octa Core Auto-elevated Camera Smartphone и е нито Nex A , нито Nex S.

Откъде го поръча?
Цитирай
#25

(2018-09-18, 10:41:42)iliavd написа:  Откъде го поръча?

От Алито, всеки момент ще пристигне, а продавачът му надълго и нашироко ми обяснява, че този телефон си е 100 % оригинален, че на сайта на виво вече го има като модел и характеристика но там пък няма нито един модел от серията Nex.Информация за тази серия основно гледах в Kimovil...

Vivo Nex 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)