Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT][TWRP][Custom Rom's] - Мнения и обсъждане

Е Socoban го написа,примерно ти си ARB4, имаш twrp (ARB4) и Рут ( и отключен бутлоудър),флашваш си някой custom room,не ти харесва и искаш да се върнеш на stable,чрез Mi flash слагаш си стария на който си бил .На моя Note бях с ARB3 9.5.17,но минах на custom два месеца,след това си флашнах пак 9.5.17 .

Sent from my Pixel XL using Android P
Цитирай
Аксесоари

Ако връщам бекъп от дев еу?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

Без бекъпи,тези боклуци ги забравяте тотално,ако искате телефона да работи както трябва.

POCO X3 NFC 6/128
[-] 1 потребител изказва благодарност на gazara74 за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай

Здравейте. Искам да инсталирам Pixel рома. Въпроса ми е ако реша да се върна на рома с който съм сега MIUI 10 global 8.8.23 beta, каква е процедурата. Мога ли да го инсталирам директно пак от twrp. Или трябва първо последния стабилен с който бях v9.6.3.0
Цитирай

Не трябва да имаш проблеми,само да не са по стари
Цитирай

Ти на кой си сега?
(2018-08-25, 11:21:00)krespo написа:  Здравейте. Искам да инсталирам Pixel рома. Въпроса ми е ако реша да се върна на рома с който съм сега MIUI 10 global 8.8.23 beta, каква е процедурата. Мога ли да го инсталирам директно пак от twrp. Или трябва първо последния стабилен с който бях v9.6.3.0

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вече съм с Pixel Рома.А преди него бях с  miui 10 global 8.8.23 beta.А преди 8.8.23 бях със stable v 9.6.3.0.Въпроса ми беше мога ли да се върна безпроблемно на един от двата ако реша.
Цитирай

Върни се на 8.8.23 чрез Miflash tool
(2018-08-25, 15:18:58)krespo написа:  Вече съм с Pixel Рома.А преди него бях с  miui 10 global 8.8.23 beta.А преди 8.8.23 бях със stable v 9.6.3.0.Въпроса ми беше мога ли да се върна безпроблемно на един от двата ако реша.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не става ли направо през twrp.Това Ми флаш тук не съм го ползвал до сега.
Цитирай

(2018-08-25, 15:32:45)krespo написа:  Не става ли направо през twrp.Това Ми флаш тук не съм го ползвал до сега.
Не,Стейбъл ромовете трябва с Ми флаш.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ок.Благодаря.А файла на рома същият ли е както при инсталация с twrp.Или трябва да търся друг,за ми флаш тул.
Цитирай

Не. .tgz архив е. Популярен е още като fastboot файл
Цитирай

Благодаря.От къде мога да намеря рома в такъв формат.
Цитирай

http://en.miui.com/a-234.html

★ Redmi Note 5 Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Задължително проверяваш дали твоя телефон е whyred и дали в името на архива пише whyred.


fastboot getvat product
Цитирай

Благодаря.Тегля в момента.Сега се сетих че съм я ползвал тая програма преди време.Но кое как е,нямам спомени.Зареждам файла на рома и давам флаш,или има нещо друго като настройка по програмата.

Не знам как да проверя дали моя телефон е whyred.С програмата cpu-z не виждам такова наименование.
Цитирай

Внимавай да не заключиш буутлоудъра..
И си провери ARB статуса
Цитирай

(2018-08-24, 15:44:38)gazara74 написа:  Без бекъпи,тези боклуци ги забравяте тотално,ако искате телефона да работи както трябва.

Да бе...От де го измисли това?!
Дай всеки път да си настройвам тела по 4 часа Undecided

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай

И аз съм тотално против бекъп-а,само в наложителен случай.при мен даже над 4 часа ми отиваше,веднъж даже отпуска си взех за да настроя телефона,много съм бавен просто
Цитирай

за мен бекъпа омазва телефона. Против съм да се връща, но трябва да го има.
Да, спестява настройки, ама и много зависи какво толкова държиш на него.
Мога моя да го ресетна в дадения момент, без да ми липсва нещо фатално.
Настройването никой не е казал, че трябва да се случи в момента, в който тръгне телефона.
Даже съм сигурен, че 30-40% от приложенията не ви трябват веднага.

Това е Телефон - пускаш го колкото да можеш да водиш разговори и другите неща ги сваляш в движение и при нужда.
Някои приложения дори могат да бъдат изцяло изместени, ако влизаш в браузъра в съответния сайт
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Wild bear
Цитирай

Цялата темичка прочетох.И да попитам преди да помисля да правя тази гимнастика.
До сега съм руутвал всяко тамагочи,което съм ползвал,но с по-новите ромове навлизат настройките,които ми трябваха с отключването.Преди примерно ми трябваше грийнифай ,линк2сд,лъкипачер и подобни .Сега има достатъчно възможности за почти всичко.Примерно ползвах Нова лончер главно заради настройките на десктопа-размер икони,брой редове,разтояние между тях,заключване на иконите и прочие.За сега сток лончера си ми хресва,макар да има само заключване на иконите като възможност.Дразнеше ме и това,че на miui всичката карантия(иконите) е показана.Но всъщност и на Нова лончера си правих папки с нещата,които ползвам а тези,които ползвам най-често са си на първа писта.Тук е същото и няма нужда от допълнително място,в което да стои всичко налично.В 4 папки съм ги сортирал и даже е по-подредено.Мое мнение.
Има някои неща,които не ползвам,като офис приложенията,mi бележник и други,но пък и те не ми пречат и нека си стоят.
Вие с къстъм ромовете-какво всъщност печелите с тях?Гугъл камерата гледах в тубата,че била по-готина.Това добре.Друга глезотийка има ли ?Аз примерно съм си оставил единствено месенджера да работи на заден фон и да се  самопуска.Друго всично е спряно.Спрях  и някакви msa услуги,които били за рекламите.Музикален плеяр ползвам poweramp,за клипове няма значение плеяра,та и рекламите не ме притесняваха много,като ги засичах.Има ли разлика  в консумацията на батерията?Някой да има наблюдения?Примерно ползваш си телефона по един и същ начин,но с различните ромове.Разлика в батерията?А като работа на самия телефон? Питам за сравнение със някой стейбъл ром.Аз за момента намирам забавяне или липсата на известията за мейл.Месенджера си ми писка веднага.Вайбър или друго за чат не ползвам,та не мога да кажа за тях.Фейса е тотално на ръчна.Всичко което може като известия или сервиз е спряно.Wink)
Да питам и за опцийката за скриване на бутоните.Много удобно.Има ли я в к.ромовете?Не искам да се разделям с това.
Бих се радвал на препоръки или съвети,има ли смисъл да сменям рома.


....
все пак ще го отключа и поне гугъл камерата да сложа,пък може и ромчето да сменя,ама след 720 часа. Smile) дали поставих рекорд с тая 30 дневна заявка Smile
А мога ли да проверявам на 10 дена примерно,или да си чакам колкото ми пише?Има ли вероятност да ме блокират нещо?

Xiaomi user
Цитирай

    някой да има проблем с рут-а ?
От както дойде 10 версия на MIUI ми дава че нямам рут, въпреки че през TWRP инсталирах, след като избрах опцията -Crypt

оправих се с това, но титаниум бек ъп-а яко ми крашва, дори и когато инсталирах версията от маркет-а. Някой дали има опит с това или някакви решение?

HTC s620 Dash > HTC Hero > Galaxy S3 > Galaxy S5 > Xiaomi Redmi 5 Pro
Цитирай

(2018-08-20, 17:39:47)sokkoban написа:  Това е така, защото най-вероятно имаш ARB4 тази инструкция съм я писал когато съм бил с ARB3( и все още съм) и естествено вече не е валидна. Няма да е лошо мода да обнови моя пост.  

Автоматичен инсталатор на TWRP за ARB4

Задължително е накрая да изтриете шифроването!
Как да изтрием шифроването?
Цитирай

Добре де, ако сложа последният глобъл стабилен през ъпдейтъра, мога ли да инсталирам същият, само че барнат от xiaomi.eu ?
Цитирай

Можеш, ама ще се омажат. На различна база са
Цитирай

Сложих последният глобален стабилен, не мисля да пипам повече, работи много добре.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)