Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кое да избера? XIOMI REDMI 5 PLUS VS NOTE 5
#1
Smile 

Здравейте! Ще си купувам нов телефон от Теленор.
Колебая се между XIOMI Redmi 5 PLUS 64GB и NOTE 5 32GB.
Вторият модел има по-добър процесор, но пък за сметка на това по-малки вътрешна и RAM памет (3gb) в сравнение REDMI PLUS.
Та въпросът ми е- кой телефон би работил по-добре? Този с по-слаб процесор, но 4gb RAM или този с по-добрия процесор, но по-малко RAM (3gb)?
Цитирай
Аксесоари
#2

Първо- Ноте 5 е много по-добро предложение. По хубав процесор, много по-добра камера! И място не може да става за сравнение!

Второ- след като избрахме модела, имаш две опции. Версия 3/32 Гб- 160 долара при поръчка от Алиекспрес. Версия 4/64- 185 долара пак оттам. При такава малка разлика в цената се обезсмисля 3/32. Вземи си  4/64, ще останеш доволен, ще имаш достатъчно място за всичко!


Цитирай
#3

Той каза, че ще купува телефона от Telenor, но пи пишеш каквото си знаеш, и Xiaomi Redmi Note 5 не се предлага при операторите, та така, че остава Xiaomi Redmi 5 Plus, с който няма да сгрешиш, но ако ти се поръчва от Китай, може да видиш, и каквото е написъл @milenvn, ти си знаеш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

В момента има редми ноте 5 в теленор и още не му е излезнала цената. Иначе в технополис е 520 лв 4/64 гб. Аз също се двоумя между двата модела и само това ме притеснява 3гб рам при ноте 5
[-] 2 потребители изказват благодарност на Masterhaus за това мнение:
  • milenvn, ruskovak
Цитирай
#5

Ако ще купуваш от Бг, в емаг 4/64 Гб версията е 430 лв. в момента: https://www.emag.bg/smartfon-xiaomi-redm...D28NHJBBM/

Страхотна цена с 2 години гаранция!

Оставете го този Редми 5 плюс. Това е типичен бюджетен модел. Вземете си Ноте 5, дори и с 3 ГБ РАМ, за да останете наистина доволни, както от камерите, така и от всичко останало!


Цитирай
#6

Ами май-ще взема NOTE 5, макар и с 3gb RAM.
В тази връзка да питам, по-малко RAM памет понижава ли производителността като цяло или само мултитаскинга ще и по-зле?
Цитирай
#7

Няма да имаш проблем с производителността. Единствено ще влияе на това колко приложения едновременно ще ти стоят отворени в Рам паметта. 

Процесора е по- нов и по-бърз, камерите са многократно по-добри!


Цитирай
#8

Няма да ти мамалее производителността от по-малкото рам. В момента не мисля че и мулти таскинга ще бъде засегнат, за напред може ако новите версии на приложенията станат много "тежки" или некадърно написан софт. За сметка на това ще имаш по- добриа процесор. Ами общо казано redmi note 5 е по-добрия телефон от където и да го погледнеш.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)