Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки от камерата на Xiaomi MI 8
#26

Ето и от мен една снимка с MI8 SE, в общи линии на светло всички снимки стават прекрасни. Макар и от една вечер, впечатлението ме е че при недостатъчна светлина, Mi5S и gcam/HDR+ се справят по-добре:
https://drive.google.com/file/d/1pKlPktX...sp=sharing
Цитирай
Аксесоари
#27

По молба, слагам линкове и тук:

Снимките са правени от мен с S8 на познат и моето Mi 8

Mi 8 vs S8

След доста опити.....

Mi 8 best shot

Има какво да се желае от софуера на камерата. Надявам се MIUI 10 да оправи нещата.

Ако има такива които смятат, че тяхното Mi 8 снима добре, нека споделят с какъв ROM са и евентуално какви настройки на камерата ползват.

Благодаря!

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#28

(2018-08-16, 01:00:50)adasha написа:  Ето и от мен една снимка с MI8 SE, в общи линии на светло всички снимки стават прекрасни. Макар и от една вечер, впечатлението ме е че при недостатъчна светлина, Mi5S и gcam/HDR+ се справят по-добре:
https://drive.google.com/file/d/1pKlPktX...sp=sharing
Можеш ли да направиш един семпъл на слънчева светлина с Ми 8 и Ми 5s Gcam ?

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#29

Тази драма с камерата ме принуди да флашна Mi 8 с последната MIUI 10 - 8.8.7 Global Closed Beta.

Photo - без HDR без AI

Photo - auto HDR с AI

Photo - c HDR с AI

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 2 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus, tiesto_pld
Цитирай
#30

Без HDR и ai мисля,че по-добре!

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#31

(2018-08-18, 07:06:01)morfei1 написа:  Тази драма с камерата ме принуди да флашна Mi 8 с последната MIUI 10 - 8.8.7 Global Closed Beta.

Photo - без HDR без AI

Photo - auto HDR с AI

Photo - c HDR с AI

Можеш ли да пуснеш и снимки от втората камета с f/2.4
Цитирай
#32

Как да направя снимки само с нея? Zoom х2?

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#33

На Ми6 е в настройките, отиваш на ръчни и там може да избереш wide or tele lens.
П.П. Снимките не са нищо особено според мен...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#34

Това е в режим Manual всичко на Auto , Lens Tele

Mi 8 - Lens Tele

Сензора доколкото ми е известно е като на Galaxy S9+ и iPhone X.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 2 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus, tiesto_pld
Цитирай
#35

Да не забравяме,че тук не виждаме пълния размер на снимките!Камерата от това което видях ме убеди,че е добра,с малко настройки в правилни ръце ще е перфектна!

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#36

(2018-08-18, 12:06:02)morfei1 написа:  Това е в режим Manual всичко на Auto , Lens Tele

Mi 8 - Lens Tele

Сензора доколкото ми е известно е като на Galaxy S9+ и iPhone X.

Много добра снимка. В мобил-ревю има няколко снимки, които ми изглеждам много качествени. Те с коя версия на софта са?


#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }
Цитирай
#37

Предполагам ползват Китайският вариант на MIUI9

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#38

Прилагам две снимки  - през деня, в затъмнено с щори помещение. Едната е със стоковата камера, другата с HDR+ na Google cam. Видимо с hdr+ детайлите са повече. На още по-тъмно, с гугълската камера  е по-контрастно, но цветовете лилавеят правопропорционално за затъмнението....  Има и други бъгове картината насича при фокусиране и тайминга на процеса по заснемане е с продължителност  5-10сек .  ..   (в зависимост от осветеноста)
https://drive.google.com/file/d/1O9-zHym...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1fh1SR5Y...sp=sharing
Цитирай
#39

Имаше порт ама не помня кой беше,за фикс на лилавото.Но като цяло Gcam така снима.

Sent from my Pixel Note 5 using Tapatalk
Цитирай
#40

Една снимка от днес без никакви настройки(фабрични)
[Изображение: 62098ca385e4fe726079d2bebfa02f09.jpg]

п.п.А как я оряза Тапа-та...


Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#41

Не знам, на мен ми е смешно как някои недоволстват от камерата, като е страхотна. Да не говорим, че телефона в момента е 650лв, и за това което предлага е просто смешно да се коментира каквото и да било по него.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • borko197, milenvn
Цитирай
#42

(2018-08-19, 11:33:19)todesto написа:  Една снимка от днес без никакви настройки(фабрични)
[Изображение: 62098ca385e4fe726079d2bebfa02f09.jpg]

п.п.А как я оряза Тапа-та...


Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk
Mожеш ли да качиш снимката примерно тук >>> www.ibb.co
Недоволството от камерата според мен идва заради софтуера... сякаш снимките не са достатъчно детайлни, но с времето или в краен случай с някой добър порт на G-cam нещата ще си дойдат на мястото... Аз на Redmi Note 3 "не знаех" че имам камера докато не сложих реално Gcam .
[Изображение: IMG_20180809_143329.jpg]
..Относно видеото някви впечатления?


Цитирай
#43

Недоволството идва от както каза от софтуера, прекалено ярки цветове всякаш имат сензори на Самсунг!Което в случая е пародоксално ако вземем Note 5 ( Samsung sensors) който не насища цветовете.Сензорите на Сони би трябвало както ги познаваме да снимат ако не по-детайлно то поне по реалистични цветове.
Това поне е мое мнение от наблюденията досега.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай
#44

Това с цветовете идва от AI опцията, като се изключи са си нормални. Но и тя понякога помага за по-добри снимки. И аз бях тествал с gcam - по-детайлни са снимките но не е много стабилна за ползване и затова си снимам с оригиналната. Едни 10-20 процента по-детайлни снимки не си заслужават нервите(поне за мен). Ако на някой толкова му се занимава с freeDCam снима в RAW И после да си играе с едиторите на компютъра.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#45

(2018-08-19, 18:52:05)zviara написа:  Това с цветовете идва от AI опцията, като се изключи са си нормални. Но и тя понякога помага за по-добри снимки. И аз бях тествал с gcam - по-детайлни са снимките но не е много стабилна за ползване и затова си снимам с оригиналната. Едни 10-20 процента по-детайлни снимки не си заслужават нервите(поне за мен). Ако на някой толкова му се занимава с freeDCam снима в RAW И после да си играе с едиторите на компютъра.
Аi-то колега е именно проблем със софтуера!При А1,А2,Note 5 Ai-то разпознава сцените и няма никаква наситеност, което говори, че Ми8 има добра камера просто трябва да оправят софтуера за нея.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай
#46

Аз мисля че точно това е търсения ефект - наситени и нереални цветове за масата потребители. Такива които качват в инстаграм и не гледат снимките на компютър във 100% zoom, a искат само да изглеждат "шарено".

HTC 10 / iphone 12
[-] 2 потребители изказват благодарност на zviara за това мнение:
  • borko197, milenvn
Цитирай
#47

И с изключени неща, пак не снимаше добре под MiUI9, при MIUI10 е по-добре но има какво да се желае още, все пак е бета.

AI на Mi 8 също си разпознава сцените, но крайният ефект не е добър.

Друг проблем на който се натъкнах, 4min клип всичко на стандартни настройки FHD, на два пъти видеото замръзна за около 5 сек .

Към момента камерата е много добра но софтуера не особено много.

Реалността е такава. Ще го играем бета тестери Sad

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай
#48

(2018-08-19, 19:31:34)morfei1 написа:  И с изключени неща, пак не снимаше добре под MiUI9, при MIUI10 е по-добре но има какво да се желае още, все пак е бета.

Друг проблем на който се натъкнах, 4min клип всичко на стандартни настройки FHD, на два пъти видеото замръзна за около 5 сек .

Към момента камерата е много добра но софтуера не особено много.

Реалността е такава. Ще го играем бета тестери Sad

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Това на бета 10?

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай
#49

Мисля, че ясно го е написал: при MIUI10 е по-добре но има какво да се желае още, все пак е бета.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#50

Ясно, което е нормално, преди месец бях пробвал 10-ката но си имаше проблеми.

Sent from my Pixel Experience using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)