Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки от камерата на Xiaomi MI 8

Втората снимка с къщата и тревата е доста показателна, че софта има нужда от доста работа, за да покаже хардуера какво може.

Дано се намерят ентусиасти за да направят читав порт.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
Аксесоари

Още при първите сравнения, имаше огромна разлика в снимките между Ми8 и Mix2s, уж са с еднакъв сензор, но софта за Mix-a явно е изпипан доста повече, защото снимките бяха в пъти по-добри от тия на Ми8. В тоя смисъл - дано се намерят ентусиасти в Xiaomi, да си пооправят нещата, явно има на къде да се подобрява камерата.

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

Имат много да работят по пълното мазало.Дано в Андрод 9 има промяна.

[Изображение: 10810307facedb95e953046d880f38d97648f4a5...b7a0e7.jpg]
Цитирай

Gcam vs Stock

https://drive.google.com/folderview?id=1...4z66Rirzog

По-малката снимка е правена с Gcam. Достатъчно е да зумнете в долен ляв ъгъл - обърнете внимание на тревата, или на дървото долу в средата. Стоковата маже ужасно неприятно.

С Xiaomi.eu съм. Резултатите с Global ще са още по-лоши, предполагам.

Това е някакъв beta мод на BSG, който също си е купил Mi 8, сигурно нещата ще се подобрят още.

Харуерно камерата е ОК, но софтуерно.... нещата са доста зле.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 2 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus, freeborn
Цитирай

(2018-09-16, 17:42:21)morfei1 написа:  С Xiaomi.eu съм. Резултатите с Global ще са още по-лоши, предполагам.

Не хвалихте ли ЕУ камерата? Като гледам как маже, то китайската версия сигурно не вади и  образ. Big Grin
Цитирай

После някой се засегна, че milstan ви каза че акате в темата. Искам да гледам снимки като вляза в тази тема. Не някой да убеждава себе си.
[-] 3 потребители изказват благодарност на hgeorgiev за това мнение:
  • borko197, PRANDELINHO, todesto
Цитирай

Не може да се сравнява нищо по този начин. Има настройки, има и таланти. То вече е за фотогравски умения...
Цитирай

Еми, че как да ги сравнявам. Един телефон, едни и същи условия, различен софтуер за снимане.

Настройките на стоковата камера са всичко на default без AI и без HDR.

Настройките на Gcam са всичко на dafeaut, при нея HDR+ Enchanced трябва да е включен, защото иначе не снима, и съм вдигнал Saturation от 2.0 на 3.0 понеже по моя преценка, тези които са зададени по подразбиране - 2.0, снимките ги вади бледи, цветовете излизат като измити, все едно, че снимката има някакъв филтър. На 3.0 ми изглеждат по близки до реалността.

Дори и да пипам въпросните настройки на Stock-приложение, мога да пооправя цветовете, но не мога да изкарам детайла на тревата, каквото и да правя.

Въпреки всичко съм доволен от Stock камерата, при Global ROM-а беше отврат положението. Идеше ми да го продам, веднага след като го купих телефона. Гледам последно време в XDA и xiaomi.eu хората започват да се усещат, че Global снима по-зле.

Въпросната тревичка и храст, които ги снимам горе долу ежедневно с всяка нова версия на софта който качвам. Да оставим цветовете на страна, особено зеленото, което при Mi 8 Stock е силно преекспонирано. Съсредоточете се върху детайла на снимката - тревата. Разликата е от земята до небето, и не вярвам HDR+ Еnchanced да подобрява толкова детайла. Принципно HDR-ра на стоковата камера влошова неща и преекспонира цветовете още повече, ако сложим и AI и става...... страншно.

Отделно на закрито с изкуствена светлина Gcam лилавото го вади - червено. Докато стоковата си го вади лилаво както трябва. Универсална панацея няма за момента.

Снимките са от тази сутрин, интервала между тях е не повече от 5 мин.

Mi 8 - Stock

Mi 8 - Gcam

Mi 8 - Stock

Mi 8 - Gcam

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

(2018-09-14, 19:43:16)freeborn написа:  В първите 20 места по най добри камери са само телефони по над 1000 лева (топ 10 са по над 1500лева) , което е почти 2 пъти повече от ми8 , като цена. Там в този топ 20 ние имаме телефона ми8 на цена 650лева ,който е даже в топ 5 по хубава камера и да го сравняваме с номер 1 камера е малко нереално. Ако Шаоми направят телефон за 1500 лева с приоритет хубава камера то със сигурност ще задмине всички, но явно камерата не им е цел и се стремят да превземат друга част от пазара. На мен даже и redmi note 5 ми харесва как снима и ми е достатъчно и никога няма да си купя телефон заради камерата. Никъде няма тема да сравняваме ми8 със п20 про по бързина , където няколко пъти ми8 ще е по бърз, на 2 пъти по ниска цена Smile  Вече трети ми8 си купувам , защото е уникален за парите си ! (първия продадох - сгреших , вторият брикнах и умря , и вече третият се надявам да ми служи дълго и вярно).

Брех! Как тъй  Mi8 се категоризира като телефон за 650лв. и от тук се вадят ред изводи за далаверата от него ?

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай

(2018-09-17, 09:25:59)morfei1 написа:  Гледам последно време в XDA и xiaomi.eu хората започват да се усещат, че Global снима по-зле.

Може ли линк към темата в хда?
Цитирай

Mi8 - real reviews - photo.....

https://forum.xda-developers.com/mi-8/re...y-t3797940

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Няколко нощни снимки без HDR и без AI със stock-овата камера. Ръчен режим всичко на Auto, 1/2s и 1s за скоростта.

Mi 8 - Night Pics

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 2 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus, borko197
Цитирай

(2018-09-20, 23:04:04)morfei1 написа:  Няколко нощни снимки без HDR и без AI със stock-овата камера. Ръчен режим всичко на Auto, 1/2s и 1s за скоростта.

Mi 8 - Night Pics

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Мерси за снимките! Задал си добри стойности, но камерата е разочароваща на тъмно. Не съм очаквал такова ниско качество Sad
Цитирай

Не знам, не ги разбирам чак толкова и не знам точно кое се гледа и сравнява. Това което исках да видя е до колко мога да забавя скоростта без това да влия на фокуса, когато се снима от ръце. Със статив или трипод, предполагам ще са по-добри нещата и ще може да се ползват по-бавни скорости. Спокойно мога да кажа, че за статични нощни снимки може да се ползва 1/2s, ISO-то на Auto при тази скорост го държи ниско, което мисля е добре? С 1s скорост, работа е на кантар някои стават, някои не, за което камерата вина няма, а по скоро зависи да аз съм трепнал в този момент на снимане или не. На 2s започва да маже и трудно бихте уцелили точният момент на снимане на ръце или трябва да сте неподвижни като паметник. Снимките на тази скорост стават неестествено светли с ISO на auto, може би трябва да се вдига ISO-то ръчно за да компенсира, но нямах толкова време да експерементирам.

На Auto мисля няма смисъл да снимам, пробвал съм резултата е "бой на негри в тъмна нощ" Big Grin

Сега реших да пробвам ръчен, с ръчен фокус в центъра и auto

ръчен vs автоматичен

Ясна разлика се вижда при тревата и при небето. При ръчен 1/1000s ISO100 тревата вече не е размазана, но пък небе няма. При автоматичен, небе има, тревата е замазана.

Първите 2 снимки са на ръчен, вторите 2 на автоматичен.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Браво за нощните снимки. Супер са станали, може и по-добре разбира се, но при положение че не си си играл кой знае колко много са станали супер. Аз не съм имал времв да си играя все още и да правя вечерни снимко, но не очаквах да са толкова добри.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Още няколко снимки от тази вечер. Обичайните настройки 1/2s, 1s, ISO auto, като сега ползвах и фокус. Фокусирах винаги в центъра на снимката. Ползвах различни помощни средства като пейки, беседки, парапети и бордюри за допълнителна стабилизация Smile . При някой снимки на 1s им бяга фокуса, но на ръка толкова.

Оказа се, че да немериш добре осветено място в моят град е трудна работа.

Mi8 - Night Pics v2

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

С 50 исо на тъмно пробвал ли си. Определено има проблем в управлението камерата. Лампите прекалено много лъщят.
Цитирай

Нямам ISO50, най-малкото е ISO100. При снимки със скорост 2s или 4s, снимките стават много, много светли, макар и размазани. Освен с WB, не виждам по какъв друг начин мога да компенсирам тази неестествена светлина, ако мога така да се изразя.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

С интелектите какво се постига, също и светкавища при ръчни настройки
Цитирай

Ако имаш предвид AI и HDR в ръчен режим не работят - не са достъпни. Със светкавица не съм пробвал, винаги снимам без нея.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

Няма как да не лъщят лампите, това да не ти е DSLR, дори и при С9+ и П20 Про има лъщене, макар и не толкова.

Ето няколкп дневни снимки и от мен от стоковата камера на автоматичен режим.

[Изображение: IMG_20180919_122405-01.jpg]

[Изображение: IMG_20180919_101014-01.jpg]

[Изображение: IMG_20180919_111836-01.jpg]

[Изображение: IMG_20180919_115926-01.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на nowhere за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Лъщенето мисля идва от снимането на ръка. Колкото и да съм неподвижен, не съм като трипод. Обмислям да си поръчам трипод на Xiaomi, и си мисля, ще нощните ще станат още по-добре.

Няколко от тази вечер на auto, без AI и без HDR. Ръчен фокус в центъра.

Истината е, че когато снимаш просто нещо, и няма какво да гледаш по-снимката търсиш кусури на снимката. Когато снимаш нещо хубаво и снимката се получи, просто се кефиш на снимката и не обръщаш внимание на кусурите.

[Изображение: IMG_20180922_190257.jpg]

[Изображение: IMG_20180922_190610.jpg]

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Ето ви една нощна снимка. Подпрян е телефона и е на 16 секунди.


https://drive.google.com/file/d/1wFf_sGq...p=drivesdk


[Изображение: IMG_20180923_203703.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на mihailmihnev за това мнение:
  • airbus, morfei1
Цитирай

На тоя мрак, си е доста добре.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

На автоматично. [Изображение: 9cba1ef9082bb12886c0e21f4f39dae4.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)