Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки от камерата на Xiaomi MI 8
#51

(2018-08-19, 19:31:34)morfei1 написа:  И с изключени неща, пак не снимаше добре под MiUI9, при MIUI10 е по-добре но има какво да се желае още, все пак е бета.

AI на Mi 8 също си разпознава сцените, но крайният ефект не е добър.

Друг проблем на който се натъкнах, 4min клип всичко на стандартни настройки FHD, на два пъти видеото замръзна за около 5 сек .

Към момента камерата е много добра но софтуера не особено много.

Реалността е такава. Ще го играем бета тестери Sad

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Тръгнах да поръчвам, но ме разубеди с това насичане на видеото. Има добра камера, а липсва управление. Undecided
Цитирай
Аксесоари
#52

(2018-08-19, 20:44:15)airbus написа:  Тръгнах да поръчвам, но ме разубеди с това насичане на видеото. Има добра камера, а липсва управление. Undecided
Изчакай да пуснат официално Global MIUI10. Като цяло телефона е много добър и ми харесва, но вместо да му се радвам първата седмица аз тествам камери, флашвам и чета по форуми. Тези неща ми бяха интересни преди 5 години, когато имах Nexus 5. Ако знаех какво ще ме сполети определено щях да скоча на OP6+ макар по-скъп и с по-слаба камера като хардуер. Такива драми и с iPhone-ите съм нямал за последните 5-6 години.

Взех да се чудя, ако пък CN Рома няма проблеми с камерата, да взема да му пляс а един Китаец, така и така го ползвам на английски, слагам един Google play, чистя китайските приложения и съм щастлив от живота....



Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#53

Еми стойте си с глобалната версия на 9.5 и няма да имате проблеми. Какъв е този зор за 10 не знам. Все пак Оригиалния Глобъл, макар и 9.5 си е официален от Шаоми. ЕУ-то може да е добър, но никога не може да е на нивото на глобъла откъм безпроблемна работа.

А OP6 като се сетя, че е почти двойно пари, а е такъв коптор че няма докъде. Колегата е много щастлив че го шитна и си запази Ми8, аз също.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • borko197, milenvn
Цитирай
#54

Извинявам се за намесата , но реално, ако искате да добиете представа за софтуера на Шиаоми най добре да се пробва китайски ром всичко друго за мен специално е къстъм даже и така наречения глобален ром правен от индииците. Предупреждавам, че китайския не е за всеки та обмислете го добре, но ако нещо ще работи както трябва ще е точно там Wink
Друг е въпроса, че това си е практика при марката да пускат нещо незавършено и да трябва да се чака с месеци да заработи както са го показали на представянето.

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 3 потребители изказват благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • borko197, milenvn, suffer
Цитирай
#55

(2018-08-19, 21:10:04)nowhere написа:  Еми стойте си с глобалната версия на 9.5 и няма да имате проблеми. Какъв е този зор за 10 не знам. Все пак Оригиалния Глобъл, макар и 9.5 си е официален от Шаоми. ЕУ-то може да е добър, но никога не може да е на нивото на глобъла откъм безпроблемна работа.

А OP6 като се сетя, че е почти двойно пари, а е такъв коптор че няма докъде. Колегата е много щастлив че го шитна и си запази Ми8, аз също.
Телефона дойде с глобален 9.5.13.0. и не ми харесва как снима, както и на други. Не е като да не правих снимки в продължение на седмица. За Global съм съгласен и аз не търся някакви къстъм изпълнения. За това използвам официална Global Closed Beta MIUI 10 8.8.7, а не xiaomi.eu.

На черното бяло не мога да кажа, има проблеми в момента точно с камерата, останалото е 6+ от това, което съм видял.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#56

Така е. Досега няма качествена снимка качена в темата. Може ли да се поръча с работещ китайски ром за камерата и какви биха могли да са минусите от него?
Цитирай
#57

(2018-08-19, 21:10:04)nowhere написа:  Еми стойте си с глобалната версия на 9.5 и няма да имате проблеми. Какъв е този зор за 10 не знам. Все пак Оригиалния Глобъл, макар и 9.5 си е официален от Шаоми. ЕУ-то може да е добър, но никога не може да е на нивото на глобъла откъм безпроблемна работа.

А OP6 като се сетя, че е почти двойно пари, а е такъв коптор че няма докъде. Колегата е много щастлив че го шитна и си запази Ми8, аз също.

Съгласен съм с колегата. Явно има опит с Шаоми и знае как стават нещата. А, който иска да е тестер, да действа и да хаби нерви :-)
Цитирай
#58

аз пък не съм съгласен, точно защото ЕУ-то е по-добър, орязан е ненужния bloatwarе и... това може да ви е от полза, ако търсите разликите:


Цитат:Our ROMs features (Whats not in Global):
  • Based on China Stable / Weekly builds (except HMNote3SE)
  • Enabled search gesture (swipe up) on the desktop
  • Enabled MiDrive in File Explorer
  • Added landscape mode for SMS app
  • Sunrise/Sunset in the weather app
  • Google apps support integrated
  • Importing theme from zhuti.xiaomi.com via ThemeManager
  • No useless Chinese bloatware apps
  • More free RAM due to less background processes
  • Unified flat style app icons for both system and 3rd party apps (eg. Play Store icon flat too, unlike official global MIUI)
  • Advanced menu with color icons (not just text like in official MIUI releases)
  • No any Chinese character under the full system
  • Mi Video, Mi Music, Mi Radio, Mi Browser: No any useless Chinese content
  • No possibility to re-lock bootloader accidentally with flash any xiaomi.eu release
  • Added real 27 languages translation made by Official MIUI Fansites and MIUI Fans
  • Added EU T9 dialer support
  • Added charging sound switch
  • Added Spell Checker switch
  • Added Screen-OFF animation
  • Optimized GPS settings for EU
  • Optimized Battery consumption
  • Optimized RAM consumption
  • Added OIS auto-calibration for MI5
  • Added 4k Video support for MI4C, MI4S, HMNote3Pro, HMNote3SE, HMNote4X
  • Added 3D Touch to MI5S 3GB RAM version
  • Added GSMalphabet into SMS app
  • Added more icons grid layout 4x5, 4x6, 5x5, 5x6
  • Added Toggles 5x3 layout
  • SafetyNet passed (Android Pay)
  • Play Store Certified
  • Deodexed
  • Added automated tasks
  • Added game speed booster
  • Added erase module (magic elimination) to Gallery photo edit options
  • Fixed low volume sound via headphone
  • Fixed Google assistant voice response issue
  • And more, and more made by our 5 years MIUI mods experience.


Все пак Xiaomi.eu има Stable и Dev версии. Всеки си избира. Аз лично вярвам на китайците повече отколкото на индийците. Като гледам в раздела колко пропищели има от всеки стабилен ъпдейт и ми се плаче.
А и всеки чейнджлог обикновено е насочен към някоя глезотия за индия. Останалите държави от глобалния ром нищо не получават, не можеш да си сложиш една външна тема дори, да не говорим, че на регион българия не си виждаш изобщо приложението с темите.
Както и да е. Въпрос на лични предпочитания. Не всеки му се занимава да отключва или може да си инсталира други ромове, така че ако искате стабилност и вероятно сигурност, стойте на заключен буутлоудър.
[-] 4 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • airbus, dp4u4umi6ev, hegys, todesto
Цитирай
#59

Честно, не знам какво пвоече искате от камерата.

Морфей, на тия снимки с Голфу, или ти не си снимал като хората, или е проблем с хардуера на телефона ти. Тези снимки са правени от ръка, на автоматичен режим. Телефона е изваден и директно е снимано без никаква предварителна подготовка или някакъв вид "хитрини"

[Изображение: IMG_20180811_085220.jpg]

[Изображение: IMG_20180811_085303.jpg]

[Изображение: IMG_20180811_085310.jpg]

[Изображение: IMG_20180811_090902.jpg]

[Изображение: IMG_20180811_092650.jpg]

[Изображение: IMG_20180811_143533.jpg]

[Изображение: IMG_20180811_144337.jpg]

[Изображение: IMG_20180811_180108.jpg]

[Изображение: IMG_20180812_070227.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 7 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • borko197, dp4u4umi6ev, karas, milenvn, morfei1, palefaced, Victormihov
Цитирай
#60

Понеже имаше спорове относно снимките, с nowhere се разбрахме на ЛС и стана ясно, че въпросните снимки са правени с CN Rom. Колегата вече е с MIUI 10 beta 8.8.16 от xiaomi.eu. (който е на база Chaina Dev) ако прецени може да сподели как се представя камерата с този ROM.

Знаех, че има разлика между снимките на CN и Global, и неговите снимки затвърди мнението ми, поне до момента. Поздравявам го за хубавите снимки!

Има хора, които са с Global и смятат, че камерата е страхотна, има и немалко (като мен), които се оплакват.... всеки да си преценя, избор на ROM-ве има.

И понеже темата е за снимки, ето малко на "моята тревичка" с Global 9.6.3 от днес

Mi 8 - Pics Global 9.3.0 - no HDR, no A.I

първите две снимки са на Auto, вторите две са с ръчен фокус.

Ровейки по форумите, попаднах на две интересни сравнения, в случай, че не се ги гледали.

Mi 8 vs Mi 8SE vs Mi 6

и още едно

Mi 8 vs Mi 6

Поздрави!

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 3 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • Friz, hegys, tiesto_pld
Цитирай
#61

Въх, заради това AI ли е това пренасищане на цветовете при ми8?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#62

Хм, на снимките между Ми 8 и Ми 6 , една от тях с полянка и планина.На Ми 8 прекалено ярко лимонено зелено...

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#63

Първият линк със сравнението между трито телефона - HDR и A.I са изключени и при трито телефона.

Вторият линк сравнението между двато телефона при - Mi 8 - A.I е включено и двато са с изключен HDR.

Да, тревата и изобщо зелените неща по снимките правят впечатление, тревата стои неестествена всякаш "свети". Лично на мен снимките на Mi 6 ми харесват повече.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#64

В крайна сметка с малко настройки ръчни,камерата си е добра!

Sent from my Pixel XL using Android P
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#65

Камерата е перфектна, гнусмас да не би да вади по-добри снимки?
Който се чуди за супер телефон с Андроид- MI8 с две ръце.

А за батерията да не говорим, слага всичко в малкият си джоб- Ноутове, Айфони, Галаскита и тн.
Бързото зареждане и то е за 40-50 минути и е на 100%, не съм виждал толкова бързо телефон да зарежда.

А иначе хейтват и спорят САМО хора които никога не са имало телефона... не телефон на Шиаоми, ТОЧНО този телефон си купете и тогава идвайте да спорите- иначе всичко друго са си празни приказки и триене на буквите на клавиатурата (поне нея щадете, струвала ви е пари).
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#66

Снимка от вчера с Global 9.6.3.0

Photo - Auto, no HDR, no A.I

Photo - Auto, no HDR, no A.I

Снимка от днеска с 8.8.16 (xiaomi.eu)

Photo - Auto, no HDR, no A.I

Photo - Auto, no HDR, no A.I

Вгледайте се в тревата, примерно в долния десен ъгъл при един и същ zoom.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • hegys
Цитирай
#67

До къде Ми 8 може да опонира на Пиксел2,линк към видеото само семпли!

https://youtu.be/bur3MF9lOHg

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#68

На моменти на Шиаомито снимките са по-добри.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#69

Колегата victormihov говори глупости.

За да не стане недоразумение - това е един чудесен телефон с отлична камера. Просто класификацията на другите като боклуци, батерии и т. н. са фенски глупости.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#70

е.Е на кой от изброените модели батерията държи повече от на Ми8? То дори няма и такъв, който и да изкара дори колкото него, камо ли повече. Дори и Хуя ти с 4000мАч издържа маааксимум 2/3 колкото тази на Ми8.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#71

Mi 8 снимки - xiaomi.eu 8.8.16/24

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 2 потребители изказват благодарност на morfei1 за това мнение:
  • karas, Mcl
Цитирай
#72

(2018-08-28, 20:56:10)morfei1 написа:  Mi 8 снимки - xiaomi.eu 8.8.16/24

На мен ми изглеждат много прилични снимки. Нямам търпение да пристигне и моят ми 8.
Цитирай
#73

Това е на лампи, нощно време. Само вдигнах и снимах с автоматични настройки.
Не разбирам много, но за моите нужди снима уникално.

https://1drv.ms/u/s!AmKSBEHY00nMgYYjHnIri-MrnHHxIA
Цитирай
#74

Колкото повече снимам, толкова повече се убеждавам, че auto режима не винаги избира най-добрите настройки, особенно при нощни снимки или слабо осветление. Бърза скорост и високо ISO - резултата не е добър.

8.8.30 (xiaomi.eu) - Manual - S 1/1000-ISO100

През деня, добре осветено на ръчен, S 1/1000s с ISO 100 ми дава най-добри резултати. Нощно време, слабо осветено, S 1/8s - ISO 800 ми се струва най-реално, като може да се пробва и с по-бавна скорост S 1/4 или S 1/2, за по-светла снимка. Оттам на сетне, си иска статив, започва да маже.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#75

Първата е направена с google camera. С авто режим.[Изображение: 5a55a59a792ec5940592fd5ec382e727.jpg][Изображение: 6983cf9b74ab023022bb6553929feb53.jpg]

Изпратено от моят Mi 8 с помощта на тапаталк
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)