Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с външна батерия
#1

Моята приятелка има Huawei P9 lite . Взех й Trust Urban 8800 mah от Технополис . На моят P10 зарежда без проблем и на двата изхода ( 1А & 2А ) . Нейният P9 lite като го включа зарежда за 10-15 секунди и спира . Пробвах и на 1А & 2А ... Батерията не е дефектна . Заредена е на максимум външната батерия ! Някой имал ли е подобен проблем ? Прилагам снимка на батерията . [Изображение: 924247780e6771cd9ab194481f051710.jpg]

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#2

Пробва ли с друг кабел?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#3

Пробвах . Както с оригиналния на батерията така и с оригиналния на телефона . Същата работа ...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#4

Подобен проблем с P10 lite с външна батерия, по-скъпа вземах и е същото. Зарежда 10-15 сек. и го хвърля. Трябва пак, и пак, и пак... и невъзможно зареждането. С какви ли не кабели съм пробвал - просто... не. Ако е евентуално "захапе" е за не повече от минута и пак спира.

Та с една дума - без външни. Втора взимам и ще ги продавам и двете, явно не се разбират с телефона и туй то.
Цитирай
#5

P9 lite е ограничен по ток - 1А. Тези батерии на изходите имат схеми за auto detect на протокола за зареждане и тока, вертоятно това което е тригер за заряда в телефона не се разбира с тези схеми. Пробвайте с някакъв консуматор на USB в единият порт и тогава включете телефона в другият или с USB doctor и в него да е включен телефона за да се вижда с какъв ток бачка и кога гасне.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#6

Интересното е, че моята приятелка днес си е взела някаква за 20 кинта от един магазин и зарежда без проблем ... Това не мога да си го обясня ! По моята логиката батерията прави така може би поради причината , че външната батерия пуска много ток към телефонa и някаква защита автоматично спира зареждането . Моят П10 се зарежда нормално (не е Super Charging , но зарежда без проблем) . Уж в гугъл пише , че нейният се зарежда с 1A зарядно и с 2A . Интересно е защо тогава като го включа към 1А пак се изгасва ... Как мога тогава да им я върна батерията на Технополис евентуално и да си взема парите или да си купя нещо друго с тях ? Възможно ли е чрез този проблем да ми съдействат ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#7

Според мен ще е трудно да я върнеш - ако тестват на други телефони и работи, то проблемът ще се корени в П9-ката и няма да ти уважат претенцията. Продай я по-скоро и някой да си я ползва с друг телефон и готово.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#8

Продай я, аз това ще правя и двете. Същия проблем.
Цитирай
#9

Това да пуска по-голям ток, обикновено не е така, даже повечето пускат по-малко, примерно за 1 ампер съм мерил по 500 мА, или макс 750 мА, при 2А е подобно положението. Пък и дори да пуска повече (примерно телефона е 1А, а тя пуска повече), пак не би трябвало да има проблем, защото устройството си има вградена схема, която регулира напрежението и ампеража. Може да е нещо подобно като при ябълките - не можеш да ползваш аксесоари, които не са по тяхната програма MFI (устройството ти казва, че дадения аксесоар не се поддържа и не ти позволява да се ползва), е разбира се, има и изключения, но с евтините китайски аксесоари не се харесват изобщо. Та, искам да кажа, че и при теб може да е нещо подобно.
Цитирай
#10

Еми тогава да изкара съобщение "неподдържан аксесоар" и това е, не да зарежда 15-20 сек. и да те изхвърли, после пак, и пак, и пак...

И аз мисля, че тока си го контролира и няма значение на какво ще го сложиш - ето примерно A5 2016 и P10 lite - A5-та хваща бързото зареждане от P10 lite-а и се зарежда бързо и с него, пише си "бързо зареждане" и действително е такова. Lite-а обаче не хваща това на Samsung-а (смисъл с неговото зарядно) и пише само "зареждане", което е по-бавно. Значи на Huawei-я тока е по-голям или нещо подобно, и аз не разбирам.

С една дума - какво сме накупили ще го продаваме.
Цитирай
#11

Зареждам хонор 7 лите (хардуерно като п9 лите) с батерия за 9лв от кауфланд и няма проблеми. Същия го зареждам със зарядно на самсунг 2,1А с кабел от леново, редовно се зарежда с някакви смотани зарядни от по 0,7А и няма проблеми. В нас имам п8 лайт и п10, нямат проблеми със зарядните. От тук смятам, че зарядни и батерии не са фактор колко ток пускат. Вероятно е нещо кабел или усб порта на телефона.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#12

Доста грешен извод, според мен.
Ако се разтърсите малко ще разберете, че е от огромно значение производителя на телефона, технологията, която поддържа даден модел, кабела, особенно при type C, а намесим ли "бързо зареждане" нещата стават още "по-интересни".
Пример, с който аз се сблъсках - Търсех батерия, която да поддържа QC3 в двете посоки, за да мога да си зареждам Pixel-а, когато съм в движение, но все пак да става бързо, както и да мога да зареждам самата батерия бързо. Намерих Aukey PB-T9 - супер, покрива всички изисквания, че даже и единия порт се "адаптира" към вкючения уред и пуска точното количество ток. Е да ама не. Това че Гугъл са ползвали SD835, който чисто харфуерно поддържа QC4, не означава, че ще е съвместим с този "протокол". За да е максимално сложно всеки производилтел си измисля своя "технология". За пример OnePlus - Dash Charge, Google - Power delivery, Huawei - също използват, но ще излъжа как се казва и със сигурност пропускам още марки, но това няма значение. Следва кабела, за Micro USB, не съм се интересувал, но при Type C има толкова много разновидности, че почва да те боли глава, докато разбереш, какво ти трябва. Има значение за това колко ток искаш да минава през него, колко информация може да мине, дали ще се ползва "еднопосочно" и какво ши още не.
Накратко ако искате батерия, с която просто да вдигнете някой и друг % и не ви интересува живота на батерията на апарата, както и времето за което ще заредите, то тогава почти всяка една ще ви свърши работа (но както се разбра от темата все пак трябва да се вземат предвид, някои особености). Но ако искате батерията да е наистина добра и да върши същата работа, като оригиналното зарядно, то трябва доста добре да я подберете.
За зарядните е още по-объркваща ситуацията предвид адски много фактори. Да, както каза, колегата над мен с 99% от зарядните ще успеете да налеете някакво количество ток за Х време, друг е въпроса как ще се отрази това на батерията. Ако се случва инцидентно - става, но ако го правите системно, лично според мен не е ОК.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#13

(2018-07-22, 15:04:10)mitko.stefanov написа:  Интересното е, че моята приятелка днес си е взела някаква за 20 кинта от един магазин и зарежда без проблем ... Това не мога да си го обясня ! По моята логиката батерията прави така може би поради причината , че външната батерия пуска много ток към телефонa и някаква защита автоматично спира зареждането . Моят П10 се зарежда нормално (не е Super Charging , но зарежда без проблем) . Уж в гугъл пише , че нейният се зарежда с 1A зарядно и с 2A . Интересно е защо тогава като го включа към 1А пак се изгасва ... Как мога тогава да им я върна батерията на Технополис евентуално и да си взема парите или да си купя нещо друго с тях ? Възможно ли е чрез този проблем да ми съдействат ?

С касовата бележка и батерията можеш да пробваш да я замениш за нещо друго. Правил съм го с разни неподходящи подаръци.

Цялата работа е в устройството, тъй като си иска оригинален аксесоар. Имам лаптопи Делл, чието зарядно за кола е от 100 лева нагоре. Разбира се, взех си мултифункционално, т.е. с всякакви накрайници, с което се зарежда всичко, за което се сетиш, но лаптопите зареждат една минута и после спират. Затова си взех един инвертор от 12 на 220 волта за 25 лева, мушкам оригиналното зарядно на лаптопа, което е за 220 волта и нещата заспаха.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#14

Тази която си купи моята приятелка и тя зарежда 1-2 минути и й падна тока на батерията. Явно е някакъв китайски боклук . Нейният телефон е много пазен . Няма една драскотинка . Никога не е изпускан . Много е странно защо така прави телефона ...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)