Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VoLTE и Xiaomi Redmi Note 5
#51

Добре де.........аз се обадих на 123, казах, че ползвам Huawei P20 и ми активираха VoLTE. След час някъде си рестартирах телефона и ми показа и надпис VoLTE до иконката с обхвата.
След ъпдейта до MIUI 10 въпросният надпис изчезна, според 123 имам активно VoLTE, но аз лично не мога да преценя дали го ползвам или съм на обикновен сигнал. Ако има значение......мобилните данни не ми прекъсват по време на разговор.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#52

Провери, дали ти е включено от настройките. След ъпдейт до 10 единствено ми се смени иконата
   
Цитирай
#53

При мен тази настройка липсва, но съм на регион България. Ти на кой регион си?[Изображение: 3b62aed4747e2a57b9399f97cf387647.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#54

Набери кода *#*#86583#*#*
Ако трябва два пъти
Цитирай
#55

Също съм на България. както казаха пробвай да небереш пак кода *#*#86583#*#*
Цитирай
#56

Вкарах кода, пише ми, че VoLTE е активно, но продължава да няма надпис до обхвата........

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#57

Не търсиш надпис до обхвата, а дали се е появило меню волте в настройките
Цитирай
#58

Няма я настройката, няма го и надписа.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#59

ами набери *#*#86583#*#*
Цитирай
#60

Това го направих преди няколко часа.......интересното е, че настройката и надписа се появиха преди малко от самосебе си [Изображение: 8a1b321891f6c20f22cec384618a8a16.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#61

(2018-09-23, 16:51:30)joring написа:  ами набери *#*#86583#*#*
Този код само за Xiaomi ли е?

Изпратено от LG-H815 7.0 v29a с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#62

Не - цифрите означават VoLTE - така че би трябвало да работи и на други телефони с андроид
Цитирай
#63

Пробвах с няколко други марки, не сработва... Май си е само за Xiaomi, може и още някоя марка.
Цитирай
#64

Аз пък потърсих в Google. Не излиза да е универсален.
Цитирай
#65

Кода винаги е бил само за моделите на Xiaomi. Не пречи да пробвате и на други телефони, просто не очаквайте чудеса Smile


[-] 2 потребители изказват благодарност на milenvn за това мнение:
  • pazdir, Гeoрги
Цитирай
#66

А ментел след като имат хд войс как се процедира да ми го пуснат...

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 global ;ExSamsung SGS4 9505 Black Mist, Ex Galaxy note 3, Ex honor7
Цитирай
#67

HD Voice е съвсем друга технология и няма нищо общо с VoLTE. Тя не се пуска или спира, просто при някои разговори ще тръгва, зависи с кой говориш,  и с какъв телефон е. Освен това май важи само вътре в мрежата на оператора.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай
#68

Тя е активирана по подразбиране за всички - само трябва и двете страни да са с поддържащ функцията телефон, в повечето случаи сработва. И да, само в тяхната мрежа е, към други мрежи не работи, по съвсем ясни причини (хаби повече трафик). Обаче при Виваком забелязвам, че откакто ползвам VoLTE всеки път, когато говоря с някой с по-добър телефон, мака и той да не е с VoLTE, сработва HD Voice и качеството е много високо, по-добро дори от това на Мтел.
Цитирай
#69

А какви са Ви настройките за избор на мрежа?
При мен са тези по подразбиране.

GP8P
Цитирай
#70

Ей сега пробвах това с картите, сложих моята в на жената mate 20 lite и нищо не се случи... Явно регистрацията е по сим карта.
Цитирай
#71

Трябва VoLTE да е активирано на сим картата и отделно телефона официално да е поддържан от оператора, или ако е Xiaomi- да му е активирано VoLTE. Виж и темата за VoLTE: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94364


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Nikolay
Цитирай
#72

(2019-01-28, 20:07:23)Nikolay написа:  Ей сега пробвах това с картите, сложих моята в на жената mate 20 lite и нищо не се случи... Явно регистрацията е по сим карта.

     Излишна гимнастика е да сменяш СИМ на  mate 20 lite .Ако си на Виваком , този модел не е сред опоменатите.. Съфорумец беше писал,че след обаждане активирали на всички вече. Аз лично не съм пробвал все още.

Отделно от това е хубаво да се запознаеш с темата посочена от колегата milenvn
Цитирай
#73

Е как да не е, да снимам ли Mate 20 lite от днес има, дори пратиха смс на жената, тя се чуди както е това...
Цитирай
#74

Абе гледам аз, нещо ми липсва по екрана. Зачетох се в тази тема и усетих, че е иконката на ВОЛТ-а. Влизам в менюто - активирано. Набирам кода - изчезна от менюто. Пак го набирам - появи се. Включвам, изключвам - никаква промяна. Тъкмо да запсувам оператора, сетих се да рестартирам. След рестарта - функцията се виждаше в менюто - изключена. Включих я и иконката се появи. Не знамкога и какво, и как съм направил, за да я изключа, но рестартът помогна.

А като ми го активираха - се появи иконката без рестарт. Странно. Казвам го ако някой се чуди - че рестартът понякога си е нужен.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#75

Ако съм към виваком, ставаше ли да им звънна и да кажа, че съм с хуавей п20 про?
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)