Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei изпревари Apple като №2 при смартфоните
#26

(2018-08-02, 18:38:13)fifth_root написа:  Ако първо се дефинира какво са иновации в този бранш, диалогът може и да е по-смислен от това да мерим две или три камери са по-добре, когато Самсунг и с две прави по-добро видео от трите на Хуауей, а пък прословутите модели на Нокиа и Панасоник, които са и с далеч по-слаба изчислителна мощност, с една камера са достоен съперник на сегашните. А в крайна сметка, китайците правят хубави устройства, но си остават едни пълни копирачи. Но това няма значение когато реално трябва да избираш ново устройство и да го вместиш в бюджет, което пък обезсмисля спора, който с времето съвсем ще бъде безсмислен, защото възходи и падения ще има при всеки.

Когато китаец те копира означава, че те уважава и почита ... Трудно ни е да ги разберем ... все пак те са държава която има писменост която е на 3 пъти повече години от нашата държава ...имат едни по други разбирания и традиции, които са ни много далечни ...
Колкото до копирачите ...ако се загледаш в самсунг телефон и погледнеш всеки един компонент, то с малки изключения всичко е кпирано от някой преди тях ... и те ли са копирачи?
Нещата са малко по комплексни и много различни при различните гледни точки ...
Нека не забравяме, че хуяговей са номер 1 в някои области в които самсунг е много далеч ... 


(2018-08-02, 17:56:25)galaxyhopper написа:  ..., че горила глас не е важен. ...

А кое му е важното на горила стъклото? Нима има разлика по устойчивост на надраскваме между горила 3 и 6?
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-08-02, 19:28:08)bodonance написа:  Когато китаец те копира означава, че те уважава и почита ... Трудно ни е да ги разберем ... все пак те са държава която има писменост която е на 3 пъти повече години от нашата държава ...имат едни по други разбирания и традиции, които са ни много далечни ...
Колкото до копирачите ...ако се загледаш в самсунг телефон и погледнеш всеки един компонент, то с малки изключения всичко е кпирано от някой преди тях ... и те ли са копирачи?
Нещата са малко по комплексни и много различни при различните гледни точки ...
Нека не забравяме, че хуяговей са номер 1 в някои области в които самсунг е много далеч ... 


Дали ме уважава или не е въпрос, но да кажем, че не го отричам. Да кажем, че може и да ги разбираме или че нямаме нужда да го правим, защото всъщност първата човешка писменост и цивилизация са на Балканите, дело на онези, които наричат траки и въпросните писмености са Линеар А и Линеар Б, които като ги съпоставиш с глаголицата дори няма нужда да си задаваш въпроси - то е очевидно. После идват традициите на тези хора, но да не се отклонявам от темата кой какво е дал на света и откога, защото там Китай може и да не фигурира много.

Самсунг допускам, че също взаимстват, всичките жълтури са такива, това са най-добрите копирачи на планетата. Но корейците са някак по-грамотни и цялостно в технологиите са много по-напред от китайците, които са измекярите на цял свят, както всъщност се и научиха със зор да произвеждат някои неща. Но нека се върна на предния ми коментар: когато дойде време да купуваш телефон нищо от това няма значение, а само кой модел, ако ще го вместваш в бюджет, пък и дори да него (примерно имаш достатъчно пари за каквото и да е), е най-добрият към този момент. Или поне най-добър в това, което те интересува, защото едни искат бързина, други батерия, трети мултимедия, четвърти здравина, пети някои от тези неща комбинирано, шести не знам си какво, седми държат само на марка, а осми са Епъл (да вкарам и малко хумор).

За версиите на Gorilla Glass подкрепям: от 3 до 5 няма никаква разлика в ежедневието - драскат се на една и съща степен и се трошат еднакво. Ако телефоните са малко по-малко чупливи, то е заради изпипване на сглобката (рамка, стъкло, материал между тях евентуално, начин на падане), не и заради самото стъкло.
[-] 2 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • divna, xn3k
Цитирай
#28

Именно... това което те интересува ... Всяка една характеристика в един телефон мога да ти я представя като предимство или недостатък ... както и всяка една статистическа данна като името на темата например...
Именно за което всеки сам си разглежда тези данни и си избира какво да си вземе... с товатемата я приключваме... защпто всяко има предимсрва и недостатъци...

горилите подобряват устойчивостта към драскане до 3... 4, 5 и 6 имат същата устойчивост... разликата е че започват да подобря2ат устойчивосттана изпускане и падане... обачетова нас не ни топли понеже при такива цени на телефоните в 99.9% са добре зачохлени с калъфи, стъкла, брони и т. н.... Някак стеанно да разчиташ на горила...
Цитирай
#29

Ако съдим по на Джери клиповете, нищо не им се подобрява откъм драскане, но да кажем, че той е по-hardcore. Big Grin Големи приказки са сега за Gorilla Glass 6, да видим. Аз с най-голямо желание бих зарязал калъфите, защото правят телефона по-дебел, по-тежък и му скриват дизайнерските пинизи, които всеки преглъща, но пък друго е да си ти радва окото гол.
Цитирай
#30

(2018-08-02, 19:39:17)fifth_root написа:   всичките жълтури са такива, това са най-добрите копирачи на планетата. Но корейците са някак по-грамотни и цялостно в технологиите са много по-напред от китайците, които са измекярите на цял свят, както всъщност се и научиха със зор да произвеждат някои неща.

Доста расистко изказване. На китайците можем само да им дишаме праха.
Цитирай
#31

Дишай го, мултикултуралисте.
Цитирай
#32

Китайците са копирачи, нищо повече.
Всички техни телефони или мязат на Айфон или системата е тема iOS.
Освен с добри цени с друго не могат да привлекат.
А Самсунг са супер бъгави, един Mi8 е доста по-добър от Note 8 който беше пълен с бъгове дори и след ресет (срам за такава компания да дадеш една торба пари, а да работи толкова мизерно).
Mi8 работи гладко като масло, дори Мейта не ми работеше толкова добре.
А цената му е дето се вика "никва"...Шиаоми са най-добрата Андроид компания според мен, пък са най-евтините.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#33


(2018-08-02, 22:26:23)Victormihov написа:  Mi8 работи гладко като масло, дори Мейта не ми работеше толкова добре.
А цената му е дето се вика "никва"...Шиаоми са най-добрата Андроид компания според мен, пък са най-евтините.


Факт. Много мои познати, на които лично им поръчах първите Xiaomi телефони, вече и не искат да чуят за друга марка! Даже ми се обаждат за роднини, познати, колеги и т.н.   Smile


Цитирай
#34

Xiaomi имат някои интересни предложения и не смятам, че са лоши, но да ги сравняваме с Huawei някак не върви според мен. Освен, ако сравняването не е за дизайн, тогава нещата са субективни. А това за иновациите на китайците, ще ми се да напомня, че скоро излиза Kirin 980 на Huawei (който ще го има най-вероятно в Mate 20) и всички говорят за него и за потенциала, който ще има, че ще е по-мощен от звяра SD845, включително и с по-мощен GPU, близо път и половина спрямо Adreno 630, който върви със SD845. И това е само един малък пример... Та, какво говорихме за иновациите?
Цитирай
#35

(2018-08-02, 19:28:08)bodonance написа:  А кое му е важното на горила стъклото? Нима има разлика по устойчивост на надраскваме между горила 3 и 6?

Нима всичко преди това написано от мен се обезсмисля, защото вадиш нещо, което според теб не е важно?
Не са малко собствениците, които са разочаровани от факта, че няма. Като има е плюс, защото допринася за цялото устройство.
А дали има и горала глас 3, че правиш сравнение? (Да си призная, не съм срещал да има от сайтовете и не ме интересува отговора). Важното е, че видях от едно леко огъване, как се пукна дисплея. А дали от горила глас или не - допринася за цялото устройство. 
И хем знаеш, че съм прав и ме разбра идеално за "балансирано устройство" както и този потебител, който попита. Питането в този случай е неуместно...

И другото, за което знаех, че ще се измъкнеш за това субективно мнение, защото на всеки са му различни нуждите - еми, не е така точно. Защото, когато масово се казва, че няма жак, няма безжично зареждане и разни такива, колко е субективно? Май отиваме към обективното. И ако едно нещо е по-добро с някакъв процент спрямо друг телефон, то това е приемливо, ама когато го няма изобщо, к'во прайм? До което стигаме пак до балансираност.
И едно време ми се въртяха теории за това, че ip68 е нещо, което не е нужно, ама през 2018 не е така..
Както и да е, нека повече да не се откъсват части от поста мипи да се обясняват без нужда в друг съвсем различен смисъл.
Цитирай
#36

(2018-08-02, 22:50:27)donscot написа:  .....Kirin 980 на Huawei......че ще е по-мощен от звяра SD845, включително и с по-мощен GPU, близо път и половина спрямо Adreno 630.....



Колко ще е мощен GPU не е ясно, но самия факт, че Qualcomm слагат турбина на adreno-то би трябвало да означава нещо.
Цитирай
#37

@elcerebro, искаш да ти кажа защо струва толкова пари, че не знаеш ли? Big Grin
И какво ме интересува кой какви иновации има, като видя софтуера на Huawei, и характеристиките, че някои липсват, веднага разбирам, че това не е моя телефон, ако става на въпрос, даже LG, SONY и HTC правят по-хубави телефони за мене, но така се случи, че като няма реклама и някой си правят опити, други не променят дизайна и става така, че на хората им писва и спират да ги купуват.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#38

Аз като ползвател на хуавей п10 мога да кажа, че е телефон който ми харесва толкова, колкото ме и дразни. В един момент си мисля колко е зле, а в следващия много ме кефи. Очаквах куп сензори като за флагман, но има като за средняк, очаквах безжично зареждане- няма, оказа се, че и стъклото на екрана е много зле- събира пръстови отпечатъци колкото си иска. Това ме дразни супер много. Но ми харесват дизайна, красивите (не качествени) снимки, настройките из меню и камера, работи много приятно, темите променят повече от тапет и иконки.
Китайците много разчитат на маркетинга, както и сами и епъл, вкарват някакви 2-3-4 камери отпред, отзад, отстрани, по средата, скоро ще изкачат от тук- от там, някакъв "изкуствен интелект" дето го слага ксиоми на телефони за по 500 лв вече ( а нямат сървърните и сторидж решения на хуавей). Хората това харесват- ето, трудно променящата се ябъкла сложи 2-3 камери, сложи рам, направи голям телефон, и не знам още какво. Случва се така, че вече има гейминг телефони, а чак сега успяват да се правят някакви задоволителни гейминг лаптопи, тежащи по 6 кг(нормален лаптоп е 1.5-2кг). Хората се водят от маркетинга, не от реалността.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#39

(2018-08-02, 16:53:58)bodonance написа:  По кой критерий да гледаме, понеже по едни характеристики единия е по добър, по други другия?



Вица за голфа и майбаха сещаш ли се?



Горното е да те подсетя, че нищо не трябва да се подценява ...който е подценил конкуренцията си е патил, но пък историята ни учи, че нищо не учим от историята, та всеки ще си направи неговите грешки ... Факт, е обаче, че китайците правят не лоши оледи, които в някои неща надминават първоизточника даже (самсунг) ... Слухове се носят и те са сгъваем телефон (хуяговей) с китайски сгъваем олед екран от ВОЕ ... Та сами, както и ние може да се позамислим кой, кое и как в бъдеще време ...
За дисплея гледам цифрите защото да водя др. спор е безсмислено. Всяко око вижда различно и край на този спор няма по-пъстър, по-реални цветове, по-добро бяло и т.н.

За голфа и Майбаха го знам това, но кои от двата бранда е Майбаха не знам Smile

Не ме разбирайте погрешно, аз също се радвам, че на Самсунг др. марки им подпалиха гъза. Това е много добре за нас потребителите, а когато трябва да си взимам следващият телефон пак ще мисля и ще преценявам какво да взема. Когато си взех настоящият телефон това беше в края на месец септември 2017 г. за мен Нот 8 беше най-интересното устройство. От сега си знам, че не искам сл. ми телефон да е с НОЧ дисплей.
Цитирай
#40

(2018-08-03, 07:30:49)hazART написа:  @elcerebro, искаш да ти кажа защо струва толкова пари, че не знаеш ли? Big Grin
И какво ме интересува кой какви иновации има......

Само да ти примоня, че този спор се породи от едно мнение на един колега, който попита какво ще стане с цените, когато Уауей настигнат Самсунг по иновации.
Това коментираме - иновациите и кой какво е направил преди другия.
И сега ми казваш, че те не те интересуват ? Значи не внимаваш.
А те попитах за цената на S9, защото ти каза, че Mate RS струвал 4000лв.....Ами евтин си е на фона на цената от $4000 на S9, не мислиш ли ?
А това, на кой какво му харесва е като софт или визия е за друга тема.
Цитирай
#41

Все пак да не забравяме, че сеймшит са първия телефон вървящ с пожарогасител. А това си е сериозна иновация.
Сега ебъл като изкарат новата си играчка, ще задминат хуавей. После пак ще изостанат. Накрая до 2 г хуавей ще са първи във всичко. Но това нищо не значи.
Те китайците са първи и по производство на калашници, ама това пак нищо не значи.
Хуавей са много хубави телефони, но има неща, които откровено дразнят. И едното от тях е точно липсата на олеофобно покритие на дисплея. Не може марка като Нокия да слагат покритие(горила) + поляризирано стъкло, което съвсем елиминира отблясъците, а ти да слагаш евтина пластмаса, която толкова се омазва, че прави отблясъците да изглеждат като ефект. Заеби. И това на телефон за над 1К лв.
Цитирай
#42

(2018-08-02, 19:39:17)fifth_root написа:  Дали ме уважава или не е въпрос, но да кажем, че не го отричам. Да кажем, че може и да ги разбираме или че нямаме нужда да го правим, защото всъщност първата човешка писменост и цивилизация са на Балканите, дело на онези, които наричат траки и въпросните писмености са Линеар А и Линеар Б, които като ги съпоставиш с глаголицата дори няма нужда да си задаваш въпроси - то е очевидно. После идват традициите на тези хора, но да не се отклонявам от темата кой какво е дал на света и откога, защото там Китай може и да не фигурира много.
Колега Линеар А не се чете днес ... Да стар е, но днес се разчита само частично и то от учени които могат да го четат ...Аз и ти не можем, докато при китайците надписите писани 6600г. пр.н.е. са четими и днес от всеки китаец знаещ традиционен китайски, а това е по голяма част от населението ... Опростения им китайски е на 1500г и има за цел да усъвършенства нещата ... Точно както България е единствената държава в Европа която не си е сменяла името последните 1300 години така китаеца не си е сменял писмеността, само я надгражда ... 
Колкото какво е дал китай на света ... доста значими неща са ...като започнеш от барута и кибрита та до компаса, хартията и печатарството... Кога тук са преписвали книги по манастирите, там са имали печатни издания ... Друга култура, която си пази традициите за разлика от нас ... Благодарения на китайците, тази сутрин си мих зъбите защото четката за зъби е тяхно дело, тоалетната хартия също, та сещай се за какво са дали на света сутрин ... А ако по горенаписаното ти изникне "на баба ти хвърчилото" имай предвид, че и хвърчилото е тяхно изобретение ... За щастие Българите също можем да се хвалим с не малко открития и нововъведения, но това в миналото ...да погледнем сега ... Мартеници се носят само в България, но китай е най големия производител на мартеници ... Тука спрягаме производството на телефони и ако обединим кое се произвежда в китай виждаш, че китай е и най големия производител и на телефони ... Ключовото за китай в момента е производство ...


(2018-08-02, 22:26:23)Victormihov написа:  Китайците са копирачи, нищо повече.

Какво разбираме под "копирачи"?

(2018-08-02, 22:54:36)galaxyhopper написа:  Нима всичко преди това написано от мен се обезсмисля, защото вадиш нещо, което според теб не е важно?
Не са малко собствениците, които са разочаровани от факта, че няма. Като има е плюс, защото допринася за цялото устройство.
...
И другото, за което знаех, че ще се измъкнеш за това субективно мнение, защото на всеки са му различни нуждите - еми, не е така точно. Защото, когато масово се казва, че няма жак, няма безжично зареждане и разни такива, колко е субективно? Май отиваме към обективното. И ако едно нещо е по-добро с някакъв процент спрямо друг телефон, то това е приемливо, ама когато го няма изобщо, к'во прайм? До което стигаме пак до балансираност.
И едно време ми се въртяха теории за това, че ip68 е нещо, което не е нужно, ама през 2018 не е така..
Както и да е, нека повече да не се откъсват части от поста мипи да се обясняват без нужда в друг съвсем различен смисъл.

Колега не обезсмислям нищо, даже напротив ... Всяко едно нещо което и да е като компонент на даден телефон има своите предимства и недостатъци. Маркетинга като цяло има за цел да изтъква предимствата на тези неща ... Недостатъците умело се пропускат обаче ... Споменаваш жак ... предимствата са му, че бучваш слушалките и имаш доста по качествен звук, от колкото можеш да пренесеш безжично към момента, но какво правим с жака, който се пълни с мръсотия, който е проблем от към херметичността, какво правим със пречещите и заплитащите се кабели на слушалки? Безжичното зареждане по стандарт беше 5 вата ...удобно е до някъде ... пак имаш зарядно и кабел до пада, но вместо да включваш изключваш кабела в телефона просто поставяш телефона на пада ... Супер е докато бачкаш в офиса на компа и говориш много ...Бързо безжично зареждане зареждане 14 вата ехаааа ... Колко ли е далеч от 40-42 ватовите кабелни аналози? Колко е електромагнитното замърсяване от безжичното зареждане и колко е ОК да живеем в стая в която го има? 
Всеки си има субективизма да си прецени кое за него е добре и дали иска да го има или да го няма ... Балансираността е субективно определяне на нещата и компромис между тях ...
Ето този колега не е уцелил баланса много добре за неговите субективни виждания ...
(2018-08-03, 08:15:17)bitmad написа:  Аз като ползвател на хуавей п10 мога да кажа, че е телефон който ми харесва толкова, колкото  ме и дразни. 
В случая има неща които му харесват т.е. им вижда предимствата и такива които не му харесват и за него са недостатък ... Въпросите при баланса е до какви компромиси сме готови да стигнем т.е. какво можем да преглътнем ... А обективността към която мислиш, че вървим преди 2400 години древногръцките философи са доказали, че не съществува ...
Виж субективизма в долния пример ... Човека знае какво иска и не му пука от нововъведения и т.н. ...
(2018-08-03, 07:30:49)hazART написа:  ...И какво ме интересува кой какви иновации има, като видя софтуера ..., и характеристиките, че някои липсват, веднага разбирам, че това не е моя телефон, ...
Та точно до нужди е ... Много хора все още ползват нокии с фенерчета, точно заради субективното им мнение и нужди и не, не е измъкване а ФАКТ! Въпроса е да го осмислиш от друга гледна точка, т.е. от друг субективизъм ...


Пак стана дълго ... ужис ...
Цитирай
#43

То хубаво има конкуренция като Huawei, ама нали се сещате, че Самсунг стават като Епъл. Въобще няма да се влияят и ще си държат цените високи. Ще има потребители, на които ще им харесват и така. Независимо дали е едно устройство скъпо и дали предлага толкова, колкото друга марка, ще се купува заради марката. Примерно на мен не ми харесва в Самсунг, че разликата между плюса в моя модел и нормалния модел е само екран и батерия.. Сега при S9 И S9+ е съвсем друга бирата. Но въпреки това, пак има кусури като тия 4гб рам в нормалния S9...
И нека някои да не ме разбират погрешно, Huawei не е лоша марка. В тази категория според мен попада Lenovo. (но не ангажирам никого с това мнение, то си е лично мое).
Тези липси в Huawei ще се премахнат, не вярвам, че ще се направят на ударени и ще си измислят глупости, защо няма да ги сложат. При тях маркетингът е много силен и ако въведат нещо ново в устройствата си, то доста ще изпъкне като реклама и като функция за потребителите.
Цитирай
#44

(2018-08-03, 08:33:24)ivanov_km написа:  За дисплея гледам цифрите защото да водя др. спор е безсмислено. Всяко око вижда различно и край на този спор няма по-пъстър, по-реални цветове, по-добро бяло и т.н.

За голфа и Майбаха го знам това, но кои от двата бранда е Майбаха не знам Smile

Не ме разбирайте погрешно, аз също се радвам, че на Самсунг др. марки им подпалиха г*за. Това е много добре за нас потребителите, а когато трябва да си взимам следващият телефон пак ще мисля и ще преценявам какво да взема. Когато си взех настоящият телефон това беше в края на месец септември 2017 г. за мен Нот 8 беше най-интересното устройство. От сега си знам, че не искам сл. ми телефон да е с НОЧ дисплей.

Хм ..."по-реални цветове" Ако погледнем назад S серията се вижда, че те вървеше към подобряване по този критерий до 7цата, в която имахме един от най добрите екрани за телефон дори и в момента ... След това обаче имаме страхотен регрес по този критерий и в момента нещата са много зле при сами отново и определено китайците са по добре по този критерий, дори при същата използвана технология ...

Майбаха, всеки субективно да си го определи ... мислещи хора сме все пак ..аз за това и обичам да загатвам нещата в мненията си, а не да ги изписвам ...насоки за мислене само, та така човек сам да стигне до това което искам да му кажа ...


Конкуренцията е хубаво нещо ...кара те да си подобриш нещата ...

(2018-08-03, 09:49:13)galaxyhopper написа:  ... на които ще им харесват и така. ....е съвсем друга бирата.....ще се направят на ударени и ще си измислят глупости, защо няма да ги сложат...... При тях маркетингът е много силен...
Мазохизма колега има много форми ... бирата е друга да ...но някои бири отиват към вкисване та ... размисли се над това и кой какъв маркетинг използва .... Колкото до кой се прави на ударен ... поразгледай специвикациите на екрани малко ... в частност s7 edge, S8+, S9+,note8 ...обърни внимание на вярност на цветопредаване и ШИМ ...сега сравни с да кажем евтиния и актуален в моемнта редми ноте 5 ...
Цитирай
#45

(2018-08-03, 09:45:28)bodonance написа:  Колега Линеар А не се чете днес ... Да стар е, но днес се разчита само частично и то от учени които могат да го четат ...Аз и ти не можем, докато при китайците надписите писани 6600г. пр.н.е. са четими и днес от всеки китаец знаещ традиционен китайски, а това е по голяма част от населението ... Опростения им китайски е на 1500г и има за цел да усъвършенства нещата ... Точно както България е единствената държава в Европа която не си е сменяла името последните 1300 години така китаеца не си е сменял писмеността, само я надгражда ... 
Колкото какво е дал китай на света ... доста значими неща са ...като започнеш от барута и кибрита та до компаса, хартията и печатарството... Кога тук са преписвали книги по манастирите, там са имали печатни издания ... Друга култура, която си пази традициите за разлика от нас ... Благодарения на китайците, тази сутрин си мих зъбите защото четката за зъби е тяхно дело, тоалетната хартия също, та сещай се за какво са дали на света сутрин ... А ако по горенаписаното ти изникне "на баба ти хвърчилото" имай предвид, че и хвърчилото е тяхно изобретение ... За щастие Българите също можем да се хвалим с не малко открития и нововъведения, но това в миналото ...да погледнем сега ... Мартеници се носят само в България, но китай е най големия производител на мартеници ... Тука спрягаме производството на телефони и ако обединим кое се произвежда в китай виждаш, че китай е и най големия производител и на телефони ... Ключовото за китай в момента е производство ...

Дали се чете или не и колко са други неща, въпросът е кой е започнал първи с писмеността. Но ако ще си мерим писмеността сега, то нека видим коя е била в полза на множество народи. А колелото, канализацията, медицината, астрологията, химията, физиката... Хайде който каквото открил - трябва да му се признае. Ама и да бъде справедливо и дотолкова, доколкото то е значимо. Защото сутрин аз се къпя с топла вода, а хвърчилото не е научно-технически прогрес, за разлика от лодката, респективно плаването, с което други са опознали земното кълбо, докато китайците са се клали из династически войни допреди стотина години, че да се хванат за най-идиотския режим в съвремието - комунизма, който на фона на тяхната история си е сериозен прогрес.

Да меря България на този етап с Китай е ясно, че е абсурдно на този етап (казвам на този етап, защото не една държава по света, била азиатска или европейска са на светлинни години пред Китай в развитието си, бидейки на територия и население далееееееч по-малки - количеството и качеството са различни неща), но погледнато иначе: китайците са 1/5 от земното население, а си остават роби, защото едно, че външни ги експлоатират, едно че те сами се третират по жесток начин (може би е от кучешкото, да, то яденето на животно си е ядене на животно, но има причина цивилизованите народи да не ядат хищници). Така че хартията май им върши най-много работа в тоалетната, не и откъм образование, защото те са от регионите, които са в основата (редом с черна Африка, разбира се) на неграмотния процент от световното население. Така че дай да коментираме конкретно производството и марките им, останалото е интересно, но е прекалено обширно за тук. И дори няма никакво значение, че са най-големият производител поради това, че са една от най-евтините работни ръце, нас ни интересува само качеството и цената, останалото е техен проблем. И на този етап, ако трябваше да си купувам телефон, най-вероятно щеше да е Хуауей или Шайоми.
Цитирай
#46

(2018-08-03, 10:35:21)fifth_root написа:  ...въпросът е кой е започнал първи с писмеността. Но ако ще си мерим писмеността сега, ...

До преди колко години сме мислели, че земята е плоска, до преди колко, че вселената се върти около нея? Виж новина от преди няколко месеца ... Какво и къде ще се открие утре и колко ще е старо? Не става въпрос за мерене, а за разбиране ... Да разбираш и осъзнаваш, че жълтурковците са от много време там и имат писмена история от много време (от 8600г. - на толкова са им най старите оцелели/намерени писмени източници) а ние преди 1300 години сме разчитали на византийски хронисти ... Да дали сме много на света, дали сме азбука на много народи също, но типично по нашенски загърбваме всичко старо, както и собствените си традиции ... нещото заради което жълтите заслужават уважение, независимо какви са днес и под какъв строй ...но това е друга тема ...контекста на това, е че не бива да бъдат подценявани ...
Цитирай
#47

Не разбирам как изобщо може някой да си помисли и да подцени китайците. Самия факт, че продуктите на любимите на някои корейски и американски марки се произвеждат в Китай.....то почти всичко се произвежда там, това е мега-икономика и не знам кой идиот би тръгнал да подценява това, при положение, че и с ябълка на гърба знаеш, че държиш китаец. Факт.

Huawei дръпнаха зверски нагоре и е факта е факт, без значение до колко се харесва и на кой.
Цитирай
#48

(2018-08-03, 09:53:18)bodonance написа:  
Мазохизма колега има много форми ... бирата е друга да ...но някои бири отиват към вкисване та ... размисли се над това и кой какъв маркетинг използва .... Колкото до кой се прави на ударен ... поразгледай специвикациите на екрани малко ... в частност s7 edge, S8+, S9+,note8 ...обърни внимание на вярност на цветопредаване и ШИМ ...сега сравни с да кажем евтиния и актуален в моемнта редми ноте 5 ...

И без да сравнявам дисплеите, мога да ти кажа, че S9+ е по-добро устройство от redmi note 5. Същото важи и за S7 edge.
Както бях написал, идеята ми я схванахте за "балансираност". Не знам, защо трябва отново да се извеждат неща от контекста, да се интерпретират по съвсем различен начин и да се питат отделни неща. Или нещо не ти харесва мнението ми, защото е свързано със Самсунг за да четеш и цитираш отделни думи, изречения от цялата мисъл и да ги изкарваш по съвсем друг начин или бъркаш потребителите, на които отговаряш. То не само Huawei ти рекламират по телевизията с три камери постоянно, не само фейсбук, youtube, ами и служителите на големите вериги те съветват и препоръчват да си вземеш. Всъщност това изобщо не ми пречи, само засегнах, че е силен маркетингът.
Ще се повторя, съответно потретя (не помня вече колко пъти се наложи да обяснявам, защо написах предните постове) - отговорих какво представлява балансирано за мен устройство, без мотиви да се заяждам.
А за дисплеите, ако те интересува личното ми мнение - имам IPS и SAMOLED. Предпочитам втория и не бих се върнал на първия. Игрите, филмите и видеата ми харесват повече.
Цитирай
#49

Самсунг ако не се лъжа първи вкараха edge дисплея в употреба, променливата бленда на камерата пак си мисля, че са първите. За пръстовият отпечатък под дисплея казаха, че когато са на 100% убедени, че са постигнали необходимата сигурност и функционалност тогава ще го въведат. Аз не се съмнявам, че когато стане време и го вградят в дисплея то той ще бъде най-функционално работещият и ще позволява отключването във всяка една зона на дисплея, а не на точно определеното за целта място. P20 pro излезе на пазара с реклама единствено насочена към камерата на телефона. 1, 3, 5 камери 10, 20, 600 мегапиксела какво ме греят при положение, че телефона прави идентични снимки с моделите на Самсунг по качество. Категорично P20 pro на zoom режим се представя по добре от тук нататък нещата са толкова спорни, че разлика може да види единствено профи фотограф. P20pro е с НОЧ дисплей и това моментално го прави неприемлив за мен, второто отблъскващо нещо е хардуерният бутон. С наличието на тези две неща ако ще да е с 100 мегапикселова задна камера и 800 лв. по-малко от конкуренцията няма как лично мен да ме спечелят. И накрая всеки си има вкус и няма смисъл за вкуса си да влиза в оправдателен режим. Каквото му е душа на клиента това да взима, хубаво е, че има избор Smile.
Цитирай
#50

Спомням си изявленеито на Samsung от последния MWC, че вече нямат за цел да са първи във всичко, а да предлагат продукти с по-висока потребителска стойност. От гл.т. маркетинг и реклама е хуабво да биеш тъпана, че си пръв в това и онова, но ако пробутваш недоносче ... ефектът се обръща.

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • ivanov_km
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)