Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Chromecast 2 проблем с бг субтитри
#1

Здравейте. Някой има ли подобен проблем? Субтитрите на български са с много разредени букви. Като пусна английските няма такъв проблем. До оня ден гледах сериали и нямах ядове. Рестартирах каста първо с изключване от контакта, не се оправи, после hard reset, пак не се оправи... С последния firmware съм за модела 1.32.124602. Пускам филма от hbo go през телефона и от лаптопа, едно и също положение. Проблемът като гледам си е главно в хромкаст, защото като усиля докрай надписът който излиза е също разреден. Като сменя менюто да е на английски обаче си се вижда нормално.
[Изображение: d019b5cace45d3e6aaf5bf6735498599.jpg][Изображение: 465d59eec362bbcd909e434a018aaf26.jpg][Изображение: e28a39e0d954d18e9692506d9da3b930.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, и аз имам абсолютно същия проблем. С жена ми писахме до HBO и Chromcast. HBO казаха да си видим настройките на телевизора и, че ще го препратят на техническия екип, а от Chomcast обясняват, че нямат нищо общо с субтитрите! Странното е, че този проблем го има и в Videostream for Google Chromecast. Проблемът изчезва при Soda Player, а и при някой други платени плеари!!!Така, че по всяка вероятност проблема наистина е в Chromecast. Не знам как може да се прецака нещо, което не се ъпдейтва и го ползваме близо година без никакъв проблем(ъпдейтват се HBO приложението, за Videostream плеара на Уиндоус не съм сигурен, просто нямам спомен). Проблема е само и единствено в кирилицата. Доста е дразнещо, защото всичко което четеш е като една голяма дума, от която е трудно да разбереш каквото и да било! Всеки вдига ръце и никой не предлага решение!!!!! Най - смешното е, че точно от тази дата и на нас се появи тази досада, с която не можем да се наслаждаваме на любимите си филми!
Х О Р А П О М О Г Н Е Т Е ! ! ! Х О Р А П О М О Г Н Е Т Е ! ! ! Х О Р А П О М О Г Н Е Т Е ! ! ! Х О Р А П О М О Г Н Е Т Е ! ! !
Цитирай
#3

Оня ден и забиваше hbo-то. Бях им писал... После се оправи, но субтитрите са си прецакани. [Изображение: a361f614ec454977e9115e5e24b13816.jpg]
Цитирай
#4

Пробвайте да си смените езиците на кастовете на Eng US. Току що пробвах и през Videostream и през HBO Go, всичко работи нормално и субтитрите излизат нормално.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#5

Бях пробвал, но с UK. Сега ще видя.

Не става. Пак са си широки...
Цитирай
#6

Хмм, само това като, че ли е разликата. Предполагам пробва Reboot след смяната на езика? Опцията Use 50Hz Mode пусната ли е?

iPhone 14 Pro
Цитирай
#7

Да, на 50 съм, както писах горе пробвах всякви рестарти...
Цитирай
#8

Пробвай да го махнеш, да сложиш US след това избери Reboot от Home app-а и тествай пак. Няма логика при идентични настройки да не работи.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#9

Говориш за субтитрите на български, нали? Щото на английски и при мен са си добре.
Цитирай
#10

Да, говоря за субтитри на български. Махни отметката за принудителна работа на 50Hz, избери езика на Cast-а да бъде ENG US, избери Reboot, за да рестартираш (не го гаси от тока!) и пробвай.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#11

Не става и тва е. Щом и тея от hbo се чудят кво става, смятай...
Охоо, като гледам сега коментаритееее...[Изображение: 0fa618b2eeb39888cb4d47b9021ce930.jpg]
Цитирай
#12

Хора, кво става с проблема??? Има ли някакво решение???
Цитирай
#13

При мен няма! Тъкмо гледах сега малко серии... Скапана работа, а не ми се занимава да пускам лаптопа, hdmi и т.н. За кво дадох не малко пари като прецакаха една от най-важните екстри в тоя хромкаст. Вярно, че го купих най-вече заради spotify, щото спряха поддръжката за connect на ресивъра ми, но това е много тъпо с тези букви. Една камара оплаквания има в магазина и никой не си мърда пръстите. Кви са тези програмисти велики не знам!
Цитирай
#14

Какво да пусна за да пробвам при мен как е?нямам HBO go

Направих си регистрация и активирах безплатния един месец. При мен върви перфектно и субтитрите са 6

Защо не пробвате от приложението Home да дадете заводски настройки? Също и деинсталация и инсталация на HBO go приложението

   

[Изображение: ZeROEL6.jpg]

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#15

Странно. Всякви рестарти съм правил. Гледам, че ти е засякло София за времето. При мен я няма и трябваше ръчно да избирам Хелзинки, за да ми е верен часовника.    
Цитирай
#16

И при мен се бъгна. Преди малко гледах един филм и сега ми е бъгнато без да съм барал настройките Smile Сега ще го мъча да видим

Хаха за 2 минути си реших проблема Smile

Тъй като проблема стана пред очите ми се замислих какво съм направил между двата филма. От настройките на телефона-не на приложението, просто бях сменил езика на телефона от Английски на Български  за да си намеря една настройка и го оставих на бг. Проблема се появи веднага дори на филма, който последно гледах. Влезнах в системните настройки смених езика на телефона на Английски и веднага се оправиха субтитрите.


Пробвайте при вас

   

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#17

Нещо недоумявам!!! Videostream for Google Chromecast е плеара с който гледаме от лаптопа /WINDOWS 7/ Той няма опция за смяна на език и нищо никога не сме пипали! Това с HBO GO проработи, но проблема с плеара остана!!! Абсолютна олигофрения от тези тъпунгери от HOME, след последния ъпдейт! Както и да е пак е нещо, благодаря!!!
Цитирай
#18

В друга ситуация бих се съгласил, но след като този "проблем" се наблюдава само при определени потребители, определено има "тъпунгери", но със сигурност не за "от HOME". Smile
При мен абсолнютно всичко работи безпроблемно.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#19

Проблем има. Не може един ден всичко да е окей и на следващия без да си променял настройките на каквото и да е било, бг субтитрите да са в това състояние. 
Смених си езика на телефона на английски и поне  HBo GO се оправи, но какво правим с Videostream за Google Chromecast? Там няма оправия, а олигофрените от Home нищо не казват. 
Това не го намирам за нормално. 
А многознайкото над мен, на който всичко му е наред, радвай се, докато не се прецака и при теб, защото и при други хора всичко беше наред, докато някои имахме проблема и след известно време и при тях се развали.
Цитирай
#20

Пичага, 300 милиона души по света, пишат и четат на кирилица!!! След последния ъпдейт на HOME се появи този проблем. Когато едно нещо за което ПЛАЩАМ е работило без проблем, а след това не е наред, значи някой ТЪПУНГЕР не си е свършил работата!!! Никой не те кара да се съгласяваш с мен и с хората, които са недоволни! Аз не седя във форумите по цял ден, щото няма какаво да правя! Тук е място за взаимопомощ, а явно ти не си човечето, което ще ми помогне.
Тва като децата с увреждания. Не всички деца в България имат увреждания, ама ние сме си добре, и ще се правим, че ги няма. Даже ще се намери някой, който да изсъска злобни коментарчета, когато проблема не засяга него!
Цитирай
#21

Невроза пробва ли както съм написал?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#22

Nanooooooooo, огромно благодаря!!!!! Оправи се и при мен! Върнах пак българския език на телефона и пак са си без проблем субтитрите! Имаш черпушка, само пиши на лични къде може да пием по едно. Big Grin
Цитирай
#23

В общи линии проблема е следния, дадени потребители са в девелоперската програма и са имали нещастието да изтеглят последния бета фърм за каст. Аз имам два каста, но понеже единия през по-голямата част от времето седи изключен нямаше този проблем с кирилицата. Излязох от девелопер мод ама късно, този който беше с по-старата версия се обнови автоматично и сега греда ....... В момента се опитвам да разбера как да върна официалния фърм и да си реша грижата, ако се оправя ще ви докладвам.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#24

Няма нужда от почерпки Wink и аз върнах на БГ и пак се развали, така че си го оставих на Английски. Вероятно и при теб ще стане така.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#25

Поне вече знаем как да го оправим. Интересно, че аз съм си на български от както купих телефона и изведнъж се повреди.
Аз не съм бил в develop екипа, и никога не съм участвал в подобни.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)