Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia е в класацията на 10-те смартфона с най-голям ръст на продажбите
#26

Тука на някои хора комплексите им избиват яко , когато стане въпрос за недостижимите LG. И даже в случая никой не говори за LG , а отникъде се появяват и почват да избиват комплекси, което е още по-смешното.

Относно темата-не очаквам нищо иновативно от Nokia на тоя етап и не бих си купил пак техен телефон след няколко купени и продадени такива. Като им гледам телефоните-средняци, нищо особено и нищо ,с което да се отличат от неизбежното блато на скучността, посредствеността и еднаквостта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • nowhere
Цитирай
Аксесоари
#27

Еххх това ЛгSmile

Викам от форума да направим една кампания всеки да даде 2 лв и да ти купим едно V60 да мирясаш, пък и да ти гледаме как му се кефиш ни стига.

От мене имаш 10лв, кой е навитак?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#28

Нокия предлага същото както китайците. Нямат тъй наречените премиум модели, но таргет групата им в момента е съвсем друга. Голям плюс е Андроид One програмата, което дава достъп до две версии на ОС. Както и много бързото пускане на ъпдейти.
Всичко останало е за феновете, няма смисъл да спорите.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#29

Nokia работи по нов телефон който най-вероятно ще се казва Nokia 10 PureView,има слухове че ще е със сапфирно стъкло и рамка от неръждаема стомана и ще е със Snapdragon 875 и оптика Zeiss.  https://www.gsmarena.com/nokia_10_purevi...-46089.php
[-] 3 потребители изказват благодарност на DoryanY за това мнение:
  • doktorra, Lupita, solo5
Цитирай
#30

Super! Трябва им балансиран флагман на добра цена. Не мисля, че все още имат нужното реноме, за да пускат флагмани в ценовия клас Samsung и Apple, които лично смятам за много надценени. Стига и да не го забавят прекалено много тоя телефон, може и да има успех.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#31

Доста добре звучи, стига наистина да е на добра цена. Да речем поне 15-20% по-ниска от Самсунг и Епъл.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#32

(2020-11-03, 12:01:04)nowhere написа:  Да речем поне 15-20% по-ниска от Самсунг и Епъл.
По-скоро 70%.
Нали се сещаш,че топ версиите на флагманите от тия марки излизат на цени между 2800 и 3600 лв?
В момента примерно 512gb Note 20 е около 3000 лв.
В този случай никой няма да даде 2500 лв за Nokia!
Цитирай
#33

По скоро цени около 1800 лева трябва е,даже и 2000 и нагоре няма да има никакъв интерес.Те Самсунг-Хуавей-Епъл-LG-Сони си  имат клиентела и реноме,докато Нокия още не се е наложила като топ марка,по-скоро нисък и среден клас.А да изсулиш такива цени Smile
Цитирай
#34

Те хората са по-склонни да дадът повече за Xiaomi отколкото за Nokia.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#35

(2020-11-01, 17:21:46)nowhere написа:  Не е ли LG, не ми го хвали. Най-класните телефони!..
И защо? Нима LG не са заимствали идеите си за някои свои модели от такива брандове като Sony Ericsson, например?
[Изображение: bc5fbe9e3c29.jpg]

 
Цитирай
#36

(2020-11-03, 15:14:23)NoMaD написа:  И защо? Нима LG не са заимствали идеите си за някои свои модели от такива брандове като Sony Ericsson, например?
[Изображение: bc5fbe9e3c29.jpg]


Боже (Ленин) прости му, той не знае какво говори...

Все пак мисля,че Nokia ако избухнат с отличен флагман, ще се купува повече от разни Шаоми-та, Виво-та и тем подобни.
Но не знам колко ще е достатъчно само да имат един флагман и дотам, хората вече харесват по-интересни, разчупени идеи.
И не съм сигурен ,че Нокиа може да им го предложи, едно време-да, но сега...
Цитирай
#37

(2020-11-03, 15:25:52)greensmoke7777 написа:  Все пак мисля,че Nokia ако избухнат с отличен флагман, ще се купува повече от разни Шаоми-та, Виво-та и тем подобни.

Бая хляб имат да изядат от Нокиа, докато стигнат споменатите по пазарен дял...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#38

(2020-11-03, 13:48:47)hazART написа:  Те хората са по-склонни да дадът повече за Xiaomi отколкото за Nokia.

Е това е нормално. Шайоми няколко години пробиваха с цена:качество (въпреки забележките, спор няма). И постепенно вдигнаха летвата, ама вече са превзели сериозен дял от пазара. А Нокиа, макар да правят добри устройства, явно в този бранш е по-лесно да си нов и да се буташ, отколкото да паднеш пак да се вдигнеш. Но идеята им за флагман е добра, само трябва да я изпълнят качествено и цената да е сериозно по-ниска, отколкото на другите. И предвид те какви са, няма да е толкова трудно, стига да не са алчни.
Цитирай
#39

(2020-11-03, 15:29:58)kayovas написа:  Бая хляб имат да изядат от Нокиа, докато стигнат споменатите по пазарен дял...

И Шаоми, и Виво имат бая хляб да изядат, докато предложат нещо повече от турбосредняци.
И тука Нокиа може да ударят.
Това е пазар, не е статичен, постоянно се мени.
Цитирай
#40

(2020-11-03, 15:33:24)greensmoke7777 написа:  И Шаоми, и Виво имат бая хляб да изядат, докато предложат нещо повече от турбосредняци.
И тука Нокиа може да ударят.
Това е пазар, не е статичен, постоянно се мени.

Така е, но в средния се печели най-много. А сред пазарите като Индия, Китай, Бразилия - дори от евтините.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • greensmoke7777
Цитирай
#41

(2020-11-03, 15:33:24)greensmoke7777 написа:  И Шаоми, и Виво имат бая хляб да изядат, докато предложат нещо повече от турбосредняци.
И тука Нокиа може да ударят.
Това е пазар, не е статичен, постоянно се мени.

Специално Нокиа в момента са на второ място в класацията ми за най-зле регионално поддържане (операторско). Те са си решили кои модели как да ги поддържат и ъпдейтите вървят на повечето модели на три вълни приоритетни пазари, не толкова приоритетни и останалия свят. И затова се получава така, че примерно при нас продават операторите ни доста от моделите им, но само една малка част от тях има поддръжка на volte услугите. Един от последните им "средняци" 5.3 при категория 13 лте модем в процесора (тройна агрегация) да го скопиш до категория 4 си е доста добро постижение. Та Нокиа...... не мерси....

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
#42

(2020-11-03, 13:48:47)hazART написа:  Те хората са по-склонни да дадът повече за Xiaomi отколкото за Nokia.

Това кой ти го каза ?
Нокиа вече почват да пускат и телевизори.
Цитирай
#43

То телевизори май всички взеха да пускат.Те станаха като телефоните.
Цитирай
#44

Тези за мен са една компрометирана марка и каквото и да извадят, са ми извън полезрението!

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#45

(2020-11-03, 23:04:37)alexbg67 написа:  Тези за мен са една компрометирана марка и каквото и да извадят, са ми извън полезрението!

Всеки има право на мнение, но щом пишеш в темата са ти в полезрението.
Цитирай
#46

(2020-11-03, 22:57:10)anatol06 написа:  Това кой ти го каза ?
Нокиа вече почват да пускат и телевизори.
Ако ще и радиоточки да почнат да пускат, важно е какъв ресурс имат зад гърба си, за да вървят напред. Споменатите китайци се намесиха на освободеното от Хуауей място и имат доста тлъста подкрепа. Да не говорим, че Xiaomi изкупиха сума ти компании и вече продават от портфейли до автомобили. Та "Нокиа" са като селски отбор до някой световен гранд, в сравнение с китайците от първа лига...

Изпратено от моят MI MAX 2 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#47

Не мога да разбера защо трябва да се сравнява Нокиа с Xiaomi. Какво общо има Xiaomi с темата.
Цитирай
#48

(2020-11-03, 23:04:37)alexbg67 написа:  Тези за мен са една компрометирана марка и каквото и да извадят, са ми извън полезрението!

И аз така. Два телефона Нокия - то не бяха драскащи се с поглед дисплеи, проблеми с usb порта / платка . Не искат да се закачат към WiFi след последният ъпдейт.
С една дума - тояги.
Цитирай
#49

anatol сегашната Nokia няма нищо общо със старата. По-добре да дам повече пари за утвърдена китайска марка като Xiaomi, отколкото за китайци, които са взели името на Nokia и тепърва се учат, въпреки, че са с чист Android. Но духа на старата Nokia я няма.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#50

Чакаме Nokia 8 V 5G UW на 9 ноември.

https://www.androidpolice.com/2020/11/04...next-week/

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)