Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

Да. Това означава, че от настройките ти си контролираш вече кога да го пуснеш и кога да го спреш
Цитирай
Аксесоари

Разбрах само дето не знам от къде да го акривирам.Ако някой знае да пише с Miui 10 съм

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай

Като го пуснеш с кода от настройките после. Снимката ще те ориентира. [Изображение: 2f932d75e85c3fb86626664f21243914.jpg]



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

Да намерих го  само че пише нещо за 2-та карта и като го активирам пак не се появява иконата
Опа грешка при мен пише друго, Използване на мобилни данни по време на VoLTE

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай

При теб е вътре в в следващото  меню


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Благодаря ви момчета,оправих се Smile

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай

(2018-08-06, 14:15:19)milenvn написа:  [Изображение: VOLTE.jpg]
 

Вече няколко колеги в различни теми отбелязаха успешното активиране на VoLTE на различни Xiaomi телефони. Затова е време за една обща тема, в която да опишем методите за активиране на всеки Xiaomi телефон  Rock


 Първото нещо, което трябва да направите, е да въведете този код във вашия телефон:

*#*#86583#*#*

Натискате зелена слушалка и готово. След това потърсете в менюто Настройки- мобилни мрежи, опцията за VoLTE и се уверете, че е активна.

За Теленор: обаждате се на 123 и казвате да ви активират VoLTE, тъй като сте с телефон, който го поддържа. Ако ви питат с какъв телефон сте, кажете huawei p20. След това рестартирате или включвате и изключвате самолетен режим и трябва да тръгне.

За Виваком- намирате приятел или в техен магазин, слагате своята сим карта в Huawei P20, P20 pro, Samsung Galaxy S8  или S8+. Изпращате безплaтен  смс "START" на номер 1701. Изчаквате 2-3 минути за отговор, получавате смс, че услугата е активирана. Слагате сим картата в своя телефон и Воала- имате VoLTE  Storstark

Разбира се, като Тома неверни, направих тестове- разговор със 123. Моментално свързване, горе мрежата си остава на VoLTE. Това е, метода работи, проверено и доказано   [Изображение: tummenupp.gif]  


Време е да обобщим в един пост всички модели, на които до момента гарантирано е подкарано VoLTE:


MI 8
MI 6
MI MAX 3
MI MIX 2
MI MIX 2s
MI Note 3
MI A1
MI A2
Redmi 5 Plus
Redmi Note 5
Redmi Note 5A
Redmi 3 Pro
Redmi 6 Pro
Pocophone F1


Ето и скрииншот от моя телефон- Ноте 5:
На MI A2 lite също работи


Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на stratev6 за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай

Здравейте ,при вкарване на кода ми изписва .... Enabled и не го намирам в менюто при повторно вкарване на кода ми изписва ....disabled и пак го няма в менюто!?
Дали става Volte и за моя телефон MI MAX 2?

P.S

оправих се Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

След вкарването на кода трябва да ви изпише "disabled". Ако не- пробвайте пак. В крайна сметка тръгна ли VoLTE на MI MAX 2?



(2018-10-25, 23:55:46)stratev6 написа:  На MI A2 lite също работи

Добавен е модела в списъка  Tummenupp


Цитирай

Ами оператора не го подържа Sad
Но се появи в менюто на телефона .
Тоест може да се добави модела в списъка
Xiaomi MI MAX 2.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Няма гаранция, че щом се появи в менюто опцията за VoLTE, то реално ще тръгне при българските оператори. Например при Редми Ноте 4 с индийски ром, опцията за VoLTE се появява в менюто, но въпреки това то всъщност не тръгва.

Затова модела ще бъде добавен, когато някой  собственик докладва, че реално е провел разговор през 4G мрежата. Ако имате възможност по натам, тествайте с карта на Виваком или Теленор и пишете отново Smile


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Compare
Цитирай

При мен на Mi Note 3 със седмичен ром от xiaomi.eu работеше, но след последния ъпдейт 8.10.25, VoLTE-то изчезна!!!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

Лоша работа. Явно са премахнали поддръжката в новия ъпдейт. Защо- нямам идея, може да е временно. Пробвайте да върнете старата версия.


Цитирай

Да, върнах предходна версия и хоп.....VoLTE-то се появи!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
[-] 1 потребител изказва благодарност на vi4444o за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

копирай си папките от firmware за всеки случай и виж разликите:


/firmware/image/modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generic/eu
Цитирай

Здравейте,

с Mi Note 2 съм с MIUI Global Stable 10.0.1.0 с Android 8.0 Телефонът поддържа LTE. Операторът ми е Теленор.

Обадих се и поисках да ми активират VoLTE. Както пише тук заявих, че съм с Huawei P20. Потвърдиха ми, че услугата е активирана.

Въведох кода *#*#86583#*#*  и опцията за включване/изключване на VoLTE се появи в настройките на SIM Картата. Няколко пъти рестартирах устройството, но безрезултатно.

Какъв е проблема в случая? Трябва да се надявам на Xiaomi да пусне нов РОМ с поддръжка на VoLTE от Telenor ли?
Цитирай

(2018-11-01, 23:57:05)blichev написа:  Трябва да се надявам на Xiaomi да пусне нов РОМ с поддръжка на VoLTE от Telenor ли?

Принципно да, но имайки предвид какъв малък пазар сме...

Ако сте изпълнили коректно стъпките, описани в темата и въпреки това VoLTE не тръгва, за съжаление няма какво друго да се направи.


Цитирай

Успешно активирано VoLTE на моят Ел Поко Фалко. СТриктно спазвах инструкцията и нямах никакви проблеми, а именно:
В офис на Виваком сложих картата си в Хуюсивей Р20про и пратих СМС с текст START на 1701. След има-няма 1 мин. дойде обратен СМС, че 4G Voice е успешно активиран. Сложих картата в моя телефон, вкарах кода *#*#86589#*#* в дайлъра, за да изключа проверката и иконката VoLTE грейна в статус бара ми. Връзката е доста по-бърза, а качеството на разговора определено е по-добро, дори отсрещната страна да няма активирано VoLTE. Тествах със и без VoLTE, както и преди да го активирам и след това.
След като ъпдейтнах до МИУИ 10 и направих хард ресет, иконката ми изчезна. След като въведох повторно кода отново се активира.

На 29.10 изпратих следния имейл до Виваком
http://prntscr.com/ldgmbg
а те така и не благоволиха да ми отговорят.

Успех на всички, които искат да ползват VoLTE на Xiaomi телефоните си, въпреки дървените чукундури от Виваком, заради които се налагат тези сложни еквилибристики.


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 2 потребители изказват благодарност на Mondiso за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай

Честито VoLTE колега!!  Поздравления също така и за активната позиция с мейла до Виваком. Аз също им изпратих подобен преди 2-3 месеца, писал съм назад в темата. Върнаха ми стандартен копи-пейст отговор. Теленор на същия мейл поне върнаха адекватен отговор!

Не се ядосвай, здраве да е! Важното е, че имаме възможност да ползваме последната технология за гласови разговори VoLTE на нашите телефони Xiaomi и да се наслаждаваме на качествен звук и по-бързо свързване!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

Благодаря! Яд ме е, че тия от Виваком не си знаят интереса. Какво им пречи да добавят Сяоми устройствата поддържащи Волте, както и други такива, защото едва ли е само нашия отбор? Разбирам да е платена услугата, а ние да искаме да я ползваме безплатно?! А Теленор са си решили чудесно проблема - звъниш, чакаш малко и си готов.
От друга страна, я си представи, че бяхме на А1, които още не предлагат Волте...Можело и по-зле, нали? Smile


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
[-] 1 потребител изказва благодарност на Mondiso за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

те и да ги добавят може в някой ъпдейт да се махнат нужните папки и тия хора увистват
а явно имат разговор със самсунг и Huawei И там нещата са ясни, че като се продава официално в бг модела ще си има и за бг съответно помислено в софтуера поддръжка на операторите
Цитирай

(2018-10-30, 11:13:34)vi4444o написа:  Да, върнах предходна версия и хоп.....VoLTE-то се появи!

Моля, би ли свалил файловете от 
/firmware/image/modem_pr/mcfg/configs/mcfg_sw/generic/eu
да си направя малко експерименти, сигурно има и други, които ще искат Smile
Цитирай

Xiaomi Redmi 5 е добавен в списъка! Поради софтуерен бъг има особеност при активирането на  VoLTE на модела. Вижте конкретното описание благодарение на колегата @plamen3333 тук: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1513306

Колегите с модели на Xiaomi, които още не са подкарали VoLTE, могат да пробват този метод. Пишете после в темата дали има резултат Smile


Цитирай

Здравейте, с Redmi 3S Prime съм, затрих APN, вкарах го на ново - никаква промяна.
При избран регион India, Volte се появява в сетингите, но колкото и да го включ/изключ - без файда.
При набиране от клавиатурата *#*#VOLTE#*#* - също нищо не се случва...
А телефона има VOLTE, поне в Индия го подкарват...
Оператор - VIVACOM
Цитирай

От днес имам 4G + На виваком съм с xiaomi mi5s. Някой да помага с инфо  ако знае нещо. Благодаря     

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)