Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

На mi 8 pro не тръгва... Два дена го мъча, ровя... Няма и няма. След като изпиша кода се появява опция при настройките на сим картата, активирам я, рестарт и нищо, пише си ми 4г+. Звунях на оператора три пъти. Първия ми активира услугата, вторите потвърдиха. Третия оператор се свръзва с техническия екип на теленор и ми казаха, че просто за българия услугата е заключена софтуерно от производителя... Та дали е така не знам, но се отказвам от губенето на време
..
Цитирай
Аксесоари

Пусни репорт през настройките.
Цитирай

Обаче наистина имат нужда сериозно да поработят върху VoLTE-то си Виваком, имам чувството, че е правено на по цигара, на по две в обедната почивка, колкото да го отметнат в списъка с дейности...

Често успявам да се свържа с някого от петия-шестия опит, много пъти дава заето на мен или на отсрещната страна, докато изобщо няма разговор, понякога обажданията прекъсват без видима причина, имат и проблем с пренасочването... Апаратът е Pocophone...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • Miro2210
Цитирай

(2019-01-12, 17:08:31)Гeoрги написа:  понякога обажданията прекъсват без видима причина

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Хаха да ,а аз се чудех от какво е и ми се случва само когато говоря със жената.И то доста често,а с другите които говоря често не ползват услугата или по-точно телефоните им не поддържат volte та с тях няма проблеми.НаТеленор съм, жената също явно и при тях има проблем.Също има и друг проблем,чува се ехо и тя чува нейния глас докато разговаряме,докато при мен няма проблем.А като изключа волтето в моя и или нейния телефон,проблема изчезва.И сега вече като се замисля при нея е изключено от 3 дни и прекъсване на разговора не е имало.
Цитирай

Имах няколко прекъсвания на разговора в края на ноември- началото на декември, Виваком. Оттогава не се е случвало. Пренасочвания не ползвам, със свързването никога не съм имал проблем- става моментално и от първия път.

Вчера се обадих на 123, да активирам VoLTE на сим картата на мой познат с нов телефон на Xiaomi. За съжаление не стана, може би зависи и от служителката на която попадне човек. Така че за Виваком си остава актуална схемата, описана в първия пост на темата.



(2019-01-12, 13:36:46)TiL написа:  На mi 8 pro не тръгва...

С въвеждането на кода в телефона си спрял "софтуерното заключване", за което говорят от Теленор. Според мен е възможно да нямаш активирано VoLTE на сим картата, независимо какво ти говорят служителите. Ако ти се занимава, единственият начин да си сигурен е да сложиш сим картата в телефон на познат или в магазин на оператора, който поддържа официално VoLTE.


Цитирай

Искам да споделя и моя опит с прословутото "активиране" на вълшебната 4G voice услуга на Виваком.
Обадих се 2-3 пъти на 123 и последваха стандртните отговори - съвместимо устройство и прочие глупости по учебник...
След това пробвах алтернативен вариант - смяна на IMEI  с такъв от Галакси 8. На Qualcomm устройство е въпрос на 2-3 минути и иска компютър и руут, на устройство с МТК е една идея по-лесно (не иска компютър - става директно от телефона, по спомен няма нужда от руут даже). Та с IMEI от Галакси 8 услугата успешно се активира (според смс-а от 1701). Телефона, с който пробвах беше Redmi note 4x. Естествено реално VOLTE не тръгна, но това е от телефона. Преди няколко дена ми пристигна Redmi Note 5 Global version и веднага след въвеждането на кода VoLTE си заработи. Явно се прави проверка по IMEI с какво устройство е абоната и активира или не VoLTE.
Сега като пратя на 1701 check ми дава, че услугата не може да бъде активирана, а реално си работи....
Цитирай

Малко ъпдейт. Остана ми малко време и си поиграх на активирай/деактивирай.
Деактивирах VoLTE от телефона ми със СМС Стоп на 1701 - успешно. Дори и при включен плъзгач VoLTE не работи. После сложих сим картата на тъп 3G таблет с МТК процесор и му смених IMEI с такъв от Галакси 8. Пратих СМС Start на 1701 и резултата е: "Здравейте, Вашата 4G Voice услуга е активирана. Моля изтеглете последна софтуерна версия и рестартирайте............ След това върнах СИМ картата в телефона и VoLTE си тръгна веднага.
Извода е, че активацията може да стане от произволно устройство с IMEI от Галакси 8 (вероятно и от Huawei, мързи ме да си играя). Особено лесно е с МТК процесорите, там за смяна на IMEI не е необходим компютър или руут. Дано съм помогнал на някой Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на piponki за това мнение:
  • aico60, Miro2210
Цитирай

Само ако кажеш метода за смяна на IMEI с Медиатек устройство, цена нямаш.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-14, 22:34:27)Гeoрги написа:  Само ако кажеш метода за смяна на IMEI с Медиатек устройство, цена нямаш.
Ами става от инженерното меню... Ето примерно упътване:
https://naijnaira.com/change-android-ime...-using-pc/
Цитирай

[Изображение: 4gqcdu.jpg]

Това го изписва като въведа кода за volte.
Цитирай

Да не си с друг launcher?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

If you can't be good - be bad...
Цитирай

по-скоро друг dialer
Цитирай

Бе не съм... И го ресетвах и какво ли не правих... Това се появи още като бях с ми 8 про се пробвах се да фо активирам/деактивирам няколко пъти, след това го смених с ми 8 и на него още от първия опит го изписа... Да не е от оператоеа нещо? Къде мога дапроверя кой ми е dailer-а по подразбиране?
Цитирай

Странно съобщение, досега не бях срещал подобно, а съм активирал VoLTE на доста Xiaomi телефони. С официален глобален ром ли си?


Цитирай

Да, и то с втори телефон както писах по-горе. Интересното е че сегашното ми 8 го ъпдейтнах и ресетнах и пак същата работа.
Цитирай

Наистина странно...

Пробва ли да въведеш някой от другите Xiaomi кодове, например този за инженерното меню-  *#*#6484#*#*


Цитирай

Същата работа...
Цитирай

Явно имаш някакъв по-глобален проблем с телефона тогава, не просто с VoLTE...


Цитирай

Деинсталирах всички приложения изискващи достъп до контакти, даилер и т.н. След деинсталацията в раздела за правата на системните приложения вече стоковия dailer получи нормален достъп. Съмнявам се, че или телеграм или платения филтър за обажданията които ползвам бяха в основата на проблема. Вече подкарах "Вола" и ме дразни само това, че не се изписва в ноча, а трябва да отворя лентата на известията и там освен 4г+ изписва и него.


Едит: Вчера от виваком явно пуснаха екстрата за всички абинати, колежката ми без да е искала и се активира на телефона.
Цитирай

Честито ти VoLTE тогава!  Телеграм използват много хора, включително и аз, никога не е правил проблем. Със 99 % сигурност проблема ти е бил от този платен филтър за обаждания. Явно се е настанил като default dialer със съответните последици от това.


(2019-01-26, 15:07:11)TiL написа:  Вчера от виваком явно пуснаха екстрата за всички абинати, колежката ми без да е искала и се активира на телефона.

Това е интересно. Телефона и е Xiaomi  и без да прави нищо е тръгнало VoLTE? Кой модел точно?


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Nikolay
Цитирай

Това се получи след въвеждане на кода, но няма volte в статус бара.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Значи не ти активирано от оператора щом го няма в статусбара.
Цитирай

Да, звънях им и ми казаха, че телефона ми го няма в техния списък. Явно трябва да ги лъжа, че съм с P20.
Цитирай

(2019-01-28, 22:14:21)Nikolay написа:  Това се получи след въвеждане на кода, но няма volte в статус бара.
А след,като въведе кода рестартира ли телефона?

Xiaomi Mi Mix 2s/RN 9s/POCO X6 5G
Цитирай

Преди 2 мин. получих смс, че услугата ми е активирана и да рестартирам. Вече имам volte, големи благодарности на milenvn !!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikolay за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)