Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

(2019-02-06, 01:14:42)milenvn написа:  Колега, има ли някъде списък с новите апарати? На страницата им за 4G voice намирам само старите модели: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...n/4g-voice
Ето : https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...n/4g-voice

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
Аксесоари

Благодаря. Снощи, когато съм писал мнението си стояха само старите 4 модела Smile


(2019-02-06, 10:31:15)speedemon написа:  A при клиентите на А1 как стои въпросът? Съществува ли опцията, как се активира?


A1/Mtel  нямат пуснато официално VoLTE. Доколкото знам само тестват и не планират скоро да го пускат. Служителките в кол центъра не са много компетентни в техническата част, вероятно ти е говорила за HD Voice, което няма нищо общо с VoLTE.

Потърсих в Интернет и се оказа, че Мтел преди 2 години и 3 месеца са обещали да пуснат VoLTE до края на 2017 г.... Smile   Сами си правете изводите: http://nixanbal.com/mtel-obeshtava-4g-po...rez-2017-g


Цитирай

В момента съм в Германия с роуминг през О2 и Volte няма. Явно тук не се поддържа тази функция. Минавам от време на време и на Vodafone и пак няма. Не е болка за умиране просто спофелям инфо ако някой излеве в чужбина да знае че няма.



Изпратено от моят Redmi 5 Plus.

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

В роуминг VoLTE не работи, само в собствената мрежа на вашият оператор.


Цитирай

Мисля, че ако се подаде писмено заявление за активиране на услугата на дадена сим-карта, трябва да я активират без никакви обяснения и на практика няма как да откажат. Това важи за виваком де, дето се правеят на интересни. После са длъжни да върнат писмен отговор.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Според условията на оператора трябва да имаш определен модел телефон за да се активира услугата. Ако нямаш такъв телефон могат да ти откажат активиране според техните условия.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай

(2019-02-06, 23:10:50)Johnnie написа:  Според условията на оператора трябва да имаш определен модел телефон за да се активира услугата.

Много тъпи условия.
Цитирай

Според мен няма смисъл от такива усилия, чак писмена молба да им пускаме. Ако не стане след 3 разговора по различно време до 123, действаме по метода със сим картата. Сега поне официалните модели са малко повече.

Има и по-лоши варианти, вижте Мтел. Обещали тържествено и официално на среща със всички медии преди 2 години пускане на VoLTE до края на 2017 г., сега сме 2019 г. и те още нямат...


Цитирай

Аз сега им се обадих на A1 и една жена ме убеждава как имат активна VoLTE мрежа към всичките си абонати и услугата била активна към всички, без изключение, но трябвало и телефона ми да го поддържа. Ами аз съм с Mi Note 3 и телефона по спецификации си го поддържа... Но горе, за сега, освен 4G+ и HD Voice на моменти при разговор, друго не съм виждал...
Цитирай

Явно бъркат HD Voice с VoLTE.
Цитирай

според мен си е мислила зa LTE Smile
Цитирай

Big Grin Big Grin Big Grin  Няма да се учудя .
Цитирай

Много ме дразнят тия. Скарах им се по мейла, сега ще видя какво ще ми отговорят:

Здравейте, кога ще активирате автоматично VoLTE за всчики 4Г-СИМ-карти, без да се налага един по един всички абонати да искат активиране? Защо не активирате услугата без да питате заявителите какъв телефон използват, при положение, че услугата се поддържа от телефона и работи чудесно в мрежата на Теленор? Защо Теленор активират услугата веднага без никакви допълнителни въпроси, а вие спъвате потребителите, като им задавате въпроси за това какъв телефон използват? Аз имам телефон Xiaomi, който поддържа VoLTE и го ползвам в мрежата на Теленор. Не съм активирал услугата специално, един ден просто се появи автоматично. Защо вие не го правите? Искам да провеждам VoLTE разговори с картата ми на Виваком и щом услугата е безплатна, активирайте я за всички автоматично.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 3 потребители изказват благодарност на ogibhb за това мнение:
  • anatol06, milenvn, suffer
Цитирай

(2019-02-06, 10:31:15)speedemon написа:  Дали реално е така не знам, но при мен няма и едва ли е от настройки, под Miui преди не ставаше , сега с къстъм ром HavocOS също, не знам нещо по-специфично ли трябва да направя и какво е то или просто не се поддържа.

HavocOS на теленор волте работи не е въпроса в ROM-а

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Поздравления към колегата @ogibhb за активната позиция, която е изразил! Аз ще допълня с едно примерно писмо, което може да им пратите, дори да не сте клиент на оператора. Защото по-голямата конкуренция е в пряк интерес за нас, потребителите. Става за една минута, от този линк: https://www.vivacom.bg/bg/residential/kontakti

Здравейте, клиент съм на Теленор и от известно време обмислям да се прехвърля към вас. Днес обаче разбрах, че отказвате активиране на VoLTE по телефона, както е при Теленор. Тоест услугата работи чудесно на моят телефон Xiaomi в мрежата на Теленор, а когато се прехвърля при вас няма да мога да я ползвам? Това е нещо, което здравия ми разум отказва да проумее.

Допълнително виждам, че предлагате едва 5 модела Xiaomi, от които 4 са начален клас. В същото време при Теленор са налични 8 модела, сред които и няколко флагмана. Значи хем по-лош избор на устройства, хем отказвате VoLTE, прекрасно работеща функция с моят телефон Xiaomi. Как да се прехвърля при вас?

Моля да активирате услугата VoLTE автоматично за всички или поне със телефонно обаждане на 123, както при Теленор. Също така увеличете моделите на Xiaomi в своето портфолио, за да може ние клиентите да имаме по-голям избор!


Цитирай

Благодаря, Милене! Дано да е в помощ на всички!

Ето и отговора:

(Надявам се служителят, който ми е отговорил, да не се сърди, че изнасям публично тази твърде лична кореспонденция)

Здравейте,

За използване на 4G Voice е необходимо:

o Абонаментния план да е съвместим с услугата;


o Апарата да поддържа VoLTE услугата, както и да е с последна софтуерна версия;

o Услугата да се ползва с 4G SIM карта;

За да направим конкретна проверка за Вашата услуга, ще е необходимо да предоставите телефонният Ви номер, както и отговор на таен въпрос, въведен в системата на VIVACOM.


------------------------------------------------------
От тук нататък вече не виждам никаква разумна причина да откажат активиране ако е пуснато искане в писмен вид, чрез прилагане на следния скрийншот, плюс следната информация:

- Абонаментният ми план е [ала-бала-портокала], съвместим с 4G VOICE
- Телефонът ми е модел XIAOMI, модел RN5 (или какъвто имате) и поддържа VoLTE (прилагате скрийншот на активиранот ВОЛТЕ в менюто на телефона)
- СИМ-картата ми поддържа 4G и е с номер [НОМЕР НА СИМ-КАРТАТА] (да не се бърка с телефонния номер!)

Ето скрийншота с официалния отговор от Виваком:

   

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Според мен точката- "Апарата да поддържа VoLTE услугата, както и да е с последна софтуерна версия"  се отнася до официално поддържаните от тях апарати. Тоест извода който правиш, че ще активират VoLTE на всеки с писмено заявление, не е верен.

Моля колкото може повече хора да изпратят вариант на писмото, което съм дал по-горе. Само ако получат достатъчно такива писма, има вероятност да ескалират проблема нагоре по веригата до мениджър със правомощия да го разреши!


Цитирай

Аз ще пробвам директно в офис, с телефона на половинката - RN 5A. Ако ми откажат - писмена жалба и копие от тази кореспонденция.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Здравейте,
аз съм с Mi 8 на Виваком и онзи ден се опитах да си активирам VoLTE с чужд апарат. Мой приятел е с Honor 8 Lite, на който автоматично са му го активирали. Сложих моята карта в апарата му, изчаках малко и пуснах SMS за активация и ми върна, че не може да бъде активиран. Рестартирах апарата и пак опитах и така няколко пъти и не се получи... Остава другия път пак да сложа картата в неговия апарат и да се обадя на 123 и чрез оператор да ги накарам да го активират.

Edit:
След като писах до Виваком ми се обади много любезен служител който ми обясни, че VoLTE (на Виваком) работи само с обявените съвместими апарати. Дори и СИМ картата която е с активен VoLTE да бъде поставен в друг апарат който поддържа тази функция, но той не е от съвместимите устройства които Виваком е обявила, VoLTE няма да работи. Обясни ми, че пак ще се показва иконата за VoLTE (тя вече е активна за тази СИМ карта), но разговорите ще минават през 3G мрежата на оператора. Докато не се активира тази функция от Виваком за всички апарати или други съвместими, тя не може да се ползва.
Малко след това ми върнаха писмено потвърждение:
Цитат:Здравейте,
В разговор със сътрудник от Технически екип беше уточнено, че е необходимо да използвате устройство, което поддържа 4G Voice (VoLTE) в мрежата на VIVACOM.
Информация за мобилните апарати, които към момента са съвместими с услугата в мрежата на VIVACOM може да откриете на посочения линк: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/abonamenten-plan/4g-voice
Сега дали това е истина което ми каза служителя на Виваком - незнам, само някой който наистина е запознат с тези неща може да каже.
Цитирай

Нали покриваш изискванията да имаш 4G карта и абонаментният ти план да има достъп до 4G мрежа? Картата е твоя лична, а не предплатена, служебна или нещо подобно?

Ако имаш наблизо офис, отиди и докато не ти го активират, не мърдай. Покажи как с другата карта работи, да намерят проблема.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Виж тъкмо едитнах моят пост с нова информация.
Цитирай

Имам чувството че прибират пари от тези 2 марки под масата . Това е крайно нереално и недопустимо.
Цитирай

(2019-02-11, 10:15:07)anotherboy написа:  Edit:
След като писах до Виваком ми се обади много любезен служител който ми обясни, че VoLTE (на Виваком) работи само с обявените съвместими апарати. Дори и СИМ картата която е с активен VoLTE да бъде поставен в друг апарат който поддържа тази функция, но той не е от съвместимите устройства които Виваком е обявила, VoLTE няма да работи. Обясни ми, че пак ще се показва иконата за VoLTE (тя вече е активна за тази СИМ карта), но разговорите ще минават през 3G мрежата на оператора. Докато не се активира тази функция от Виваком за всички апарати или други съвместими, тя не може да се ползва.
Малко след това ми върнаха писмено потвърждение:
Сега дали това е истина което ми каза служителя на Виваком - незнам, само някой който наистина е запознат с тези неща може да каже.

На Samsung Note 9 (който, не е от списъка на Виваком) VoLTE си работи без проблем.
Умишлено го смених на "LTE only" и пак пробвах - никакъв проблем.

Вероятно се опитват се да ограничат по някакъв начин ползването на VoLTE ... а дали причината са Huawei или имат да дооправят нещо само някой от техническия им отдел може да каже.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай

Колега anotherboy, ако прочетеш темата малко по-назад, ще видиш, че неслучайно се опитваме да ги накараме да активират без да се правят на умни. Услугата е мрежова, на СИМ-картата и не я вълнува каква марка ти е телефонът. Темата започва с това да ти активират услугата, било то и чрез друг телефон, и след това да си върнеш картата в Xiaomiто. Стига телефонът да я поддържа - работи си. Те и Теленор се опитваха да "пробутват", че работи само на избрани марки и модели, но това естествено не е вярно и си работи на нашите телефони, стига да е активирана за върпосната сим-карта. Като всяка друга мрежова услуга - СМС-и, показване, скриване на номер на набиращия, пренасочване на повикване и т. н., работи си с всеки телефон, който има хардуерна поддръжка за тази услуга.

А иначе са ти върнали отговор така, както са инструктирани - да твърдят до откат, че услугата работи само с избрани телефони. В крайна сметка не каза дали покриваш изискванията - сим-картата да е 4G и абонаментният ти план да има достъп до 4G мрежа, и да не е предплатена карта.

Сега пак им писах де, ето какво:

Здравейте,

Тъй като услугата е на името на жена ми, не съм сигурен за какъв таен въпрос говорите. Номерът, за който искам активиране на 4G VOICE e +359 ххх.... на името на ХХХ....

Ако това заявление не е достатъчно - напишете ми моля какво се изисква за АКТИВИРАНЕ на услугата във ваш офис с писмена заявка. Моля да разграничите от това какви са техническите изисквания за използване. Интересува ме само какви са изискванията за активиране на услугата към въпросната сим-карта, без значение дали към момента са покрити.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

Здравей ogibhb,
забравил съм да отговоря на това което ме пита, но покривам всички условия - 4G СИМ карта в зона на LTE покритие съм, не е предплатена, а на договор. Аз не съм специалист и според мен VoLTE би следвало да работи еднакво на всички устройства (да е сертифицирано и стандартизирано за всички) и би било достатъчно апарата ми да го поддържа за да го ползвам.
Аз не искам да се боря с Виваком да си играя на котка и да се надхитрявам с тях. Служителя каза, че когато съм опитвал през съвместим телефон системата на Виваком не го е отчела, явно е необходимо по-дълго време СИМ картата да бъде в съвместимото устройство за да го отчете. Аз опитах над 10 мин, рестартирах телефона, пращах СМС (3 на брой за активиране) и все ми връщаше, че не може да бъде активирана. Не е болка за умиране, защото много малко хора имат съвместими устройства (поне моите познати) и са на Виваком и реално мога да се обаждам на 1-2 човека.
Като не става - здраве да има Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)