Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

(2019-02-12, 18:14:13)RoboCop написа:  Към всички колеги на A1, които искат VoLTE, чуите този разговор: https://app.box.com/s/siko67j66fn0j8bsik0x04y31b62oxht
Обаждаите им се и вие, та да се усетят малко и да се задействат.

Браво колега, само така. Нека всеки абонат на А1 да им се обажда и да подава жалби. Като набляга на факта, че и двата им конкурента предлагат услугата и след изтичане на договора може да се прехвърлите към тях. Само натиск от вас абонатите, може да принуди мениджърите по високите етажи да се задействат!

Жалби можете да им изпращате на този мейл адрес: customerservice@a1.bg


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • RoboCop
Цитирай
Аксесоари

И мейл им пратих Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на RoboCop за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-02-12, 20:20:26)RoboCop написа:  И мейл им пратих Smile

Много добре! Най-вероятно ще ти пратят клиширан PR отговор, но ти пък може да им пишеш всеки месец до реалното пускане на услугата! Ако имаш познати, роднини и приятели на този оператор също ги ангажирай да им пишат. Успех!


Цитирай

Трябва и публично да им се пише, както аз днес във FB страницата им, така ги излагаме и пред потенциалните им кленти, а и отваряме очите на по незапознати с VoLTE, които не знаят какво е и какво губят. Така вече ще им "бръкнем надълбоко".

За който не е прочел по- горе, днес ми отговориха така във FB:

"Deyan Petrov Monchev‎, в мрежата на А1 България услугата HD глас за провеждане на кристално ясни разговори се предлага повече от 3 години и е валидна за всички клиенти. VoLTE има своите недостатъци за разлика от HD глас - няма възможност да се имплементира на масовите устройства, трябва и двата абоната да са с активна 4G Voice услуга и не се поддържа в роуминг. Истината е, че и няма осезаема разлика по отношение качеството на разговор в сравнение с нашата услуга."

Дали не си вярват...
Цитирай

Донякъде са прави.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

(2019-02-12, 20:27:51)RoboCop написа:  няма възможност да се имплементира на масовите устройства, трябва и двата абоната да са с активна 4G Voice услуга

Това разбира се, не е вярно. Явно са им спуснали опорни точки как да се оправдават пред клиентите, вместо да работят по пускането на услугата!


Цитирай

(2019-02-12, 20:27:51)RoboCop написа:  Истината е, че и няма осезаема разлика по отношение качеството на разговор в сравнение с нашата услуга."

тия явно не знаят, за времето за свързване през 4G - така се пести време, а времето е пари.
Да кажат с какъв кодек им е hd voice-a и да сравним с LTE гласов разговор, за да видим дали не е осезаема разликата

Останалите, които имат VoLTE сигурно се чувстват в пра-историята като звънят на човек без тази услуга, защото има физическо време за изчакване преди да се чуе първият сигнал свободно.



Друг довод не се сещам, но наистина си трябва натиск. Лошото е, че ако тръгнат да я пускат бърза има голям шанс да.. окъкат нещата и да стане като: "Ние работим бързо, евтино и качествено. Вие си изберете едно от трите"
Цитирай

Аз от месеци кореспондирам с оператори и съпорт на Виваком, като след поне 10 опита за активация на 4G Voice по метода на слъгването на 123 ми го активираха, и получих СМС. Хубаво викам си готова работата, но уви не тръгна на Nokia 5. Сега СИМ картата ми е с активна VoLTE услуга, обаче телефона все още не са го добавили към списъка. Липсва менюто за Advanced Calling в настройките, и реално нямам VoLTE, при условие, че и картата и апарата са съвместими за това. От сервизно меню плъзгача за VoLTE Provisioned е в сиво, и не може да се активира. Писал съм и на съпорта на Нокия - естествено хората ми казват зависи от оператора Ви, и са си прави. Нито с Android Oreo 8.1 се получи, нито и с последния ъпдейт 9.0 Pie. Тези клишета за софтуерна версия, които Виваком се опитват да казват не важат според мен. Във фейсбук не ми отговарят на ЛС-та от месеци насам. Сигурно ме блокираха или ме игнорират не знам. Естествено пробвал съм картата и на друг апарат с поддръжка на VoLTE - отново не става. Версия на Андроид - Орео 8.1. Ама пак казвам не е до версия, но да отбележа... 

За мен е важна тази услуга, тъй като в района ми 3G е с ужасно качество. Разговорите накъсват ужасно много, ни един нормален разговор не може да се проведе. Това им пиша и обяснявам на имейл, но така и не разбират. Казват ми, че в района ми "клетката" е с отлично качество на 4G и 3G. За 4G съм съгласен, но не и за 3G-то им. На спийдтест не минава 5-6 до към макс 10 Mbit в добрия случай на 3G. Това си е показателно само по себе си. 4G-то наистина е окей, факт. Около 100 Mbit/s на тест.

Интересното е, че в сервизно меню срещу тип на гласова услуга си пише VOLTE. Ако това е т.н. HD Voice, то тогава това абсолютно не влияе на качеството на разговора. Така или иначе разговора отново си минава през 3G.

Гледам, че поствате извадки от имейли, та и аз да споделя един от няколкото вече:
 
"Здравейте Виваком ! Пиша Ви отново тъй като все още няма никакво развитие по запитванията ми за 4G Voice услугата. Защо давате само еднозначни отговори, а не добавяте модели различни от Huawei, които го поддържат така или иначе. Телефоните, които ползвам поддържат VoLTE. Ако може стига с тези изтъркани отговори от типа на все още се тества, последна софтуерна версия, не знам си какво. Разберете, че качеството на разговори през 3G е ужасно зле. Поне тук в гр. XXXXXXX има накъсване, заглъхване и т.н. Моля за адекватно отношение, иначе обмислям да си прекратя договора ми с ВАС, и ще премина на Теленор, където доколкото разбирам активират VoLTE без значение на марката телефон. Вече месеци чакам за VoLTE, но за Nokia 5 2017 /Android 9.0/ и втори модел с /Android 8.1/ явно никога няма да пуснете. Забележете с кои версии на софтуера са, да не кажете, че е стара версия. Вашите клишета отново не минават, и са изтъркани. Ако нямаше смисъл услугата за мен нямаше да Ви пиша разберете го моля. Чакам VoLTE поне на един модел от тези. Няма да си сменя телефона заради това, че не пускате на други модели. Ако трябва ще си прекратя договора. 
Лек ден !"

И ето отговора:

"Здравейте,


Към момента нямаме информация и срок за активация на услугата VoLTE към този модел телефон. Когато е налична услугата към Вашия модел апарат Вие ще получите sms за активация на VoLTE .


Бих искал да Ви информирам, че VIVACOM вече предлага и мобилно приложение, чрез което бързо и лесно може да следите информация за Вашите услуги. Приложението е My VIVACOM и може да го изтеглите от Google Play или Apple Store. Може да го ползвате дори и без регистрация, само чрез вход с мобилния номер. Ако сте титуляр, може да се регистрирате, за да имате пълен достъп до всички Ваши услуги."

Този мейл е от предпоследния път, в който им писах. На последния мейл още нямам отговор. Аз вече се отказвам, тъй като едва ли ще добавят други модели скоро... Поне на тоя етап не нам как ще стане...
Цитирай

А, колега, при Нокиа работи ли този код за ръчна активация на менюто?
*#*#86583#*#*

B xda-developers ползват:
*#*#4636#*#* key combo will get you access to enable VOLTE/Video calling over WIFI.
Като предупреждават да се внимава какво се променя и се доуточнява, че пак си зависи от оператора
Цитирай

(2019-02-13, 08:39:49)suffer написа:  А, колега, при Нокиа работи ли този код за ръчна активация на менюто?
*#*#86583#*#*

Не съм пробвал този код. Ще пробвам, ама ме съмнява на стоков Андроид да стане.

Иначе в сервизното меню на *#*#4636#*#* се влиза без проблеми. Big Grin
Цитирай

и там също е затъмнено или там е единственото място, на което се вижда опция за VoLTE?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Не става кода който ми каза. На *#*#4636#*#* VoLTE Provisioned както и другите VoLTE опции си стоят в сиво плъзгачите им, но иначе на Voice Network Type си пише VOLTE.
Цитирай

(2019-02-13, 08:53:30)techmaniac написа:  Не става кода който ми каза. На *#*#4636#*#* VoLTE Provisioned както и другите VoLTE опции си стоят в сиво плъзгачите им, но иначе на Voice Network Type си пише VOLTE.

Те и на мен са ми в сиво, но имам волте.Виж като набираш дали остава на 4g.
Цитирай

(2019-02-13, 08:33:22)techmaniac написа:  Аз от месеци кореспондирам с оператори и съпорт на Виваком,
И на Теленор все още волте не работи на телефони на Нокия. Варианта е ако може да се смени волте профила по примера на Oneplus телефоните и да се заобиколи системата и на двата оператора. Алтернативата е да се чака получаване на настройки с ъпдейт от производителя на телефона.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

@ Mcl
Не при разговор минава на 3G.

@batala
Те толкова ъпдейти минаха, и VoLTE все още не е тръгнал. Писах на съпорта на Нокия не веднъж при това, и казват че това зависи изцяло от carrier-а, т.е. оператора. Телефона си поддържа VoLTE по подразбиране.
Профил как се сменя, с рутване или ?
Цитирай

(2019-02-13, 14:16:02)techmaniac написа:  @ Mcl
Не при разговор минава на 3G.

@batala
Те толкова ъпдейти минаха, и VoLTE все още не е тръгнал. Писах на съпорта на Нокия не веднъж при това, и казват че това зависи изцяло от carrier-а, т.е. оператора. Телефона си поддържа VoLTE по подразбиране.
Профил как се сменя, с рутване или ?
Да зависи от кериъра до колкото той трябва да изпрати настройките си за услугата до производителя, който на свой ред да ги сложи в софтуера на телефоните си. Профила при oneplus се сменя без руут, видео как става има в съответните раздели тук във форума, но като цяло е специфично - телефона позволява да се пусне сериен порт и със туул-че от QPST да се пипат волте профилите.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Колеги, моля влезте в подкрепа директно в публикацията ми: https://web.facebook.com/story.php?story...rdc=1&_rdr
Не се спряха да убеждават читателите на спора как едва ли не от VoLTE нямало полза и куцала технологията, та за това не я зачитат...
Публикацията е на Deyan Petrov Monchev, тоест моята. Smile Благодарско на всеки отзовал се Storstark
Цитирай

Виж може и да са прави! При тях много работи куцат.........

Имаш подкрепа вече от мен.
[-] 2 потребители изказват благодарност на redsys за това мнение:
  • milenvn, RoboCop
Цитирай

Обате те се на нощната смяна не са в час
Цитирай

(2019-02-13, 20:11:00)RoboCop написа:  Колеги, моля влезте в подкрепа директно в публикацията ми: https://web.facebook.com/story.php?story...rdc=1&_rdr
Не се спряха да убеждават читателите на спора как едва ли не от VoLTE нямало полза и куцала технологията, та за това не я зачитат...
Публикацията е на Deyan Petrov Monchev, тоест моята. Smile Благодарско на всеки отзовал се  Storstark

Писах и аз (Atanas Chebishev)
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, RoboCop
Цитирай

Този пост във FB се превърна в страхотен начин нагледно да се излее силата на форума по- тях. Иначе на лични, те пишат едни и същи глупости на всеки човек. Много ти благодаря, колега @suffer, страхотно си им казал преимуществата на VoLTE- то. Ако продължим така ще им бръкнем доста надълбоко понеже, те в момента си мислят, че всички хора са "заспали овце" и въобще си нямат представа от реалността.

Ще помоля всички колеги, който могат да отделят 5мин. да се включат в дискусията, за да разберат от А1(Mtel), че не са единствените умници на света и най- важното, така отваряме очите на останалите понеже това е публично. Smile


Ето пак линк на поста, да не го търсите горе: https://web.facebook.com/story.php?story...rdc=1&_rdr
Цитирай

Включих се в "дискусията", като опитах да запазя добрия тон, докато им сипвах.

По принцип някой има ли инфо самата услуга ВоЛТЕ дали се предлага от точно определена версия на MIUI напред, или е само за определени модели, без значние от версията? Или е комбинация от двете - за определени модели + определена версия? Питам така, защото съм убеден, че на Redmi Note 2 го имаше в менюто като функция, но флашвах всякакви версии на него и не съм сигурен от коя точно го няма. За предпоследно беше с Xiaomi.EU и не помня имаше ли, а сега е с последния глобал-стейбъл за модела, но в него липсва.

Даже в MIUI-форума мисля, че имаше специална тема за VoLTE и фиксове при някои проблеми.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • RoboCop
Цитирай

(2019-02-14, 12:51:28)ogibhb написа:  ...По принцип някой има ли инфо самата услуга ВоЛТЕ дали се предлага от точно определена версия на MIUI напред, или е само за определени модели, без значние от версията? Или е комбинация от двете - за определени модели + определена версия? Питам така, защото съм убеден, че на Redmi Note 2 го имаше в менюто като функция, но флашвах всякакви версии на него и не съм сигурен от коя точно го няма. За предпоследно беше с Xiaomi.EU и не помня имаше ли, а сега е с последния глобал-стейбъл за модела, но в него липсва…
Поне за мен: комбинация от двете - за определени модели + определена версия. В по-старите версии на MIUI в менюто ми имаше въпросната опция, но след 1-2 актуализации бе просто премахната.

 
Цитирай

Има и модели които имат опцията,но нямат възможност за VoLTE с активирана и работеща на други телефони карта.
Цитирай

(2019-02-14, 13:14:27)NoMaD написа:  Поне за мен: комбинация от двете - за определени модели + определена версия. В по-старите версии на MIUI в менюто ми имаше въпросната опция, но след 1-2 актуализации бе просто премахната.
Опцията за волте не е премахната, а има фунция за проверка от самия андроид дали обслужващия оператор има волте възможности. Тази проверка я има в доста софтуери на различни производители и докато не се актуализира софтуера с набити настройки за волте опцията няма да излезе.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)