Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

(2019-02-14, 13:31:10)batala написа:  Опцията за волте не е премахната, а има фунция за проверка от самия андроид дали обслужващия оператор има волте възможности. Тази проверка я има в доста софтуери на различни производители и докато не се актуализира софтуера с набити настройки за волте опцията няма да излезе.
В менюто опцията за VoLTE я имаше отдавна, когато тук услугата въобще не се предлагаше все още, оператора тук няма нищо общо с това.

 
Цитирай
Аксесоари

(2019-02-14, 12:51:28)ogibhb написа:  Включих се в "дискусията", като опитах да запазя добрия тон, докато им сипвах.

По принцип някой има ли инфо самата услуга ВоЛТЕ дали се предлага от точно определена версия на MIUI напред, или е само за определени модели, без значние от версията? Или е комбинация от двете - за определени модели + определена версия? Питам така, защото съм убеден, че на Redmi Note 2 го имаше в менюто като функция, но флашвах всякакви версии на него и не съм сигурен от коя точно го няма. За предпоследно беше с Xiaomi.EU и не помня имаше ли, а сега е с последния глобал-стейбъл за модела, но в него липсва.

Даже в MIUI-форума мисля, че имаше специална тема за VoLTE и фиксове при някои проблеми.

услугата Xiaomi започнаха да я презентират с пускането на Redmi note 3 Pro през януари 2016-та.
Което по мои сметки е МИУИ 7
Цитирай

(2019-02-14, 13:38:15)NoMaD написа:  В менюто опцията за VoLTE я имаше отдавна, когато тук услугата въобще не се предлагаше все още, оператора тук няма нищо общо с това.
Да и след това въведоха проверката за волте наличие т.е. настройки в модема на телефона, но си оставиха вариант да се изключи принудително с кода в дайлъра и опцията да се появи в менюто.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Намерих си и точен отговор след известно ровене - на Note 2 по някаква причина е била в ДЕВ рома в края на 2016-та (с който бях и аз почти половин година), но телефонът сам по себе си хардуерно не поддържа ВоЛТЕ и затова са го махнали. Доста потребители казват, че "досега беше активно, но с ъпдейта го няма", като под ъпдейт се визира минаването от 7 към 8, доколкото успях да разбера.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

    Успешно активирано VoLte към Виваком на Mi Mix3.

1916 
[-] 2 потребители изказват благодарност на milss за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай

Завиждам ви, ако не бях с военна карта към Мтел до сега да съм се махнал от тях.
Цитирай

Няма за какво да завиждаш. Нищо особено няма, в това VoLTE. Единствени плюс, е че не се губи 4G при разговор. Но ако си в покритие на такава мрежа.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Над 99 % от населението е покрито с 4G мрежа, поне при Виваком: https://profit.bg/4g-mrezhata-na-vivacom...selenieto/

Няма никакъв проблем с покритието на мрежата. Колегата е прав да се ядосва, има много ползи от VoLTE. Не е случаен и огромният интерес към тази тема, както и към подобните теми в разделите на различни Xiaomi телефони!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • RoboCop
Цитирай

Покритие над населението е едно, покритие над територията е друго. Но няма да спорим. Лично аз след активиране на VoLTE, не виждам чак такава разлика. Може би защото не всички телефони имат такива възможности. Или операторите ни са кавали.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
[-] 1 потребител изказва благодарност на abv86 за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай

(2019-02-16, 12:42:56)abv86 написа:  Покритие над населението е едно, покритие над територията е друго. Но няма да спорим. Лично аз след активиране на VoLTE, не виждам чак такава разлика. Може би защото не всички телефони имат такива възможности. Или операторите ни са кавали.
По-скоро причината е изпълнението от страна на Виваком. При Теленор, качеството е значително по-добро, времето за свързване е осезаемо намалено и прочее... VoLTE е част от бъдещето на мобилните мрежи, но докато според нашите оператори е просто глезотия, няма как да го оценим.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Ето моят опит (трудно, но успешен) да активирам VoLTE. Снощи сложих сим картата ми в съвместим апарат Honor 8 Lite изчаках малко и пратих СМС за активация и нищо, така 3 пъти в рамките на 15 мин. Накрая се обадих на 123 и се свързах със сътрудник с наистина много любезно момиче. Казах й, че съм с нов апарат, казах й кой и че сам не мога да активирам услугата със СМС, тя ме помоли да изчакам, за да направи проверка. След около 5-10 мин чакане тя ми каза, че апарата ми не е съвместим! Аз попитах кой апарат: Honor 8 Lite който е качен в сайта на Vivacom в секция на 4G Voice, този апарат на който преди малко мой приятел на Виваком ползваше услугата VoLTE?! И тя остана изненадана от себе си и ме помоли да направи още една проверка. След около 5 мин чакане на линия, ми съобщи, че наистина се поддържа и е станало недоразумение Smile Активираха ми услугата моментално и ме помоли, ако има проблем с ползването да се обадя на 123... Цялата тази история с чакането на СМС, обаждането на оператор и активирането ми отне поне 35 мин.
Момичето наистина беше много любезно, но според мен наистина не им разрешават толкова лесно да активират VoLTE без причина, ако не е станало автоматично със СМС.
Днес след тест на услугата установих, че наистина малко по-бавно се свързва (VoLTE към VoLTE) и няма някаква супер невероятна разлика във звука (взе пак не сравняваме Мобифон с GSM). Докато не стане масова, всеки да има съвместим апарат няма особена полза от нея. Лимитацията на услугата, че не може да се ползва в роуминг и когато се обаждаш на друг оператор също обезмисля ползването на тази услуга. То е същото като едно време в ерата на интернета, имаш бърза локална скорост, а на локалния сървър няма почти нищо качено....
Цитирай

Най-малкото продължаваш да имаш интернет при обаждане, което на мен лично ми е достатъчно, всичко останало е бонус.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • RoboCop
Цитирай

Нека все пак да отбележим, че качеството на звука при Теленор е по-добро, отколкото при Виваком. Не е ясно на какво се дължи, все пак и двата оператора използват мрежово оборудване на Huawei. Дано от Виваком се стегнат и си оправят нещата.

Днес си разглеждах договора да видя какви неустойки ще имам, ако се прехвърля към Теленор. Дотолкова ми е писнало от техните неуредици. Ако четат техни служители, да се замислят малко и да предадат на когото трябва...


Цитирай

(2019-02-17, 15:56:36)milenvn написа:  Нека все пак да отбележим, че качеството на звука при Теленор е по-добро, отколкото при Виваком. Не е ясно на какво се дължи, все пак и двата оператора използват мрежово оборудване на Huawei. Дано от Виваком се стегнат и си оправят нещата.

Днес си разглеждах договора да видя какви неустойки ще имам, ако се прехвърля към Теленор. Дотолкова ми е писнало от техните неуредици. Ако четат техни служители, да се замислят малко и да предадат на когото трябва...
До системата, която използват е. Виваком са сложили система на Ериксон, но как е конфигурирана и до колко се разбира с клетките на Huawei... Почти винаги нещата опират до изпълнение и много рядко до реални несъвместимости...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

До колкото знам Виваком използва системи на Ericsson .

Едит : Георги ме е изпреварил
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • Гeoрги
Цитирай

Да, система на Ериксон с базови станции на Huawei. Явно изпълнението нещо куца. При Теленор и системата и базовите станции са на Huawei, доколкото знам. В крайна сметка фактите са - при Теленор качеството е по-добро.


Цитирай

Днес открих първият бъг във VoLTE. Аз с Mi 8 се обаждам на приятел който е с Honor 8 Lite. Аз съм с пренесен номер от А1, а той от Теленор, но и двамата сме не Виваком. Проблема е, че като му се обадя и той говори по телефона на мен не ми дава никакъв сигнал (заето, или "моля изчакайте, абоната говори" или сигнал заето) а просто никакъв звук и накрая затварям и ми изписва няма връзка. А на него през това време му дава индикация за второ обаждане. Явно има още неща за доизкусуряване в тази технология....
Цитирай

Това май е само при Виваком. Явно затова са ограничили поддържаните модели. От Ериксон са гипоизлъгали с възможностите на системите им или просто са опитали да спестят парички за наша сметка.
Цитирай

[quote pid='1541687' dateline='1550411796']
Днес си разглеждах договора да видя какви неустойки ще имам, ако се прехвърля към Теленор. Дотолкова ми е писнало от техните неуредици. Ако четат техни служители, да се замислят малко и да предадат на когото трябва...
[/quote]

С еврогейските задължения за минути и мегабайти мисля ги задължиха да не се налага неустойка за оставащите месеци, а най-много за три месеца. Та няма да е зле да намериш човек от някой офис, който да ти потвърди дали съм прав.
Цитирай

(2019-02-20, 02:04:01)TiL написа:  [quote pid='1541687' dateline='1550411796']
Днес си разглеждах договора да видя какви неустойки ще имам, ако се прехвърля към Теленор. Дотолкова ми е писнало от техните неуредици. Ако четат техни служители, да се замислят малко и да предадат на когото трябва...

С еврогейските задължения за минути и мегабайти мисля ги задължиха да не се налага неустойка за оставащите месеци, а най-много за три месеца. Та няма да е зле да намериш човек от някой офис, който да ти потвърди дали съм прав.
[/quote]

При предсрочно прекратяване се заплащат до 3 месечни такси на стандартната цена на плана, а не на намалена ако е предоставена такава. Тоест ако план от 59 лв е намален на 29 лв, неустойката ще е максимум 3 х 59 лв. Също ако има закупено устройство на преференциална цена се заплаща отстъпката или част от нея.
Цитирай

При последното преподпиване ме излъгаха най-нагло в очите за последен път. Обещаха ми услуга, която бе претенцията ми да остана при тях, но уви не погледнах договора преди подписа, на другия ден вече било късно. Така и не получих обещаното след оплакване на всички инстанции.Вече няма Значение.Загубиха ме още при подписването. Няма да ги обиждам публично.....сещате се какво ми е мнението.... и затова се позаядох с колегата с подпис Виваком, извинявам се и се надявам, ако съм сгрешил да не ми се е обидил.
Цитирай

пиши на КЗП
Цитирай

Одеве ми се наложи да говоря с една банка и може би това беше първият ми ВоЛТЕ разговор от мрежата на теленор Smile Свързването стана за по-малко от секунда, като специално прекъснах първия разговор и направих втори за да засека времето. Забелязах и надписа HD, звукът си беше чувствително много по-чист. Не знам дали ако се избере от виваком пак ще отвори ВоЛТЕ разговор. Някой ако иска да пробва, номерът на банката е:

звездичка-две-две-шест-пет

Номерът е нормален, не е с добавена стойност и не се отчита всяка минута като на 0-700..., и се отчита от включените безплатни минути, така че който има - безплатен му е. Включва се автоматичен отговор "Здравейте, вие сте най-важният ни клиент, моля изчакайте, вие сте първият на който ще отговорим....."

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Благодаря за теста колега. Току що го набрах от мрежата на Виваком, моментално свързване- дали  имаше и половин секунда. Кристално чисто се чува, все едно човек е до теб в стаята! Знака HD също се появи в дайлъра. Този номер може да го даваме за пример какво е качеството на звука през VoLTE Smile


Цитирай

За пробата - с 4G - фирмена карта без активирано ВоЛТЕ, с телефон Redmi 3s - свързването с номера даден по-горе стана за около 3 - 3.5 секунди.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
[-] 1 потребител изказва благодарност на ogibhb за това мнение:
  • milenvn
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)