Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

И при мен е активирано .Появява се горе в статус бара до сигналa Volte Smile

Xiaomi Mi 9 SE --> Android 10
[-] 1 потребител изказва благодарност на ianiovski за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
Аксесоари

Още един Redmi 7 3/64 от Теленор след обаждане на оператор без искане на вид телефон. Успешно.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

[Изображение: 835300.png]
[-] 1 потребител изказва благодарност на iliyan71 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Нормално всяко Xiaomi след пускане на услугата на сим картата подкарва волте без значение, дали в телефона има операторски профил на Теленор и Виваком. С другата услуга (засега предлагана само на Виваком) нещата са малко по-различни.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Някой има ли идея за какво не мога да изпратя смс за voelte става на въпрос за Мi 9 lite[Изображение: 6cc5554eddb6718a431758f7b85ea73a.jpg]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

За изпращането на смс-а трябва да използваш някои от официалните модели, изброени тук: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...i/4g-voice

Намери приятел с такъв модел или в някой техно магазин сложи своята сим карта, след което изпрати смс-а.


Цитирай

(2019-12-04, 17:56:03)milenvn написа:  За изпращането на смс-а трябва да използваш някои от официалните модели, изброени тук: https://www.vivacom.bg/bg/residential/ce...i/4g-voice

Намери приятел с такъв модел или в някой техно магазин сложи своята сим карта, след което изпрати смс-а.
Това добре, но защо въобще не изпраща смс както на note 5 да ми каже, че не може да се активира!?[Изображение: 9877b7c63bbad2e5b9c1391c422443f0.jpg]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

Нямам идея, а и няма значение в случая, защото крайният резултат е същият.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Kaicata80
Цитирай

Вече и аз с VoLTE на Redmi Note 7 PRO към Теленор Smile

Redmi Note 4 -> Redmi Note 7 PRO -> Redmi Note 8 PRO -> Mi 10T Lite -> One Plus Nord 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на lifesaver за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Нещо се бъгна след седмичния ъпдейт, изчезна волте на вивакомската карта, на теленорската стои.
Цитирай

Колеги, минах темата по диагонал но не ми стана ясно следното:
Телефона е mi A3 и след вкарване на сервизния код и изписване на съобщението ми изписва горе единствено HD. В менюто чекнах 4LTE да е активно. VoLTE никъде не ми се  изписва, единствено HD се появи. Това означава ли, че ми активирана услугата и съответно - след като е активирано в самия апарат това достатъчно ли е като условие или трябва и оператора да активира SIM картата?
Цитирай

(2019-12-17, 10:53:05)slp_pl написа:  Колеги, минах темата по диагонал но не ми стана ясно следното:
Телефона е mi A3 и след вкарване на сервизния код и изписване на съобщението ми изписва горе единствено HD. В менюто чекнах 4LTE да е активно. VoLTE никъде не ми се  изписва, единствено HD се появи. Това означава ли, че ми активирана услугата и съответно - след като е активирано в самия апарат това достатъчно ли е като условие или трябва и оператора да активира SIM картата?

Да на този модел това е индикацията за работеща услуга.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

batala написа:Да на този модел това е индикацията за работеща услуга.
Чудесно. Благодаря, Ви.
Цитирай

От днес Xiaomi Redmi Note 8T се поддържа официално от Теленор за VoLTE и ViLTE.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
[-] 3 потребители изказват благодарност на dubspace за това мнение:
  • Be6i4, milenvn, suffer
Цитирай

От три дена се опитвам да активирам volte и vowifi на вивакомска карта,пробвах последователно в huawei p20 lte, mate 20 lte и p10 lte .И трите връщат смс услугата не може да бъде активирана,при първите два модела е имало ъпдейти на софтуера около 26 декември при p10lte софтуера е същия който пише в сайта на Виваком,обаждам се на оператор след това обясняват ми че p10lte не поддържа volte.някой активирал ли е наскоро услугите имам чувство че в момента не може да се активират двете услуги?
Цитирай

Скоро опитах през оператор да активирам vowifi. Казах им,че имам volte,което е истина. Обясниха ми,че в системата не виждали да е активирано на картата ми.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Цитирай

Добавете и Редми Нот 8, 6рам/128ром,също става без проблеми.

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай

(2020-01-13, 14:42:30)tosho_72 написа:  Добавете и Редми Нот 8, 6рам/128ром,също става без проблеми.

Става да ако имаш активирана карта с volte . vowifi.
Цитирай

Mi note 3, след въвеждане на кода от първа страница ми изписа че VoLTE е активиран, но в менюто на телефона не го откривам (VoLTE)
Какво ще ме посъветвате?
Цитирай

въвеждаш още веднъж кода и трябва да се появи в менюто
Цитирай

(2020-01-13, 15:28:33)econt написа:  Mi note 3, след въвеждане на кода от първа страница ми изписа че VoLTE  е активиран, но в менюто на телефона не го откривам (VoLTE)
Какво ще ме посъветвате?
Като въведеш кода трябва да ти изпише -disable, след рестарт трябва да ти се появи в менюто.

Xiaomi Redmi Note 5
Цитирай

Toчно.. защото не пише VoLTE enabled, а Carrier check enabled (което оставя нещата по подразбиране както са от оператора)
Цитирай

А, предплатените карти дали го поддържат? Защото към с такава.
Цитирай

@econt предплатените май не поддържат
Цитирай

(2020-01-13, 16:23:14)econt написа:  А, предплатените карти дали го поддържат? Защото към с такава.

Със сигурност предплатените на Виваком не поддържат volte i wifi
Цитирай

(2020-01-13, 16:23:14)econt написа:  А, предплатените карти дали го поддържат? Защото към с такава.

До колкото съм запознат нито Теленор, нито Виваком не поддържат услугата за предплатени карти.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)