Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

(2020-04-27, 09:16:24)Muko написа:  Някой да  е подкарал на Mi Note 10?

Зависи на кой оператор си. А1 не предлага все още такава услуга. На Теленор директно звъниш на оператор да ти активира услугата и след въвеждане на кода от 1-ви пост в темата да излезе суич-а за услугата в менюто на мрежата. На Виваком трябва да си сложиш сим картата в телефон от официално поддържаните им (списъка е на сайта им) и да се активира услугата там (суич-а в менюто се пуска по същия начин).

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай
Аксесоари

Подкарах го на Ми Ноут 10 след обаждане на оператор /Теленор/ и последвано въвеждане на кода от 1-вия пост.

Poco F3 5G Black
[-] 1 потребител изказва благодарност на Muko за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2020-04-29, 19:50:09)Muko написа:  Подкарах го на Ми Ноут 10 след обаждане на оператор /Теленор/  и последвано въвеждане на кода от 1-вия пост.

Честито   Storstark   Модела е добавен в списъка в пост 1 на темата.


Цитирай

Активирах тамън 3 броя днес . Теленор . През оператор . Един Xiaomi MI A3 (гледам го има на първа страница) , Xiaomi Redmi S2 (не го видях) и един айфон 6 .

Storstark
[-] 1 потребител изказва благодарност на ianpav_4444 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2020-04-30, 17:34:46)ianpav_4444 написа:  Теленор . През оператор . Един Xiaomi MI A3 (гледам го има на първа страница) , Xiaomi Redmi S2 (не го видях).

Чудесно. Браво на Теленор, че улесняват максимално клиентите си.  Redmi S2 е добавен в списъка  Storstark


Цитирай

Здравейте, ползвам Xiaomi Redmi Note 9 Pro и съм на VIVACOM. Ето как се получиха нещата при мен.
Въведох кода *#*#86583#*#* и след въвеждането на последния знак без да натискам слушалката излезе съобщение, че VoLTE е изключено.
Влезнах в Настройки на телефона -> SIM карти и мобилни мрежи -> цъкнах в/у най-горното VIVACOM <Информация за SIM картата>  и най-долу имаше активирано <Използване на VoLTE>, което изключих и включих на ново, и се появи иконката VoLTE до иконката на мрежата.
Цитирай

(2020-06-23, 11:35:09)Ivan_Bonev написа:  Здравейте, ползвам Xiaomi Redmi Note 9 Pro и съм на VIVACOM. Ето как се получиха нещата при мен.
Въведох кода *#*#86583#*#* и след въвеждането на последния знак без да натискам слушалката излезе съобщение, че VoLTE е изключено.
Влезнах в Настройки на телефона -> SIM карти и мобилни мрежи -> цъкнах в/у най-горното VIVACOM <Информация за SIM картата>  и най-долу имаше активирано <Използване на VoLTE>, което изключих и включих на ново, и се появи иконката VoLTE до иконката на мрежата.
Услугата е била активна (на сим картата) от преди това предполагам? На телефона ще тръгне и другата им услуга wifi call като ще трябва да се активира и тя на съвместимо устройство.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-06-23, 12:08:00)batala написа:  Услугата е била активна (на сим картата) от преди това предполагам?
Да, преди това имах Huawei P10 Lite, на който се появи VoLTE.

Реално, освен иконката в лентата другаде изписвали по време на разговор VoLTE? Питам, защото на Huawei-я изписваше и под номера на контакта докато говориш или някъде там.
Цитирай

При разговор тези дни ми направи впечатление, че се появи текст/иконка HD под абоната.
https://imgur.com/iOdFB4z
Съгласно информацията, която намерих в Интернет:
Цитат:HD voice is also known as VoLTE, or Voice over LTE, although Verizon also calls it Advanced Calling. If the term "VoLTE" looks familiar, that's because it's similar to VoIP, or Voice over IP, which is making calls over the Internet.
Това си е точно VoLTE, за което от оператора казаха, че не се поддържа от телефона.
Цитирай

(2020-07-01, 07:34:51)Ivan_Bonev написа:  При разговор тези дни ми направи впечатление, че се появи текст/иконка HD под абоната.
https://imgur.com/iOdFB4z
Съгласно информацията, която намерих в Интернет:
Това си е точно VoLTE, за което от оператора казаха, че не се поддържа от телефона.

Чел си някакъв американски сайт гледам... Те имат малко изкривени термини за какво ли не в областта на мобилните комуникации. То не беше индикация 5г на лте-а мрежа ама това е друга тема. По въпроса да работи си волте. Индикацията HD зависи от това как производителя на телефона си е написал софтура. При мен на oneplus 6 hd икона излиза и при 3г разговор в мрежата на виваком и това е т.н. hd voice. Вече при изцяло волте разговор според зависи отсреща страната какъв телефон е има и hd и hd+. При телефоните на xiaomi индикацията е само hd, дори и да се ползва EVS кодек.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

[Изображение: 881c6fe0ea1d5bce.jpg]На мен след ъпдейт до Андроид 10 ми изчезна иконката HD VoLte, и при разговорите не ми изписва че е с HD качество. Иначе се обаждах на оператор в Теленор и ми казаха че си е активна. В менюто на телефона също е активна , но в ims менюто е неактивна. Въобще тая десятка ми сдуха доста неща. 
[Изображение: a2e1c2d8517701ef.jpg][Изображение: ad86a9a61dd54f15.jpg]

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2020-07-01, 09:07:27)росен2 написа:  На мен след ъпдейт до Андроид 10 ми изчезна иконката HD VoLte, и при разговорите не ми изписва че е с HD качество. Иначе се обаждах на оператор в Теленор и ми казаха че си е активна. В менюто на телефона също е активна , но в ims менюто е неактивна. Въобще тая десятка ми сдуха доста неща. 
Кой е модела на апарата?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Redmi 7a

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2020-07-01, 09:33:42)росен2 написа:  Redmi 7a
В модема на телефона никога не е имало профил на теленор за България и услугата е работела със стандартно активирания профил за неразпознати сим карти ROW Commercial. А каква ще е причината сега да не работи идея си нямам. Може да пробваш да сложиш картата в слот2 (hot swap) и да рестартираш телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • росен2
Цитирай

(2020-07-01, 09:07:27)росен2 написа:  ....................но в ims менюто е неактивна. Въобще тая десятка ми сдуха доста неща.
Как достъпваш това меню да проверя и аз как е при мен, въпреки че работи?
Цитирай

(2020-07-01, 10:29:43)Ivan_Bonev написа:  Как достъпваш това меню да проверя и аз как е при мен, въпреки че работи?
*#*#4636#*#* и избираш според това в кой слот ти е сим картата.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-07-01, 09:53:06)batala написа:  В модема на телефона никога не е имало профил на теленор за България и услугата е работела със стандартно активирания профил за неразпознати сим карти ROW Commercial. А каква ще е причината сега да не работи идея си нямам. Може да пробваш да сложиш картата в слот2 (hot swap) и да рестартираш телефона.
Стана по начина със смяна на слота на картатат.Благодаря ти. Вече имам иконка Big Grin .Не че правя някаква разлика с едната и другата опция, за мен са си е с все едно и също качество, но просто се озадачих. След ъпдейта до десетка и други неща ми се объкаха не само това Bu .

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2020-07-01, 11:26:01)росен2 написа:  Стана по начина със смяна на слота на картатат.Благодаря ти. Вече имам иконка Big Grin .Не че правя някаква разлика с едната и другата опция, за мен са си е с все едно и също качество, но просто се озадачих. След ъпдейта до десетка и други неща ми се объкаха не само тоПо
Сега трябва да стане и в другия слот по същия начин.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-07-01, 10:46:58)batala написа:  *#*#4636#*#* и избираш според това в кой слот ти е сим картата.
Стана, мерси за което!
Ето, при мен са активни - цък
Цитирай

(2020-07-01, 11:26:01)росен2 написа:  Стана по начина със смяна на слота на картатат.Благодаря ти. Вече имам иконка Big Grin .Не че правя някаква разлика с едната и другата опция, за мен са си е с все едно и също качество, но просто се озадачих. След ъпдейта до десетка и други неща ми се объкаха не само това Bu .


Първо разликата се усеща и когато отсрещната страна го поддържа . И по второто ви оплакване за десятката . Направихте ли фабрични след преминаването на нея ? Ако не сте направете и ще видите разликата .

Storstark
Цитирай

Какво значи фабрични ? Това няма ли да изтрие всичко от телефона ?

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Естествено , че ще изтрие всичко . Направете си Bakup и тогава . Това са основни работи . Всеки трябва да ги знае . Както и когато се преминава от една версия на друга . Когато работи и няма проблеми може и да не се правят фабрични , макар че е препоръчително . Това всеки си решава сам , но когато има проблеми като при вас е задължително . И да не забравя пак като по горе направете си архив , защото се изтрива всичко .

Storstark
Цитирай

Тоя бакуп помага колкото витамин C на умрял кон. И в гугъл акаунт и в xiaomi клод акаунт си направих бакуп, и архив. И сега нито снимките , нито клипчетата, само половината от програмите са ми налице . Бакупа е пунта мара момчета , не разчитайте на него. На мен тоя телефон ми е втори и нямам нищо на него ( аз и на другия нямам нищо ), но представям си хора които разчитат на телефон какъв ужас биха изпитали. Добре че поне контактите ми ги запази. Иначе ресетването не помогна с нищо както и очаквах, просто десетката с нищо не е повече от деветката, дори смея да кажа при мен е много по зле. Иконката Волте ту се показва ту изчезва. Та така...и с Волте и без Волте си е все тая, разлика не намирам колкото и да се напрягам. Ако се приложи някаква професионална измервателна техника може би и да открие разлика. Майка има един телефон Самсунг , не е смартфон, от обикновените, не знам на колко години е, но толкова отчетливо и кристално чисто се чува на него че няма накъде.И е мъничк много, не е като мойте тухли дето като ги сложа в джоба лятото ми смъкват късите гащи, все трябва да ги придръпвам ако са с ластик

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

в клауда се пазят снимки, контакти и само приложенията, без настройките

При offline бекъпа обаче нещата са други и, освен ако няма някое по-завъртяно банково приложение, всичко се връща, НО така се омазва и телефона според мен.
Затова след ресет си правя всичко на чисто и свалям арр само ако ми потрябва, а не защото съм свикнал да го имам
[-] 3 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • android_97, izibizi, росен2
Цитирай

Xiaomi Redmi 9 към Telenor, служебна карта;
Звъннах на оператор за активация на VoLTE и ми се появи иконата в статус лентата (след превключване на самолетен режим и обратно), но дотам... Иконата за VoLTE изчезва когато включа WIFI и се появява само когато съм на мобилни данни. Притесняват ме плъзгачите от снимката, че са на позиция изключени:
[Изображение: Screenshot-2020-08-07-11-04-45-641-com-a...ttings.jpg]
Бутоните са заключени, дори и този за Мощност на мобилното радио - при опит да го изключа се връща обратно на включен! Дайте съвет, какво да направя!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)