Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!
#51

още от 95та са толкова напредничави
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
Аксесоари
#52

Някой подкарвал VoLTE на Xiaomi Mi5s + Telenor + Xiaomi.eu rom?
Цитирай
#53

Някой на Виваком с VoLTE може ли да постне screenshot на access points ? По-специално на IMS настройките?
Цитирай
#54

Не смятам че има общо това. Все пак говорим за гласова услуга през 4G, a не през интернет
Цитирай
#55

Днес бях в офис на Vivacom.Пробвах процедурата за активиране на VoLTE, но не се получи! Имам позната ,която работи там.Опитах два пъти с два различни телефона -P20 и P20 pro,но и при двата изпратени СМС-а ми изписа ,че не може да ми активира услугата.Проверих настройките на телефона (и моя и двата които ми даде познатата)и всичко беше наред.Единственото,което не проверих е версията на софтуера на двата Хуавея.След няколко дни ще пробвам пак за да не ставам нахален.

Xiaomi Mi2S 2/32 -> RedMi2 2/16 -> Mi4C 3/32 ->Mi8 6/64 
Цитирай
#56

Както вече писах, тези телефони по магазините никой не ги ъпдейтва! Първия път и на мен върна смс, че не може да активира услугата.  Взех телефона от ръцете на консултанта и започнах да го разпитвам за скритите планове, дадох му произволен вива номер от указателя ми да провери дали може да преподписва,  да мине време. След 3-4 минути, без нищо да правя, пристигна втори смс- услугата е активирана  Rock


Днес обаче забелязах нещо интересно: появи се надпис HD в дайлъра, докато говорех с друг човек, абонат на Виваком като мен, но без да има VoLTE. Разговора беше много качествен и изчистен, 3 пъти го питах дали има VoLTE, той дори не знаеше какво е това   Smile  Вижте скрииншота, надписа HD долу вдясно:


[Изображение: HD_voice.jpg]


Цитирай
#57

Правилно ли съм разбрал че след като Виваком не предвиждат за моя Redmi Note 4X VolTE, а аз не съм нахален тарикат който да прави каламбури със сим картите докато заглавичква персонала в магазините, ще си остана без тази екстра?
Цитирай
#58

(2018-08-09, 22:40:52)Cv3T0m1R написа:  Правилно ли съм разбрал че след като Виваком не предвиждат за моя Redmi Note 4X VolTE, а аз не съм нахален тарикат който да прави каламбури със сим картите докато заглавичква персонала в магазините, ще си остана без тази екстра?

Ако ти сам нямаш желание да си я активираш, никой няма да те побута с клечка и да те кара. Да добавят поддръжка на средняк в списъка си, може да мине и година. Wink
Цитирай
#59

Въпросът е дали изобщо ще го добавят. Дали идеята е в даден момент всички телефони (които го поддържат) да имат VolTE или винаги ще си е избрана екстра за по-скъпите модели. От отговорите на операторите разбирам че май втория вариант е верният. Може и да греша, но Теленор не обявиха ли че от 1-ви този месец пускат услугата за всички поддържащи я телефони, без значение от ценови клас и марка?
Цитирай
#60

Cv3T0m1R аз съм на Теленор и аз също все още нямам.Обаждах им се да активират и два пъти ми казват,че вече към картата ми имам активирана тази услуга.Да може да е вярно защо още преди да им се обадя вече бях слагал картата ми в Huawei p20 и там тръгна volte.Телефона ми е redmi note 4.Прилагам снимка за да се види какво трябва да се случи за да заработи...да при някои работи вече но като гледам само на по-нови модели.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#61

Имeнно. Значи на теория трябва да получиш VolTE. Може би с някакво забавяне, но политиката на Теленор ти дава тази екстра, докато аз съм ощетен от Виваком, въпреки че имам същия телефон.
Цитирай
#62

Виж това https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1492632
Цитирай
#63

Все пак говорим и за поддръжка от страна на софтуера. Глобален ром или не ако не я поддържа, не чакай VoLTE.
Цитирай
#64

Miro2210 прочетох го, именно за тия отговори от оператора говорех.
pi4a7a не те разбрах. Телефонът поддържа VolTE. Имам и опцията в менюто, където е активирано. Само дето няма да ми го пуснат от Вивакома.
Каква е причината един оператор да пуска VolTE на дадени модели, а на други - не? Инвестиция ли е самото пускане на всеки различен модел апартат?
Цитирай
#65

Cv3T0m1R в линка ми към поста по-горе се вижда отговор от Xiaomi предаден на потребителя чрез служител на Виваком.Ако наистина са дискутирали отговора е,че xiaomi няма да добавят каквото е нужно в андроида.
Цитирай
#66

(2018-08-09, 23:21:41)Cv3T0m1R написа:  Miro2210 прочетох го, именно за тия отговори от оператора говорех.
pi4a7a не те разбрах. Телефонът поддържа VolTE. Имам и опцията в менюто, където е активирано. Само дето няма да ми го пуснат от Вивакома.
Каква е причината един оператор да пуска VolTE на дадени модели, а на други - не? Инвестиция ли е самото пускане на всеки различен модел апартат?

Давам за пример Vivacom. Виждаш поддържаните са само P20/Pro. Из цяла варна има билборди и разни плакати на P20, по bTV през 15 минути пускат реклама на P20. 

От всичко това разбираме, че Huawei обичат рекламата и са платили сума на операторите за поддържат статута на най-добро у-во и съответно ако искаш VoLTE - купуваш P20 ако не, чакаш година и нещо (най-вероятно) докато изтече договора им за рекламата и да добавят и останалите у-ва които те първо трябва да тестват с официален софтуер, и чак тогава да го добавят в списъка.
Цитирай
#67

Това ми се вижда доста нелогично. Мислех че операторите решават дали дадено устройство ще получи дадена услуга от тях (стига самото устройство да я поддържа), а се оказва че производителя решава кой оператор в дадена държава да получи дадената екстра. Звучи ми като измиване на ръце от страна на Виваком.
Цитирай
#68

(2018-08-09, 23:37:22)Cv3T0m1R написа:  Това ми се вижда доста нелогично. Мислех че операторите решават дали дадено устройство ще получи дадена услуга от тях (стига самото устройство да я поддържа), а се оказва че производителя решава кой оператор в дадена държава да получи дадената екстра. Звучи ми като измиване на ръце от страна на Виваком.

Трите страни решават. Производителя решава дали софтуера му да има поддръжка, оператора решава дали да пусне услугата за даденото у-во на производителя и парите на производителя решават кое тяхно у-во ще е с приоритет.
Цитирай
#69

(2018-08-09, 18:23:28)milenvn написа:  Както вече писах, тези телефони по магазините никой не ги ъпдейтва! Първия път и на мен върна смс, че не може да активира услугата.  Взех телефона от ръцете на консултанта и започнах да го разпитвам за скритите планове, дадох му произволен вива номер от указателя ми да провери дали може да преподписва,  да мине време. След 3-4 минути, без нищо да правя, пристигна втори смс- услугата е активирана  Rock


Днес обаче забелязах нещо интересно: появи се надпис HD в дайлъра, докато говорех с друг човек, абонат на Виваком като мен, но без да има VoLTE. Разговора беше много качествен и изчистен, 3 пъти го питах дали има VoLTE, той дори не знаеше какво е това   Smile  Вижте скрииншота, надписа HD долу вдясно:


[Изображение: HD_voice.jpg]
Това е заради услугата HD Voice.
Тя си работи и през 3G и е достъпна доста преди VoLTE.
Трябва само апарата да я има.
Качеството на разговора е подобно, ако не същото като на VoLTE.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай
#70

(2018-08-08, 19:30:48)bullyboy написа:  Да знаете че на различни ромове се изписва различно, на глобал дев 4g+volte, на xiaomi eu изписва LTE+volte, поне при мен е така на Теленор..[Изображение: 77376909bab4157c9526d61fd9e2af26.jpg][Изображение: 2fa88362ae6c6080f35dca548e719054.jpg]

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Как въобще успя да ги убедиш тези от Теленор да ти активират VoLTE на картата. Звънях на 123 - не щат магаретата, сега занимавам отговорника на групата ни да се разправя с тях на по-високо ниво да ги натиска. С MIX2 съм на Global Stable - всичко съм активирал от телефона, но явно от оператора не пускат топлата вода...
[Изображение: 4ca7199f5de111af1b83e0bf674f6dcc.jpg]

Samsung Galaxy S Advance --> Mi2s --> Mi Note --> Mi Mix 2 --> Mi8 --> Pixel 3 XL --> Pixel 6 Pro --> Samsung S23 Ultra
Цитирай
#71

Картата беше в huawei p10 когато им звънях и след като го активираха си я върнах в Mix-a

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullyboy за това мнение:
  • kokosoft
Цитирай
#72

(2018-08-09, 18:04:49)suffer написа:  Не смятам че има общо това. Все пак говорим за гласова услуга през 4G, a не през интернет

И все пак, ако някой може да постне......
Цитирай
#73

От Теленор твърдят, че вече имам активирано VoLTE на картата, но на Xiaomi Mi5s не работи, след всичките направени магии...
Цитирай
#74

(2018-08-10, 09:29:02)velqn написа:  От Теленор твърдят, че вече имам активирано VoLTE на картата, но на Xiaomi Mi5s не работи, след всичките направени магии...

И при мен така твърдят че ми е активирано но не ми работи на redmi note 5a.
Цитирай
#75

Колеги, пробвайте първо да подкарате VoLTE на някой от официално поддържаните телефони. Теленор поне имат доста модели вече.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)