Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

На *88 не знаеха, какво е волте ....
И просто се отказах, по-лесно ще ми е да прехвърля картата на вива....
Цитирай
Аксесоари

(2020-12-30, 20:32:16)rosenirs написа:  Онзи ден реших да попитам A1 кога ще пуснат volte за останалите телефони, а не само Galaxy s10+ и вчера получих отговор.

"Здравейте,



За съжаление, не бихме могли да се ангажираме с конкретен срок за стартиране на "Volte" към други модели апарати."

A1 след като не могат да се ангажират със срок кой да може? Докато я пуснат тази услуга някой оператори ще предлагат 6G.

Весели празници на всички!

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Сега и аз им писах, ще ги бомбардираме по-редовно с въпроси да ги тормозим, па дано се присетят нещо ....

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jiktak за това мнение:
  • rosenirs
Цитирай

Браво бе, да не очаква човек такава бърза реакция и отговор ....:




"Здравейте,

За да използвате услугата VoLTE  Ви е  необходим единствено смартфон, който поддържа услугата, с инсталирана подходяща софтуерна версия, която поддържа функционалност за нашата 4G мрежа. 


VoLTE е технология за пренос на глас и видео през 4G мрежа. Чрез нея пакети данни се използват за провеждане на HD разговори. Това позволява по-ясен звук от този, предаван през 2G и 3G мрежа. За да можеш да ползваш услугата, е необходимо да ползваш подходящ смартфон с инсталирана софтуерна версия, която поддържа VoLTE и опция за 4G мрежа. В момента устройствата, с които ще може да ползва VoLTE, са Samsung S10+, Samsung S10 и Samsung S10e.


Смартфони съвместими с VoLTE още са: 


Apple iPhone 7 (Plus), Apple iPhone 6S (Plus), Apple iPhone 6 (Plus), Apple iPhone SE, LG G4, Sony Xperia X (Compact), Samsung Galaxy A3 (2016, 2017), Samsung Galaxy A5 (2016, 2017), Samsung Galaxy S7 (Edge) , Samsung Galaxy S6 (Edge, Edge Plus), Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy S5 (Neo), Sony Xperia XZ, Sony Xperia Z5 (Compact), Sony Xperia Z3 (Compact), HTC 10, HTC One A9, Microsoft Lumia 950, Microsoft Lumia 650 и Microsoft Lumia 550. 


Как да активирате VoLTE (за Apple): 


Стъпка 1: Влезте в настройките 


Стъпка 2: Изберете „Мобилна мрежа“ 


Стъпка 3: Натиснете „Опции за данни“ 


Стъпка 4: Активирайте LTE (Опция "Глас и данни" активира VoLTE) 


Как да активирате VoLTE (за Android): 


Стъпка 1: Влезте в настройките 


Стъпка 2: Изберете „Връзки“. 


Стъпка 3: Натиснете „Мобилни мрежи“, а после активирайте VoLTE 


Стъпка 4: Преместете плъзгача на „включено“ 


Моля имайте предвид, че А1 предлага възможността на клиентите си самостоятелно да проверят статуса на мрежата, както и да подадат сигнал за проверка. Тази опция е налична както в сайта на компанията тук https://www.a1.bg/network-status-checker , така и в мобилното приложение Моят А1/ Гаранция за мрежа и обслужване."


И сега ..., като не виждам никъде в настройките опция за VoLTE? Иначе при звънване на кода ми изписва съответно, че е включено или изключено ...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
[-] 1 потребител изказва благодарност на jiktak за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

(2021-01-11, 19:24:17)jiktak написа:  Браво бе, да не очаква човек такава бърза реакция и отговор ....:
Малко са се престарали с преписването на съвместими модели от австрийските си братя. Малко трудно някой ще сложи съпорт вече на лумия телефон.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Оставам с впечатление, че го търсиш в телефона. След като въведеш кода трябва да го активираш в менюто което е в опциите на сим картата в телефона.[Изображение: 11381cfd88145cc4c8713a0ad895046c.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-01-11, 21:53:13)andreti013 написа:  Оставам с впечатление, че го търсиш в телефона. След като въведеш кода трябва да го активираш в менюто което е в опциите на сим картата в телефона.[Изображение: 11381cfd88145cc4c8713a0ad895046c.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Е там търся де, ама няма никой...[Изображение: b93a72ee178b2988ef3a937306399f2d.jpg]

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

(2021-01-11, 21:53:13)andreti013 написа:  ...След като въведеш кода трябва да го активираш в менюто което е в опциите на сим картата в телефона.
Привет? Какъв код се въвежда за А1, не разбрах от написаното. Ползвам Redmi note 8T с карти на А1 (бизнес) и Виваком. На Виваком Volte/Vowifi работи, но на А1 не - липсва и менюто в настройките на Сим-а.
Цитирай

Кода се въвежда за да се вижда в менюто и няма значение кой е оператора. Когато оператора предлага услугата в менюто трябва да се появи автоматично, но понякога липсва. А1 предлагат volte от скоро и то само за Samsung Galaxy s10/s10+ . За сега никой не е казал, че е активирал Volte на A1 със въртене на сим карти и т.н. Имам колега със S10 който няма услугата, но ние сме на корпоративна програма, а при тях някой по горе беше писал, че ще пуснат на по късен етап.

*#*#86583#*#*

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Цитирай

@jiktak потърси го на disable като е, ако на enable го няма.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на andreti013 за това мнение:
  • jiktak
Цитирай

(2021-01-12, 08:06:09)andreti013 написа:  @jiktak потърси го на disable като е, ако на enable го няма.

Изпратено от моят Redmi Note 9S с помощта на Tapatalk
Ай стига бе човек, появи се менюто след като набрах пак кода и ми изписа, че VoLTE е disable, благодаря! А е спомням си, че го гледах тва меню при няколкото ресети дето правих заради ъпдейта, ама .... Сега ще чакаме А1 да се натуткат!

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

(2021-01-12, 08:13:05)jiktak написа:  Сега ще чакаме А1 да се натуткат!

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Телефона ти така и не започна никой оператор да го продава. По принцип не се и надявай на официален съпорт. Всъщност съпорта го има в телефона операторски профил сложиха на А1, но пък в други телефони профила е леко по-различен и тук може и да не работи коректно. Остава да видим след тестовия период на услугата по какъв начин точно ще се активира - USSD код, СМС или друг начин.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2021-01-12, 06:52:42)rosenirs написа:  Кода се въвежда за да се вижда в менюто и няма значение кой е оператора. Когато оператора предлага услугата в менюто трябва да се появи автоматично, но понякога липсва. А1 предлагат volte от скоро и то само за Samsung Galaxy s10/s10+ . За сега никой не е казал, че е активирал Volte на A1 със въртене на сим карти и т.н. Имам колега със S10 който няма услугата, но ние сме на корпоративна програма, а при тях някой по горе беше писал, че ще пуснат на по късен етап.

*#*#86583#*#*

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

явно няма нужда да го въвеждам, след като имам активирана услугата на сим 2 (Виваком). ще се чака, да видим дали ще дочакаме...
Цитирай

(2021-01-12, 08:51:19)batala написа:  Телефона ти така и не започна никой оператор да го продава. По принцип не се и надявай на официален съпорт. Всъщност съпорта го има в телефона операторски профил сложиха на А1, но пък в други телефони профила е леко по-различен и тук може и да не работи коректно. Остава да видим след тестовия период на услугата по какъв начин точно ще се активира - USSD код, СМС или друг начин.
В темата на Самсунг пише със смс на 1701 с текст Start... Ще видим ..

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

Самсунг Галакси Ноут 3 - черен!
Xiaomi Poco F2 Pro  Dance
В България и в български форуми се пише на БЪЛГАРСКИ !!!
Цитирай

(2021-01-12, 09:04:08)jiktak написа:  смс на 1701 с текст Start

Така се активира при Виваком.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2021-01-12, 05:04:19)joro_kem написа:  Привет? Какъв код се въвежда за А1, не разбрах от написаното. Ползвам Redmi note 8T с карти на А1 (бизнес) и Виваком. На Виваком Volte/Vowifi работи, но на А1 не - липсва и менюто в настройките на Сим-а.

За бизнес клиенти на A1 няма VOLTE. Не се мъчи повече. МИнавал съм по този път. Ще има някой слънчев ден...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Пуснах запитване, да видим какво ще отговорят
Цитирай

За Два дена говорих три пъти с тях на *88 и накрая на втория ден, казаха оо ама вие сте на корпоративен договор. Няма как да стане. (беше преди около 3 седмици)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

пичове, открих един много съществен проблем (поне за мен) при ползване апарат с две сим-карти. при активиран VoLte / VoWifi на Виваком (сим2 в моя случай), НЕ е възможно да се пренасочат обажданията към друг номер (сим1 на А1), когато няма връзка с картата. потвърдено през технически отдел на Виваком Наложи се да изпращам и смс STOP на 1701, за да деактивирам VoLte / VoWifi.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joro_kem за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Да, това е така от самият старт на VoLTE при Виваком. Жалко, че минаха години и още не са го оправили...

Иначе аз също ползвам смартфон с две сим карти, но не ги пренасочвам една към друга, а активирам услугата "смс за пропуснато повикване".


Цитирай

(2021-01-12, 11:05:45)Be6i4 написа:  За бизнес клиенти на A1 няма VOLTE. Не се мъчи повече. МИнавал съм по този път. Ще има някой слънчев ден...


А за бизнес клиенти на другите опреатори също ли няма volte? Пробвал съм да активирам една карта на теленор и две на виваком, които са част от бизнес група, но така и не се получи и не съм се занимавал да звъня на оператор.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

Нямам представа. Аз имам 3 карти на А1 и трите са корпоративни.  Bu

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

Виваком активират volte/vowifi на корпоративна карта, но не става със смс или обаждане. Заявката за активация трябваше да мине през лицето за контакт от наша страна и акаунт мениджъра от тяхна.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Цитирай

При Теленор става активирането на корпоративна карта със звънене на оператор. Казах на оператора, че е такава картата, а той се учуди защо му казвам това a.k.a. "какво значение има" !
Цитирай

(2021-01-16, 09:06:55)pocko написа:  Виваком активират volte/vowifi на корпоративна карта, но не става със смс или обаждане. Заявката за активация трябваше да мине през лицето за контакт от наша страна и  акаунт мениджъра от тяхна.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

това не е вярно. става със смс на 1701. и трите карти, на които съм активирал услугата, са на името на фирма. е, вече са две (писах по-горе защо), но и деактивацията стана със смс STOР на 1701.
Цитирай

От А1 казаха "засега не"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)