Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

Аз докато бях на Виваком Volte си ми работеше, но се прехвърлих на А1 , а там номера с друг модел телефон не върши работа. Някой знае ли на А1 дали може да се активира?
Цитирай
Аксесоари

само през поддържан модел
Цитирай

Това за картата ли се активира, или на апарата, че преди го имах включено но смених телефона и сега няма voELTe?!

Изпратено от моят M2007J20CG с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-04-03, 07:52:09)Kaicata80 написа:  Това за картата ли се активира, или на апарата, че преди го имах включено но смених телефона и сега няма voELTe?!

Изпратено от моят M2007J20CG с помощта на Tapatalk
И на двете!

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
Цитирай

(2021-04-03, 08:08:07)Smakl написа:  И на двете!

Sent from my PoCo M3 using Tapatalk
В смисъл, ако е активирано на картата с друг телефон ще трябва да работи и на следващ, защото аз преди го активирах от Самсунг но работеше на Xiaomi, а сега съм пак с Xiaomi, но не работи! На телефона съм изкарал бутона за включване ноо..

Изпратено от моят M2007J20CG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не мисля, на че е и на двете. На картата си е
Цитирай

Колегата има предвид да активира функцията "volte carrier check was disabled".
Цитирай

(2021-04-03, 08:54:36)redsys написа:  Колегата има предвид да активира функцията "volte carrier check was disabled".
Това съм го направил.

Изпратено от моят M2007J20CG с помощта на Tapatalk
Цитирай

Минах на един от новите безлимитни планове на Т-нор и "нещото" се активира по подразбиране:[Изображение: b81d17ba45ec35abe10a39d7bc917ca1.jpg]

Изпратено от POCO F2 Pro

Cognosce te ipsum!
Цитирай

Здравейте колеги, случайно операторите да са се усетили и да са резнали кранчето на някои от нас? Big Grin Вече от месец - два нямам налично VoLTE (първоначално си го бях активирал през телефона на една позната (Samsung S8) и успешно си го ползвах до скоро). Сменям си от време на време ROM-а, като специално на AOSP тръгваше винаги, но сега дори и там не иска (което ме кара да си мисля, че оператора ме е изхвърлил от списъка на богоизбраните Big Grin ). За Vivacom става въпрос Smile

П.П Пробвах за майтапа със смяна на ro.product.model и ro.product.brand, но както и очаквах, нямаше ефект Big Grin (A нямам вече някой около мен с модел, който се поддържа от оператора)

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

(2021-06-17, 23:02:57)dancho2000 написа:  Здравейте колеги, случайно операторите да са се усетили и да са резнали кранчето на някои от нас? Big Grin Вече от месец - два нямам налично VoLTE (първоначално си го бях активирал през телефона на една позната (Samsung S8) и успешно си го ползвах до скоро). Сменям си от време на време ROM-а, като специално на AOSP тръгваше винаги, но сега дори и там не иска (което ме кара да си мисля, че оператора ме е изхвърлил от списъка на богоизбраните Big Grin ). За Vivacom става въпрос Smile

П.П Пробвах за майтапа със смяна на ro.product.model и ro.product.brand, но както и очаквах, нямаше ефект Big Grin (A нямам вече някой около мен с модел, който се поддържа от оператора)

Проблема е по-скоро в Aosp. Не всички къстъм ромове имат съпорт на ims.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

@batala Така е, но сега ползвам MIUI ромове, два от които официалните (12.0.4 EEA и 12.1.2 Global) и пак нямам Big Grin

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

При мен си работи, а също не съм с поддържан телефон и съм го активирал преди 2-3 години на S8. Със стоков глобален ром съм.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай

А с кода пробва ли?
*#*#86583#*#*
Цитирай

@Miro2210 Да - никакъв ефект. Предполагам са ми спрели достъпа от самия оператор. Ще трябва да си намеря пак някой с поддържан модел и да пратя смс

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай

Някой на корпоративен, фирмен или както там го наричат плана на А1 да има активирано VoLTE?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
Цитирай

Redmi 9A и VoLTE и VoWiFi с Виваком.
Отбележете!

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на plevel12 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Здравейте. Първо благодарности към всички, изчетох цялата тема. Плахо се обадих на Виваком ??? с искане за активация на VoLTE, казаха ми , че телефона не е съвместим (xiaomi redmi note 8 pro) и, че ще имам проблеми с услугите - да не могат да се свържат с мен , аз да не мога да се обаждам, прекъсвания на нета... Казах на служителя , че искам на моя отговорност да ми активират и двете функции (VoLTE + VoWiFi), че устройството ми подържа функциите и не виждам причина да ме ограничават и .... ура, нещата се получиха. Късмет на всички , просто бъдете настоятелни и отстоявайте това за което си плащаме да може да го използваме.
[-] 1 потребител изказва благодарност на petar glavche за това мнение:
  • suffer
Цитирай

(2021-10-11, 19:45:52)petar glavche написа:  Здравейте. Първо благодарности към всички, изчетох цялата тема. Плахо се обадих на Виваком ??? с искане за активация на VoLTE, казаха ми , че телефона не е съвместим (xiaomi redmi note 8 pro) и, че ще имам проблеми с услугите - да не могат да се свържат с мен , аз да не мога да се обаждам, прекъсвания на нета... Казах на служителя , че искам на моя отговорност да ми активират и двете функции (VoLTE + VoWiFi), че устройството ми подържа функциите и не виждам причина да ме ограничават и .... ура, нещата се получиха. Късмет на всички , просто бъдете настоятелни и отстоявайте това за което си плащаме да може да го използваме.
Аз използвам volte от няколко годин, но от няколко месеца имам описание проблеми, с неприети разговори, прекъсване по време на разговор. Мислех, че е от телефона, и бях решил да го сменям, но като видях твоят коментар ще пробвам да го спра, за да видя ще се оправи ли! Питах и други хора и те се оплакват от същото, плю закъснение в известията за съобщения от Вайбър и Месинджър.

Изпратено от моят M2007J20CG с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2021-10-19, 08:26:46)Kaicata80 написа:  Аз използвам volte от няколко годин, но от няколко месеца имам описание проблеми, с неприети разговори, прекъсване по време на разговор. Мислех, че е от телефона, и бях решил да го сменям, но като видях твоят коментар ще пробвам да го спра, за да видя ще се оправи ли! Питах и други хора и те се оплакват от същото, плю закъснение в известията за съобщения от Вайбър и Месинджър.

Изпратено от моят M2007J20CG с помощта на Tapatalk

Виждам, че си на Виваком. Въпреки, че доста телефони имат профили извън официалния списък на оператора някои от тях продължават да работят некоректно с услугата. Едно от нещата неработещо както трябва е изпращането на смс и то става много бавно за минута и повече и реално не може да изпрати смс през 4г мрежата и го изпраща през 3г след доста забавяне. Може да се пробва с Check на 1701 колко бързо ще го изпрати.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

В интерес на истината преди да реша да преинсталирам телефона имах същите проблеми и бях с активирани VoLTE и VoWiFi и също ми минаваше през главата, че може да е от тях. Сега флашнах индонезийският ром и реших да изчакам известно време без тях, да видя дали ще имам проблем, но не се стърпях и активирах отново VoLTE и VoWiFi, като само VoLTE тръгна, а VoWiFi не иска и чаках брат ми(има съвместим телефон) да сложа картата в неговият телефон да видя дали ще тръгне VoWiFi. От събота до днес имам две-три прекъсвания без видима причина и почвам да се убеждавам, като чета, че VoLTE е виновно за това. Може да е вярно, че телефона не е съвместим според оператора на Виваком, защото преди това с Huawei P10 на Теленор нямах никакви проблеми с активирани VoLTE. Това е мое лично наблюдение и разсъждение без да съм на 100% убеден в това и не ангажирам никого с тези заключения.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай

По повод на последните коментари, аз ползвам xiaomi eu weekly beta рома и съм изключил VoWiFi и VoLTE, защото ми забавят изпращането на съобщения с по 1-2 минути. Преди с официалния ром нямах този проблем. Липсата на тези функции не е болка за умиране. Информацията от "Check" пристига със закъснение, докато като изпратя на някой на Vivacom съобщение го получава веднага.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай

Здравейте, има ли подобна тема за други марки телефони, и по-конкретно Realme GT Master Edition.Не знам дали се поддържа от оператора, но никъде из менютата на телефона не намирам такава опция.Преди бях с Redmi note 7 и нямах ядове

Realme GT Master Edition
Цитирай

Добавих MI 11 Ultra към първи пост. VoLTE тръгна с A1 с корпоративна група с china stable ROM.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай

А как стана самото активиране на Volte?

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)