Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

Само използвах кода от първи пост - *#*#86583#*#*
При някои групи явно е пуснато, нашата не е голяма - има няма 20 карти...

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари

При мен не тръгва на Poco X3 pro с xiaomi.eu ром, пробвах го и на Redmi Note 8T с AOSP ром пак не работи.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Цитирай

@piponki за кой оператор става въпрос? Аз съм на A1 на бизнес абонамент и сме голяма група. Преди 10-15 дни колеги получиха услугата въпреки, че от A1 ми казаха, че не се предлага за бизнес абонати. Свързах се отново с тях и им обясних, че някой от тази група имат volte , а други не и няма логика в това което казват и естествено ми казаха да се свържа с лицето за контакт което отговаря за групата. Ползвам poco f2 pro и си помислих, че нещо моя телефон може да има проблем понеже съм с индонезийски ром. Взех картата на колега който е в същата група и volte си тръгна без проблем. Явно услугата е пусната на произволен принцип, защото няма логично обяснение едни да имат други да нямат.

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenirs за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

За A1 естествено.... Нашата група е няколко стотин може би карти, контакта с лицето за контакт е малко тегав, особено по такъв не много важен въпрос. Не мога да разбера защо го правят толкова сложно? Друго би било една проста активация/деактивация през А1 приложението, кеф ти пускаш, кеф ти спираш, да не говорим, че може и от натройките на телефона.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk

(2022-04-28, 13:06:12)Be6i4 написа:  Добавих MI 11 Ultra към първи пост. VoLTE тръгна с A1 с корпоративна група с china stable ROM.
А може един скрийншот на настройките на профила за volte?


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Цитирай

Необходими неща за да работи VoLTE на А1:

1. В "Мобилни мрежи" - "VoLTE разговори (за картата)" трябва да е включено.
Ако го няма *#*#86583#*#* (което съответства на *#*#VOLTE#*#* )

2. Услугата "VoLTE" да е активирана за тази карта от А1.
За частни клиетнти се активира на *88 или в офис на оператор, за бизнес клиенти - през key account-a я разреша услугата за групата и после упълномощеното лице може и през *88 да активира за всяка карта отделно.
Може да проветеите дали е актвивна на друг телефон, който е със същия оператор (А1) и друга карта, при която работи - сложете своята карта. Упълномощеното лице/а може и на *88 да проверява дали е активна услугата за номер от групата.

3. Да има "ims" (A1 IMS) и "xcap" (A1 hos) точки за достъп за А1 (284 01).
(Доста често, липсата на двата mobile access point-a (освен тези за internet и mms) е причината за липсата на VoLTE.

Ако няма:
Настройки > Връзки >Мобилни мрежи > Имена на точки за достъп > Добавяне

Име: A1 IMS
APN: ims
APN type: ims
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

Име: A1 hos
APN: hos
APN type: xcap
APN протокол: IPv4
APN роуминг протокол: IPv4

5. При наличие на ExtraSIM карта(и) - услугата VoLTE не е съвместима и е дективирана (т.2) за основната и extra картите.

Успех Smile

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
[-] 5 потребители изказват благодарност на Чо :) за това мнение:
  • Be6i4, iwan33, jorimafia, majide, Riger
Цитирай

Интересно при мен на Poco X3 pro с Xiaomi.eu 13.0.4 ром не ми запазва профила. Натискам да създам нов профил, правя му настойките и като дам save нищо не става. Исках да ги създам ръчно профилите, но не се получва.
Цитирай

@piponki аз съм с Redmi Note 10 Pro . Купих го от немския ebay на аукцион. Ползвам 13.0.8 Global MIUI.
На A1 не успявам да активирам VoLTE. Следвах стъпките на @"Чо Smile"

И при мен не ми даваше да създам нов профил и след "save" си оставаха само дефолтните. Причината е че може би пишеш APN type: ims на "Тип на името на точката за достъп" . Ако не го зададеш ще ти позволи да го запазиш, но не можеш да заложиш след това APN type: ims или APN type: xcap - просто не го позволява.


Ако може някой да помогне с други стъпки на по новите ромове на Xiaomi за A1 ще съм благодарен ! Звъннах за всеки случай да проверя - А1 казаха, че е активна услугата за картата.

Върнах в старите телефони Redmi 9 и Mi 9T - с тях нямам никакви ядове.

Малко ъпдейт по темата: Проблемът явно е отново в A1 и това, че не смогат явно със софтуерните ъпдейти от вендорите.

Пробвах с карта на Виваком - нямам никакъв проблем с VoLTE и VoWiFi .

Моля за идея как може да се подкара VoLTE на A1 ... (на Redmi 8 и Mi 9T няма грижи - защото са с последните ъпдейти от преди година).

На Redmi Note 10 Pro 13.0.8 Global MIUI греда с А1 ....  Bu
[-] 1 потребител изказва благодарност на markata за това мнение:
  • amica
Цитирай

Здравейте, форум! Имам Xiaomi Poco X3 NFC. Днес отидох до А1 (картата ми реално е на боб, но боб вече е към системата на А1) и викам да се правя на гламав да ми пуснат VoLTE, но тоя от А1 каза, че не може понеже съм на боб (което реално силно ме съмнява) и искаше да преподпиша за да имам VoLTE (което няма да направя, защото няма никога да ми изкарат план за 3.90 с 4000мб нет). Реално всеки път като отида за нещо при тях искат да преподпиша, не можело дрън дрън и такива. Предния път исках да си сменя картата с 4G, но естествено не можело. Отидох в още няколко офиса, докато накрая може би попаднах на свестен консултант, който ми направи сим карта (не знам как става тази магия, като реално ""не може да се изкара нова. Боб не съществува и задължително трябва да преподпиша"" 🤣🤣). И така де, има ли някой съфорумник, който е подкарал VoLTE на боб? Аз все пак ще отида тези дни до другия офис да се правя на гламав и там, но все пак да знам ако някой вече е минавал през този цирк. Имах и подобен случай с карта на обб, която не можех да добавя в гугъл пей, защото "картата ви не поддържа гпей или епъл пей" и в същото време един приятел я използваше същата карта и с двете системи
Цитирай

След като боб е към А1 звъниш на *88 и настояваш. Друг вариант нямаш - или пишеш през чата им или ако има опция през а1 портала чрез твоя профил съобщение вдигаш (Виваком може да си пишете така).

Аз мисля намерих къде е проблема при А1 и VoLTE , но не съм на Xiaomi eu ром и не мога да променя MBN

https://xiaomi.eu/community/threads/acti...rom.63469/

Стъпката с ... Dialer app: * # * # 663368378 # * # *

Едит: проблемът ми продължава и на 13.0.9 Global
Цитирай

При мен на 13.04 xiaomi.eu * # * # 663368378 # * # * не работи. Телефона е Poco X3 pro.
Цитирай

Здравейте,
и аз се опитвам да активирам Volte на А1 на моя Mi 10T. Интересуваме някой с Mi 11T или Mi 11 Lite 5G - телефони, които са посочени официално че поддържат Volte как е станала активацията - автоматично или е трябвало да позвънят/изпратят съобщение на някакъв номер, за да се активира и въобще някой успял ли е да активира тази услуга на А1 на телефон различен от официално поддържаните.
Благодаря!
Цитирай

Здравейте! Ползвам Samsung S7 от англия (от техен оператор 3three.co.uk) с карта на Yettel но нямам опция да включа VoLTE в менюто с мрежите. Услугата е активна понеже преди на същия модел телефон купен от полиса вървеше а и вчера от оператора ми потвърдиха че е активна. Имам ли вариянт да я включа без сериозна "хакерска" намеса 🙂?

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай

(2022-05-29, 08:07:35)zevsa написа:  Здравейте! Ползвам Samsung S7 от англия (от техен оператор 3three.co.uk) с карта на Yettel но нямам опция да включа VoLTE в менюто с мрежите. Услугата е активна понеже преди на същия модел телефон купен от полиса вървеше а и вчера от оператора ми потвърдиха че е активна. Имам ли вариянт да я включа без сериозна "хакерска" намеса 🙂?

Флашване на Теленорския ром ще оправи проблема.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Лесно ли се прави това? Може ли малко разяснение?

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай

(2022-05-29, 08:07:35)zevsa написа:  Здравейте! Ползвам Samsung S7 от англия (от техен оператор 3three.co.uk) с карта на Yettel но нямам опция да включа VoLTE в менюто с мрежите. Услугата е активна понеже преди на същия модел телефон купен от полиса вървеше а и вчера от оператора ми потвърдиха че е активна. Имам ли вариянт да я включа без сериозна "хакерска" намеса 🙂?

Пробвай да набереш *#*#4636#*#* от обажданията и би трябвало да ти се появи опцията. Ако не пробвай да рестартираш първо
Цитирай

Нищо не се получи

Живей така че да те е срам да разказваш но да ти е приятно да си спомняш...
Samsung S7 G930F
Цитирай

(2022-05-28, 19:20:25)Пешито написа:  Здравейте,
и аз се опитвам да активирам Volte на А1 на моя Mi 10T. Интересуваме някой с Mi 11T или Mi 11 Lite 5G - телефони, които са посочени официално че поддържат Volte как е станала активацията - автоматично или е трябвало да позвънят/изпратят съобщение на някакъв номер, за да се активира и въобще някой успял ли е да активира тази услуга на А1 на телефон различен от официално поддържаните.
Благодаря!
Един човек от телеграм ми каза, че на боб (които уж не поддържат VoLTE успял да си го активира през чата в сайта на А1, НО спряло да му работи 3G-то...
Цитирай

Колеги, да се похваля и аз. Активирах го на А1. В офисите ме отрязаха, вчера пробвах през чата в сайта, но ми даде номерче да звънна, а не ми се занимаваше и днес писах отново, съответно друг служител ми се падна и стана номера. Нито ме е питал за поддържан телефон, нито нищо. Имена на титуляр и код за сигурност, който правих тогава ми трябваха само.
Цитирай

От А1 продължават да ме изненадват приятно. Взех на баба ми телефона и гледам има VoLTE. На А1 е, в корпоративна група и с НЕПОДДЪРЖАН телефон (Samsung Galaxy A13). Нищо не сме бутали. Сега сложих на дядо ми картата (отново А1 в корпоративна група) в Самсунга и чакам и се надявам да излезе и там, че да я върна в неговия си телефон. Напоследък доста подобрения правят а1- активираха ми volte на 2 неподдържани телефона (по мор желание), сами го активираха на друга карта, направиха колелце на късмета. В случая вече Виваком са най-смотания оператор, те такива "екстри" нямат 🤣
[-] 1 потребител изказва благодарност на Venci Georgiev за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Може да се добави в списъка с работещи телефони и Poco x3 pro с xiaomi.eu rom. Картата е в корпоративна група на А1 и активацията стана с обаждане на оператор.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на piponki за това мнение:
  • bily
Цитирай

Интересно обаче само разговора към *88 си минава като обикновен (не през 4G-volte). Иначе всичко друго е както трябва.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Цитирай

(2022-05-28, 19:20:25)Пешито написа:  Здравейте,
и аз се опитвам да активирам Volte на А1 на моя Mi 10T. Интересуваме някой с Mi 11T или Mi 11 Lite 5G - телефони, които са посочени официално че поддържат Volte как е станала активацията - автоматично или е трябвало да позвънят/изпратят съобщение на някакъв номер, за да се активира и въобще някой успял ли е да активира тази услуга на А1 на телефон различен от официално поддържаните.
Благодаря!

Здравейте! Успяхте ли да активирате услугата на Mi 10 t и как? Аз съм с Mi 10 t Pro, пак към А1, предполагам, че стъпките ще са същите...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

(2022-08-07, 17:55:04)iwan33 написа:  Здравейте! Успяхте ли да активирате услугата на Mi 10 t и как? Аз съм с Mi 10 t Pro, пак към А1, предполагам, че стъпките ще са същите...

Не съм пробвал да се обаждам на оператор, за да видя дали ще ми го активират. Но услугата трябва да се поддържа и от другия човек с когото разговаряш, за да е активна. 
Може да се обадиш на *88 и да видиш какво ще ти кажат.
Цитирай

Впрочем получи се. Поисках да ми активират услугата VoLTE през чата на А1, на въпроса с какъв телефон съм им написах, че е Xiaomi mi 11t и след около два часа иконата за VoLTE излезе горе до обхвата...

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
[-] 2 потребители изказват благодарност на iwan33 за това мнение:
  • Be6i4, Пешито
Цитирай

(2022-08-08, 10:45:04):dance::dance:iwan33 написа:  Впрочем получи се. Поисках да ми активират услугата VoLTE през чата на А1, на въпроса с какъв телефон съм им написах, че е Xiaomi mi 11t и след около два часа иконата за VoLTE излезе горе до обхвата...

Потвърждавам активацията и на Xiaomi Mi 10T чрез онлайн чата. След около час ми се появи иконката за VoLTE.
Сега пробвам и на Xiaomi Mi Note 3

След малко по-дълга процедура - операторът прави някаква проверка и след това ми каза, че ще се свържат с мен от техническия им отдел ми изпратиха смс, че услугата е активирана и сега работи и на Xiaomi Mi Note 3  Dance
[-] 1 потребител изказва благодарност на Пешито за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 6 гост(и)