Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

MI 5 с MIUI 9.6.2.0 Global Stable - Vivacom активираха VoLTE на картата, но не тръгна.


Прикачени файлове Миниатюри
   

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • suffer
Цитирай
Аксесоари

(2018-08-28, 15:45:46)NoMaD написа:  MI 5 с MIUI 9.6.2.0 Global Stable - Vivacom активираха VoLTE на картата, но не тръгна.

А направи ли това с кода за набирането, и после активира ли го в настройките?
Цитирай

Разбира се, но кодът *#*#86583#*#* ми показа само, че опцията е активна - нищо повече. В Настройки- Мобилни мрежи, опцията за активиране на VoLTE я няма.

 
Цитирай
Photo 

(2018-08-28, 07:35:59)Гeoрги написа:  Заповядай.

Иначе да, убеден съм, че другата страна е на VoLTE, също на Виваком. Единствено, понякога разговорите са HD Voice, дори с. 3G телефони, но работи рядко и избирателно...[Изображение: 62b5c5c5f3b07269732cc672072479a8.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Имах предвид IMS от access points.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2018-08-29, 05:25:33)piponki написа:  Имах предвид IMS от access points.
Аха...
Снимка 1
Снимка 2
Снимка 3

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • Nico, piponki
Цитирай

Работи на Pocophone F1, Теленор. Потвърдено.
[-] 3 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • Friz, milenvn, suffer
Цитирай

Кога си купи Pocophone, човече?
Цитирай

Е стана два пъти звъня на 123 на Виваком и не можело ръчно да се активира и не можело. Трябвало само с смс и "системата" автоматично щяла да го активира и прочие тъпотии.
Цитирай

За Виваком през 123. Държат устройство да е закупено в България за активиране на услугата - имайте го предвид, ако ви питат.

 
Цитирай
Photo 

Потвърдено Redmi 5 plus закупен от Технополис с карта на Теленор след последния ъпдейт 9.6.5.0 Volte работи и иконата ми се показва на екрана.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slonio81 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

(2018-08-29, 19:54:50)Гeoрги написа:  Кога си купи Pocophone, човече?

Вече 2 дни го ползвам. Страхотен телефон. Ще събера още впечатления и може да напиша едно ревю.
[-] 3 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • iwan33, suffer, Гeoрги
Цитирай

Mi 6 на виваком, заработи след като сложих сим картата в p20 pro Smile

hTC Sensation S-OFF | Rom ViperS 3.1.2 | SebastianFM-v1.5.2 | Recovery: 4Ext 1.0.0.5 RC9 | Anker 1900
Samsung Galaxy S ІV I9505 Stock | Root |
Xiaomi Redmi Note 3 Pro (Snapdragon) | unlock | Root |
Xiaomi Mi 6 |unlock|
Xiaomi Mi 9T Pro
Oneplus 8
Samsung S22 Plus 256GB
[-] 1 потребител изказва благодарност на ecok за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2018-08-30, 18:42:28)velqn написа:  Вече 2 дни го ползвам. Страхотен телефон. Ще събера още впечатления и може да напиша едно ревю.

Сподели от къде и за каква цена го купи? Има ли смисъл това водно охлаждане, като корпуса е пластмасов? Наистина ли е толкова производителен, или точките в Antutu са надути изкуствено?
Цитирай

в темата се обсъжда: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94624
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • velqn
Цитирай

(2018-08-28, 15:45:46)NoMaD написа:  MI 5 с MIUI 9.6.2.0 Global Stable - Vivacom активираха VoLTE на картата, но не тръгна.

Като не тръгна имаше ли някакви проблеми с набирането . Защото при мене казаха до 10 мин трябва да е активирано няма волте знак но на когото и да се обадя дава абоната говори въпреки че телефона  на който се обаждам седи до мене и няма как да е в разговор.
Цитирай

(2018-08-28, 23:17:55)NoMaD написа:  Разбира се, но кодът *#*#86583#*#* ми показа само, че опцията е активна - нищо повече. В Настройки- Мобилни мрежи, опцията за активиране на VoLTE я няма.

Софтуера обновен ли е?
Аз като набера кода, изписва ми че функцията е изключена, и тогава ми даде да я активирам в настройките.
Цитирай

(2018-08-31, 10:00:41)pi4a7a написа:  Софтуера обновен ли е?
Аз като набера кода, изписва ми че функцията е изключена, и тогава ми даде да я активирам в настройките.

Кой софтуер и при мен е същото като при колегата.
Цитирай

(2018-08-31, 09:05:03)lomcho написа:  Като не тръгна имаше ли някакви проблеми с набирането . Защото при мене казаха до 10 мин трябва да е активирано няма волте знак но на когото и да се обадя дава абоната говори въпреки че телефона  на който се обаждам седи до мене и няма как да е в разговор.
Не, след активиране на опцията, която при мен не тръгна, нямам към момента никакви проблеми с набирането, както и с провеждането на разговор с абонатите - звукът си е чист, без заглъхване и накъсване, както си беше и преди.

(2018-08-31, 10:00:41)pi4a7a написа:  Софтуера обновен ли е?
Аз като набера кода, изписва ми че функцията е изключена, и тогава ми даде да я активирам в настройките.
 Към момента съм с последния за MI5 - MIUI 9.6.2.0 Global Stable.

 
Цитирай

(2018-08-31, 18:33:14)NoMaD написа:  Не, след активиране на опцията, която при мен не тръгна, нямам към момента никакви проблеми с набирането, както и с провеждането на разговор с абонатите - звукът си е чист, без заглъхване и накъсване, както си беше и преди.

 Към момента съм с последния за MI5 - MIUI 9.6.2.0 Global Stable.

На ми 8 за момента не работи волтето ,активирано ми е от оператора но не става. Аз съм с 9.6.1.0 Глобален.
Цитирай

(2018-08-31, 18:33:14)NoMaD написа:  Не, след активиране на опцията, която при мен не тръгна, нямам към момента никакви проблеми с набирането, както и с провеждането на разговор с абонатите - звукът си е чист, без заглъхване и накъсване, както си беше и преди.

 Към момента съм с последния за MI5 - MIUI 9.6.2.0 Global Stable.

След един час чуденка се оправи волте не тръгна но телефона си работи. Обадих се пак на 123 увериха ме ,че услугата е активирана , но до момента волтето не се е появило.
Софтуера на телефона е последния за Redmi 4X - MIUI 10  Global 8.8.30 firmware v.044 доиде с последния ъпдейт на софтуера.


Може ли някой да даде IMS настройките на Виваком ??
Цитирай

@lomcho, имаш ли получен SMS за активиране на услугата?

 
Цитирай

(2018-08-31, 22:46:04)NoMaD написа:  @lomcho, имаш ли получен SMS за активиране на услугата?

НЕ нямам. когато изпратя SMS s CHECK на 1701 отговор не пристига.
Цитирай

@lomcho, има вероятност да не активирана. Погледни в поста ми #126.

 
Цитирай

(2018-08-31, 23:16:13)NoMaD написа:  @lomcho, има вероятност да не активирана. Погледни в поста ми #126.

Да затова звънях на 123 и от там след като провериха ме увериха че е активирано.
Цитирай

(2018-08-31, 23:09:48)lomcho написа:  НЕ нямам. когато изпратя SMS s CHECK на 1701 отговор не пристига.
Сега обърнах внимание на поста ти, смс трябва да е "START", а не "CHECK", така че опитай пак на 1701 - дано пристигне.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)