Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android P за нашите телефони!

(2019-04-17, 16:44:15)speedemon написа:  Присъединил съм се в един канал в телеграма, където споделят тези линкове постоянно (както пълната версия на новата затворена бета, така и тази за надграждане от предишна версия с OTA, която е 300-400мб - както съм прикачил по-горе). Ще ми е интересно, когато излезе ъпдейт дали ще мога да обновя успешно по този начин и да надградя. Не съм се записвал за бета тестер, но очевидно от нещата, които правя си падам по експериментите и не се плаша (знам, че не е правилно!). Ако не може да се ъпдейтва и е много тегаво или има някакъв друг проблем, мисля, че мога да флашна към отворената безпроблемно и лесно така или иначе. За сега не мога да си позная телефона, 2,5 рам свободни с всички простотий накачулени, чуството като го рестартирам за нещо е сякаш като че на компютър с обикновен хард съм сложил SSD, не мога да си обясня как буутва толкова бързо и как зарежда мигновено. Държи се стабилно, няма никакви проблеми, обхвата на мрежата се подобри. От батерията съм също положитлено впечатлен, 5 часа на батерия, 2 часа екран и е на 86% (вече телефона е на година и половина). Реално не знам дали има голяма разлика с отворената бета, тъй като не съм я ползвал и реших да се метна направо в още по-дълбоките води, но към този момент категорично не съжалявам и впечатленията ми са положителни!

Бях забравил за този канал в Телеграм, и аз съм се присъединил там, но скоро не съм влизал. Иначе поне 3 пъти съм кандидатствал за бета тестер, но все не ме одобряват. И аз обичам да ръчкам и да пробвам нови неща. Дразни ме само ако трябва да се инсталират наново приложенията (най-вече банкирането, че иска нова активация). Мисля си, че затворената бета в петък се пуска като отворена. Ако е така, ще тестваме нещата, за които пишеш.
Цитирай
Аксесоари

Промени в списъка със смартфони на Xiaomi и Redmi, който ще се обновят до Android 9 Pie

https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...O_61AkxUlw

Xiaomi RedMi Note 5 , LENOVO A7000 , Lenovo K5, Lenovo K6 NOTE, Prestigio 4500 DUO,  LENOVO A536 ,X96 MINI ANDROID TV BOX, MXQ PRO 4K



 






Цитирай

Излезе новата closed beta. Успешно надградих и вече съм с 9.4.18 без да загубя нищо (вкл. рекавърито и руута) - през orange fox с wipe само на cache, dalvik, system и vendor. После инсталация на целия файл, като при самия процес ми изписа OTA update в рекавърито. Всичко си работи както трябва, доволен съм.

Changelog:
*Lockscreen, Status Bar, Notification shade:
*Add screen usage time, go to Settings - Screen Usage Time
*Optimize the fingerprint unlock experience: When you unlock your phone by double-clicking the notification message, you can use the fingerprint instead of the password to unlock it.
*Optimization: Wallpaper loads faster in Second space now
*Fixed: Face unlock animation didn't work properly
*Fixed: Issues with overlapping in Dual Clock settings
*Fixed: The status bar battery power refresh is not timely.
*Camera: Optimize the beauty cam and filter interactive experience
*Optimization: The same set of filters and Beautify options works in Photo, Portrait, and Short video modes now.
*Optimization: Rearranged short video and slow-motion options

Full changelog will be posted on Friday as usual. Please stay tuned! Download Mi Community App on Google Play to get the latest news of Mi and win amazing gifts! 

Прикачвам линк: http://bigota.d.miui.com/9.4.18/miui_HMN...ff_9.0.zip



Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2019-04-18, 19:30:42)speedemon написа:  Излезе 9.5.18 closed beta. През ъпдейтъра мога ли да го сложа или трябва през рекавърито. Ще ми се затрият ли нещата от телефона или само рекавърито и руута ?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Успешно надградих и вече съм с 9.4.18 без да загубя нищо (вкл. Рекавърито и руута), през orange fox с wipe само на cache, dalvik, system и vendor. После инсталация на целия файл, като при самия процес ми изписа OTA update в рекавърито. Всичко си работи както трябва.

Прикачвам линк: http://bigota.d.miui.com/9.4.18/miui_HMN...ff_9.0.zip



Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Защо не мога да го дръпна през линка който си дал, тръгва мисли малко и спира? Може ли да дадеш линк на сайта да го дръпна оттам?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пробвах пак и зарежда без проблем при мен, тегли се. Потърси в нета някой друг линк ако искаш.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2019-04-18, 20:34:06)speedemon написа:  Пробвах пак и зарежда без проблем при мен, тегли се. Потърси в нета някой друг линк ако искаш.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Сега тръгна благодаря, след малко го слагам.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Май са отложили глобъл дев тази седмица. До момента ъпдейт няма, няма и никаква информация във форумите.
Цитирай

Дойде[Изображение: b8065c94b247a9586741b26b331e5e82.jpg]
Цитирай

Нищо съществено, тази седмица. А в затворената бета уж имаше повечко неща пипнати.
Цитирай

Това 9.4.18 затворена или отворена бета е или има и от двете с такава номерация, че аз изтеглих и флашнах файл уж closed bet-a, а да не се окаже че съм с отворения (не че има някакво значение ма ми стана любопитно и искам да зная) ?

[Изображение: 58444257-954466511413732-5624864714744922112-n.png]


Edit: отговорих си, отворената би трябвало да е, последната затворена мисля че е 9.4.15 с която бях до сега, омотах се с тези числа.
Това е отворената. Някой ако знае дали има по-нова затворена и какви числа е.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Най-интересното в отворената бета тази седмица (9.4.18) е, че са добавили Screen Time. Опцията не се вижда в менюто, но ако влезете в настройките (Settings) и напишете в търсачката Screen Time, излиза.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Това го имаше в затворената бета, с отделно меню.
Искам да питам има ли някакъв вариант при отворената бета след седмичен ОТА да се запазва Рекавърито и руута (или поне първото), че ми е много досадно и е загуба на време всеки път през faatboot да го инсталирам всяка седмица. Доколкото знам няма такъв вариант, но някой ако му е хрумвало и има начин нека сподели.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2019-04-21, 09:06:35)speedemon написа:  Това го имаше в затворената бета, с отделно меню.
Искам да питам има ли някакъв вариант при отворената бета след седмичен ОТА да се запазва Рекавърито и руута (или поне първото), че ми е много досадно и е загуба на време всеки път през faatboot да го инсталирам всяка седмица. Доколкото знам няма такъв вариант, но някой ако му е хрумвало и има начин нека сподели.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Сега видях това в маджиск, ако ти върши работа може да го пробваш![Изображение: 6d8d2bd94e0cf2fb4baa73ab1d58fea5.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-04-21, 09:06:35)speedemon написа:  Това го имаше в затворената бета, с отделно меню.
Искам да питам има ли някакъв вариант при отворената бета след седмичен ОТА да се запазва Рекавърито и руута (или поне първото), че ми е много досадно и е загуба на време всеки път през faatboot да го инсталирам всяка седмица. Доколкото знам няма такъв вариант, но някой ако му е хрумвало и има начин нека сподели.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Аз съм със отворената бета , рекавърито ми е на ред Волф , и нямам никакви проблеми след ъпдейт , единственото е че не минава малкия ОТА ъпдейт , тегли си целия РОМ и си го инсталира само през рекавърито , след това вайп кеш и далвик кеш , слагам маджиск и нямам никакви грижи !


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на madjo79 за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

Другия вариант е xiaomi.eu
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • speedemon
Цитирай

Нов седмичен ъпдейт:


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

С някаква версия на Хавок съм. Мога ли след като сложа 9.4.25 гледам е последната версия, да се върна на тази с която съм сега, без да прецакам нещата?
[Изображение: 17u3nr.png]

Xiaomi user
Цитирай

Колеги, имам въпрос към тези, които са си поставили глобален бета ром на Андроид 9 - работи ли на него записването на телефонни разговори - т.н. call recorder?
Цитирай

При мен работи без проблеми. В момента съм с версия 9.4.25.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • HSGeorgiev
Цитирай

Записване има и на 10 глобална стабилна.. а казваха че не можело вече..

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

(2019-05-07, 17:28:27)niki_letov написа:  С някаква версия на Хавок съм. Мога ли след като сложа 9.4.25 гледам е последната версия, да се върна на тази с която съм сега, без да прецакам нещата?
[Изображение: 17u3nr.png]
И аз бях с Хавок. С XiaoMiTool си преминах с няколко клика на Глобал Дев ром, без никакви проблеми..

За мен по-добро от миуи няма....

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pacogamer за това мнение:
  • niki_letov
Цитирай

(2019-05-08, 20:06:50)Pacogamer написа:  И аз бях с Хавок. С XiaoMiTool си преминах с няколко клика на Глобал Дев ром, без никакви проблеми..

За мен по-добро от миуи няма....

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Ще потърся да видя какво и как стават нещата с това. Липсват ми някои неща от шаоми ромчето.

Xiaomi user
Цитирай

(2019-05-08, 21:11:52)niki_letov написа:  Ще потърся да видя какво и как стават нещата с това. Липсват ми някои неща от шаоми ромчето.
Така е. Бях с хавок-а точно седмица надъхан ,че повече няма мина на миуи, но уви.. най-вече ми липсваше клонирането на приложения и интерфейс-а.

Просто къстъм ромовете за мен са супер скучни и еднакви..



Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-05-08, 19:37:06)doxr написа:  Записване има и на 10 глобална стабилна.. а казваха че не можело вече..

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk

Под 10 глобална стабилна имаш предвид MIUI 10, тоест нещо като Андроид 8.1? Там е ОК, аз съм с последната версия на стабилната глобална MIUI, но тя е под Андроид 8. Въпросът е, че според спецификациите Google отрязва възможността за запис на телефонен разговор от линията в Android 9. Ако въпреки това записа работи под Android Pie варианта с MIUI (както пише по-горе tsvetanm за глобалната бета), предполагам Xiaomi са се погрижили за нас Smile
Цитирай

Имам предвид точно за Андроид pie 9.
И го казвам от опит на redmi 7 и redmi note 7.

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)