Анкета: Коя е любимата ви марка при избор на телефон? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Samsung
21.17%
29
21.17%
Apple
6.57%
9
6.57%
Huawei
16.79%
23
16.79%
LG
8.76%
12
8.76%
HTC
2.92%
4
2.92%
SONY
5.11%
7
5.11%
Xiaomi
27.74%
38
27.74%
Nokia
1.46%
2
1.46%
OnePlus
5.11%
7
5.11%
Друга марка
4.38%
6
4.38%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коя марка ви е спечелила доверието при избор на телефон и защо?
#1

[Изображение: companies.png]

Коя марка ви е спечелила доверието при избор на телефон и защо?

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Самсунг, заради екрана, интерфейса и камерата. Използвал съм и ЛГ, майкрософт, нокия и хуауей, но самсунг ми допадна най-много, а като най голямо разочарование е LG-то... беше G3 на който смених 2 батерии за 6 месеца и освен това отдолу до микрофона му се спука пластмасата без да е изтърван (беше често срещано при модела)

Honor 90 - 12/512
Цитирай
#3

[Изображение: Xiaomi_logo.jpg]


Xiaomi, защото предлага най-доброто съотношение цена/качество на пазара. В която и страна да влязат официално да се продават, направо съкрушават конкуренцията. MIUI предлага много опции и благинки, както и свободата да настроиш телефона както ти искаш. Изключително дълга софтуерна поддръжка, дори и за най-евтините модели, а за флагманите достигаща до 5 години. Нещо, което никой друг Андроид производител не предлага.

В България вече може да ползвате и най-новата технология за качествен звук и мигновено свързване VoLTE с много техни модели! В същия момент модели за над 1000 лв. на други производители нямат такава поддръжка и не се знае дали и кога...


Цитирай
#4

Гласувах с Xiaomi и Sony.
Първият ми смартфон беше Сони и бях доста доволен откъм софтуер и хардуер. Напоследък обаче не ми харесва дизайнът им, а цените са им абсурдни. Това ме подтикна към последния ми смартфон - на Xiaomi. Изненадан съм и то много приятно. Не съм очаквал толкова много от толкова евтин телефон. Със сигурност скоро ще догонят останалите производители по цени, но дотогава ще са ми винаги на първо място по избор.
Цитирай
#5

Бях голям фен на вече несъществуващия бранд Сони Ериксон. Имах камерофоните К750, К800, C905, последния модел е слайдер и с него много ядове брах....замръзвания, лентов кабел за смяна, софтуерни преинсталации...отидох в магазин на оператора ми с намерение да си взема тогавашния флагман U1 Satio, сензорен смартфон, базиран на Симбиан....но го нямаше наличен вече, насочиха ме към Експерия Х10i, симпатичен андроид смартфон, който ме вкара в този форум. Експерията бързо й се наду батерията, не бях доволен и си взех Самсунг SIII, от 2012 г. до сега съм със смартфони на Самсунг и съм доволен от потребителското изживяване с тях. Да, не са евтини, все флагмани купувам, но съм доволен. Всичко, което искам от смартфона си го имам с моите S7 Edge и S9+ Smile

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Цитирай
#6

Самсунг, заради положителния опит, който имам до момента Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

(2018-08-08, 19:03:34)Fire Crotal написа:  Бях голям фен на вече несъществуващия бранд Сони Ериксон.
Ужасна марка, добре че я спряха. Имах последния модел преди да ги спрат. Месец след като го купих все едно държах дървена суха пръчка за 700лв. Голямо дърво беше.

Та бих се доверил на самсунг и то само на флагман защото всичко друго им лагва.

А безусловно бих пак се доверил на xiaomi, там греди няма.


Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#8

От 1997-ма до 2005-та година ползвах телефони на PHILIPS. Бяха уникални за времето си, както и самата фирма. От време на време разнообразявах със SIEMENS, ERICSSON и истинската MOTOROLA.

От 2005-та досега преминах на SONY (ERICSSON). Имал съм над 40 модела и никой не ми е създавал проблем. През годините многократно се опитвах да сменя марката - ей така, за разнообразие, но винаги беше напълно неуспешно. Пробвах LG, SAMSUNG, NOKIA и HTC, но на втория-третия ден ме изнервяха и заминаваха на борсата. Всъщност настоящия ми телефон (XPERIA X) е вече на 2 години и 2 месеца и е първия, който ми дожаля да продам. При всеки неуспешен опит да си купя друг, неминуемо отново се връщам към този. Не знам дали изобщо някога ще мога да го заменя. Нищо не ме грабва от всичко, което е на пазара в момента. Grater

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#9

(2018-08-08, 19:27:43)nehranimaiko написа:  Ужасна марка, добре че я спряха. Имах последния модел преди да ги спрат. Месец след като го купих все едно държах дървена суха пръчка за 700лв. Голямо дърво беше.

Та бих се доверил на самсунг и то само на флагман защото всичко друго им лагва.

А безусловно бих пак се доверил на xiaomi, там греди няма.


Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Серията Cyber shot на ужасната марка аз лично много я харесвах. Walkman модела w995 все още се ползва за музика и е динозавър - батерия 10 дни....wi fi, хубав бас в слушалките и гадната м2 карта памет, скъпарщината на Сони от миналото. Иначе за Самсунг нямам оплаквания. Имах SIII, по невнимание му счупих екрана, смених го, дадох над 200 лева през 2013та, после взех S3 neo, уж нео, пък се оказа по-зле от базовата тройка....на 20.03. вечерта 7 еджа както си пишех в месинджър и угасна....пазя си много техниката, не само телефоните....все пак гаранционно смених дъно и вече нямам доверие докога ще ми служи вярно, поради тази причина, а и заради преподписване на договор с изкушаваща цена....взех S9+, доволен съм от Самсунг и всичко, което искам от смартфона си го имам с техните флагмани. Нямам наблюдения за среден или нисък клас телефони, просто защото не съм ползвал такива....

Siemens M55 > Sony Ericsson K750i > Sony Ericsson K800i > Sony Ericsson C905 > Sony Ericsson Xperia X10i > Samsung Galaxy SIII Sapphire black > Samsung Galaxy SIII Neo Metalic Blue > Samsung Galaxy SVII Edge Black Onyx > Samsung Galaxy S9+ Midnight black > Samsung Galaxy Note 20 Ultra Mystic Black with android 12 and ONE UI 4.1 > Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black with android 12 and ONE UI 4.1
Цитирай
#10

LG.
ВЕЛИКАНИ.
НАЙ-великите и уникалните!
Кой каквото и да говори-недостижими са.
Особено великолепният и разкошен...LG G4 !
Може би най-великолепното мобилно устройство, произвеждано в последните 3-4 хилядолетия.
За G4 ще се пише и говори в следващите поне 6000 години.
Цитирай
#11

Корейците, колкото и да ги бъзикат разни "експерти", че произвеждат прахосмукачки, хладилници, толкова произвежда компютърни компоненти, а едните и собствени процесори. Ами с такъв опит и доказани лидери в някои сфери, по каква логика ще да са по-лоши от други, които правят само смартфони и пак не са най-най? Освен това, другите купуват от корейците, китайците са само копирачи с евтини трикове, които не могат да се похвалят с тези неща, но имат моите симпатии все пак, без да давам глас за тях (нещо, което на по-късен етап може и да се промени). Други подобни на корейците са японците, но те нещо странно подхождат към дизайн, камера и софтуер. И от опита ми до момента с няколко производителя, вдигам ръце за корейците.
Цитирай
#12

Определено флагман на Samsung, ако ще е с Android. Въпреки, че преди време нямаше Pixel-и (знам, че имаше Nexus-и, но не е същото) бих рискувал да си взема такъв в бъдеще, но след днешната снимка на прототипа, който видях 1 пръст рамка долу и изрязана част горе "безрамков" ... Facepalm1
Иначе експеримента с iOS ми хареса - работи точно както очаквам (гладко и плавно без лаг) + редовни ъпдейти и въпреки скромната 1960 mAh батерийка в момента спокойно си правя по 5:30 - 6 часа SOT (с iOS 10 правех по 7:30 - 8 часа).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

ябълките, заради качеството и поддръжката.
Цитирай
#14

Самсунг. Бях им набрал нещо преди година и минах през Oneplus, Sony, Huawei, Xiaomi, от някои от тях по два модела. И след всичко това ще купувам тези дни пак Самсунг. Защото другите марки имат наистина страхотни модели, но винаги имаше нещо, което оставяше горчив вкус в устата.
Цитирай
#15

Самсунг заради качеството и безпроблемната работа на телефоните до сега!
Цитирай
#16

Huawei, заради високото качесто на продукта, което твърдо и решително убягва на някои водещи брандове. Също и поддръжката, която за скромния модел който ползвам, вече е повече от 2г редовно.
Брандове, които освен с цена, не превъзхождат особено дори евтини бюджетни решения. Няма да забравя, преди години имах Idol 2, който превъзхождаше в пърформънса флагман на водещ производител. Т.н. флагман лагваше брутално, дрейнваше безпричинно батерия, зацикляще и спонтанно рестартираше. Айдълчето го убиваше, като бързина на отваряне на приложения, браузър, време на стендбай, и стабилност на работа. Ползвах ги паралелно, единия ми изкарваше нервите отчайващо. Също така, пукаше, тракаше, скърцаше и му се обели лайсната.
Цитирай
#17

iPhone iPhone iPhone...
Държи невероятно висока цена дори и след 1 година, пазара е ОГЪН, лесен за продаване и добавяне на малко пари за следващото поколение.
Супер лесно преминаване към новият модел като абсолютно всичко се запазва.
Много подредено меню, всичко е логично и на правилното място.
Невероятно бърза и добра камера, live photo- който има деца, излизат много красиви снимки, добри спомени (и не само).
3D touch.
Батерията държи много защото системата е много лека.
Супер плавна работа на цялата система и при браузване също.
Ненадминат при игри.
Не грее дори и с най-тежки игри.
Един милион аксесоара, лесни за намиране под път и над път.
Разнообразие от цветове на самият телефон и големини на памет.
Дори и след 2 години телефона работи абсолютно същото като в деня в който си го купил.
Ъпдейти 5 години и дори след това ще го продадеш лесно.
imessages, itunes, icloud, find my phone.
Истински face id който не можеш да излъжеш.
Mute бутон.
Магазин за приложение с който НЕ можеш да си прецакаш телефона.
Не е нужно триене на кеш и рестарти през 5 минути.
Не те интересува колко РАМ памет е заета или колко приложения са отворени, дори и всички приложения в телефона да са отворени, телефона си работи така все едно не е отворено НИТО ЕДНО.
Супер плавни жестове, които хващат от един път.
и още много
Цитирай
#18

То доверието към дадена компания се печели след вземането на телефон...
LG определено ме прецакаха след като телефон (Г4) за 1000 лв. беше няколко пъти в сервиз за основен ремонт. Накрая ми го смениха със ветринна бройка (щото Виваком нямаха вече чисто нови), на която впоследствие и смениха дисплея и платката. Та... ЛГ не са ми фаворити и трудно бих взел техен телефон.
Докато Г4 беше по сервизите ползвах xiaomi note 4 и мога да кажа само добри неща за модела, особено с цена 250 лв. беше идеален. Продадох го като ми върнаха ЛГ-то и си взех P9+ понеже Плесио бяха пуснали много добра новогодишна промоция.
След като ползвах половин година Huawei p9+ и ми хареса, че по-стар модел телефон работи светкавично, реших да заложа пак на същата компания и взех нещо по-модерно в лицето на mate 10 pro. За месец ползване нямам нито едно оплакване. Това не значи, че следващият ми телефон ще е отново на huawei, но mate серията определено ме радва, стига да не сложат вежда на новия модел може да му дам шанс. Разбира се не на цена 1500+, каквато имаше в началото на продажбите 10 pro. Big Grin
За по стари модели няма смисъл да се говори. Към днешна дата тва е. Щом Нокиа 808 е още в подписа значи работи без проблем вече 6 години. Ако не бяха прецакали компанията и бяха развили symbian вероятно щях още да съм с техен нов телефон.
Цитирай
#19

Самсунг. Случайно ми подариха един (вече) старичък модел, който беше първият ми смартфон. След това си харесах друг Самсунг (признавам си, че беше заради външния вид). :d И просто свикнах с интерфейса, а и с хардуерния хоум бутон... Пък и не съм имала проблеми с работата. След това ги подарих и двата (още работят и се ползват) и пак си взех Самсунг.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#20

Колкото и да ги плюят някои хора, аз предпочитам самсунг. Никой в моето обкръжение (включително и аз) не е имал проблем с техни телефони. Може и да е до късмет, не знам. Разбира се говоря за S и A серията, а последната година и J моделите им са доста добре. По-евтините наистина бяха скръб.
Първият ми смартфон с андроид беше Sony Xperia L, и въпреки че не беше висок клас, софтуера му беше адски бъгав, камерите снимаха като за нисък клас телефон и като цяло затова предпочетох следващия ми смартфон да е самсунг, а не сони.
Много ми допадаха и телефоните на LG, бях се навил да си взема G3 втора ръка, но имах няколко приятели с G4-ки и всичките ги застигна bootloop проблема, та това директно ме отказа от марката.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай
#21

В момента S8+.Интерфейса,камерата,батерията,дисплей,висока защита от прах и вода,предна камера(често водя видео разговори и ми е важна).Телефона работи плавно и точно както очаквам,нищо не ми липсва.Редовно снимам видео и за мен тоя телефон вади прекрасно видео дори и вечер,за мен е важно защото снимам деца и искам качеството да е приемливо и достатъчно добро за гледане.Снимките на авто и на про режимите са чудесни.Телефона е падал веднъж и се оказа здраво куче,грам драскотина няма.Заливан е с вода и отново си работи.Единствения му кусур,е че идва леко издължен,малко по-голям от първоначалното ми очакване,но аз свикнах.Казвам ги тия неща,не защото е "Самсунг",а защото точно този телефон ми предложи най-много за парите си когато го купувах,нищо не ми липсва.Не съм против никоя марка,ако това беше Хуавей пак щях да кажа същото,но не е.Жена ми има Honor 8 вече година и нещо и телефона работи повече от чудесно,снима чудесно,разговорите са перфектни и дори смазва всички лайтове от тая и миналата година без проблем.Ако говорим за дизайна,там вече е субективно.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#22

Samsung S8+
Бих го описал като телефон без компромиси. Моите изисквания са същите както на потребителя над мен.. А има някои глезотии, които радват като Samsung pass например, безжично зареждане, скенер за ирис, отчитане на пулс, защитена папка и други.
Цитирай
#23

Ябълката, заради ОС

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#24

Минах през доста марки , като имаше време със Самсунг от С2 до С7 , след време минах към Шаоми .Тогава у нас тепърва навлизаха първите им модели , и оттам се убедих в балансираната техника цена/качество.Не съм имал досега бъгави,чупени,пожълтели и т.н. може да е късмет или правилни покупки.
Цитирай
#25

Смених няколко бранда (Samsung, LG, HTC, Huawei) и само от един останах мнооого разочарован, това беше Lenovo... Не купувайте, ако желаете да запазите психичното си здраве! Иначе, най-доволен останах от Samsung и Huawei, въпреки, че моделите им бяха много нисък клас, но се представиха без забележки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)