Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Hey+ Smart Band
#1

Здравейте, тази седмица бе представена нова гривна, която няма общо с MI Band Серията, но за сметка на това е нещо, което не сме виждали от Xiaomi в този клас (имам предвид, че освен Amazfit Cor, чиято цена e около тази на Amazfit BIP, няма друга гривна с цветен дисплей, а освен това и с NFC под 50$).

Устройството за което говоря се казва Hey+

.jpg ezgif-2-787e10959c.jpg Размер: 17.07 KB  Сваляния: 123


Както виждате разполага с по-голям цветен дисплей (AMOLED, 0.95" с резолюция 240х240 пиксела).
За сравнение Ми банд 3 е с OLED дисплей, 0.78 инча и 128х80.

Дизайнът също прави впечатление, доста по "обрано" стъкло. При тройката ми идваше в повече, въпреки че много ми напомняше на извитите краища на Mi Note 3 и мислех, че дълго време ще са заедно нещо в мен се пречупи и вече не съм горд притежател на 3тата версия от смарт гривните на Xiaomi.

Да се върнем на темата:
Гривната или по-точно чипът тежи 19.7 грама и е направен от Термопластичен еластометър (каквото и да значи това).
Разполага със същата 120mAh батерия като на Банд 3 (явно доста сравнения ще видим между двете гривни и спекулации кому е нужна втората версия с NFC, която чакаме след средата на септември)
И тук идва мястото на NFC поддръжката от HEY+ и Блутуут версия 4.2 Low Energy.

Налага се да отворя една скоба:
Вероятно помните преди няколко месеца, а може би беше миналата година, бе оповестен смартчасовника Hey S3 (много напомнящ Amazfit Bip).
Като се поразрових малко успях да си припомня, че той не беше дело на Huami, на които Xiaomi разчита за Mi band серията, а на друга подфирма - WeLoop. Вероятно гривната, която ще обсъждаме в тази тема е също  тяхно изделие. Давам тази информация, за да знаете, че това не е внезапен ъпгрейд, целящ да откаже хората от Ми банд 3, а продукт на друга компания, с друга насоченост, малко по-скъп и .. да речем нещо като свързващо звено до Амазфит продуктите, които са (може би) по-премиум.

И тук, сякаш от нищото, оставям линк към рекламното видео на гривната:



Хiaomi Hey+ e също фитнес ориентиран продукт. Може да следи вашата активност при плуване, бягане и ходене. Притежава сензор за измерване на пулса за продължителен мониторинг. Разбира се, не можем без следене и на качеството на съня, посредством вградения акселерометър. Поддържа се от приложението Mi Fit и.. както и още от банд 2, имате възможност да отказвате входящи повиквания през гривната.

Интересното е, че можете да пазите до 10 входящи обаждания и съобщения, като лимитът е до 300 знака на съобщение.
Обещава се около 18 дни издържливост на батерията, а най впечатляващото е връзката с Mi Home приложението. От трейлъра изглеждаше сякаш ще има контрол на смарт устройствата, но докато не го видя в някое ревю предпочитам да не спекулирам.

Гривната, както и очакваната НФЦ версия на Банд 3 ще бъде достъпна на 20ти септември, очаквана цена 43 долара (299 китайски юана).
Нищо не се знае за поддръжка на езици извън китайски и вероятно английски.
Нищо не мога да кажа за флашване
също нищо не мога да кажа за смисъла от пускане на банд 3 с НФЦ след като оповестяват и пускат едновременно Хей+.

Интересно ми е как би се представила на пряка слънчева светлина и дали ще има множество циферблати за персонализиране като Amazfit Cor...


източник: gizchina
[-] 6 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • Be6i4, hapi6, milenvn, OliQueenBG, oxy2, Wild bear
Цитирай
Аксесоари
#2

Вече е на пазара:

https://geekdoing.com/threads/hey-smartb...and-3.296/
Цитирай
#3

Чакам я с нетърпение тази гривна . До колкот успях да разбера от написаното NFC ще може да се ползва в китай със съгирност за градския транспорт и за отваряне на врати . Надявам се даможе и друго да прави и не смао в Китай .
А нали официалното представяне трябва да е на 20,09 как така е на пазара ? А о ;ока ме праща в някакъв форум не в магазин

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#4

Форумът има магазин. Собственикът има магазин и в али експрес. За ползвателите на Телеграм може тук да гледате за промоции и т.н: https://t.me/joinchat/I2HwuQ12O0ZOGBFUF3jXww

Али:
http://s.aliexpress.com/a6v2MBFV
Гривната е на pre-sale явно:
http://s.aliexpress.com/M7Bviiaq
Цитирай
#5

То си пише че е на Pre-sale в алито , ще я изчакам още Smile

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#6

Гривната ще може да управлява устройства в Mi Home екосистемата дори вече е налична за линкване в Mi Home приложението... NFC-то ще може да симулира карти за достъп...Ако се управлява и през Mi Fit просто не виждам никакъв шанс за Mi Band 3 да оцелее като продажби идните месеци..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Stormrage за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#7

(2018-09-16, 17:56:18)Stormrage написа:  Ако се управлява и през Mi Fit просто не виждам никакъв шанс за Mi Band 3 да оцелее като продажби идните месеци..

Двойно по-високата цена си е фактор. Не всеки има нужда от цветен екран за гривна, ако само това е предимството.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#8

Ами oфициалната обявена цена на Mi band 3 беше мисля 29$ на Hey+ е 33$ т.е като се кротнат нещата след няколко месеца би трябвало да е на същите пари както Mi Band 3.

Аз не се сдържах и направих preorder въпреки, че някъде попаднах на информация, че официално firmware с английски ще има чак Ноември...

https://www.xiaomitoday.com/xiaomi-hey-p...-unboxing/
Цитирай
#9

"The crowdfunding was closed. But you can buy it for $60.69 right now."
Официалната е около $60, цената за крауфънфинг участниците е била $33. На тая цена по-добре Амейз бип часовника...

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#10

Може и да си прав, но вярвам, че цената до три месеца ще е в диапазона 40$. Аз преордъра го направих на под 50$ ... BIP-a ако не беше квадратен бих го взел, но квадратен не ме кефи въобще...
Цитирай
#11

suffer В една друга тема споменаваш че тази гривна няма тъчскрийн . Има ли такова нещо и ако няма такова чудо как ще се управлява ?

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#12

Както банд 2. Натискаш бутона и отиваш в следващото меню..
Най-добре да изгледаме някое ревю
Цитирай
#13

Ревю все още няма нормално само рекламата . Иначе се води че е с тъчскрийн


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#14

Нещо някъде съм прочел, но не намирам нито един истински ънбоксинг или ревю.
Няма логика да няма тъч, но ако са измислили нещо само с един бутон и е удобно - лошо няма
Цитирай
#15

https://www.youtube.com/watch?v=JvG6pfN04wA

HTC 10 / iphone 12
[-] 2 потребители изказват благодарност на zviara за това мнение:
  • Stormrage, suffer
Цитирай
#16

Супер изглежда нямам търпение да пристигне вече Smile Това с отключването на врати явно симулира RFID ако работи и извън китай ще е супер Smile

Също така в клипчето показаха цена от 35$...
Цитирай
#17

Това ревю е ново преди няколко дни нямаше ънбокс имаше само реклами . Изглежда супер и аз чакам да стане поносима цената и отнасям една .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#18

Toва май ще е първата смарт гривна която ще си купя. Ако някой я намери на нормална цена нека сподели линк.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай
#19

Някой има ли наблюдения между mi band 3 и honor band 4 коя е по-добрата че се чудя.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

Huawei-a е по-добра, но е и по-грозна Smile
И не му е тък мястото за сравнение
Цитирай
#21

Бройки по-рано от ноември доколкото разбрах няма да има... Sad
Цитирай
#22

продава се на 1-2 места и я дават налична
Цитирай
#23

Аз видях някъде ама си пишеше, че е предварителна продажба нямаха бройки

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
Цитирай
#24

О, верно са pre-sale.
Значи чакаме ноември
Цитирай
#25

В GearBest я има за 60$ , поне последно на толкова я намерих и то само там я открих , но не видях дали е на pre-sele .И аз я чакам на номална цена

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)