Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пъро зареждане на батерия на нов S8
#1

Здравейте колеги!днес ми пристигна новия тел S8,но незнам как да процедирам със зареждането на тела. за първи път.Има много митове и теории за това,но незнам кое е правилно.Ще ви помоля за компетентни мнения и препоръки как да процедирам.Благодаря на отзовалите се поздрави!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Изчакай да падне заряд на батерията примерно до 10% преди първото зареждане. Зарежда се докато се появи индикация за пълен заряд на батерията. Успех с ползване на устройството.

 
Цитирай
#3

Колега, зареди си телефона нормално. Тия легенди с 12-13-15 часа зареждане бяха преди 15 години с NiMH батериите. Новите са с друга технология и няма нужда. Зареждаш до 100% и се радваш на телефона.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на boris.stz за това мнение:
  • seemore
Цитирай
#4

Честито! Зареждаш го и започваш да му се кефиш Smile Има препоръки из раздела - да се зарежда до 90%, а не до 100%. Е, как ли пък няма да му слугувам, и да го дебна до къде е зареден  Big Grin  Зареждам до 100% всеки ден, и батерията ми е ОК след над година ползване  Tummenupp Ползвам само устройства за зареждане на Самсунг Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

И аз така правя- пъхам кабела в каквото зарядно ми падне.В колата, в камиона...със едно айфонско сега го зареждам.Батерията е чук.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Ок но след достигане на 100% трябва ли да стои така на зарядно 12 часа

Също трябва ли да часам да се изключи или не е полезно много много това
Цитирай
#7

Хах не

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай
#8

(2018-08-21, 17:34:08)denilika написа:  Хах не

Ок
Цитирай
#9

В никакъв случай не го оставяй на 0%. Най-здравословно е да го държиш между 20 и 90%.В този диапазон можеш да го зареждаш 20 пъти на ден. Не е проблем да го зареждаш до 100 един път на ден(през ноща примерно).

Enviado desde mi SM-G955F mediante Tapatalk
Цитирай
#10

Експериментирал съм няколко години с батерии и едно разбрах. Новите модели батерии НИКОГА не трябва да се оставят умишлено да падат под 20%. Всичките литиеви разновидности. Това е най-гибелно за батерията.
А иначе е добре да се ползва за първи път директно в зарядното до 100%. Даже първите няколко пъти. Не за друго, а защото така правилно се калибрирала електрониката на батерията и после подавала правилно сигнали към зарядното и телефона при зареждане. Поне така съм чел по чужди форуми. А дали е вярно... Stolt
Цитирай
#11

Малко извън темата, защо телефона е ъпдеитнат до 8 орео,не трябва ли да е със нуга фабрично!?

Също така забелязах,че горе на дисплея като включа камерата липства иконката за HDR a в настройките за под менюто го има като опция!
Цитирай
#12

*#0*# Набери тоя код и виж дали влиза в сервизно меню.От там тествай всичко.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

(2018-08-22, 11:35:56)Castroni написа:  *#0*# Набери тоя код и виж дали влиза в сервизно меню.От там тествай всичко.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk


Сега видях че в тубата е същото сьс другите 8мици ъпдейтнати до Орео!
Цитирай
#14

(2018-08-22, 10:37:22)emo_841 написа:  Малко извън темата, защо телефона е ъпдеитнат до 8 орео,не трябва ли да е със нуга фабрично!?


Само по-старото производство са с Нуга. От няколко месеца насам си идват вече с Орео.
Цитирай
#15

Ok разбрах

Цитирай
#16

    ц     Здр.колеги! Това е след първото зареждане до 100% със 2 .3 изключвания през това време през ноща и когато съм бил на работа .Със смесено ползване на 3g   и  wifi интернет.Кажете как е !?

Дойде ми и някаква актуализация какво да я правя    
Цитирай
#17

Актуализацията я инсталирай. Батерията е добре Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#18

Защо ми се струва че на мобилни данни кара повече БАТЕРИЯТА!
Цитирай
#19

По-скоро на Wi-Fi може да я точи нещо друго. Трябва да погледнеш в "консумация на батерията".

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#20

Е на уифи прави доста синхронизации- гугул фото, диск, и т.н.Актуализации...Ако продължително време е бил само на мобилни данни е нормално после на уифи да се понатовари.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

(2018-08-26, 08:27:57)Castroni написа:  Е на уифи прави доста синхронизации- гугул фото, диск, и т.н.Актуализации...Ако продължително време е бил само на мобилни данни е нормално после на уифи да се понатовари.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk

Да но аз съм спеял всякакви щуротии!
Цитирай
#22

Мен практиката ме е научила да не спирам нищо, както на уиндоус, така и на андроид.ОС - ми са си екосистеми, които работят най-оптимално със включени всички функции по подразбиране.Когато редовно се актуализира и синхронизира всичко консимацията е минимална.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

(2018-08-26, 08:51:23)emo_841 написа:  Да но аз съм спеял всякакви щуротии!

Oтскоро ги имаш. Дай му време да се "сетне", и изводите след това Smile Все пак, при по-необичайна за мен консумация от батерията, бих поглеждала каква е причината. Smile

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • hollyshit
Цитирай
#24

Минимум 3 заряда и трябват на една батерия, за да си покаже потенциала.
Освен това Андроид се самонастройва и оптимизира спрямо използването. А това също изисква известно време.
Така, че не е сега времето да се тества. Дай малко време на телефона да 'влезне в час' и чак след това ще го видиш колко изкарва с едно зареждане. Няма да е голяма разликата със сега, но и в момента ти показва нормални стойности, като за нов телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на hollyshit за това мнение:
  • divna
Цитирай
#25

Единствено май не трябваше при първото зареждане да го изключвам веднага след като беше сметнала зеленаталампичка и да гоползвамкакво ще кажете!?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)