Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Amazfit Pace/Stratos - Съвети за батерията
#1

Здравейте, тези насоки и напътствия са взети директно от 4pda.
Имаме информацията на английски и руски. Аз само я превеждам и на български:
https://4pda.ru/forum/index.php?act=find...74545298-1

В началото обясняват за евентуални дефекти или повреди по часовника, ако е Pace, понеже е само IP67 и ако сте сигурни, че няма хардуерни или проблеми с пропускливостта на вода остава дрейнът да е от 
нещо, което спъва синхронизацията или с блутуут.

Тестовете, за по-голяма издържливост се състоят в следното:

Стоков ром със съответния Амазфит Watch аpk - За китайски - китайски, за US - приложението от плейстор.
(това не мисля, че се отнася за наши дни. Дори от m.app.mi.com си е на английски приложението и просто е една версия по-напред 2.5.3.1 срещу 2.5.2.1)

След това пускате самолетен режим за няколко часа, за да видите дали продължава да пада батерията.
Махате външните Apk файлове (някои циферблати в този формат могат да причинят по-бързо падане на батерията, вградените са именно такива (в смисъл АРК)).
Също ако сте с къстъм ром и отключен буутлоудър знайте, че сте го направили на собствен риск, гаранция няма и не можете да върнете часовника

При теста със самолетния режим гледайте да нямате включени аларми. Пише, че така часовникът не може да хаби повече от 10% на час и ако го прави значи има хардуерен проблем.
Препоръчва се ресет на фабричните настройки, като това ще изтрие всичките данни от часовника. При повторно свързване с Amazfit Watch ще ви пита дали да възстанови всичките данни - давате му НЕ.
Може да са повредени данните и да правят така, че синхронизацията да не работи, като в същото време хабаи батерията много по-бързо.
След ресета отново тествате в самолетен режим, ако дрейнът продължава, вероятно е хардуерен проблем - часовник или батерия.

Ако сте се убедили, че часовникът е в ред вече можем да установим със сигурност кое причинява проблемите:

Някои телефони имат проблеми с Блутуут и Wi-Fi, което прави синхронизирането с часовника ненадеждно
и батерията пада по-бързо от опитите на часовника да се свърже и да синхронизира данните през цялото време.
Можете да тествате модулите един по един, например като вкарате часовника в самолетен режим и пуснете само Bluetooth за няколко часа.
Също може да тествате с друг телефон по същия начин.

Друга причина за бързо падане на батерията може да са повредени данни и проблем със синхронизирането с облаците на Amazfit или Strava.
Първо забранете автоматичното качване на данни от настройките на часовника, след това преустановете или изтрийите синхронизирането със Страва, направете нов акаунт за синхронизиране с Amazfit или обновявайте данните ръчно.
Ако това не оправя проблема е възможно да има грешки при отварянето на приложението Amazfit Watch. To ще ви показва червена лента в долната част на екрана, вместо зелена такава след синхронизирането на данните в началото.
В този случай разкачате и закачате часовника наново и избирате НЕ, когато ви пита дали да възстанови старите данните.
Ако това не помага се препоръчва да опитате да разкачите часовника и да си направите нов акаунт за Amazfit приложението.


И сега пристъпваме към съветите за Увеличаване живота на батерията:
- Уверете се, че сте изключили постоянното измерване на пулс (това няма да повлияе на меренето на пулса по време на стратирана тренировка или активност)
- Изключете автоматичното качване на данни от настройките
- Изключвайте подсветката когато сте навън (така или иначе не ви трябва на дневна светлина)
- Изключете буденето на часовника при вдигане на китката. Будете часовника с двойно почувкане или от бутона
- Използвайте Самолетен режим когато сте далече от телефона или автоматичен самолетен режим когато спите (това няма да се отрази на измерването на съня)
- Избягвайте да разреждате батерията под 10%. Не е добре за самата батерия.
- Не оставяйте телефона на зарядното за големи периоди от време, например НАД 24 часа
- Ако няма да използвате часовника няколко дни го изключете, но се уверете, че батерията му е заредена над 50%
- За да получите наистина пълно зареждане оставете часовника да се зарежда около 30 минути след като е стигнал 100%
- Ако часовникът е нов, батерията ще се подобри след като го заредите напълно 3-5 пъти

П.П.
Внимавайте да не повредите и двата часовника с вода. Дори за Стратос от Хуами има предупреждение да се избягва гореща вода и сапун, защото и двете могат да повлияят на водоустойчивостта.


Превод и интерпретация: Аз Smile
[-] 6 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, Friz, ganchev, niksanvn, ubp, valdimi
Цитирай
Аксесоари
#2

- Използвайте Самолетен режим когато сте далече от телефона или автоматичен самолетен режим когато спите (това няма да се отрази на измерването на съня)

Това как се пуска, че не можах да го намеря?
Цитирай
#3

Автоматичния е от настройките - common - auto airplane.


Не е много автоматичен


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd, Friz
Цитирай
#4

Благодаря ти. Уж гледах и там ама толкова съм гледал.
Цитирай
#5

Сега прочетох тази тема  :  АМм : сериозно  ли :  "трябва да го пазя от вода и сапун """  това някаква шега ли е ?!   Не го пазя от нищо : мятам се в морето /тукашното си е доста солено /  после го мия  със сладка вода - там на душа  ... и в банята си влизам с него = било сапун , шампоан  - или е направен или Не е ! - Чак  толкова  предпазни мерки, ми приличат  на леко шаманство,  или както е модерно да се казва : " фенство "  Ай = няма нужда . Това е устройство създадено да служи, като много 2 години - после се замества с ново . Мое си мнение  Storstark
Цитирай
#6

От мен е само литературния превод. Това за сапуна и горещата вода вероятно го пише някъде по книжките.
Ама така си връзват гащите при проблем.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#7

Внимавайте да не повредите и двата часовника с вода. Дори за Стратос от Хуами има предупреждение да се избягва гореща вода и сапун, защото и двете могат да повлияят на водоустойчивостта.


Това го правя всеки ден??? Нищо му няма на Стратоса.
[-] 1 потребител изказва благодарност на rosenkaradakov за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#8

Добър вечер и поздрави на suffer.
Преди два дни като натрупах около 30 циферблата в часовника- батерията също започна да пада на всяко пет минути с по 2%. За има няма един час - тока е с 15% надолу. Всичко изтрих и нещата се оправиха, чрез връщане на фабрични настройки. Има интересни циферблати - но не си струва да се ползват, ако хабят батерия.

За това, че даден артикул не пропуска вода - все от някъде ще пропусне вода - колкото и да и пише, че е водоустойчивост. Една микро пукнатина да има някъде във връзките - за една седмица - водата е в платката, тогава се получават малките окъсявания на елементите и щетите са непоправими - или както му казват "отечка".
Затова не бъдете напълно сигурни в това, че часовника не пропуска вода.
Имал съм щастие във времето да се допра до много скъпи механични часовници от по няколко хиляди лева /5-10/ при които всичко се прави и сглобява на ръка - и няма гаранция на 100%, че няма да пропускат вода.

Сега отново натиках пак циферблати, ако тока продължава да пада - махам всичко
с резет.
Цитирай
#9

Улових моя Amazfit Pace че "засяда" на автоматичната проверка за ъпдейт на фърмуера и започва да харчи по 5-10 % батерия на час. Рестарта не поправя нищо защото пак почва да си търси ъпдейта. Решението е ръчна проверка от часовника за нова версия. За целта трябва или да съм в обсега на домашната WiFi мрежа в която е регистриран часовника , или да съм пуснал мобилните данни от сдвоения телефон. Така дрейна изчезва за месец-два и после пак се появява и иска отново същата процедура. Това всичкото се случва само ако няма ъпдейт. Ако има нов фърмуер автоматичната проверка го намира и предлага да го свали и инсталира.
[-] 1 потребител изказва благодарност на veskovalkov за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#10

(2019-02-04, 10:37:19)veskovalkov написа:  Улових моя Amazfit Pace че "засяда" на автоматичната проверка за ъпдейт на фърмуера и започва да харчи по 5-10 % батерия на час. Рестарта не поправя нищо защото пак почва да си търси ъпдейта. Решението е ръчна проверка от часовника за нова версия. За целта трябва или да съм в обсега на домашната WiFi мрежа в която е регистриран часовника , или да съм пуснал мобилните данни от сдвоения телефон. Така дрейна изчезва за месец-два и после пак се появява и иска отново същата процедура. Това всичкото се случва само ако няма ъпдейт. Ако има нов фърмуер автоматичната проверка го намира и предлага да го свали и инсталира.

Това, което сте написал е също много интересно и важно да се знае от притежателите на xiaomi.  Wink
 Спорен ден.
Цитирай
#11

Здравейте,
Първо благодаря много на suffer за подробната инструкция в първия пост. Мога да кажа от личен опит, че след като я изпълних вече 3 дни батерията на моя часовник просто стана друга. Аз не бях изключил синхронизацията, защото си мислех, че ще ми спрат уведомленията от телефона. Не е така, при спряна синхронизация съобщенията продължават да си идват на часовника. Синхронизацията я спрях от менюто на часовника: Настройки - Общи - Синхронизация. Връщането към заводски настройки след 2та ъпдейта явно също има голямо значение, както и изчистването и преинсталирането на приложението в телефона. Сега за 12 часа (23,00 - 11,00) батерията ми падна само с 6%, което е приблизително два пъти по-малко от преди. Резултата е страхотен.
пп
За 24 часа батерията е спаднала с 16%, като съм изминал 12700 крачки за деня, без да активирам някой от спортните режими. Пулс си мерих 4 пъти. Съобщенията от Вайбър, СМС, Е-майл и обажданията от телефона пристигаха през целия ден на часовника.
Всяка вечер съм настроил автоматично часовника да минава в самолетен и тих режим от 22.00 до 6.30ч.
Доволен!

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
[-] 2 потребители изказват благодарност на ubp за това мнение:
  • fotograd, suffer
Цитирай
#12

Откриване на топлата вода конкретно за Verge.
Извода е следния - с фабричните приложения батерията е ок, процентите си стоят с часове без да има промяна.
Ако инсталирате приложение или няколко приложения, добавите си някой и друг циферблат на часовника - без да активирате или пускате приложение - батерията започва да пада на час с 2-3 %
Ако външно инсталирано приложение бъде активирано - процентите на батерията започват да падат с по 5-10 % на час и допълнително ако изберете външен циферблат - за десет часа батерията е вече на минимум.

Триене и инсталиране на приложения, връщане на заводски настройки почти през ден в продължение на две седмици - истината е, че ако искате да не зареждате часовника на два дни - не правете инсталиране на приложения и си карайте с фабричните 11 циферблата.
При поредното връщане на заводските настройки /не зная за кой пореден път/ - нивото на батерия за три часа спадна единствено с 1%. За едно денонощие процентите са с 8-10 по малко.

В часовника съм инсталирал по 15 приложения, добавял съм по 25 циферблати, след това съм го рестартирал без да пускам приложение или добавям на екрана циферблат и батерията спада главоломно. Въпреки, че приложенията не са стартирани в часовника, консумацията на ток е голяма.

Дори при включен "пилотен режим" с инсталирани приложения, без да бъдат пускани - батерията за осем часа спада с по 4-5 %. Ако когато няма никакви приложения в часовника при пуснат "пилотен режим" - за осем часа батерията не пада с нито един процент.

И от тук следва, че при наличие на приложение различно от фабричните - часовника консумира двойно, дори и тройно повече ток с което живота на батерията намалява.

Успех на всички.
Цитирай
#13

Добре де. Нали има приложение - Таск мениджър. Не може ли след ползване да се "убие" съотвеното приложение, и да се види дали така няма да се подобри консумацията?
По принцип смятам, че андроид оперира добре сам с приложенията на заден план, ама може часовниците да са изключение.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#14

Поздрави и добро утро.
Почти всеки път когато съм искал да премахна приложение от часовника съм правил това ---> да се унищожи напълно приложението. Но въпреки това - консумацията на ток е по голяма от нормалното. Вие бяхте публикувал информация в темата, че да бъде напълно премахнато дадено приложение трябва да се дадат фабрични настройки - в това съм се убедил.
Трия и унищожавам всички приложения в часовника, в това число трия добавените циферблати, трия музика, снимки, видео клипчета който преди това съм сложил в телефона и въпреки това тока спада за два часа с около три процента. Но когато след това върна фабрична настройка - батерията спада с един процент за три часа. С което разбирам, че въпреки триене на приложенията в часовника остават някакви временни файлове, който единствено и само чрез връщане на заводските настройки се премахват на 100%.
Цитирай
#15

говоря за спиране на процеса, а не за деинсталация
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#16

И тази процедура съм правил, но резултата не е на сто процента. Разхода на ток намалява значително, но пак не е така както когато часовника си е само с фабричните приложения.

Вече четири часа след като върнах фабричните настройки, батерията не е паднала дори с един процент за 4 часа. А, при инсталирани приложения, дори със спрян процес на работа - консумацията при мен е била с 1 - 2 процента на час.
Това означава, че в режим на стендбай батерията може да издържи над 5-6 дни без да бъде зареждан. В един сайт прочетох ревю за Verge, където е описано, че часовника може да издържи над осем дни, ако не се ползват спортни режими и мерене на пулс.
Отначало се изненадах на написано и мислех, че е рекламна стратегия, но може да излезе и вярно.
Цитирай
#17

затова се купува часовника след като се знае точно за какво ще се ползва.искаш приложения и глезотии - WEAR OS и прежалваш батерията. Да не забравяме, че това е аксесоар.
Най-добрата батерия е в amazfit bip
най-слабата, вероятно е в apple watch
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#18

Напълно съм съгласен с вас. За съжаление голяма част от купувачите на подобен тип стока не са запознати с това какво купуват. Очакват едно, а реалността е друга.
Тук искам да вмъкна следното, и при мен нещата бяха почти идентични. 
От този форум, от прочетеното тук и в други сайтове и най вече с помощта на suffer - аз научих доста неща, и вече нещата са ясни - зная какво имам и за какво може да се ползва. Но до този извод достигнах след десетки часове стоене зад компютъра, питане, четене и проби с часовника.  StoltDance


apple watch - държи максимум 48 дни Smile ако ползваш приложенията по често - се зарежда преди работа и след това след работа, демек на ден по два пъти @)
Цитирай
#19

не всеки може да го отдели това време в тестове и проучване и затова повечето хора се доверяват на марка или консултант или отзиви от ревюта. Друго си е човек да напъне устройството до краен предел(доколкото позволява стоковия софтуер) и и да установи сам за себе си дали това е или не е правилния часовник
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#20

Така е, от както съм купил часовника - вечер осъмвам до 3-4 часа. Над 50 часа ровене в интернет и четене, питане на правилното място. След почти 7-8 зареждания и още толкова ресета, че и двойно.
Затова трябва освен да ценим нещата за които даваме пари - да ценим и хората като вас, който помагат и най вече форуми като този в които намираме всичко нужно.
Продавача в магазина и ревютата са предимно и само за рекламна цел за увеличаване на продажбите.

И в крайна сметка достигнах до извода, че да работи бързо часовника и да не го зареждаме на всеки два дена - трябва да оставим часовника със своите фабрични приложения - ако е имало нужда от повече - производителя е щял да го направи и съответно да завиши цената с още 50%
Цитирай
#21

Ето verge, който направи рекордните 6 + дни, като имаше остатък 25% батерия. Няма синхронизаии, няма циферблати, няма светещ часовник, вечер се включва самолетен режим и това е резултата (мисля имаше малко спортни прояви +gps)
   
П. п. пусла е включен през цялото време, оказа се че нищо не взима. В рекламата пише 80% по-пестелив от pace.

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#22

Моя Amazfit Pace държи спокойно 6 до 7 дни. Настройките са описани в първия пост. И да меренето на пулс постоянно наистина не хаби батерията екстренно. Днес дойде обновление на приложението в телефона. От моя аз съм пре-доволен.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
[-] 1 потребител изказва благодарност на ubp за това мнение:
  • fotograd
Цитирай
#23

(2019-02-14, 13:57:19)ubp написа:  Моя Amazfit Pace държи спокойно 6 до 7 дни. Настройките са описани в първия пост. И да меренето на пулс постоянно наистина не хаби батерията екстренно. Днес дойде обновление на приложението в телефона. От моя аз съм пре-доволен.

При мен обновлението не отчита крачки + липсващо още нещо като известие.
При вас отчита ли крачките?

[Изображение: 9504713p.png]

----------------------------------------
след половин час - приложението започна да отчита направените стъпки, но приложението показва 24 стъпки, часовника показва над 3300
Цитирай
#24

Работят си нормално. Без проблеми.

Android
Huawei Mate 20 LiteVIVACOMА1 BG + Huawei Watch GT  Huawei MediaPad T5 LTE: VIVACOM 
Цитирай
#25

Плъзнете надолу за синхронизация
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)