Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy Note 9 - живот и оптимизации, има ли нужда?

(2018-11-02, 07:03:16)nedelchev nikolai написа:  Здравейте,
Имали начин да постигна това с Самсунг?
[img][Изображение: Screenshot-20181102-065717.jpg][/img]

Липсва информация и съответно и отговор няма как да се даде.

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
Аксесоари

Според мен това си е софтуерен трик. За седем часа работа, никакво ползване на батерия??? Тези или си мислят, че клиентите им са кухи лейки, или са открили Perpetuum mobile...
Цитирай

Айфоните са така, а те нали гледат от тях, та Мейт про  е така,  и П-то сащо. На 100% държат по 8-10ч. Даже съм говорил по 15мин или ползвал дисплея пак за толкова и си показва 100. Обаче това си е само при 100%. Пробвай да го държиш на 90% примерно и после след 8ч дай скрий да видим, дали няма да е на 82% поне.
И като 8ч е на 100, защо ти дава че ще изкараш 1 ден?!. Щото толкова си изкарвал предният път.

Гледа се общо колко ще изкараш с един цикъл на зареждане, докато стане пак за зареждане

И автора на снимката го знае много добре, но не ни показва скрийншот как стои 8ч все на 54%, щото няма да може да произведе такъв
Цитирай

Това са маркетингови трикове и баба ми го знае. Само, че хората не пасат трева.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Не баш, LG открай време са така, на 100% държат 8+ часа или 30-ина минути дисплей. Но падне ли на 99% си почва нормално отчитане. Тоест за 8 часа си пада 1,2+% и за 30 минути дисплей пада с 5% минимум. Гледа се общото време на ползване, SoT, и в какви условия и начин на ползване се постига.

Забравих - това отчитане от 100 до 99% се случва само и единствено когато оставиш телефона още един час на зарядно при достигане на 100% зареждане. Ако изпише 100% и го махнеш веднага от зарядно пада за минути до 99%.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • badata
Цитирай

Незнам дали е трик или нещо друго, но за да падне под 100% на сутринта му направих промени 15 минути екран... Приблизително, навярно и малко повече...
Сега ще го щракна преди лягане и ще го видя сутринта, но това вече съм го пробвал и както го оставя така и го намирам сутрин. Вчера използвах телефона основно като телефон. Направих около 20 снимки, едно кратко видео и няколко кратки разговора в месенджера(около 10м. общо) ... Проведох около 20 разговора телефонния, не повече 40 м. и за 12 часа имах 76 процента... 
Както искате така го разбирайте, но...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Тук да си призная нещо аз! Бяхте прави. Верно когато не е на 100% батерията през ноща пада... Не е много, но по 2-3 процента на нощ си харчи...
Мисля в началото не беше така, но явно грешка...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

След около 1 година вече без проблем ще си пада с 10-12 %, че и повече, през нощта (и то с изключен AOD). И фабрични да връщаш все тая ще е. Казвам го от личен опит!

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай

Ами да ти кажа имам и Note 8 вече на повече от година е и пак си падат по 2% на вечер.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Това е добре, но все пак си остава необяснимо как на телефон, който е с преинсталиран ром, без допълнително инсталирани приложения, батерията си пада с около 10-12 % през нощта.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай

Има доста неща в настройките, които дърпат ток и ако се пипнат нещата се подобряват осезаемо.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Дори един обхват играе роля при консумацията. Живял съм на две места последните 5г. и съм притежавал 3 смартфона през това време. На трите едно и също се наблюдаваше.
Цитирай

Сещам се за опцията за пестене на енергия, изключване на аод и намаляне на яркоста на дисплея. Всичките съм ги пробвал, дори в един момент пробвах и Greenify, но то е безполезно.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай

Колеги днес си взех Note 9.
Още не съм го разпечатал и искам да попитам за първото зареждан.
Трябва ли първото да е 12-14 часа ?

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


[-] 1 потребител изказва благодарност на DeCkard за това мнение:
  • gofirst
Цитирай

Не, зарежда се докато батерията покаже индикация за пълен заряд, това е.

 
Цитирай

(2018-11-08, 20:39:06)DeCkard написа:  Колеги днес си взех Note 9.
Още не съм го разпечатал и искам да попитам за първото зареждан.
Трябва ли първото да е 12-14 часа ?

Ти можеш да го направиш, но телефонът като стигне 100% ще спре да се зарежда. През останалото време ще стои включен в контакта без да се зарежда.
Цитирай

Едно уточнение ... покаже ли 100% на дисплея горе в дясно има още малко да се зарежда. На изгасен екран лед-а за нотификации като светне зелено ...тогава вече е зареден напълно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Същото съм забелязал. Отнема кратко време за да светне зелено.
Цитирай

Това е при нормалното ми използване от последното пълно зареждане. Мисля, че е добре или поне на мен ми е достатъчно. Ако го бях оставил да падне до 1-2 процента щеше да добави още малко часове, но мисля и така се разбира...
Би било още по-добре ако не буташе батерията когато не се използва, но и така е добре...
Доволен съм...
[img][Изображение: Screenshot-20181118-125313-Settings.jpg][/img]

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Здравейте Колеги От 20 тина дни съм С Ноута и въобще не ми харесва как се държи батерията.Не играя само 4g Фейсбук Инстаграм и YouTube. Едва изкарва 11,12Часа но да уточня не го ръчка постоянно!Мога ли да направя нещо за да оптимизирам пестенето на ток? Благодаря Предварително за Вниманието!!!
Цитирай

Правя по 9 часа SOT, след деактивация на Facebook апп. От години ми е деактивран, но взимайки Ноут 9 ми направи впечатление, че е вече вградено приложение и реших да му дам шанс. Точно след ден го деактивирах, понеже забелязах, че батерията ми държи колкото на стария Ноут 8 - 6 часа SOT, а Facebook е "изял" 11% от батерията. Сложих Lite версията на фейсбук и всичко си дойде на място. Прилагам скрийншот след деактивация на Facebook и интензивно ползване на Lite. Lite не съм го виждал да е "изяждал" повече от 2-3% батерия на зареждане.

П.П: дупката в графиката на батерията е от инсталация на фирмуер ъпдейт.[Изображение: 2a82b378a2dc2dbd3b290da663f766ce.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на SpLiT за това мнение:
  • dqvola_2012@abv.bg
Цитирай

(2018-11-19, 09:18:38)dqvola_2012@abv.bg написа:  Здравейте Колеги От 20 тина дни съм С Ноута и въобще не ми харесва как се държи батерията.Не играя само 4g Фейсбук Инстаграм и YouTube. Едва изкарва 11,12Часа но да уточня не го ръчка постоянно!Мога ли да направя нещо за да оптимизирам пестенето на ток? Благодаря Предварително за Вниманието!!!

Изкарва 11-12 часа какво?
Направи един скрийншот...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • dqvola_2012@abv.bg
Цитирай

Някой друг има ли наблюдения че батерията не се зрежда докрай ? Според айда 64 моя на 100пр. Е зареден с 3753mha което е далеко от пълния капацитет от 4000 .
Цитирай

Здрасти, с айда 64 и при мен показва така 3753 mA. Но с AccuBattery Pro изчислява - 3989,1 mA.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Явно на тези приложения не трябва да им се вярва много и да попитам нещо друго някой ползва ли си бързото зареждане и има ли негативен ефект върху батерията ?Понеже за пръв път ползвам Самсунг Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)