Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy Note 9 - живот и оптимизации, има ли нужда?

Аз го зареждам на нормално зареждане. Преди време като излезе Note 4 казваха, че бързото зареждане работи на по висок волтаж 9 V, който скапва по бързо батерията. От S8 ужким било оптимизирано зарядното да не влияе на батерията, но въпреки това в много редки случаи го използвам само когато ми се налага.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
Аксесоари

Използвам винаги бързото. В началото със S7e зареждах нормално, но след това реших да пробвам бързо. Не мисля, че батерията се амортизира по-различно от на колегите, използвали нирмално6, както и разни чудесии до 80% и пр.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не смятате ли, че твърде малко живеем, че да се пренасяма за една батерия. Като ти е дадена тази функция я ползвай, и не се съобразявай с телефона. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 2 потребители изказват благодарност на hazART за това мнение:
  • NaniG, rudizlz
Цитирай

Съгласен, в крайна сметка колко време ще го ползваш този телефон?

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Все пак бързото зареждане е адаптивно и следи температури и разни други параметри. Цялата електроника е изчислена и нагодена за бързо зареждане и няма проблем. Да не говорим и че е само Quick Charge 2.0, a не 4.0, т.е. даже не е и чак толкова гига бързо.

Samsung S22 Ultra

[-] 1 потребител изказва благодарност на koleto_pz за това мнение:
  • zlatanmarkov
Цитирай

(2018-11-29, 12:29:13)zlatanmarkov написа:  Някой друг има ли наблюдения  Според айда 64 моя на 100пр. Е зареден с 3753mha което е далеко от пълния капацитет от 4000 .

Здрасти започнах да следя какво показва  AccuBattery Pr, от два дни 3712 mAh.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

На какъв принцип работят тези приложения?
Всички устройства за анализ на батерии, зареждат до край и после разреждат до нула, мерейки капацитета.
Може би има значение, на колко процента включвате телефона да се зарежда. Иначе не би било мн.достоверно.

Galaxy S 24 ultra
Цитирай

Да, има логика ще пробвам така с по голямо разреждане.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Вече и аз съм в клуба, изключително съм доволна от този модел.
НО ще ви покажа колко време издържа батерията в първия му ден. 
Ползвах го постоянно, беше почти през цялото време на мобилен или wifi.
Не съм пуснала последния ъпдейт още, след малко ще го пусна.
Искам и да попитам дали има нужда да се зарежда батерията повече часове от необходимото в рамките на първите 2-3 цикъла? Чувала съм го, но не знам дали е правилно.

Също искам да попитам как се инсталира BetterBatteryStats, закупих го, но ми изписва, че за нерутнати устройства трябва да се дадат позволения през ADB. Какво е това?


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на gofirst за това мнение:
  • preparatos
Цитирай

(2018-12-05, 01:53:54)gofirst написа:  Вече и аз съм в клуба, изключително съм доволна от този модел.
НО ще ви покажа колко време издържа батерията в първия му ден. 
Ползвах го постоянно, беше почти през цялото време на мобилен или wifi.
Не съм пуснала последния ъпдейт още, след малко ще го пусна.
Искам и да попитам дали има нужда да се зарежда батерията повече часове от необходимото в рамките на първите 2-3 цикъла? Чувала съм го, но не знам дали е правилно.

Също искам да попитам как се инсталира BetterBatteryStats, закупих го, но ми изписва, че за нерутнати устройства трябва да се дадат позволения през ADB. Какво е това?

Няма нужда да се зарежда повече време, най-малкото след 100% телефона сам прекратява зареждането.

ADB e Android Debug Bridge. Инструмент на адройд, който се използва чрез команди през CMD-то (конзола). На компютъра е. Там където ти го е изписало в BetterBatteryStats има много подробна инструкция как да го направиш. Връзваш телефона с пц-то, инсталираш adb-то, пишеш 3 реда в конзилата и готово.

Помощен линк: http://better.asksven.org/nonroot-devices/

Samsung S22 Ultra

[-] 1 потребител изказва благодарност на koleto_pz за това мнение:
  • gofirst
Цитирай

(2018-12-05, 09:55:28)koleto_pz написа:  Няма нужда да се зарежда повече време, най-малкото след 100% телефона сам прекратява зареждането.

ADB e Android Debug Bridge. Инструмент на адройд, който се използва чрез команди през CMD-то (конзола). На компютъра е. Там където ти го е изписало в BetterBatteryStats има много подробна инструкция как да го направиш. Връзваш телефона с пц-то, инсталираш adb-то, пишеш 3 реда в конзилата и готово.

Помощен линк: http://better.asksven.org/nonroot-devices/

Стигнах до 4 стъпка и ноута просто не излиза в списъка:


Прикачени файлове
.png Screenshot_5.png Размер: 42.47 KB  Сваляния: 103

Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue 128 GB - Samsung Galaxy A5 2017
Цитирай

gofirst, успя ли да активираш usb debugging-а? Ако да, инсталирай си драйверите на компа със samsung smart switch.

Samsung Note20 Ultra 5G, Samsung Note9, Samsung S8, HTC 10, HTC One M9, HTC One, HTC Sensation, HTC HD2
Цитирай

@gofirst
Батерията я зареждаш докато стигне 100% след това са нужни още 10тина мин. и светва зеленото диодче над екрана в ляво. Тогава вече е напълно зареден!

А защо ще следиш с това приложение батерията изобщо? Излишно се натоварваш според мен.
За активиране на USB Debugging се влиза в Настройки->За телефона->Информация за софтуера-> и на "Номер на компилация" кликваш бързичко многократно (5 пъти поне). Излиза ново меню в настройки и продължаваш с инструкциите.

Като инсталираш Samsung Smart Switch на компютъра го рестартираш и след това свързаш телефона с оригиналния кабел. Чак след това опитай пак с командите по ADB.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Пробвай с друг USB порт. Ресни PC то ако трябва. Ако пак не стане ползвай minimal adb.

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги да попитам да го зареждам на бързо зареждане или да го изключа?
ПС: предимно го зареждам вечер като легна и го изключвам сутрин.
Бързото зареждане влияе ли нещо на живота на батерията?

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай

Да не ти дреме, и аз съм така. Така бях и с S7 edge. Промените в батерията бяха същите, каквито и при хора, зареждащи само бавно, до 80 процента и пр. дивотии.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги как се спира бързото зареждане?
Цитирай

Настройки / поддръжка на устройството / батерия/ трите точки горе в дясно.

Изпратено с помощта на Tapatalk
Цитирай

Незнам дали е за тук но днес се случи нещо странно с зареждането,телефона беше на 8% заряд и като го включих да се зарежда изписа 3ч.10мин. за зареждане на бавно зар. и за толкова си се зареди,на някой друг случвало ли му се е нещо такова ?
Цитирай

Това с оригиналните зарядно+кабел? Провери включен ли ти е фаст чардж? Има случаи със софтуерно обновяване да го спират. Също и рестарт може да помогне.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Аз не знам кой как си ползва телефона, но при моето използваме мога да кажа, че Ноут 9 използван успоредно с П20про издържа повече... Средно около 1.5-2 часа повече екран ми прави...
И двата телефона използвам по абсолютно един и същ начин....
Добри на Ноут9 имам няколко приложения, който не съм сложил на П20 про...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на nedelchev nikolai за това мнение:
  • preparatos
Цитирай

Това ми бе от полза току що. Мерси!

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Повече от добре.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Да ви се "похваля" и аз най-накрая с един дрейн на батерията от днес, за първи път от както съм с този телефон, да не кажете, че само го хваля  Big Grin
Та в графиката на Wakelock Detector, който винаги имам инсталиран на всеки телефон се вижда, че Samsung Push Services е забил яко тази сутрин и държи телефона буден в почти 70% от времето на покой. Обикновено процентите са не повече от 7 при нормално работеща система. Хубавото е, че с един прост рестарт на телефона всичко си дойде на мястото и сега отново си спинка, когато е в покой  Smile
[Изображение: 25861101.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Тази програма работи с root нали ?

Nokia N97 mini > Nokia N8 > Samsung Galaxy S3 > Iphone 7 >Samsung Galaxy Note 9>>Huawei P30 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)