Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Някой ползва ли телефона без протектор?
#1

Сигурно има хора, които ползват телефона без протектор и ми е интересно дали е надраскан дисплея? От декември до сега винаги съм бил с протектори и калъфи, но се чудя дали да не ги махна окончателно?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-08-27, 04:40:00)nanobanano написа:  Сигурно има хора, които ползват телефона без протектор и ми е интересно дали е надраскан дисплея? От декември до сега винаги съм бил с протектори и калъфи, но се чудя дали да не ги махна окончателно?
Трудно можеш да видиш телефон без кейс и протектор.Нали все пак говорим за смартфони,не слушалки от 50лв!
Моя пиксел го носих месец без кейс и протектор,само на скинове карах.Но,сега съм му сложил протекция и калъф,все пак друго си е да има защита,защото дори ако го носиш в джоб може да го надраскаш.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#3

Аз съм без протектор и няман драскотини от самото начало съм без протектор дори и фабричния

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#4

Без протектор вече почти 4години ползване всеки ден.Нямам драскотини!Телефона от подписа.
Цитирай
#5

(2018-08-27, 08:56:19)user32 написа:  Без протектор вече почти 4години ползване всеки ден.Нямам драскотини!Телефона от подписа.

Хайде да се обзаложим, че имате. Това Ваше твърдение е подвеждащо и е нереално. Освен ако не го носите в чантичка от микрофибър, или в специален джоб. Просто е невъзможно да няма драскотини. Направете снимка на екрана на пряка светлина със светкавица или без и ще видите.


Иначе по темата.

Желателно е да има протектор, най-малкото заради възможността да се продаде телефона след време, дори и за собствено удоволствие. На моя телефон имам фабричния протектор и само по джобовете го нося и има доволно дълги и дълбоки черти / надраскан протектор и се чудя откъде. Та ако беше без, смятайте.

Поздрави!
Цитирай
#6

Аз слагам само гръб. На екрана нито на мейта нито на другите съм слагал.

Изпратено от моят SM-G960F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Аз съм със стъкло и фабричниня калъф от ден първи, един ден с изненада видях че на задната страна има малка драскотина появила се незнайно защо под калъфа. Работата ми е такава че ако няма защита телефона заминава още първия месец. Така че ако работите в офис или подобна среда може и да не се слагат протектори, но винаги има опасност да го изтървете на плочките или на бетона.

S22 ULTRA кофти зелен. 
Цитирай
#8

Още съм с фабричния протектор. Даже не съм отлепил предпазния слой върху него. За гърба имам 2 кекса, които разменям за разнообразие. Приготвил съм и стъкло за екрана, но ще го сложа като се съсипе окончателно фабричния.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#9

Първия ми смартфон го носих без протектори, след година приличаше на клошарски телефон, не исках да го гледам даже. Сега този докато му взех неща от китай мина месец и нещо и имам една незабележима реска на екрана. Със стъкло и кейс е и понякога си го вадя от кейса и е като чисто нов, направо бижу. Предпочитам с кйсове... като си спомня първия колко вехто изглеждаше, особено ако не си сменяш телефоните на всеки 2 години кейса е задълже.


Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#10

В момента съм със скин, понякга слагам и кейсчета, но работя в офис и не е проблем. Иначе на екрана си седи фабричния протектор
Цитирай
#11

Оригиналния протектор го махнах на първия месец, че оставяха следи и искаше редовно бършене след това смених няколко стъклени, но май ме разубедихте. Ще си карам така докато не почнат да произвеждат масово със сапфирено покритие. 
Благодаря за мненията.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#12

Не съм роб на телефони купувам телефони карам с тях от 5-12 месеца купувам друг, а старият го давам на някой от наще, така че не ми пука дали ще има драскотини или няма да има. Чакам с нетърпение мейт 20 про и този ще замине в на някой ръцете

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#13
Big Grin 

(2018-08-27, 10:17:06)Viiipeer написа:  Хайде да се обзаложим, че имате. Това Ваше твърдение е подвеждащо и е нереално. Освен ако не го носите в чантичка от микрофибър, или в специален джоб. Просто е невъзможно да няма драскотини. Направете снимка на екрана на пряка светлина със светкавица или без и ще видите.


Иначе по темата.

Желателно е да има протектор, най-малкото заради възможността да се продаде телефона след време, дори и за собствено удоволствие. На моя телефон имам фабричния протектор и само по джобовете го нося и има доволно дълги и дълбоки черти / надраскан протектор и се чудя откъде. Та ако беше без, смятайте.

Поздрави!
Вижда ми се малко безсмислено е да ти отговарям, но все пак ще го направя. Записах и едно видео на екрана.Еми няма драскотини! Не робувам на вещите си. Ползвам го нормално и всеки ден ,никога не е имал протектор и  т.н. Разбира се  сега можеш да кажеш,че 100% го нося в " чантичка от микрофибър, или в специален джоб" или съм си махнал протектора за видеото. Просто не всички хора мислят като теб и не гледат на нещата от твоята гледна точка. Защо слагаш всички дето нямат протектор в една група?? На мен лично ми се струва безсмислено да имам протектор на екрана и затова нямам а и никога не съм имал.
Не знам дали се вижда на видеото добре ама какво значение има! Очаквам от вас три,четири  млн. гледания минимум.
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • Marto.g
Цитирай
#14

(2018-08-27, 19:24:48)user32 написа:  Вижда ми се малко безсмислено е да ти отговарям, но все пак ще го направя. Записах и едно видео на екрана.Еми няма драскотини! Не робувам на вещите си. Ползвам го нормално и всеки ден ,никога не е имал протектор и  т.н. Разбира се  сега можеш да кажеш,че 100% го нося в " чантичка от микрофибър, или в специален джоб" или съм си махнал протектора за видеото. Просто не всички хора мислят като теб и не гледат на нещата от твоята гледна точка. Защо слагаш всички дето нямат протектор в една група?? На мен лично ми се струва безсмислено да имам протектор на екрана и затова нямам а и никога не съм имал.
Не знам дали се вижда на видеото добре ама какво значение има! Очаквам от вас три,четири  млн. гледания минимум.


Просто защото е точно обратното, имам хиляди аргументи и причини да не ти отговарям, птичка пролет не прави. Всеки с акъла си знае много добре, че е задължително да има протектор  понеже  дори и при нормално ползване както се изрази, телефона и по-точно екрана се драска. 

Тук отговарям на автора постнал темата  а дали робувам или не, въобще ми е през оная. 




И да, това твоето не доказва нищо. 

Поздрави
Цитирай
#15

От думите ти разбирам ,че всички без протектори не са с акъла си!Това е доста сериозно обвинение.Аз лично ти прощавам,дано и другите без протектор да го направят.Smile
[-] 2 потребители изказват благодарност на user32 за това мнение:
  • Marto.g, milss
Цитирай
#16

Колегата има предвид,че си е защита на телефона.Да всеки си избира дали да рискува.За пример ще дам една позната приятелка, с едно Зенфонче не бе сложила нито кейс нито протектор....Дойде деня в който се изпусна и отиде дисплея!Поръча си нов от Ибей,и тук в едно сервизче го оправиха.След това си сложи протектор калъфи,и не само на него а и на другия Samsung.
Идеята на протекторите е да ни спести разход (150-200лв) за дисплей!А колкото до приказката,че няма начин да го изпуснеш...за всяко нещо си има първи път.

P.S. И аз се чудих за моя дали да не го карам само на скинове,защото знаем каква гъзария е!Ама по-добре да не рискувам!
Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

П.С.До автора на темата-ти само за един протектор попита,то какво стана!Извини ме,че ти понаспамих .Това беше последното нещо което ще напиша в тая тема.Успех в решението.
Цитирай
#18

Стана ми интересно! Ако дисплеят има Горила глас, има ли смисъл да се слага и протектор? Иначе, задължително с кейс. Веднъж ми спаси телефона от падане от 2 метра върху бетон.
Цитирай
#19

Нагледал съм се на много спукани дисплей с протектори, на сестрата лг-то екрана стана на сол с протектор, протектора оцеля нямаше драскотина екрана беше на сол буквално на сол падаха стъкалца от него, така че с протектор или без не си ли пазиш телефона все ще сменяш дисплей. Имам само един телефон който съм изпускал и това е алкател идол 3ката с протектор се смля дисплея, а протектора оцеля всечките ми телефони останали все още работят, а те не са хич малко имам 2 чанти с телефони. Всеки един мой телефон си го пазя няма значения с копчета ли е или с тъч всичко си пазя и нямат драскотини по тях

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#20

Въпроса ми беше конкретно към мейт 10 про юзърите с впечатление от него. Напълно наясно съм за вечния спор "със или без протектор" и въпроса не ми е общ. Чел съм например, че определени модели в миналото са били достачно здрави в това отношение и за това питам конкретно за опит със мейта.

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#21

Без протектор съм почти от самото начало, има тук там микро драскотини, за който трябва да се вгледам доста за да ги видя..Изспускан е 3-4 пъти и нищо му няма, но съм с UAG кейс...

Sony Xperia Z Black Pearl 13W13 -> Sony Xperia Z5 Gold 15W41 -> Huawei Mate 10 Pro Titanium Grey BLA-L29
Цитирай
#22

Последно съм слагал стъклен протектор на lg g3, като от едно падане с телефона го потроших качествено, но горе на ъгъла та се разминах само със съсипана лайсна. От тогава до s8 не съм слагал, на s8 се мъчих с едно фолио, но се разлепи за норматив. Сега на mate 10 pro не съм сложил, въпреки, че той не е като тия извити дисплеи на самсунзите и не би трябвало да имам пречка да му сложа един стъклен за малко повечко пари. Не съм обърнал внимание дали съм успял да го надраскам.
Цитирай
#23

Ако не е проблем, може ли да погледнеш Smile

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#24

Буквално незабележими са. Дори като ги погледна ми трябва време да ги различа. Ако трябва пак да ги намеря сигурно пак ще ми отнеме време. А и телефона не е изпускан. Освен това го взех втора употреба та е възможно и да са от преди мен макар че май е ползван с протектор.
Цитирай
#25

(2018-08-27, 19:24:48)user32 написа:  Вижда ми се малко безсмислено е да ти отговарям, но все пак ще го направя. Записах и едно видео на екрана.Еми няма драскотини! Не робувам на вещите си. Ползвам го нормално и всеки ден ,никога не е имал протектор и  т.н. Разбира се  сега можеш да кажеш,че 100% го нося в " чантичка от микрофибър, или в специален джоб" или съм си махнал протектора за видеото. Просто не всички хора мислят като теб и не гледат на нещата от твоята гледна точка. Защо слагаш всички дето нямат протектор в една група?? На мен лично ми се струва безсмислено да имам протектор на екрана и затова нямам а и никога не съм имал.
Не знам дали се вижда на видеото добре ама какво значение има! Очаквам от вас три,четири  млн. гледания минимум.
Брат, сори, но на видеото се виждат (макар и микроскопични) малки точици по дисплея. Аз с 808-цата също бях 3 години без протектор на екрана и имам подобни.
От няколко години ползвам стъклата на Нилкин и не виждам причина да не го правя, след като хем предпазват, хем няма голямо замазване.
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)