Анкета: Притежавате ли Poco F1? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Даааа
45.28%
72
45.28%
Не. Но сериозно обмислям придобиването му
25.16%
40
25.16%
Не, минах се и взех друг модел
2.52%
4
2.52%
Искам само да виждам резултатите
27.04%
43
27.04%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Интересна статия как и защо Poco струва, колкото струва (в белите държави). Всъщност доста по-сериозно, отколкото "видях го в Техно магазиня, голям боклук е". 

Всъщност покрай Poco, вече се заформя добро общество онлайн. Poco F1 групата в telegram е вече над 1600 души, там се запознах с човек от Poco team и Social media човека на Xiaomi. Има групи за модинг, фотография и прочие.
[-] 2 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • milenvn, mindless
Цитирай
Аксесоари

Колеги, Pocophone F1 е добавен в глобалната анкета за преброяване на притежателите. Моля гласувайте: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94406

Ако вече сте поръчали телефона, не забравяйте да гласувате и тук- в анкетата най-горе. Колкото повече притежатели, толкова по скоро ще има собствен раздел за този страхотен модел  Tummenupp


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • velqn
Цитирай

(2018-09-09, 21:20:55)pocko написа:  Пробвай сега при low brightness Smile
Обикновено това е резултата:
https://m.youtube.com/watch?v=jZ8_AwHWo-E
Пробвах и на изключена до минимум,нищо такова не се получава.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

На моя мате 10 про си вървят тея линии само дето при мен са хоризонтално. линиите са по дължината на екрана а се движат от дясно на ляво - хоризонтално
Утре ще го снимам и ще го кача
Цитирай

(2018-09-09, 23:54:11)tiesto_pld написа:  Пробвах и на изключена до минимум,нищо такова не се получава.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Зависи на каква честота работи PWM ... Напоследък при самсунг след S7, т.е. S8, S9, note8 i 9 ...всеки следващ е на все по ниска честота, т.е. все по вреден за окото и все по видимо ...
Понякога когато честотата е по висока а тя висока за амолед е 250 херца ти трябва да разклатиш химикалка пред дисплея или птъсти да разклатиш ...
Ето го нагледно ефекта 


За сравнение ...предния ти телефон редми ноте 5 няма ШИМ над 20 или 25% яркост ...тук малко по спомен та ... а под тези проценти яркост ШИМ му работи на 8000+ херца ...мисля някъде към 8200 беше ...доста над 250 ... Не знам защо сами като водещи в технологията не се заиграват в тази посока, а не в яркост и цветове ... ама то понеже е невидимо ... В това отношения хуяговей раздват ... почти всички телефони без амолед са им без никакъв PWM ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

То пък щото какъвто и да е екран е много полезен за окото, па точно PWM ти е проблема

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2018-09-10, 08:52:57)nowhere написа:  То пък щото какъвто и да е екран е много полезен за окото, па точно PWM ти е проблема

Понеже гледам адресирано конкретно към мен да си кажа ... Аз проблеми нямам колега ... нямам дисплеи с PWM просто ... Малко имах ядове с шефа докато го убедя да ми бъде сменен монитора , но и с това се справих ... Работата ми е на компютър, като сега съм на 14 часови смени от които ми се събират до 13 часа на компютър ... Преди да ми сменят монитора с такъв без шим след 10тина часа очите сълзят, кървавочервени, чувстваш, се все едно си заварял без предпазен шлем ... и да главоболието ... Сега след 13 часа съм уморен, не ми сълзят очите, не са зачервени ... пък и вече спрях да имам болкоуспокояващи в джоба ... явно ще има някаква разлика ... 
Изводите всеки сам си ги прави ...и не става въпрос за "дали нещо ми е проблем" а за избора който можем да направим ... дали да си вземе устройство с дадени показатели или не ...

ЕДИТ: Как мога да си променя гласуването на анкетат, че нещо не намирам опция ...
Цитирай

(2018-09-10, 08:36:25)bodonance написа:  За сравнение ...предния ти телефон редми ноте 5 няма ШИМ над 20 или 25% яркост
Привет, от къде е този тест, а също и за Покофона имаме ли някакви тестове вече?

ШИМ (PWM) е много голям проблем, за хората които са чувствителни към трептенията (то и за останалите май, но не го възприемат видимо) Smile
Цитирай

(2018-09-10, 09:17:11)mindless написа:  Привет, от къде е този тест, а също и за Покофона имаме ли някакви тестове вече?

ШИМ (PWM) е много голям проблем, за хората които са чувствителни към трептенията (то и за останалите май, но не го възприемат видимо) Smile

Някои сайтове си имат лаборатории в които правят замервания и ги публикуват в ревютата на устройствата ...
Например този https://www.notebookcheck.net/Test-Xiaom...368.0.html
Но като гледам паметта ми изневерява ... не е 8200 херца а 2358 херца ... Явно трябва да се проверявам вече ... старост Smile
Цитат:Unfortunately, the Note 5 uses pulse-width modulation (PWM) to regulate luminosity at and below 20% brightness. We notice a flicker to the display when the brightness is at this level, which we measured at 2,358 Hz. This frequency should be high enough for those who are PWM sensitive not to feel any ill effects, although this cannot be guaranteed.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • milenvn, mindless
Цитирай

(2018-09-10, 09:16:11)bodonance написа:  ЕДИТ: Как мога да си променя гласуването на анкетата, че нещо не намирам опция ...

Най- горе в нея има бутон "отказ от избора". Натискаш го и гласуваш отново Smile

Поздравления за постовете за ШИМ при мониторите. Много полезно и информативно!!


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • bodonance
Цитирай

(2018-09-10, 09:42:43)milenvn написа:  Най- горе в нея има бутон "отказ от избора". Натискаш го и гласуваш отново Smile
...

Мерси ...Понякога не виждаме очевидното Smile
Премених избора от обмислям покупка на Даааа ... заръчахме 2 броя в семейството, като единия за мен ... да го видим как е покото. Чакам го утре или сряда ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • velqn
Цитирай

И аз работя на компютър, по 8 часа де, не по 13 и нямам проблеми, с ШИМ без ШИМ, ако щеш с CRT монитор, все ми е тая. Но то малко или много си е до ген, ако си предразположен към проблеми с очите е напълно разбираемо, отделно го има плацебо ефекта като се самонавиваш мога да ти го гарантирам това нещо.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2018-09-10, 11:09:38)nowhere написа:  ...отделно го има плацебо ефекта като се самонавиваш мога да ти го гарантирам това нещо.

Очния ми лекар и очилата които нося са на друго мнение ... Но да въпрос на ген е ... Има хора които са чувствителни към премигвания, а ШИМ е премигване ... мен ме дразнят по коледа и лампичките по елхите даже, а какво остава за монитор ...
Цитирай

Интересното е,че и аз гледам амолетите на самсунзите го правят това с чертите.Гледах доста клипове,но на моя пиксел амолета не вади трептения и черти.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-09-10, 10:49:47)bodonance написа:  Мерси ...Понякога не виждаме очевидното Smile
Премених избора от обмислям покупка на Даааа ... заръчахме 2 броя в семейството, като единия за мен ... да го видим как е покото. Чакам го утре или сряда ...

Откъде ги поръча ?
Цитирай

(2018-09-10, 12:54:02)tiesto_pld написа:  Интересното е,че и аз гледам амолетите на самсунзите го правят това с чертите.Гледах доста клипове,но на моя пиксел  амолета не вади  трептения и черти.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

PWM на самсунг галакси S9 
[Изображение: csm_response_pwm_d8768c75fa.png]

PWM на пиксел ХЛ 
[Изображение: csm_response_pwm_100_pro_60_Hz_784fc238b4.jpg]

Разликата е нещо наречено flat gradient ... т.е. на практика шим е много слабо забележим и почти незначителен ... Което доказва теорията ми, че може да има амолед който да не трепти зверски и недоумението ми защо самсунг не влагат усилия в тази посока ...

(2018-09-10, 13:12:03)anatol06 написа:  Откъде ги поръча ?

емаг ...промоцията през уикенда дето беше за по 669.99 лв ... Не ми се чакаше от вънка ...
Цитирай

Излиза,че Pixel имат по-качествени амолети.

По темата, утре ми пристигат 5 бройки на Poco и ще хвърля око как е.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

Kакво направи ти, човек Smile
Цитирай

@bondonance защо им е на Самсунг да влагат усилия там? Нали продажбите си вървят, боли ги

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2018-09-10, 13:38:13)tiesto_pld написа:  По темата, утре ми пристигат 5 бройки на Poco и ще хвърля око как е.

Поонесъл си се малко сякаш  Big Grin
Сега проверих и моите идат утре ... Вече са им в офиса ...ама мързел, та ще чакам утре да ги донесат ...

(2018-09-10, 14:23:17)nowhere написа:  @bondonance защо им е на Самсунг да влагат усилия там? Нали продажбите си вървят, боли ги

Принципно заради негово величество клиента, неговия зрителен комфорт и здраве ...точно както правят гугле с пиксел ... но си прав да ... зомбираните фенове на марката ще купуват независимо от всичко ... та и те за това и не им пука за клиента ... той купува така или иначе ... да е ярко и шаренко пък дали е вредно или дали предава точно цветовете ...
Цитирай

Те бройките са за познати,просто пазарувам за тях,аз още не съм се решил за модела.Но имам възможност да го тествам и ще се възползвам!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-09-10, 13:38:13)tiesto_pld написа:  Излиза,че Pixel имат по-качествени амолети.

По темата, утре ми пристигат 5 бройки на Poco и ще хвърля око как е.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Една за даване под вода, втора за чупене с чук, трета за жената и детето и един за теб? Smile))

Евала!
Цитирай

(2018-09-10, 14:56:51)velqn написа:  Една за даване под вода...

Като засегна темата ...има клип в тубата с някакъв индиец дето го кисне във вода и е ОК след това ...а не видях ip сертификат официално да има ... Нещо по въпроса има ли?

(2018-09-10, 14:51:31)tiesto_pld написа:  ...Но имам възможност да го тествам и ще се възползвам!..

То и аз най вече за това ...ще ми е за втори, че малко съм зависим от NFC а тук ми се губи леко ...
Цитирай

Втори човек ми казва, че има някакъв не знам си какъв coating, и поне дъжд може да го вали, щото аз снимах на дъжд наскоро и ме беше супер шубе, да не му стане нещо и го пазих, а то нямало проблем май.

Колеги, един пичага е моднал тема, която слага процента горе в батерията. Темата е уж стандартната на Poco. Това е за всички, които все още използваме MIUI 9, защото в 10 вече го има, като опция.
[-] 2 потребители изказват благодарност на velqn за това мнение:
  • Be6i4, bodonance
Цитирай

Но за да сложиш темата ще трябват гимнастики май. Не знам дали ще мине само с Импорт
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 16 гост(и)