Анкета: На колко време си зареждате смартфона? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
1 пъти на ден
25.64%
60
25.64%
2 път на ден
12.82%
30
12.82%
На 2 дни веднъж
23.50%
55
23.50%
На 3 дни веднъж
7.69%
18
7.69%
На 4 дни веднъж
3.42%
8
3.42%
Преди лягане го слагам на зарядно до сутринта
23.08%
54
23.08%
Друго
3.85%
9
3.85%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

На колко време си зареждате смартфона?
#1

   AndroidBG ви пита...


"На колко време си зареждате смартфона?"


[Изображение: usb-charger.png]
 
По идея на колегата @Galaxyhopper
Цитирай
Аксесоари
#2

Що за въпрос, мисля, ясно е, че са много малко новите телефони, които не са от категорията на китайски батерии с функции на смартфон, които да не се зареждат всеки ден...
Цитирай
#3

Е, лично аз имах Мейт 9, който каквото и да правя издържаше ден и 1/2 с около 7-8 часа СОТ. А за да го скапя за ден, трябваше да се кьоря минимум 10 часа в него. Със сегашния, а и предишните с изключение на Мейт 9 го включвам всяка вечер на зарядно до сутринта. През уикенда когато съм си вкъщи, се зарежда по 2 пъти. Тоест 1 път от вечерта до сутринта и още 1 път някъде следобяд.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Всяка вечер, като се наложи и през деня. Имам външна батерия и общо взето не ми пука особено. Big Grin
Цитирай
#5

Всяка вече е закон. Галакси S8 е единствения от последните флагмани дето ми се налага някога и през деня да го дохранвам. Иначе примерно xperia xz1/xz2 compact и Nokia 8 Sirocco имат шанс да изкарат 2 дни дори с малко навигация онлайн с гпс.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#6

Спи на зарядното, някакво 0.8А външно за HTC, ако има зор - на друго 2.3А от таблет. Оригиналните са по 1.8А.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай
#7

Гласувах за 1 път дневно, но понякога пропускам! Всичко зависи от това, къде ще съм следващия ден. Ако заминавам в командировка, зареждам задължително, дори и да съм на 50 и повече %. Имам външна батерия - рекламна вивакомска, купена от тях ефтино. Затова нямам притенения когато съм на път. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

90% от случаите всяка вечер, 10% през ден, но аз обичам да се презастраховам, че не ми се носи и зарядно с мен.
Цитирай
#9

Е той като си е вкъщи принципно все си е в зарядното, защото ми е hotspot и интернета ми вече над 2 г. винаги е идвал от телефона. Така винаги имам и 100% батерия, готов за излизане.

Все пак това не са стари телефони, имат си система, която контролира зареждането, то на 100% така или иначе спира и може да си стои така. P10 lite-а ми е на година и два месеца и държи както в първия си ден - брутално добре. Като спре тока за 2-3 часа имам батерия и на лаптопа, и на телефона и нета си върви - на hotspot за около 3 часа не дърпа и 20%, даже са много. Най-ядливото нещо са екраните в тия телефони.
Цитирай
#10

Това не убива ли телефона и батерията невероятно много, не е ли неудобно всеки път да настройваш телефона, когато има интернет? И аз ползвам мобилен за домашен, но с мобилен 4G рутер (бисквитка), на много места се продават евтино, а ако имаш договор за мобилен интернет с оператор, направо и безплатно. Преди да си я взема, и аз тормозех телефона и от тогава батерията се състари доста, наложи се да я сменям с нова от Алито.
Цитирай
#11

Аз съм отбелязъл два пъти!Дори да ми е паднал на 43 като имам възожност го зареждам,все пак го ползвам активно и почти не си почива от мен :Smile , а ако може и на 3 деня един път,това зависи не от телефона а от потребителя.Ако ползваш минимално какъвто и да е телефон ще държи дълго.
Цитирай
#12

Три дена ми изкарва спокойно, предишния ми телефон s7 Edge беше всяка вечер на зарядното.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#13

Батерията ми е 4100 mah,стига за 3 дена при нормална употреба

Xiaomi Redmi Note 10 5G
Xiaomi Redmi 6A
Huawei P9 Lite

http://www.hattrick.org
Цитирай
#14

Абе и моя е с 4000 батерия ама при нормална употреба го зареждам всяка вечер. Та, "нормалното" е различно при всеки. Wink
Цитирай
#15

(2018-09-01, 14:43:47)Гeoрги написа:  Що за въпрос, мисля, ясно е, че са много малко новите телефони, които не са от категорията на китайски батерии с функции на смартфон, които да не се зареждат всеки ден...

Напълно нормален въпрос.
Мен не ме интересува, колко издържа дадена, а колко често зареждат собствениците телфона си. 
Един Пиксел може един собственик да го зарежда всеки ден, друг собственик на 3 дни с леко ползване. 


Моят средно на 24 часа го зареждам. В някои случай след 16 часа, в други - на ден и половина.
Цитирай
#16

Huawei P20-веднъж на седмица го зареждам.
LG G4-който го има знае за какво чудо става въпрос, но веднъж на 3 дни го зареждам, защото почти не го пипам, от време на време някоя снимка и разговор и толко.
Но подхвана ли го да го ползвам, батерията я няма за нула време!
Цитирай
#17

Мейт 10 про - всяка вечер, въпреки че има между 80% и 40%,или през вечер.
CAT S41-през 5 до 7 дни, но още ми е нов и ми е интересни колко време ще издържи.
Цитирай
#18

P Smatr на 4 дена.
Honor 8 на 3 дена.
И двата са настроени в 23 да се изключат и в 8 се включват. Сами.
Цитирай
#19

Не съм особено голям ползвател на всички функции - нямам фейсбуци и други месенджери. Нета пускам само когато ми трябва. Разговори 20-30 мин. на ден. Samsung S7 на две години ми държи два дни, когато съм в отпуск дори 3, освен ако не ползвам камерата много - тогава всяка вечер.
Цитирай
#20

Гласувах с две опции - 1 и 2 пъти на ден. През нощта, докато спя - задължително е на падчето за безжично зареждане. През деня - ако се наложи зареждам междинно - бързо зареждане с кабел. Случва се, ако съм снимала повече - заради синхронизирането с акаунтите, особено, ако нещо пипна в Гугъл снимки - връща кроекцията и на снимките на телефона. И това, като че ли ми най-енергоемкият процес. На второ място - браузването по фруми през Хром. Социални мрежи и месинджъри почти не ползвам, освен Телграм.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#21

Наскоро взех Redmi Note 5 - него зареждам веднъж на 3 дни, а имам също и Redmi 3S, който ползвам само за разговори (служебен) - него го зареждам веднъж седмично. Гласувах с "3 дни" и "Друго"

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай
#22

Средно на всеки 30 часа, при средно до високо натоварване..

Huawei mate 20 lite /Honor play .......
Цитирай
#23

През вечер го зареждам, когато почивам, а когато съм на работа, което ще рече, че през това време не го ползвам много (само FM радио и два-три разговора по около 5 минути на ден) отива и до три.

Poco F4 GT 12/256
Цитирай
#24

Всяка вечер. Когато се наложи и през деня, но това се случва много рядко.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай
#25

Всяка вечер
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)