Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1 ромове

Oxygen не пробвай, защото от известно време е без поддръжка.

System wide dark theme все още не е изцяло имплементирано, така че на места си остава бял. По-добре си сложи версията от 15ти март, а не теста от 20-22ри. Батерията не е двойна разбира сеSmile Пробвай и ще видиш, то си е малко или много субективно. Има хора, които правят по 10-12 часа СОТ - това за мен никога не е ставало. Има пък други дето не играят игри и правят 5-6 часа....което пък е малкоSmile

Не ти трябва руут за кернел-а на Франко. Аз лично го флашнах от любопитство, но не виждам огромна разлика със стоковия кернел. Флашването е същото като ром - флашваш зип-а в рикавъри, триеш кеш след това и ресваш. Имай предвид, че не е добра идея да флашваш 2 къстъм кернел-а един след друг. Ако искаш да пробваш такова нещо трябва да направиш дърти флаш на ром-а преди да сложиш 2рия кернел. Това само в случай, че ти е интересно да сложиш Франко, а след това Свинкс Smile Аз съм ги пробвал и 2та, и честно не виждам някаква невероятна разлика. Не играя игри и може би е товаSmile
[-] 2 потребители изказват благодарност на mkoev за това мнение:
  • gen.taco, jafaar
Аксесоари

Екстра насоки ми даваш, благодаря Smile 

Сложил съм рома от 6ти март. За около 24ч ползване тъча ми фрийзна два пъти, днес. Вчера беше ок. Чудя се дали не е някое приложение проблема, щом си със същия вендор и при теб не фрийзва. Може и от панела да е, четох, че говорят за драма с някоя от партидите.

Ще пропусна кернела, щом не забелязваш разлика в батерията.

Тъмната тема я реших със Substratum, макар че има някои дразнещи елементи, например: 
   

Също, според мен нитрогена има по-добра къстъмизация, но не съществено повече от Lineage. Или поне аз не откривам нещо съществено. Даже събира по-малко нотификации около ноча, с по една по-малко от всяка страна, преди да ги обърне на точки.

Доста забавна ми е ей тая опция: 
   

С всичките споменати ромове освен MIUI много ми играят баровете на обхвата на 4G/LTE връзка, даже често показва че няма никакъв, но всичко си е ок - говоря си, ползвам си дата. Просто показанията са смахнати.

   

Скрих го от статусбара да не ме дразни Wink А при нитрогена като включа тая 'магическа' опция и обхватът го показва по-стабилен и пълен. Някакъв девелоперски уъркараунд са лепнали, за по-добра естетика, явно не е само при мен това. Но реален проблем с обхвата, освен че постоянно мени чертичките, няма.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T

Аз лично нямам проблем с обвахата при miui и други ромове, но може и да има нещоSmile

Отностно точките и нотификациите - при този ром като смениш резолюцията на екрана ,ще имаш съответно повече или по-малко нотификации. На мен ми харесва тук смарт часовника - показва се за малко ако имаш нотификации, показва до 3 нотификации мисля ако си на по-висока резолюция, а ако нямаш нотификации часовника си стои винаги. Много жалко, че от Шиоми не изленаха с една такава функционалност, а сигурно могат да я напишат за 2 дниSmile По дефолт ЛОС и Нитроген май са с различна големина на екрана, но лесно се сменя от дисплей менюто.

Събстратум винаги е най-доброто решение за мен лично. Особено ако темата е добра. Сега с новия събстратум лайт за Android Q се надявам да стане още по-бърз и по-стабилен.

Пробвай /е/ os...https://gitlab.e.foundation/e/wiki/en/wikis/devices-list

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Да разбутаме малко темата сега кой с какъв ром е ? Според вас кой ром е добър за игри ... аз съм с https://www.youtube.com/watch?v=NSm2YZCl26w , а преди това бях с стабилен миу 11, след като минах на оксиген ос телефона не загрява на игри и не лагва толкоз колкото преди

Нека не разбутваме темата.
Ако искаш да знаеш кой с какъв ром е пускаш нова тема с анкета!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)