Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1 ромове

С какъв РОМ си на Покото? Аз първо ъпдейтнах ОТА до 9.6.25
zip-а е добре да е в папка във вътрешната памет, например "downloaded ROM.
Ето и по-подробни инструкции http://en.miui.com/a-232.html


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Аксесоари

Струва ми се , че единият говори за мултиром, а другия за глобален ром.

MIUI 10 China Developer ROM 8.11.1 update is suspended this week for checking the issue of individual icon names being abnormal and flashing back after restarting the ROOT switch.

Аз не мисля, че покофон изобщо има china dev, за да се обсъжда това тук Smile

(2018-11-02, 09:56:20)suffer написа:  Аз не мисля, че покофон изобщо има china dev, за да се обсъжда това тук Smile

Затворената бета си е само регион Китай та може и така да се тълкува ...

Не знам кой за какво говори, но аз говоря за това:
http://prntscr.com/ldg9vz
http://prntscr.com/ldga5y


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®

Аз мога да спомена само, че от бета не може да се мине на стейбъл през ъпдейтеъра (това за официалните билдове.). За Xiaomi.eu вече може да си правиш каквото искаш, но трябва да ресетнеш, за да не се омаже(но може и без ресет да мине през TWRP)

В последния момент се появи 8.11.2


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2018-11-02, 10:51:48)suffer написа:  Аз мога да спомена само, че от бета не може да се мине на стейбъл през ъпдейтеъра (това за официалните билдове.).
Все още може да се мине от бета(8.10.25) към последните стейбъл 9-ки. След като се мине на андроид 9 едва ли ще е възможно. От 8.10.25 към глобъл стейбъл 10.0.4.0 не е позволено.

(2018-11-02, 10:00:57)bodonance написа:  Затворената бета си е само регион Китай та може и така да се тълкува ...

Не мисля, че си прав. Затворената бета е глобална и е достъпна за бета-тестерите. Отворената бета е глобална и е достъпна за всеки, който желае.

(2018-11-03, 09:26:52)mindless написа:  Не мисля, че си прав. Затворената бета е глобална и е достъпна за бета-тестерите. Отворената бета е глобална и е достъпна за всеки, който желае.
От тези полемики, не ми стана ясно, има ли възможност да се изтегли, било то и като бета, Андроид 9, за актуализиране през системните настройки, без загуба на данни?

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

(2018-11-03, 09:26:52)mindless написа:  Не мисля, че си прав. Затворената бета е глобална и е достъпна за бета-тестерите. Отворената бета е глобална и е достъпна за всеки, който желае.

Колега тук нещата не опират до мислене ...отиваш в настройки>други настройки> регион и ще установиш, че има само и единствено КИТАЙ ...
Аз самия съм със затрорената бета и съм в България, т.е. достъпна е и до мен ...но това няма нищо общо с регионалната ориентация на софтуера ...
Помисли малко какво пиша, че спора е в графа mindless ...

(2018-11-02, 18:44:33)emzo написа:  В последния момент се появи 8.11.2

o, Колко грозна е батерията.
С днешния Xiaomi.eu и при мен вкараха процентите вътре, но поне си остана стария изглед.
Явно за Ноч-а няма друго решение...


Прикачени файлове Миниатюри
   

При мен е така:


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2018-11-03, 11:31:32)suffer написа:  но поне си остана стария изглед.

Проблем с темата ... аплайни отново поко темата и ще си стане поковската ...

Аз съм с Note 3 и НЕ ми харесва какво се получава с Поко. Заради ноч-а.

(2018-11-03, 13:53:06)suffer написа:  Аз съм с Note 3 и НЕ ми харесва какво се получава с Поко. Заради ноч-а.

Уви не в ноч-а е проблема ...

В него е, защото няма място за всичките икони и ги сгъчкват всячески

(2018-11-03, 18:25:55)suffer написа:  В него е, защото няма място за всичките икони и ги сгъчкват всячески

6 месеца ползвах преди покото друг телефон с ноч ... там как има място и е помислено за всичко а тука все не стават нещата?
ОК ноч-а да е виновен, но аз виждам нещата по иначе ...

(2018-11-03, 10:15:58)bodonance написа:  Колега тук нещата не опират до мислене ...отиваш в настройки>други настройки> регион и ще установиш, че има само и единствено КИТАЙ ...
Аз самия съм със затрорената бета и съм в България, т.е. достъпна е и до мен ...но това няма нищо общо с регионалната ориентация на софтуера ...
Помисли малко какво пиша, че спора е в графа mindless ...
Привет, бета тестер ли си или я флашваш с twrp затворената  beta? Сигурен ли си, че ди със затворената бета? Аз съм бета тестер, имам всички региони, в момента съм на хонг конг заради темите и така...

(2018-11-03, 20:52:01)mindless написа:  Привет, бета тестер ли си или я флашваш с twrp затворената  beta? Сигурен ли си, че ди със затворената бета? Аз съм бета тестер, имам всички региони, в момента съм на хонг конг заради темите и така...
тврп... и на 9ката нямам други региони освен китай...

(2018-11-03, 20:36:04)bodonance написа:  6 месеца ползвах преди покото друг телефон с ноч ... там как има място и е помислено за всичко а тука все не стават нещата?
ОК ноч-а да е виновен, но аз виждам нещата по иначе ...

Само сравни моя и твоя шот горе и ще видиш разликата..
Ноч-а на поко е доста голям

(2018-11-03, 20:52:01)mindless написа:  Привет, бета тестер ли си или я флашваш с twrp затворената  beta? Сигурен ли си, че ди със затворената бета? Аз съм бета тестер, имам всички региони, в момента съм на хонг конг заради темите и така...

Шошо баце ...снощи експерименти на по ниско ниво, та съсипал малко кернела и от там беля малко направих ... та налях същия ром през fastboot ... о чудо ...регионите са тук ... при това го налях без да трие ... не мога да разбера какво става вече ...


(2018-11-03, 21:48:30)suffer написа:  Само сравни моя и твоя шот горе и ще видиш разликата..
Ноч-а на поко е доста голям

Значи като го пипнеш по този метод не е малък ... а през останалото време е малък?
Още тук с това модване проблема ми се решава ...
И пак казвам ...не ноча е проблема ... на п20лайт защо може да имаш по 30 нотификации (нищо, че можеш да видиш едва 6 едновременно) а тук нямаш и 3 и ако ги имаш е за 2 секунди едва?

(2018-11-05, 09:32:48)bodonance написа:  Шошо баце ...снощи експерименти на по ниско ниво, та съсипал малко кернела и от там беля малко направих ... та налях същия ром през fastboot ... о чудо ...регионите са тук ... при това го налях без да трие ... не мога да разбера какво става вече ...

Този проблем с изчезването на регионите не е от вчера и не е само при поко. Обикновено се получава при флашване през twrp и се оправя чрез "чист" флаш през fastboot или edl. Още не съм установил 100% точна зависимост.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • bodonance

(2018-11-05, 12:44:41)Friz написа:  Този проблем с изчезването на регионите не е от вчера и не е само при поко. Обикновено се получава при флашване през twrp и се оправя чрез "чист" флаш през fastboot или edl. Още не съм установил 100% точна зависимост.

Не съм се интересувал и не знам за такъв проблем, та е възможно да го има наистина ... но явно съм уцелил, че през fastboot  се лекува :Smileтранното в случая е, че флаша не беше "чист" ..т.е. запазих си всички потребителски данни "flash_all_except_storage" ...
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)