Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1- Покупка

(2018-10-19, 17:35:26)airbus написа:  Добре че не поръчах по скъп телефон. Да го правят каквото искат телефона. Ще  оспоря плащането на покупка която не съм получил  Да уведомя ли китайците , че няма да го взимам от митница?
Може просто да редактираш сумата от сайта и да им занесеш снимка/принтирано копие, те няма как да проверят каква е реалната цена, на която си го купил, така ще платиш малки такси. А да оспориш плащането, банката ще докаже, че ти си го направил и оставаш съвсем капо...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гeoрги за това мнение:
  • airbus
Цитирай
Аксесоари

(2018-10-19, 17:56:09)Гeoрги написа:  Може просто да редактираш сумата от сайта и да им занесеш снимка/принтирано копие, те няма как да проверят каква е реалната цена, на която си го купил, така ще платиш малки такси. А да оспориш плащането, банката ще докаже, че ти си го направил  и оставаш съвсем капо...

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Тази сума ли да сложа? "Handset" at 23USD?  Знам ли какво са лепнали на опаковката. По принцип зад картата няма банка. Big Grin
Цитирай

(2018-10-19, 18:17:22)airbus написа:  Тази сума ли да сложа? "Handset" at 23USD?  Знам ли какво са лепнали на опаковката. По принцип зад картата няма банка. Big Grin
Да, тази сума. А дали картата е от банка, или финансова институция като Icard например, то те отговарят на същите правила.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Благодаря! Хич не ми се занимаваше с митници. Sleepy Поне да беше карго . Остава някак да разбера, какви хартии ще искат, както  и на митница София или тази на летището трябва да се ходи.
Цитирай

(2018-10-19, 18:27:13)airbus написа:  Благодаря! Хич не ми се занимаваше с митници. Sleepy  Поне да беше карго . Остава някак да разбера, какви хартии ще искат, както  и на митница София или тази на летището трябва да се ходи.

Ми те хората затова поръчват от Италия, за да избегнат митницата.
Цитирай

(2018-10-19, 18:33:11)anatol06 написа:  Ми те хората затова поръчват от Италия, за да избегнат митницата.

 Зилъра нещо е  наакал пратката. От Тонке не отиде на митница.
Цитирай

Човекът така си е преценил. Нека помогнем с обективност и полезна информация
Цитирай

Чета някаква Декларация - Съгласия на пощите. http://customs.bg/document/9716


Цитат:Към настоящата декларация представям следните документи, изискани от митническите органи, както следва:
1.        Документ, съдържащ описание, стойност и условия на доставка на получаваните стоки.
2.        Поръчка от сайта или фактура съпоставими с номера за проследяване на пратката.
3.        Извлечение за заплащане от банкова карта /Pay Pal /
4.        Друго…………………………………. *
Дължимите суми за мито, ДДС и акциз, както и пощенските цени за услугата „Митническо обслужване” ще заплатя при получаването на пратката в пощенската станция на получаване.

Не ми е ясно как ще им представя  точка 3, като няма банкова карта. Картата бачка с мобилно приложение и без извлечение.
Също в поща ли ще ходя или на някоя митница.
Цитирай

Извлечението се сваля от сайта на Банката ти. Мито не плащаш. Провери в митница какво се случва с не взети пратки....вероятно ги връщат след месец обратно (ако не изчезне по трасето). Свържи се с търговеца и му обясни , че е обявил висока стойност за освобождаване от такси и ако си освободиш тела ще трябва да доплатиш още 70$ . Вероятно ще ти каже ,че ще върне парите след като телефона се върне при него. Всичко това е много рисково, защото не можеш да проследиш връщането.
Цитирай

(2018-10-19, 19:22:52)redsys написа:  Извлечението се сваля от сайта на Банката ти. Мито не плащаш. Провери в митница какво се случва с не взети пратки....вероятно ги връщат след месец обратно (ако не изчезне по трасето). Свържи се с търговеца и му обясни , че е обявил висока стойност за освобождаване от такси и ако си освободиш тела ще трябва да доплатиш още 70$ . Вероятно ще ти каже ,че ще върне парите след като телефона се върне при него. Всичко това е много рисково, защото не можеш да проследиш връщането.
Това е на негова отговорност, иначе извлечение може да си извади от уеб платформа, приложение или каквото там ползва за разплащания, но вероятно ще искат официален документ, с печат и подпис. Това, че е приложение, не го прави по-различно от която и да е банка. Те също са регистрирани като банкови институции. Него също можеш да подправиш, пак казвам, те няма как да ти проверят банковата сметка, но пробвай се първо само с разпечатка от сайта.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Ще им пиша на Зилър понеделник. Май не бачкат събота и неделя. Картата не е издадена от банка, но успях да генерирам пдф на плащането.

Това намерих за контакти. Добре че на Веслец, не на гарата.


Уважаеми граждани,

инфомация за пощенски пратки за София можете да получите от гише на Български пощи ЕАД (намиращо се в сградата на Митница Столична на ул. "Веслец" №84) и на телефони на Български пощи ЕАД 02/832-51-95 и 0886/522-280
Цитирай

(2018-10-19, 20:00:12)airbus написа:  Ще им пиша на Зилър понеделник. Май не бачкат събота и неделя. Картата не е издадена от банка, но успях да генерирах плащането.

Това намерих за контакти.


Уважаеми граждани,

инфомация за пощенски пратки за София можете да получите от гише на Български пощи ЕАД (намиращо се в сградата на Митница Столична на ул. "Веслец" №84) и на телефони на Български пощи ЕАД 02/832-51-95 и 0886/522-280
Всички, които издават карти, според закона са банки! Няма средно положение... Дори и да е онлайн портал, зад него стои фирма, която е вписана като банка. Кое е това приложение, предполагам някое от сорта на Icard или Leupay.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Няма как да имаш карта, било то и виртуална, ако зад нея нямаш реална банкова сметка и IBAN.

(2018-10-19, 18:35:53)airbus написа:   Зилъра нещо е  наакал пратката. От Тонке не отиде на митница.

Искаш ли да вържем един бас, че 2 от 3 покота или други телефони, поръчани от Тонке ще се озоват в митница ако адреса на доставка е в София, Пловдив, Варна или Бургас?
Цитирай

Колеги, какви са тия мъки за 40-50 лв да спестите .... в момента синият е 609 лв тук. Моят вече го имам от месец и го взех на 649 и пак не съжалявам. Имам си гаранция в БГ и не треперя и не се занимавам с глупости.

POCO F1
Цитирай

Ти па са с твоята гаражна гаранция.
Като доде известието, отивам при тия мушмороци у митницата , без за нося документи и нема да  платя нищо над 23 долара ддс.  Предполагам пакетът ще е отварян и напрао да им търсят на  Зилар.  Реално телефон не съм получил.

Друг път ще дам адрес в с. Волуяк  Lol
Цитирай

Пакета няма да е отворен и не се надявай да се разминеш сума по-малка от 20% от пълната стойност на продукта и отделно таксите. над 100 лв.
Цитирай

Ако докаже, че го е взел на 23$ и не го хванат в очевидна лъжа може и да се размине.
Зийлъра е за бой. Миналата година декларираше по 15$, но но сега явно не е предупреден при покупката
Цитирай

(2018-10-20, 07:46:07)suffer написа:  Ако докаже, че го е взел на 23$  и не го хванат в очевидна лъжа може и да се размине.
Зийлъра е за бой. Миналата година декларираше по 15$, но но сега явно не е предупреден при покупката

На Тонке също беше на 23  хедсет. Те ако знаят съдържанието - телефон и модел, каквито и документи да нося, то няма да минат. Нещо са омазали. Отворих диспут за възстановявана.Изпратили телефона на митницата. Може ли такива работи. Dumbom
Цитирай

Да попитаам интерлогистика доставят ли в събота ?

𝕊𝕒𝕞𝕤𝕦𝕟𝕘 𝔾𝕒𝕝𝕒𝕩𝕪 𝔸𝟝𝟜
Цитирай

Офиси и представителства

Работно време от понеделник до петък 09:00-18:00, събота 09:00-13:00.

източник:
https://www.interlogistica.bg/bg/info/ofisi/
Цитирай

(2018-10-20, 08:40:04)suffer написа:  Офиси и представителства

Работно време от понеделник до петък 09:00-18:00, събота 09:00-13:00.

източник:
https://www.interlogistica.bg/bg/info/ofisi/

Отварям им диспут за митница, те ми пишат доставка и изгубена такава. Тъпаци!

Dear friend, Sorry for the issue caused, we ship the phone by AE standard shipping. And we can not control the shipment. Sometimes the tracking information update will be late. But it’s already in transit. Hope you can understand. Please change the dispute reason to: The goods are still in transit, which it’s under Aliexpress standard shipping problem. Aliexpress will process the dispute and refund you if it is lost. Please don't worry. Best Regards, Carol
Цитирай

(2018-10-20, 10:56:36)airbus написа:  Отварям им диспут за митница, те ми пишат доставка и изгубена такава. Тъпаци!

Dear friend, Sorry for the issue caused, we ship the phone by AE standard shipping. And we can not control the shipment. Sometimes the tracking information update will be late. But it’s already in transit. Hope you can understand. Please change the dispute reason to: The goods are still in transit, which it’s under Aliexpress standard shipping problem. Aliexpress will process the dispute and refund you if it is lost. Please don't worry. Best Regards, Carol
Няма оправдание за попаднала на митницата пратка, прави са, че това не зависи от тях и не носят отговорност. Ако бях на твое място, отдавна да съм отишъл с преправената снимка от Али и да съм си взел пратката срещу смешна такса. Ще има да си чакаш почти месец, докато Али се намеси в диспута, но това отново не значи, че щ е в твоя полза решението, търговецът е коректен!

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-20, 10:59:52)Гeoрги написа:  Няма оправдание за попаднала на митницата пратка, прави са, че това не зависи от тях и не носят отговорност. Ако бях на твое място, отдавна да съм отишъл с преправената снимка от Али и да съм си взел пратката срещу смешна такса. Ще има да си чакаш почти месец, докато Али се намеси в диспута, но това отново не значи, че щ е в твоя полза решението, търговецът е коректен!

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Отговорността е изцяло тяхна. Стотици неща съм поръчва от али, но тези не могат да си направят документите. Ако си на мое място, къде да го търся този телефон, като няма никакво уведомление на кой Кореком се намира? Rofl_mini
Цитирай

(2018-10-20, 11:29:35)airbus написа:  Отговорността е изцяло тяхна. Стотици неща съм поръчва от али, но тези не могат да си направят документите. Ако си на мое място, къде да го търся този телефон, като няма никакво уведомление на кой Кореком се намира? Rofl_mini
Аз също имам много поръчки от там, но се замисли - това от подателя на пратката ли зависи или от законодателството и митниците на твоята страна? Един търговец, изпраща до десетки страни, как да познава какво ще иска твоята страна, да не говорим, че пратки се задържат абсолютно субективно. На мен, един Pocophone, ми го декларира търговец, който дори не е от Али като 80 доларова пратка и пристигна успешно. Виж Facebook групата за поръчки от Али, как процедират хората там със задържани пратки.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-20, 11:33:16)Гeoрги написа:  Аз също имам много поръчки от там, но се замисли - това от подателя на пратката ли зависи или от законодателството и митниците на твоята страна? Един търговец, изпраща до десетки страни, как да познава какво ще иска твоята страна, да не говорим, че пратки се задържат абсолютно субективно. На мен, един Pocophone, ми го декларира търговец, който дори не е от Али като 80 доларова пратка и пристигна успешно. Виж Facebook групата за поръчки от Али, как процедират хората там със задържани пратки.

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

Кво законодателство?! Милярди в сива икономика , държавата има интерес да не ги събира, в същото време ще търсят 100лв ддс от телефон.   Относно документация - как да разбера каква цена  и артикул са сложили на лепенката на пратката? Да не се окаже разминаване. Lol
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)