Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1- Покупка

Ами този търговец, който тука му слага надценка ти държи реална гаранция по законите на ЕС. Отделно дава заплати, които служителите му харчат тука и биха си купили нещо, което предлага фирмата в която работиш или баща ти работи. Ако всички така расъждаваха, после да не се чудим, че тука заплатите са ниски, цените високи и така по веригата.
Цитирай
Аксесоари

Въпрос на приоритети.

Ти си чакал един месец, аз реших, че ще го взема и след 10 минути вече бях на касата в магазина.

Huawei P10
Цитирай

(2018-12-29, 15:44:39)LaVendetta написа:  ...Деклариран беше на 15$ и мина без оскъпяване...
Колега, това като допълнително условие към продавача ли го изискваш? В смисъл, уговаряте ли се като поръчваш? Ако го поръчам без да пиша нищо на продавача ще плащам ли допълнителни такси?
Цитирай

В повечето случаи те сами декларират такава сума на пратката. Нищо не ти пречи на съответния продавач му пишеш ЛС с допълнителни въпроси каквито те интересуват. Допълнителни такси ще има, ако мине евентуално тук митническа проверка и контрол.

 
Цитирай

(2018-12-29, 20:58:48)donscot написа:  Колега, това като допълнително условие към продавача ли го изискваш? В смисъл, уговаряте ли се като поръчваш? Ако го поръчам без да пиша нищо на продавача ще плащам ли допълнителни такси?
И моят мина по абсолютно същата схема и дати. Самият търговец ти предлага да го декларира като mp5 player for $15, защото видиш ли митн.власти в твоята държава били стриктни, и че ако все пак ти спрат пратката на митница дължиш митн.такси.
Цитирай

Този номер не минава винаги! Преди няколко месеца поръчах друг вид техника за около 70 лв. Разбрахме се с продавача да не пише повече от 15$ и въпреки това пратката беше спряна на митницата. Платих 15 лв митница и 15 лв пощенски разходи понеже пощата ми движеше документите. Пратките се гледат на скенер и е 50 на 50 дали ще я хванат.Поръчвал съм два телефона от Goldway с DHL. Плащаш около 30 лв повече за доставка, но не се чака месец, а най много седмица и няма митница. Този телефон е около 500 лв. Ако ви бъде спрян на митницата, ще платите около 100 лв и ще ви излезе на цена колкото се продава тук.

П.С. Изисква се при спиране на митницата банково извлечение и поръчка от сайта или фактура съпостовими с номера за проследяване.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Повечето търговци сами го декларират на 15$, но за по-сигурно им пишете, защото може да го пропуснат.
За много поръчани телефони и друга техника - нищо не са ми спирали, освен един телефон от tiny deal, който тъпаците им казах 3 пъти да го декларират на 15$, а те не го направиха, но това беше преди много време и повече не вземам от tiny deal.
Струва ми се невъзможно това да е деклариран на 15$ да ти го отворят и да му проверяват цената или изобщо да го разопаковат. Този скенер е да се проверява за опасни пратки, а не дали пратката е телефон или плеър. На мен лично, ако ми направят такъв номер голям скандал ще им вдигна.

Иначе си считам разсъжденията правилни. Ваш избор си е как ще си харчите парите.
Цитирай

Значи, един вид, да излъжа системата? Все едно съм поръчал mp3 player, или нещо от сорта и да се декларира на ниска цена? А някъде бях чувал че можело да се декларира и като подарък, това става ли?
Цитирай

Няма значение как ще е декларирана пратката, ако решат да мине проверка.

 
Цитирай

Декларирай го като мп5плеър, подарък е твърде съмнително.
Цитирай

Гледам цената му в БГ вече е на 579...589 лв. С нормална 2 г, гаранция. Е за какво си говорим тогава. За едни стотина лева...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bullstar за това мнение:
  • hsgrgs
Цитирай

Всеки сам си преценява къде,кога,защо и за какво да дава парите си, биле те 5, 50 или 100 лева. Аз примерно имам нокия с фенерче и много му се кефя, какво общо има всичко това с темата обаче.
Цитирай

Да. Това не бе за тука. Оплесках темите.
Цитирай

(2019-01-13, 10:23:11)bullstar написа:  Гледам цената му в БГ вече е на 579...589 лв. С нормална 2 г, гаранция. Е за какво си говорим тогава. За едни стотина лева...
Технополис 700лв

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

𝕊𝕒𝕞𝕤𝕦𝕟𝕘 𝔾𝕒𝕝𝕒𝕩𝕪 𝔸𝟝𝟜
Цитирай

Закупих си червената версия, която обикновено продават с по-голяма надценка за 585 лв.

Цената му определено падна, а тези в Технополис,Плесио и др. търговци които държат по-завишена цена - като реномирани търговци съм сигурен, че се справят по-добре с гаранционното обслужване, в случай че се наложи отколкото някой малък магазин.

Xiaomi Pocophone F1 6/64 GB Red Edition
Цитирай

Малкия магазин просто праща телефона до китаеца от който го е купил, в това му се състои гаранционното обслужване. Поне така действаше преди две години един от "най-реномираните" малки магазини. Един вид - спестяваш транспортните разходи до и от Китай с тези "търговци".
Цитирай

Вчера закупихме един черен 6/64GB за нашето момиче, от БГ онлайн магазин с 2 години гаранция за 549,55 лева с доставката. От Алиекспрес в момента каквито са цените и при този курс на долара излиза същата цена. Има ли смисъл да се чака , а пък и нали уж тукашните търговци дават и гаранция!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай

всеки си преценява. Цепенето на стотинката е за ограничен бюджет или опит за препродажба. Поне си имаш гаранция и 14 дневен срок за връщане на продукта по закон
Цитирай

(2019-02-08, 09:16:22)vi4444o написа:  Вчера закупихме един черен 6/64GB за нашето момиче, от БГ онлайн магазин с 2 години гаранция за 549,55 лева с доставката. От Алиекспрес в момента каквито са цените и при този курс на долара излиза същата цена. Има ли смисъл да се чака , а пък и нали уж тукашните търговци дават и гаранция!

кой магазин ако не е тайна

Xiaomi Redmi 5 plus
Цитирай

Дано не прозвучи като реклама - от щепсел бг

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
[-] 1 потребител изказва благодарност на vi4444o за това мнение:
  • artanes
Цитирай

Здравейте ,
За да не отварям нова тема ще използвам тази.
В момента имам А1 , но ми дойдоха малко в повече постоянните бъгове като този с proximity сензора , и сега с pie ъпдейта прецакаха тотално звука при разговор и вече с два security updeit-a не могат да го оправят.
Обмислям да го заменя с pocophone , та въпроса ми е има ли нещо по телефона за което трябва да се знае . като тотално сбърканото място на proximity сензора на А1 и това ,че го използват за опитно зайче и всеки нов ъпдейт идва с тонове бъгове .
Ще съм благодарен ако споделите лични впечатления .
Цитирай

Като за начало не очаквай чудеса иначе телефона е страхотен ума работи за доизпипване катп бъгове които са само при част от потребителите

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

𝕊𝕒𝕞𝕤𝕦𝕟𝕘 𝔾𝕒𝕝𝕒𝕩𝕪 𝔸𝟝𝟜
Цитирай

Според мен е невероятен! Имам го от 3 месеца. Супер бърз... Единствено може би външния вид малко куца. Имам и MI8 Lite и по красота си го бие... Ама по всяко останало, Поко е върха!!!
[-] 2 потребители изказват благодарност на daniel77 за това мнение:
  • milenvn, musster
Цитирай

От Коледа съм с Поко,нямам забележки-работи перфектно,батерията държи...няма да съжаляваш за избора си!За тия кинти няма аналог като качество!Успех!

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk

F1 ,А52s 5G
[-] 1 потребител изказва благодарност на icho за това мнение:
  • musster
Цитирай

Днес забелязах , че теленор ми предлагат продължаване на договора и pocophone за 560лв . Какво ще кажете , да го взема ли от тях ? Има шо шанс да са го наблъскали с разни техни си приложения или щом е шаоми мога да ги изтрия . И друго щом е от тях с какъв ром може да е някой наясно ли е ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)