Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни проблеми на Samsung Galaxy Note 9

Привет, След ъпдейта до Андорид 10 да сте забелязали аномалия със зареждането. Вечер оставям телефона да се зарежда безжично (без фаст чардж) на 40% в 00:00, а сутринта в 8:00 е на 70-80%. Преди ъпдейта се зареждаше до 100% без проблеми. Изтрих един път cache partition и търся друго решение преди да правя пълен рестарт или да го хвърлям в кофата. Някаква идея ?

Samsung S22 Ultra

Цитирай
Аксесоари

Като го хвърляш, кажи в коя кофа, да минем да го вземем след теб ;-)

Шегата дотук. Пробвай, ако не си - да вкл/изкл. отметките за бързо зареждане, да пуснеш за проба на бързо безжично, да кажеш как се зарежда с кабел (бързо или бавно все тая). При нас си е наред зареждането на Андроид 10 - цяла нощ не го оставям никога, но онзи ден си го заредих на безжичното от 60 до 100% през деня и си се зареди за 3-4 часа. Виж с DevCheck апликацията (AIDA64 също показва) тока на зареждане. Понякога виждам как, ако не съм го сложил правилно или е с дебелия калъф, тока е 100-150мА и като го наместя, става 450-600мА.
И м/у др. на бързо кабелно зареждане си е най-добре, като че ли, кой квото ще да разправя. Я има 10% износване повече, я не - а си е удобство. Хората до 60 вата вече слагат на новите модели на Опо и др. китайци... Как не им експлодират батериите?
Цитирай

(2020-01-23, 10:42:32)enkov написа:  Като го хвърляш, кажи в коя кофа, да минем да го вземем след теб ;-)

Шегата дотук. Пробвай, ако не си - да вкл/изкл. отметките за бързо зареждане, да пуснеш за проба на бързо безжично, да кажеш как се зарежда с кабел (бързо или бавно все тая). При нас си е наред зареждането на Андроид 10 - цяла нощ не го оставям никога, но онзи ден си го заредих на безжичното от 60 до 100% през деня и си се зареди за 3-4 часа. Виж с DevCheck апликацията (AIDA64 също показва) тока на зареждане. Понякога виждам как, ако не съм го сложил правилно или е с дебелия калъф, тока е 100-150мА и като го наместя, става 450-600мА.
И м/у др. на бързо кабелно зареждане си е най-добре, като че ли, кой квото ще да разправя. Я има 10% износване повече, я не - а си е удобство. Хората до 60 вата вече слагат на новите модели на Опо и др. китайци... Как не им експлодират батериите?

За малкия ток при не добре наместен на зарядното телефон не се бях сетил. Принципно ако е много в страни, директно изключа зареждането, ама може би има и опция да е както казваш само 100-150Ма, което за 40% ще отидат няколко дни зареждане. На кабел пак си зарежда добре (така мисля). От 86% казва, че остават 28 мин на Fast Charge с оригиналните кабел и зарядно.

Samsung S22 Ultra

Цитирай

Някой има ли подобен проблем - Цифрово Здраве не запазва нищо от предните дни, седи празно:
   

П.С. Ресетвах кеша след ъпдейта към 10, само това съм правил.

Изтрих му данните и се оправи.
Цитирай

Колеги нормално ли е за тези 29 минути вкл. екран да падне батерията с 7%. Не съм доволен изобщо от батерията. Като пътувам за работа около 1 час при слушане на музика през Spotify онлайн пада с над 10%.Ако ползвам и Фейсбук пада над 20%. Вече се замислям да го пращам за ремонт.

Вече е на ремонт.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Чакам си телефона. Сменена платка и батерия.
Цитирай

(2020-02-19, 14:27:04)dinko написа:  Чакам си телефона. Сменена платка и батерия.

Аз имам подобна консумация, даже и по-зле.
Какво установиха в сервиза?
Цитирай

Не знам точно какво са установили, но всичко е сменено. Чакам да тествам.
Цитирай

(2020-02-19, 20:56:00)dinko написа:  Не знам точно какво са установили, но всичко е сменено. Чакам да тествам.

Ясно, моля да споделиш как е, дано всичко е наред.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ACEH за това мнение:
  • dinko
Цитирай

От едно известно време (седмица-две) нещастният Хром на случаeн принцип започва да лагва, разбирайте нисък фреймрейт при скролване, все едно съм на бюджетно у-во от 2010г. Помага единствено рестарт, при това не за дълго. В рамките на следващите 2-3 отваряния на хром, пак се започва с лагването, независимо дали е след 2 минути или след 2 часа. Чистих кеш, деинсталирах и инсталирах приложението, като си върнах акаунта в хром автоматично, никаква промяна. Обновил съм до 10, не съм правил хард ресет, защото няма промяна в работата на у-вото. Лага е единствено в хрома, никоя друга апликация не ми създава грижи, телефона работи плавно.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

На мен ми лагва самсунския браузера.
Цитирай

Хрома лагва и при мен. То не е от сега, но с последната версия от преди няколко дни е ад.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай

На андроид 9 няма проблем.

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай

Взех си отремонтитрания телефон. Сменена платка и батерия. Върнаха го с Андроид 9, Декемврийския пач. Инсталирах Андроид 10. Телефона сега работи много пъргаво, в пъти е по бърз. Няма го това греене. При играта Call of duty ,  нямам лагвания. Относно батерията в 05.00ч. тази сутрин го изключих, сега е на 65%.  Мисля ,че за нова батерия още е рано да давам отзиви.
Цитирай

Къде го изпраща за ремонт? Директно или през оператор? Струва ми се, че тая история с жестокото, ненадминато охлаждане, се оказа голям провал.

Samsung Galaxy S23 Ultra + Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

През А1 ,сервиза беше Булграм.Цялата работа 11 дена
Цитирай

Здравейте,
Сега установих, че след ъпдейта (android 10) от Reminder-а изчезна опцията за циклично повтаряне на напомнянето (всеки месец, всяка година и т.н.). Сега има само две опции "Да не се повтаря" и "В ден 1 минута". Така ли е и при вас? Това беше много удобно при запис на напомняне за рождени дни.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Мисля ,че трябваше да зададеш място за да има повторение.
Цитирай

Пробвах, но опциите са само тези на изображението. За съжаление няма възможност за настройване на повтарянето "всяка година на тази дата".

Проблемът е решен! Извинявам се за спама. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Здравейте, имате ли проблем с изчезването на една от двете сим карти?
От доста време получавам съобщение, че сим картата е деактевирана. След рестартиране проблемът всичко е ок. Понякога проблемът се повтаря доста често през деня, по 3-4 пъти в рамките на няколко часа. Телефона е двусимов, закупен от виваком, като и двете карти са от тях. Ако някой знае трик или магия, моля да сподели.
Цитирай

Не е само при тебе проблема.
[-] 1 потребител изказва благодарност на dinko за това мнение:
  • didid
Цитирай

Момчета имам много странен проблем,телефона включва сам енергоспестяващия режим от нищото и това ме дразни !
Цитирай

Колега, виж али не си активирал тази екстра:[Изображение: 33778493b4da3adc3e96ce4cfcf5e4a7.jpg]

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на SpLiT за това мнение:
  • zlatanmarkov
Цитирай

(2020-03-22, 19:08:21)didid написа:  Здравейте, имате ли проблем с изчезването на една от двете сим карти?
От доста време получавам съобщение, че сим картата е деактевирана. След рестартиране проблемът всичко е ок. Понякога проблемът се повтаря доста често през деня, по 3-4 пъти в рамките на няколко часа. Телефона е двусимов, закупен от виваком, като и двете карти са от тях. Ако някой знае трик или магия, моля да сподели.

Здравейте,
Имам същия проблем с втората сим карта предимно. Намерихте ли някакво решение по въпроса? Благодаря!

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай

Колеги, да споделя какво направих.Сим картата като цяло нямаше драскотини или наранявания. С времето явно се окислява и потъмнява. Това явно оказва влияние, защото след като я изтърках до бяло проблема вече не се проявява, засегаSmile

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)