Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Да стискаме палци, пост на потребител от xda:

Good News Everyone - like professor Farnsworth from Futurama used to say There is a little chance that problem would be fixed with latest update.

HTC U12+ is receiving a software update in Taiwan. The update is rolling out over the air as software version 2.50.709.3

Source: https://piunikaweb.com/2019/12...sire-19...e-updates/

and

https://community.htc.com/tw/c....php?mo...tid=102798

AFAIK users report that speaker call microphone issues doesn't exist in this version.

I know that European dual SIM version of U12+ has already higher version of software (2.55.401.1) but probably get the same update with even higher version number.

Fingers crossed.


Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Добра новина. Остава ни да чакаме тия двамата дето са останали да работят в HTC да го пуснат скоро.
Цитирай

https://translate.googleusercontent.com/...94W8To_iIg
Според този форум ъпдейта, който е пуснат в Тайван има подобрения на батерията, автоматичната яркост и подобрения на системата.
Това което аз чакам(предполагам и вие) да оправят, а именно разговорите на високоговорител не го споменават. Силно се надявам да е включено в "подобрения на системата", защото този бъг ще си остане до ъпдейта на андроид 10.

П.П. Линка е през преводач - предполагам и на вас Тайванския не ви е много добър Big Grin
[-] 2 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • saw888, Sevar
Цитирай

Колеги, да сте попадали на някаква информация за новия ъпдейт - забравиха ни тотално.
А и да покажа някакви признаци на живот в раздела, че ще вземат да го закрият , макар че сме защитен вид в "Червената Книга"
Цитирай

В xda или 4pda имаше 3-4 коментара, че няма оплаквания (микрофона явно е фикснат) от новия ъпдейт, който бил разпространен в Тайван и Австралия.
За андроид 10 четох някъде, че ще го пуснат официално в Q2 тази година, като всичко към момента е слух -нищо официално от ХТЦ...


Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Цитирай

Здравейте. След ъпдейта освен проблема с микрофона, при мен се появи и проблем със сензора за близост и светлина. При разговор екрана е тъмен и след като махна телефона от ухото и съм на вън и е слънчево екрана светва и след секунди пак е тъмен и не мога да затворя или каквото и да е било. Пробвам да го събудя с пауър бутона, но не става. Този проблем не го прави при облачно и тъмно, а само на ярка слънчева светлина.

HTC ONE M9 ==>>hTC u12 plus
Цитирай

Аз не съм забелязъл подобен проблем със сензора за близост. При първа възможност ще проверя, как е при мен.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Цитирай

Аз съм имал подобно нещо, но не се сещам точно как стана. Май ми звъннаха и после отключих телефона за да ровя нещо докато говоря. После си продължих разговора съвсем нормално, но като приключих и свалих телефона от ухото и не светна. Натиснах няколко пъти пауър бутона после и пръстовия и се оправи. Или пък май след като спрях да ровя по телефона го заключих по навик с бутона и тогава го дигнах към ухото - не знам не си спомням точно, но ми е правило 2-3 пъти такива зацикляния и единия път беше на косъм да срещне земята.
Цитирай

С андроид one ли е
Цитирай

Не. Със Sense UI е.

 
Цитирай

(2020-02-28, 18:41:57)Atanas Georgiev написа:  Здравейте. След ъпдейта освен проблема с микрофона, при мен се появи и проблем със сензора за близост и светлина. При разговор екрана е тъмен и след като махна телефона от ухото и съм на вън и е слънчево екрана светва и след секунди пак е тъмен и не мога да затворя или каквото и да е било. Пробвам да го събудя с пауър бутона, но не става. Този проблем не го прави при облачно и тъмно, а само на ярка слънчева светлина.
Проблема който описваш със сензора и при мен го забелязах. Независимо дали ми се обаждат или набирам, дисплея изгасва когато е директно срещу слънцето. Или е бъг, или е много чувствителен.
Цитирай

Здравейте!
Извинявам се за неуместното, може би, включване, но едно имам питане - заслужава ли си закупуването му сега? 2-годишен телефон е, гледам, че няма и много притежатели, но цената, на която ми го предлагат, нов, ми изглежда доста примамлива (300лв). Та, струва ли си?
Цитирай

Здравей,

Аз лично бих го купил за тази цена, не мисля че има по добра алтернатива за 300лв ценови клас. Като цяло апарата е добър, но аз съм лайт юзер и основно го ползвам за четене, тъй че може би мнението ми не е супер обективно.Edge sense програмираш си някакви функционалности -бих казал че ми е удобен.
Като забележки бих казал:
Слаба софтуерна поддръжка
Според мен слаба батерия (сравнявам с предни устройства и с 1+7про, деня ми го изкарва, но игри не играя, рядко правя видеоклипове, снимам от време на време
На слънце липсва яркост на дисплея
С андроид 9, има бъг с микрофона когато говориш на високоговорител отсрещната страна не те чуват -дано го фикснат с андроид 10
Не харесвам сензорните бутони

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Цитирай

Благодаря за подробното мнение. Игри не играя, ще се ползва за ало, месинджър, снимки, човъркане из интернет и други от този тип. В момента съм с Нокия 8, нейната батерия е по-малка и ме изкарва през целия ден, предполагам няма да имам проблем с батерията на HTC-то.
Ще се радвам да чуя и други мнения. Благодаря предварително.
Цитирай

Както каза колегата, за тези пари няма какво да му се мисли. Все пак го виж за кой регион е, и дали всичко му е наред, защото за мен цената е много ниска макар и за толкова стар апарат.
Аз лично нямам забележки към апарата, освен слабата поддръжка - от батерията можеш да очакваш 5 дори 6 часа в зависимост от ползването ти за деня. Дори и да се наложи да дозареждаш, за около 30 мин зарежда 50%, което си е добре.
Работата със Сенс-а е приятна и бърза - може би липсата на ъпдейти го е лишила от намалена производителност.
Камерата е на нивото на S9+ и P20 pro.
Като цяло, не претенциозен телефон, но с много приятно усещане от ползването му.

П.П. Предвид липсата на аксесоари искам да споделя, че в Емаг една фирма доставя силиконовия кейс на Спиген. Аз си го взех и съм доволен. Не знам дали съм споделял, но ако някой иска да ползва защита за екрана и не обича стъклените протектори, предпазното фолио за Huawei Mate 10 lite (изрязаното около слушалката и камерите) пасва идеално за нашия телефон.
Цитирай

Предишния ми телефон беше HTC 10. Ползвах го близо 3 години без проблеми.Единственото ъпдейтите бяха малко.И ме е яд че компанията стигна до това положение.300 лева е супер за такъв телефон, при положение че е нов.
Цитирай

Потребител от XDA е постнал отговора от съпорта на HTC относно предстоящи ъпдейти. Това е в темата за проблема с високоговорителя при разговор. На предишната страница друг разправя, че писал на HTC с лик към въпросната тема и получил някакъв ъпдейт от 73 мб, ама не споменава какво са му пратили.

"We have already started developing an update for your phone. Once available, it will be delivered to your phone through an over-the-air (OTA) process and you should receive a notification indicating the update is available for download. We expect the update to be available by the end of May. We appreciate your patience as we've worked to quickly address this issue.

Thank you"

Превод:
„Вече започнахме да разработваме актуализация за вашия телефон. След като бъде наличен, той ще бъде доставен на вашия телефон чрез процес на въздух (OTA) и трябва да получите известие, че актуализацията е достъпна за изтегляне. Очакваме актуализацията да бъде налична до края на май. Благодарим за вашето търпение, тъй като работихме за бързото решаване на този проблем."

Остава ни да чакаме...
Цитирай

Това за което писах в горния пост, вече масово се практикува от потребители в XDA. Повечето се свързват със съпорта в Полша и им пращат ОТА ъпдейт който оправя проблема с микрофона - виждам, че дори хора от Канада ползват поляците, което значи, че откликват на всеки.
Ако и този месец не пуснат някакъв ъпдейт, и аз ще им пиша.
Цитирай

Да, наистина фиксват след комуникация с полския съпорт.Аз си изпуснах телефона на плочките и нямаше никакви видими деформации или счупвания дори протектора не се счупи, но пръстовия отпечатък спря да работи.Изпратих го на сервиз и след ремонта му -вече нямам проблем с микрофона, което е изненада за мен.Незнам на какво се дължи това, версията на софта е старата, кернела е от 2019, но сега микрофона работи.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай

Освен те да са го ъпдейтнали. Иначе супер, че си извадил късмет и не е станал на сол.
Цитирай

Появи се системна актуализация на 'Настроки".
За момента намирам едно ново меню "Дигитално благополучие".
Раздвижват се нещата, може да пуснат андроид 10 скоро.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Гост за това мнение:
  • Be6i4, saw888, Sevar
Цитирай

Здравейте.Искам да попитам при обичайните процедури,като отключване на буутлоадер,рут и къстъм ром има ли значение дали е двусимов или едносимов?Също да попитам кои насоки да следвам,руските или хда форумите.И с риск да съм нахален кой ром бихте препоръчали?Чудя се даши стоков с рут или къстъм?Благодаря предварително.
Цитирай

Здравейте.

Днес се свързах с Полския HTC support само и единствено те отговарят. Нито в Англия нито в САЩ отговарят. Попитах за информация по повод ъпдейт или поне ъпдейт на секюрити патча който е от лятото на 2019 година. За съжаление нямат никаква информация за ъпдейт. Помолих ги да отнесат писмото по-нагоре и да стигнат до централата в Тайван за да ни дадат някакъв отговор за да знаем ако няма да има повече поддръжка да сменяме марката. 

Dear Mr. Ivailo,
Hello again.

Thank you very much for providing your IMEI number, I am very sorry but as I wrote previously, unfortunately we do not have information about Android updates. At that moment the highest Android release for HTC U12+ is Android 9.0 (Pie)


Also about update to Android 10, I'm very sorry about the situation, however software updates are sent automatically via the server and unfortunately we, as a Technical HTC Support do not have information when or if there will be such an update. I can advise you to systematically check in your phone settings for an update.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vivahit за това мнение:
  • saw888
Цитирай

Ситуацията с поддръжката вече е отчайваща. Тотално го забравиха този модел. Дори не си правят труда да пуснат ОТА ъпдейт за високоговорителя  при положение, че има наличен фикс за него.
Малко ме притеснява част от изречението на това което са ти пратили "HTC Support do not have information when or if there will be such an update.". Ще е срамота да го отсвирят този телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • vivahit
Цитирай

И последен отговор от днес.

Dear Mr. Ivailo,
Good morning.

We really do appreciate your loyalty to HTC phones and once again I'm very sorry about the situation but at the moment only HTC U11 Life have received the Android 10 update and HTC Desire 20 Pro comes with it. There is no information on when this update will be released or if it's going to be even released for other models. Also I have no influence or possibility to contact developers and ask them to create this update for HTC U12+
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)