Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Относно флашването на Китайски хардуер с Глобален Ром
#1

Здравейте,

Днес в официална тема в глобалния miui форум беше заявено следното:


Цитат:Dear Mi Fans,

Here's something VERY important before you flash or update the ROM.

1. Xiaomi Phones manufactured for Chinese market are not able to run MIUI Global ROM.
2. Xiaomi Phones manufactured for Global markets are not able to run MIUI China ROM.

We highly recommend you to buy Xiaomi Phones via official or authorized sales channels and double check the system infomation before flashing or updating.

Thank you for understanding.


[b]MIUI Team[/b]



В превод:

1.Не можете да подкарате Официален глобален ром на телефони предназначени за китайския пазар
2. Не можете да инсталирате Китайски ром на телефони произведени за глобалния пазар

Силно се препоръчва да се купуват Xiaomi телефони от официални или оторизирани канали за продажба/магазини и да се проверява два пъти системната информация преди флашване или ъпдейтване!
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
Аксесоари
#2

Дори отключването на буутлолдера няма да позволи флашфане на Глобал РОМ на Xiaomi ,предназначено за китайския пазар?
ПП: Много жалко за Xiaomi! Тръгнаха рязко надолу. Разочароваха много MIUI фенове.

Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Не знам - информацията ще бъде потвърдена скоро от хората, които разбират.
Според мен се опитват да ограничат търговицте извън тяхната официална мрежа

Аз просто предупреждавам. Все пак това е една от причините да имаме толкова брикнати устройства насполедък - заключване след глобален върху китайски и т.н
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • predator_v_bg
Цитирай
#4

В смисъл от сега нататък няма да може да се флашва глобален ром на корейски телефон или ? Защото моя е китайски с глобален ром и бачка въпреки съобщението за неофициалния ром което на този етап успях да премахна.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Докато не отключиш официално не флашваш глобален ром върху модел предназначен за китайския пазар. Ако флашнеш и заключиш се озоваваш с тухла.
На китайски ми 8 или note 5 слагайте xiaomi.eu най-добре
И не забравяйте проверката за ARB
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай
#6

Ама той моя си дойде уж отключен с Глобал ром. След това се оказа че явно отключването не е както трябва. Успях да го заключа и си остана с Глобал ром-а. Ще пиша при всеки мои проблем относно това.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

Дано да няма проблеми Smile. Все пак пари сме дали
Цитирай
#8

Май не съм прочел за RedmiNote5 да има проблем с версиите на апарата и ROM версията. Там проблемът е само с ARB. Ако някой е видял и другия проблем при RedmiNote5 да пусне един линк към поста.
Моите Redmi6Pro China и Mi8 China вече са поръчани (не съм им писал да са с китайски ROM, дано да са от проблемните). Надявам се след около 20 дни да започна издевателствата.
Цитирай
#9

Появил се е и някакъв китаец с оторизиран акаунт, ценат е 15$ :
Информация тук
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#10

(2018-09-13, 20:58:13)suffer написа:  Докато не отключиш официално не флашваш глобален ром върху модел предназначен за китайския пазар. Ако флашнеш и заключиш се озоваваш с тухла.
На китайски ми 8 или note 5 слагайте xiaomi.eu най-добре
И не забравяйте проверката за ARB


Извинете, какво е проверка за ARB?

Китайският РОМ си е страхотен. Само пичовете от XDA да пускат GAPPS пакет редовно за всички версии на MIUI и Android.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#11

АнтиРолБек е нещото, което не дава да флашнеш по-стар ром на телефона.
Цитирай
#12

A2/6X има такава защита. Какво се иска за да може да се сменят системите без проблем ? Моя модел ще е с Android One.
Цитирай
#13

четеш тук:

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...ry77674984
Цитирай
#14

Здравейте,

С MI8 PRO съм, имали вероятност от БРИК, ако инсталирам РОМ с по-ниска версия?
Благодаря за оговора!
Цитирай
#15

зависи с колко по-ниска версия и с коя си в момента.
От андроид 9 нататък май махнаха ARB глупостите.
А.. също зависи и как ще инсталираш по-ниската версия.

Най-безопасно е чрез ми флаш, защото прави проверки, които ще спрат инсталацията ако има шанс нещо да се счупи
Цитирай
#16

Suffer благодаря за информацията!
В момента съм с Андроид 9 , EU ром, по-точно с MIUI 10.3.4
Обмислям да върна на 10.1 GLOBAL, да разбирам ли, че с XiaoMiTool не е много безопасно и е възможно да се случи нещо?
Предполагам, че, ако сложа официален РОМ има възможност отново да заключа Бутлоудара?
Цитирай
#17

Xiaomi tool-a също би ползвал фастбуут за връщането, но не знам кой от трите скрипта, така че с ми флаш ще имаш най-голям контрол
Цитирай
#18

Има ли във форума инстр-я за това?
Тр да флашна СС9 Китайски хардуер с ЕУ Ром. От къде най-чисто и актуално да чета?

да няма после .. Bu

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#19

Xiaomitool v2 трябва да свърши работата.
Иначе на много места съм го писал.
Дори в xiaomi.eu (страницата откъдето теглиш рома) си пише какво се иска
1. Отключен буутлоуъдер
2. TWRP
3. Wipe data/cache/dalvik
4. инсталира се рома и се рестартира телефона

За мен има стъпка между 2 и 3, която напоследък е задължителна и това е wipe - format data - yes -> Reboot Recovery.

И вече при неяснотии при някои от стъпките можем да съдействаме, но ако не знаеш нищо по темата - Xiaomitool v2 е на помощ.

Аз съм си фен на ръчните инсталации и ползвам за база китайската версия на това, което искам да инсталирам
така че при мен стъпките след отключването започват с флашване на последния фастбуут стабилен или седмичен ром > ТWRP -> Format data (трие абсолютно всичко от телефона) -> Reboot recovery -> Wipe data/cache/dalvik (след формат data вероятно не е нужно, но нищо не се губи така или иначе) - > Install rom - > RESTART И готово!
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Antoan
Цитирай
#20

(2019-10-09, 07:27:32)suffer написа:  Аз съм си фен на ръчните инсталации и ползвам за база китайската версия на това, което искам да инсталирам
така че при мен стъпките след отключването започват с флашване на последния фастбуут стабилен или седмичен ром > ТWRP -> Format data (трие абсолютно всичко от телефона) ->  Reboot recovery -> Wipe data/cache/dalvik (след формат data вероятно не е нужно, но нищо не се губи така или иначе) - > Install rom - > RESTART И готово!

След флаша на фастбуут ром и преди стъпките с TWRP е добре да се докара до екран и първични настройки, без естествено да се вкарват акаунтите. От менюто се избира хард ресет и се прави задължително със стоково рекавъри и тогава можем да пристъпим към TWRP. Това е трик когато батери дрейна не се оправя с флашването на какъвто и да било ром. Аз лично след всяко ползване на къстъм и преди да върна MIUI задължително го правя
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#21

(2019-08-01, 19:33:58)suffer написа:  зависи с колко по-ниска версия и с коя си в момента.
От андроид 9 нататък май махнаха ARB глупостите.
А.. също зависи и как ще инсталираш по-ниската версия.

Най-безопасно е чрез ми флаш, защото прави проверки, които ще спрат инсталацията ако има шанс нещо да се счупи
Да споделя моя издънка - почнах с Xiaomitool v2 да направя един отключен Ми СС9 на Ми9 Лайт с ЕУ ром.. За 168 часа ми дадоха разрешение и го качих на кабела.
Свали си РОМа и взе да набива.. и ТОГАВА се сетих че скоро дръпна М11, а този ЕУ който слагах бе 10ка Sad
Нямаше какво да правя толкова - ако дръпнех кабела брика щеше ми е сигурен затова изчаках и Хвала богу - изгря ми усмихнато човече!

Сега донастройвам и си мисля.. - Какви рискове могат се таят при ОТА ъп или други операциики?

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай
#22

Щом ти е отключен буутлоудъра няма за какво да се притесняваш, но с xiaomi.eu поне няма как да се брикне и да стои в EDL
Цитирай
#23

Благодаря, suffer
Aми така си е - изчакващ буутлоудъра да отключат и с Xiaomitool v2 си правиш каквото ти душа сака.. Wink

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)