Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Navitel Navigator GPS & Maps - дискусия и помощ
#1

[Изображение: TlncyVTZlZSXE-rBdO_jKYGLpw79vHCUDJ-t3j9O...pxltkhESnQ]

Тема за обсъждане, съвети и помощ за навигация Navitel и всички нейни версии и производни.

Приканваме да се спазват правилата на форума и да не се публикуват линкове към пиратски/незаконен софтуер.
[-] 2 потребители изказват благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • sapiora, skyneta
Цитирай
Аксесоари
#2

Официалните карти за Навител винаги са си били на сайта им - основна страница, Техподдержка, Скачать, Карты для Навител Навигатор:

Карты для Навител Навигатор
При излизане на нова версия на картите има малко закъснение от около 2-3 седмици, първо ги пущат по "личните кабинети" на регистрираните потребители за да избягнат големия трафик.
Не смесвайте официални и неофициални карти в един "атлас"!!!
[-] 3 потребители изказват благодарност на gaffer за това мнение:
  • GH0STFACE, RGK1971, skyneta
Цитирай
#3

FreeBGmap - Актуализация за месец Октомври

Navitel NM3
Navitel NM2
Цитирай
#4

FeeBGmap - Актуализация за Януари 2019
Нанесен новия участък на магистрала Струма. Нови карти на Копривщица, Радомир, Брегово и др.
Корекция на рутинг.

Navitel NM3
Navitel NM2
[-] 1 потребител изказва благодарност на baibradar за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
#5

Здравейте

Имам следните въпроси:
1. Навитела е от сайт, който всички знаем, обаче досега всички излекувани или моднати версии ми идват с клавиатура на която бълграският липсва. Слагам руски и аннглийски обаче понякога ми липсват точните букви и ми се бъгва цялото търсене. Съвет как да вкарам/издърпам български за клавиатурата?
2. При вкарване на адрес в търсачката не ми излизат местонахождения, тоест на картата има ул. Таралеж например, обаче търсачката не ми я открива. Нещо аз ли не схващам, системата ли е такава  Bu
Цитирай
#6

Абе от години съм се поразочаровал от нея.. преди над 10 години igo я изпревари като адреси и карти... А я имах платена, с платен абонамент за Бгрутинг мап
Цитирай
#7

Българска клавиатура няма, но и руската си върши работа. Букви в клавиатурата стават неактивни ако не се съдържат в търсените наименования ( ако в град "Х" няма улица, която да съдържа буква "ь" то тя става неактивна). Установявал съм, че промени в пътната мрежа се отразяват по-бързо и от Google Maps. Относно намирането на адресни точки (блок, вход и т.н.) мисля, че също е без конкуренция. В заключение - не е лошо човек да я има в телефона.
Цитирай
#8

Новата версия 9.10.2126 не работи коректно с картата на FreeBGMap.Ако си пуснал оригиналната и веднага смениш папките и заредиш FreeBGMap заработва .Ако обаче я оставиш за около 10 минути след това не я зарежда. Освен това с оригиналната за маршрут Бургас -София първия е по магистралата , а за допълнителни ми дава през Велико Търново.Подбалканския маршрут го няма.
Цитирай
#9

Хм..аз също имах платена версия(още я имам де) и всеки път се "борех" с навигацията за що-годе добро рутиране Sad До момента,в който реших да опитам iGO.След лекия ми шок от функциалността на iGO,изобщо спрях да се занимавам с нея.Лично мнение,нищо не доказвам или споря Smile
Цитирай
#10

Последната версия работи само с официалните карти, също така не работи с външни данни за камери, засади и т.н. Аз имам въпрос относно лиценза. При покупка на карта това осигурява ли ъпдейт след време на програмата и картите или не. Защото новите формати на карти не са съвместими със старите версии на програмата.
Цитирай
#11

Кое работи некоректно със карта FreeBGmap? При мен работи нормално като за неофициална карта.
Цитирай
#12

FreeBGmap - Актуализация април 2019.
Нови карти на Рудозем, Царацово, Бенковски, Войсил, Твърдица, Черни осъм, Гурково, Николаево, Клисура, Златица, Преслав.

Navitel NM3
Navitel NM2
Цитирай
#13

FreeBGmap - Актуализация юли 2019.

Navitel NM3
Navitel NM2
Цитирай
#14

Канал в Телеграм за директна връзка с автора на картата FreeBGmap - https://t.me/FreeBGmap
Цитирай
#15

FreeBGmap Актуализация Октомври 2019.

Navitel NM3
Navitel NM2
Цитирай
#16

Здравейте,

Имам следния проблем - в момента съм с версия 9.10.2325 с карти Q2 2019, но когато задам маршрут извън България ми казва, че не може да го създаде. Тоест ако задам маршрут София - Барселона ми изписва, че не може да го създаде. Така е и с Италия и т.н. В България няма проблем с рутирането.
Цитирай
#17

А имаш ли другите карти освен тази на България? Трябва да ги имаш за да стане
Цитирай
#18

(2019-11-06, 16:30:22)vaso22 написа:  А имаш ли другите карти освен тази на България? Трябва да ги имаш за да стане

Да, разбира се. Всички са си в папката.
Цитирай
#19

(2019-11-06, 16:39:39)slp_pl написа:  Да, разбира се. Всички са си в папката.
Изтървал съм Словения Big Grin . Сега всичко е ок.
Цитирай
#20

FreeBGmap - Актуализация Януари 2020.

Navitel NM3
Navitel NM2

Канал в Телеграм за директна връзка с автора на картата FreeBGmap - https://t.me/FreeBGmap
[-] 2 потребители изказват благодарност на baibradar за това мнение:
  • alexkara, droid40
Цитирай
#21

FreeBGmap - Актуализация Април 2020

Navitel NM3
Navitel NM2
Цитирай
#22

Актуализация Юни 2020
Navitel NM3
Navitel NM2
Цитирай
#23

FreeBGmap - Актуализация Юли 2020

Navitel NM3
Navitel NM2
[-] 2 потребители изказват благодарност на baibradar за това мнение:
  • bobisf, emskia
Цитирай
#24

Здравейте,
Как мога да използвам тези карти на моята навигация - Navitel E500.
Цитирай
#25

Изтегляш от тук файла Navitel NM3 и го слагаш в папка maps на навигацията. Трябва да имаш само ЕДНА карта на България в тази папка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)