Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Помощ за пренасочване на разговор (call divert)
#1

Здравейте колеги. С xiaomi mi 8 съм, но не мисля, че има значение телефона. Имам две карти и двете на Виваком. Искам да направя диверт ако е недостъпен (знаете как работят телефоните с две карти). Преди да ги сложа в двусимовия си имах пълен диверт от едната към другата. Днес реших да ги пренасоча една към друга. Интересното е че диверта изчезна само като влязох в менюто за пренасочване. Като и да е, работата е там че вече цял ден не мога да направя диверт (никакъв диверт) от нито една от двете карти от три различни телефона, (единия е Нокия с клавиши). Без значение от менюто на телефона или със хеш код.
Картите са фирмени. От 123 ме увериха че тези услуги не се забраняват и няма проблем да се направят ама защо не става - не знаят. Можело да ми активират диверта ръчно, но трябвало лицето за контакт да подаде заявката...което в момента няма как да стане.
Някой с фирмена карта може ли да пробва дали може да прави някакъв диверт. На мен ми дава грешка даже като поискам статус.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползваш ли ВоЛТЕ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#3

Даа. Там ли е разковничето мамка му
П.с: Спрях го от менюто на картите но пак не става.
Цитирай
#4

Я да видим какъв хаштаг код ползваш

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#5

От сайта на виваком:
  
За да пренасочите повиквания, когато сте извън обхват или апаратът Ви е изключен, въведете: *62*номера за пренасочване# последван от бутона ОК

От 123 ми казаха *004* номера # (не са пред мен може да изтървам някой символ)
Пробвах и пълно *21* номера#
Няма значение.

Може би трябва да спра volte услугата при оператора.

P.s. това е решението. Спрях със смс услугата и диверта стана. Благодаря на колегата за насоката. Никога нямаше да се сетя.
Мамка им на онея от 123. Неграмотни некадърници. Можеше да ми кажат.

Почвам да се съмнявам че за това има само няколко одобрени телефона за volte
Най вероятно става мазало с неодобрените.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)