Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 8 Google Camera B-S-G mod
#26

Не е задължителен. На мен първата ми работа е да си спра всякакви маркери.

Изпратено от моят MI 8 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S7 Edge -> Xiaomi Mi8
[-] 1 потребител изказва благодарност на nistel за това мнение:
  • milstan
Цитирай
Аксесоари
#27

Колеги при мен на pie само ми забцикля тая камера. Някой намерил ли е работеща.
Цитирай
#28

Коя версия използваш, защото точно на пай работи перфектно? Аз съм с версия MGC_6.1.021_MI8_Vc.apk

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#29

Точно нея пробвах и ми зацикля.
Цитирай
#30

(2018-12-16, 10:10:47)Mcl написа:  Точно нея пробвах и ми зацикля.
Активирал ли си 2api?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

На ми8 си е активирано няма нужда.
Тук има по-нова версия пробвай я:
https://www.celsoazevedo.com/files/andro...a/dev-bsg/


Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#32

Мерси сега ще пробвам всичките и която тръгне.
Цитирай
#33

Иначе чета в xda, че хората имат лаг при използване на night sight та може и да си е проблем на мода, но нека каже някой друг, който използва гкам на ми8. Аз нямам лаг, но и не съм с ми8.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#34

Никакъв лаг на пай. На night sight "проблема" е, че не се влючва оптичната стабилизация, но със смяна на предна и после на задна камера всичко се оправя. За мен проблема на нощния режим е жълтеещите снимки.
Цитирай
#35

MGC_6.1.009_MI8_V1a.apk Само тази тръгна без да зацикля. Всички други зациклят.
Цитирай
#36

Ако пая е глобален стабилен нормално да лагва, там са старите либ файлове и има нужда от фикс, който се слагаше преди.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#37

Къде да го намеря , и през кое се слага.
Цитирай
#38

Наистина на Пай лага е толкова голям,че дефакто камерата става неизползваема. Засега отстраних Гкам-а и оставих жена ми да кара със стоковата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#39

(2018-12-30, 20:33:46)Johnnie написа:  Наистина на Пай лага е толкова голям,че дефакто камерата става неизползваема. Засега отстраних Гкам-а и оставих жена ми да кара със стоковата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нещо се бъркаш. Точно на пай камерата работи супер, без НИКАКЪВ лаг. Дори оправиха стабилизацията и фокуса при видео. Аз съм с EU пай и пак да кажа, никакъв лаг при Gcam.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#40

Три мнения по-нагоре пише защо лагва. С global stable е така заради старите lib файлове. Имаше някакъв фикс, но се прилага през къстъм рикавъри.

        [Изображение: androidbg.png]             
[-] 1 потребител изказва благодарност на Friz за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#41

(2018-12-30, 20:38:56)e34v8 написа:  Нещо се бъркаш. Точно на пай камерата работи супер, без НИКАКЪВ лаг. Дори оправиха стабилизацията и фокуса при видео. Аз съм с EU пай и пак да кажа, никакъв лаг при Gcam.


Сега аз на очите си ли да вярвам или на мнение от форум. Говоря за Пай официален. Разбирам,че ти си custom от xiaomi.eu. Не правете такива генерални изводи без да сте на 100% сигурни.

@Friz да прочетох,че има някаква причина. Просто постнах за да се види,че проблема не е изолиран до един потребител.

Поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#42

Официален пай кое е, глобален стабилен? Пуснете си фикс на буфера от настройките на БСЖ и евентуално ще се оправят нещата, другия начин е да си сложите седмичен ром и да се насладите на гугъл камера.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#43

(2018-12-30, 20:54:56)dp4u4umi6ev написа:  Официален пай кое е, глобален стабилен? Пуснете си фикс на буфера от настройките на БСЖ и евентуално ще се оправят нещата, другия начин е да си сложите седмичен ром и да се насладите на гугъл камера.


Ами за мен официален е този, който ми идва през ъпдейтера на телефона без да съм отключвал буутлоадера и да съм качвал каквото и да било през сток или къстъм рековери. Мисля,че за всички това означава официален. Все си мисля,че не мие чак толкова важна Гугъл камерата за да слагам седмичен девелопър.

Поздрави.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#44

Всеки сам си преценява дали му е важна камерата на гугъл, но все пак темата е за нея и за това споделяме причините да лагва. Иначе официални ромове се всички идващи от Xiaomi, а те са 4 вида.

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#45

Седмичния веднъж сложен също ще идва по въздух обновленията, но се отклонихме от темата. Проблема както писах и по горе е в стари либ файлове на стабилния глобален, от настройки на г кам, бсж настройки, фикс, буфер фикс това оправя нешата. Говоря за последните версии на BSG.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#46

(2018-12-30, 21:13:08)dp4u4umi6ev написа:  Седмичния веднъж сложен също ще идва по въздух обновленията, но се отклонихме от темата. Проблема както писах и по горе е в стари либ файлове на стабилния глобален, от настройки на г кам, бсж настройки, фикс, буфер фикс това оправя нешата. Говоря за последните версии на BSG.


След като прочетох темата в xda го изпробвах това,което предлагате,но проблема остана. Както и да е. Весело посрещане на Нова Година.

Поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
Цитирай
#47

(2018-12-30, 20:45:34)Johnnie написа:  Сега аз на очите си ли да вярвам или на мнение от форум. Говоря за Пай официален. Разбирам,че ти си custom от xiaomi.eu. Не правете такива генерални изводи без да сте на 100% сигурни.

@Friz да прочетох,че има някаква причина. Просто постнах за да се види,че проблема не е изолиран до един потребител.

Поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Трябваше да уточниш, че проблемът е само при стейбъл версиите. Може да си с официален седмичен и няма да имаш този проблем. Така както си го написал можеш да подведеш доста хора, че Gcam като цяло изобщо не работи. Аз именно за това уточних с какво съм и как работи. Между другото, сега съм с последния седмичен EU rom, ъпдейтите си идват през ъпдейтъра ОТА и телефонът си работи по-добре и безпроблемно от всякога. Определено го препоръчвам.

Няма смисъл да се сърдиш, след като ти се дават решения за посочения проблем.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#48

(2018-12-30, 22:00:05)e34v8 написа:  Трябваше да уточниш, че проблемът е само при стейбъл версиите. Може да си с официален седмичен и няма да имаш този проблем. Така както си го написал можеш да подведеш доста хора, че Gcam като цяло изобщо не работи. Аз именно за това уточних с какво съм и как работи. Между другото, сега съм с последния седмичен EU rom, ъпдейтите си идват през ъпдейтъра ОТА и телефонът си работи по-добре и безпроблемно от всякога. Определено го препоръчвам.


Приемам забележката.

Поздрави.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung Galaxy S10 Plus
[-] 1 потребител изказва благодарност на Johnnie за това мнение:
  • hgeorgiev
Цитирай
#49

Ако си с Global Stable е твърде вероятно да не работи нормално. Там нещата се случват с няколко месеца закъснение.

Ако си с отключен bootloader няма смисъл да се мъчиш, минавай на xiaomi.eu. Ако си с истинска Global и заключен bootloader, освен чакане друго няма какво да направиш.

Отключване на истинска Global версия обезсмисля самото и купуване. Поне за мен.

Предполагам имаш нощен режим с Pie, gcam няма да ти предложи нещо много, много повече.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай
#50

Нощния режим на xiaomi камерара е доста слаб, сравнен с този на GCam. Поне това установих аз, след тестове. Иначе, освен за снимки при слаба светлина, няма да е голяма загуба липсата на GCam.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)