Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Препоръка за винтоверт
#1

Здравейте колеги. Предстои ми закупуване на винтоверт нов. Ще го използвам за сглобяване на мебели. Сумата с която разполагам е 100лв. Моля препоръчайте нещо от което сте доволни. За сега съм се спрял на Makita DHP453Z. Гледам да е повече от 12волта и дали трябва да гледам само волгата на батерията?
Благодаря предварително на всички които се отзоват
Цитирай
Аксесоари
#2

Това, което си намерил по нета за 100 лв е менте Макита или е внесено тяло от някаква разпродажба отвън. Освен това нямат батерии, а една оригинална батерия 2.0 Ah е над 100 лв Smile. Виж тази тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=93815
Сега в Емаг има и нови модели на Steinhaus - добре намалени 14.4V за 55 лв и 18V за 59.99 лв - взимай един от тях и си готов.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

Когато става дума за домашно ползване винаги препоръчвам модел с кабел.
След като сглобиш мебелите и ще го забравиш в шкафа за 1 година.
Представи си какво ще се случи на батерията, когато се разреди под допустимото

Скил имат много добър кабелен винтоверт с добър въртящ момент и 6м кабел
цената му е около 90лв
Цитирай
#4

В практикер(а може и другаде) има едни гриин тул\с. За около 50-60 лв взех един. Мощен е, ще те излъжа за нютон метрите но бяха като на скъпите машинки, а и действително стяга яко. Батерията кара доста за компактните си размери (побрана е в дръжката). Като изработка не е лош, не изглежда евтинджос. За това колко ще издържи вече няма как да зная, но ако ще е само за домашно ползване - трябва да свърши перфектна работа. Иначе има бош, бляк енд декер и други по-известни, а и по-качествени марки, но цените им започват от 150лв

П.П. Намерих параметрите:
Тип и капацитет на батерията: Li-ion, 1300mАh 
Номинално напрежение: 12 V 
Време за заряд: 3-5h / 230V~50Hz
Регулируеми обороти: 0-400min-¹/0-1400 min-¹
Бързозатягащ патронник: ø 0.8-10mm
Максимален въртящ момент: 28 Nm.

П.П.П. Недостатък - нямат кутия за съхранение и пренасяне.

[Изображение: df91b0cbfecfef013ab5823009b66fdb.jpg]

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#5

Black & Decker вече са много жълта марка
Skil са подразделение Bosch за хоби инструменти
Зеленият Bosch са хоби инструменти
Синият Bosch са профи
Makita, Hitachi са много добри
Hilti са много висок клас
Цитирай
#6

Ако ще е някоя бюджетка, избора се свежда до Einhell или Parkside...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#7

Може и да не е проблем, но парксайд продаван в България е произведен в Китай. Тъй като не съм купувал парксайд от български лидъл не мога да кажа добър ли е или не! Но съм купувал виброшлайф за 20 лв от практикер преди 7-8 години, и още работи. За домашна работа каквото и да вземеш ще ти свърши работа!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#8

За 100лв само Скил на кабел или Парксайд. Всичко друго е пари на вятъра. Дори и свестните китайци са над 100лв

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Redmi Note SD->Redmi Note 3->Redmi Note 10 Pro
+ Redmi 7, Redmi Note 4X, Redmi Note 9
Цитирай
#9

Аз взех преди година Einhell от Бриколаж за 90 лева. Засега е перфектен.
Никога не бих си взел с кабел. Взимам го да ми е удобен и да мога да го ползвам в банята, в колата, в мазето и т.н. Все места където контакти няма. Удължители да опъвам... Мерси.
А имам един много мъничък, вече на 7-8 години и все още като го заредя ми върши работа за дребни неща. Така че това с батерията не е никакъв аргумент.
2-3 години да изкара, а той ще изкара - доволно.
Не струва 1000 лева, че да го мисля.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#10

Единия Парксайд ми изкара почти 5 г. Сега взех друг и съм доволен. За любителски ремонти е екстра.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Аз през Март'18 си купих Парксайд от Лидл, пробвах го малко, заредих акумулатора и го прибрах. Вчера ми се наложи да го ползвам интензивно. Представи се отлично, но като свърших и извадих батерията да се зареди - ИЗНЕНАДА, не зарежда. Скапан акумулатор или зарядно. По-вероятно е акумулатор. В гаранция е, та ми предстои приключение.
Разказвам това, да кажа на колегата, който ще купува винтоверт да знае и за съществуването на подобен проблем.

Изпратено от моят HUAWEI SCL-L01 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Дефектна стока винаги може да се случи.
А доколкото съм чувал няма да имаш проблем с Лидл.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#13

С лидъл нямаш проблем.аз върнах здрава ел.самобръсначка готина беше ама не ме бръснеше и ми върнаха патите
Цитирай
#14

Няма проблем с рекламацията и с гаранцията в LIDL. Имам личен опит и с двете Smile

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Някой ползвал ли е такъв полски китаец? ;-) Ще ми се да чуя мнение...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай
#16

За цена до 50-60лв. става, за повече в коша... Сега сериозно, Графит е марка на Топекс Груп и инструментите им като цяло не струват от към изработка, макар че в повечето е имало първоначална инженерна мисъл, но до там...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#17

Моята е Basic Meister BAS 180-2B на около 10Години е,нищо професионално става за завъртането на болтове видии и т.н .
Взех я без каквито да е знания по темата с двойна батерия и за сега всичко си работи както трябва.
Като цяло съм много доволен.

Следващата ще е подбор от такива машини на Makita като пуснат някой акцион Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#18

На 10 години и работи с оригиналните батерии?
Цитирай
#19

Да на около 10 години е, абсолютно никакъв проблем Smile Зареждаш и си вършиш работата .
Ако не вярваш, зареждам я еи сега и правя едно видео Smile
Не знам какво не са и харесали в www.amazon.de, явно съм попаднал на сполучлива бройка

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#20

Аз имам СКИЛ със зеления кабел. За видии става, неръждавейка чак съм пробивал с него. Главата му много се клати. Това обаче се оказва че не е проблем. За вкъщи само с кабел, другото е пълна глупост, осъзнах го след първия ми който беше на батерии.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

Купих си парксайд циркуляр от лидъл за 90лв. Почнах да режа едно ПДЧ и дървото почна да пуши. Циркуляра режеше криво, нещо плочата беше усукана. Върнах го на момента. Иначе ако беше читав щеше да е страхотна сделка. Накрая сагата ми относно циркуляра приключи със Спарки за 320лв.
(2018-09-22, 17:40:50)pepy1 написа:  Може и да не е проблем, но парксайд продаван в България е произведен в Китай. Тъй като не съм купувал парксайд от български лидъл не мога да кажа добър ли е или не! Но съм купувал виброшлайф за 20 лв от практикер преди 7-8 години, и още работи. За домашна работа каквото и да вземеш ще ти свърши работа!

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#21

Работих с на приятел винтоверта Parkside, като си бях в БГ. Останах доволен. Много малко остъпва на зелените бошове.
Аз имам няколко инструмента от Parkside - Мултифункционалния уред (с кабел), ъглошлайф и зеге. От мултито съм много доволен, не ме е предало досега. Вярно, че "ножовете" не са нещо особено, ама пък един хубав "нож" на Bosch примерно струва колкото целия инструмент. Ъглошлайфа още не съм го ползвал. Обаче зегето много ме разочарова. Опитах се 18мм ПДЧ да отрежа - ами криви и по двете оси. Купих му ножове на Bosch и пак не реже право. Досега и с Макита и с Райдър не съм се виждал в такова чудо. Ама не пазя бележката, иначе да съм го върнал. Може да го разглобя да видя не мога ли да направя нещо по въпроса.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#22

Купих един raider с кабел 6м, като за начало по късно ако даде богу дух ще взема нещо по скъпо. Този е 400в 15+1 завъртане 55лв с 2г гаранция. Про първото ползване след 5тата минута замириса малко като нова машинка ужкилим после спря да мирише но пък бързо загрява.
Цитирай
#23

Ако няма да се работи постоянно и професионално с винтоверта, за мен всяка инвестиция над 60лв е излишна.
През април дъщерята се премести в ново жилище. Приятелят ѝ купи един Бош за 150 лева, аз отидох и взех някакъв Rapter за 56лв. Работиха наравно - разглобяване и сглобяване на мебели. Оттогава стоят по кутиите. Е, аз го ползвам чат-пат за по 2-3 винта на 2 месеца (да оправя криво поставените комарници и да отворя микровълновата, за да видя защо прегрява), но спокойно мога да мина и без него.
Може Боша да изкара 100 години, а евтиния Раптер да се скапе на петото ползване, но в нашия случай няма как да го разберем това, след като необходимост за ползване я се появи, я - не. Разликата е, че зетя държи 150лв в шкафа, а аз - 56 Smile

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#24

Аз съм с парксайд от лидъла и съм много доволен,вече година и половина никакви ядове

Sent from my E2303 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)