Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

избор между Xiaomi Pocophone F1 и Huawei Honor View 10
#1

Здравейте приятели,
имам нужда от съдействие кой от двата да избера?
Ето сравнение: https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=8938
Покофонът има фм радио, докато Хуавей няма. Хуавейя обаче е по-стилен, Поко ми е леко дървен.
Ноча при Покофона леко ме дразни, знам че може да се скрие софтуерно. 
Хуавей има и двойна черно-бяла камера, както и оптичен зуум, има инфраред.
Покофон има малко по-добра батерия с 250 mah.
Трябва ми 128 гб версия, защото използвам две сим карти.
Ще се поръчва евентуално от Алиекспрес, кофтито обаче е че Хуавей нямат за този модел поръчка с DHL с цел избягване на 
митнически такси.
Моля помагайте.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не те разбрах 128гб,защото имаш две сим карти?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#3

(2018-09-24, 10:09:44)tiesto_pld написа:  Не те разбрах 128гб,защото имаш две сим карти?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Трябва ми 128гб, защото 64 няма да ми стигнат, поради това че не мога да сложа мемори карта
Цитирай
#4

Покото е най-добрия телефон в тази ценова база.Не мисля,че хуавейката може да му стъпи изобщо.Лично мнение,бих избрал Покото и заради камерата,хуавейката черно бяла втора леща или един вид черно бял филтър вграден.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Цитирай
#5

+1 за Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
#6

(2018-09-24, 10:17:16)paffkata написа:  Трябва ми 128гб, защото 64 няма да ми стигнат, поради това че не мога да сложа мемори карта

Има как колега ...отлепя се чипа на сим картата и се лепи на сд картата ... недостатък, че не може да се ползва по друг начин картата после и трябва да си вземаш нова ако се наложи ...
Иначе мисля че покото ако не трябват някои специфични функции е една идея по добре ...
Цитирай
#7

И аз мисля, че Poco е по-добра идея, но щом искаш две сим карти + SD карта- проблем.
Може да поръчаш от Алиекспрес Poco 128гб вградена памет и да не слагаш сд карта, даже побъразай защото в момента се предлага с безплатна доставка до врата с DHL и безплатна гривна за цена 386$.

За тази цена -такава производителност няма.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#8

(2018-09-24, 11:27:43)bodonance написа:  Има как кdолега ...отлепя се чипа на сим картата и се лепи на сд картата ... недостатък, че не може да се ползва по друг начин картата после и трябва да си вземаш нова ако се наложи ...
Иначе мисля че покото ако не трябват някои специфични функции е една идея по добре ...
Пробвах този вариант, не можа да влезе при мен в гнездото

(2018-09-24, 10:20:09)tiesto_pld написа:  Покото е най-добрия телефон в тази ценова база.Не мисля,че хуавейката може да му стъпи изобщо.Лично мнение,бих избрал Покото и заради камерата,хуавейката черно бяла втора леща или един вид черно бял филтър вграден.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

В момента за 64 гб версии, Хуавейя е по-евтин със над 100 лв. При 128гб версии почти нямат разлика
Цитирай
#9

(2018-09-24, 12:43:39)paffkata написа:  Пробвах този вариант, не можа да влезе при мен в гнездото

Пили се и картата колега ... https://youtu.be/a_lQdg8yAwM
Цитирай
#10

(2018-09-24, 12:43:39)paffkata написа:  Пробвах този вариант, не можа да влезе при мен в гнездото


В момента за 64 гб версии, Хуавейя е по-евтин със над 100 лв. При 128гб версии почти нямат разлика

В "пазарувай"
най-евтиният Honor 10 (64/4) е 699лв,
докато пак там Pocophone F1 (64/6) е 629лв

Съвсем скоро ще падне и под 600лв според мен
и много ще обърка сметките на някои играчи на пазара=

За мен това е телефонът с най-добро съотношение цена/качество=
Камерата му също е съвсем прилична за класа си

P.S. Заглеждам го за жена ми и ако го взема няма да преподписва, а ще остане на безрочен към А1.
И без това като ги гледам какви куци планове имат, не си заслужава преподписване в момента
Цитирай
#11

(2018-09-26, 13:18:37)solo5 написа:  В "пазарувай"
най-евтиният Honor 10 (64/4) е 699лв,
докато пак там Pocophone F1 (64/6) е 629лв

Съвсем скоро ще падне и под 600лв според мен
и много ще обърка сметките на някои играчи на пазара=

За мен това е телефонът с най-добро съотношение цена/качество=
Камерата му също е съвсем прилична за класа си

P.S. Заглеждам го за жена ми и ако го взема няма да преподписва, а ще остане на безрочен към А1.
     И без това като ги гледам какви куци планове имат, не си заслужава преподписване в момента

Колега, не гледам Huawei Honor 10, а Huawei Honor View 10!
И сравнявам цени на търговци в Алиекспрес.
[-] 1 потребител изказва благодарност на paffkata за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#12

Snapdragona е по-силен от Кирина, това също го вземи впредвид.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • checha
Цитирай
#13

Тук идва тънкият момент на това дали искаш ноч или не, а при хонора и камерата е по-добре чиповете на рам паметта са по-бързи, за процесорите не съм сигурен кой е по-бързия да ти кажа може да има разлика, но ще се забележи само и единственно на бенчмарковете, така че тук гледай камера и визия + премиум материал срещу пластмаса, по-слаба камера и по-бавна рам и ром памет

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#14

То камерата е ясна,Покото!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#15

И кое му е хубавото на покото дай да чуем един процесор? Само това ли е оп извинявай и миуми интерфейса? И нищо повече.
Хонора според мен е по-добрият вариант по премиум седи в ръката

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#16

(2018-09-27, 09:38:26)Gosho223 написа:  И кое му е хубавото на покото дай да чуем един процесор? Само това ли е оп извинявай и миуми интерфейса? И нищо повече.
Хонора според мен е по-добрият вариант по премиум седи в ръката
Е колега,бърз процесор,рам,видео,камера....то какво остана!Ти си гледай визията.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

На покото чиповете за рам и ром са по-бавни ако не знаеш да ти кажа. Хонор-а е мейт 10 про, но с малко по-слаба камера и без стерео говорители за по-ниска цена.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай
#18

Без слот за карта памет,без жак 3.5,по-слаб процесор,по-лошо камера....не виждам изобщо с какво е по-добър?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

(2018-09-27, 09:43:47)Gosho223 написа:  На покото чиповете за рам и ром са по-бавни ако не знаеш да ти кажа. ...

Чиповете и на покото и на онър 10 са 1:1 ... UFS 2.1 са и на 2те с 2 канала по 600МБ/с или тоталка от 1200МБ/с ... Това на теория ..на практика и онър 10 и онър вю 10 и поко държат над 700МБ/с което е повече от идеално за каквото и да се сетиш, освен за някоя друга точка в някой безсмислен синтетичен тест или за ей такъв спор ...
Рама и при двата е LPDDR4X на 1866MHz все производство на samsung ...с малка разлика в контролера в 845 и 970 и от там пропускателна до 29.9 GB/s при поко и 27.82 GiB/s при онър 10 ... вю10 е същия ...
Та каквото и да имаш да кажеш ще е валидно само до някой синтетичен тест според мен ... Та ще се радвам да ми промениш мнението ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • stanchev36, Victormihov
Цитирай
#20

(2018-09-27, 09:47:41)tiesto_pld написа:  Без слот за карта памет,без жак 3.5,по-слаб процесор,по-лошо камера....не виждам изобщо с какво е по-добър?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Колкото Покото има слот за карта памет, толкова и Хуавейя. 3,5мм жак имат и двата. Няма Mate 10 pro, а Honor view 10 има. Хора, не давайте мнения поне без да сте видяли линка и за кои телефони говоря. Хуавея ме спира само заради това че няма фм радио и че няма търговец който го продава в Алиекспрес с опцията да прескочи митница на 100%.
Игри не играя, интересува ме стабилна работа, батерия, камера. Ползвам много приложения и навигация, 2 сим и много разговори, пиша мейли, общо взето бизнес телефон. За Ноч-а не мога да преценя, защото не съм ползвал и не знам дали ми се нрави, но като цяло не ме кефи. Знам че при Поко може да се скрие, но предвид че дисплея не е амолед, а LCD IPS, и черното не е истински черно, а нюанс на сиво, ми се струва че пак ще си личи при опцията за скриването на ноч
Цитирай
#21

(2018-09-27, 17:25:35)paffkata написа:  Колкото Покото има слот за карта памет, толкова и Хуавейя. 3,5мм жак имат и двата. Няма Mate 10 pro, а Honor view 10 има. Хора, не давайте мнения поне без да сте видяли линка и за кои телефони говоря. Хуавея ме спира само заради това че няма фм радио и че няма търговец който го продава в Алиекспрес с опцията да прескочи митница на 100%.
Игри не играя, интересува ме стабилна работа, батерия, камера. Ползвам много приложения и навигация, 2 сим и много разговори, пиша мейли, общо взето бизнес телефон. За Ноч-а не мога да преценя, защото не съм ползвал и не знам дали ми се нрави, но като цяло не ме кефи. Знам че при Поко може да се скрие, но предвид че дисплея не е амолед, а LCD IPS, и черното не е истински черно, а нюанс на сиво, ми се струва че пак ще си личи при опцията за скриването на ноч
Отговарях на колегата за мейта който предлага.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#22

(2018-09-27, 17:25:35)paffkata написа:  Колкото Покото има слот за карта памет, толкова и Хуавейя. 3,5мм жак имат и двата. Няма Mate 10 pro, а Honor view 10 има. Хора, не давайте мнения поне без да сте видяли линка и за кои телефони говоря. Хуавея ме спира само заради това че няма фм радио и че няма търговец който го продава в Алиекспрес с опцията да прескочи митница на 100%.
Игри не играя, интересува ме стабилна работа, батерия, камера. Ползвам много приложения и навигация, 2 сим и много разговори, пиша мейли, общо взето бизнес телефон. За Ноч-а не мога да преценя, защото не съм ползвал и не знам дали ми се нрави, но като цяло не ме кефи. Знам че при Поко може да се скрие, но предвид че дисплея не е амолед, а LCD IPS, и черното не е истински черно, а нюанс на сиво, ми се струва че пак ще си личи при опцията за скриването на ноч

ноча при покото се крие по абсолютно същия начин като п20 про например който е с амолед ...и при двата като се загледаш го виждаш, но пък ноча е опция която има положителни страни ... 0.24" екран в повече който ползваш ... вярно е само в определени ситуации, но е там ... Кога гледаш видео или нави и т.н. картината е до ноча т.е. все едно е телефон без ноч ... За стабилна работа и батерия и двата са способни да ти предложат много ... Остава да избереш дизайна и дали и колко ти се играе да експериментираш ... покото т.е. шаоми като цяло предлага много от към такъв съпорт ...вече има много ромове от които с какво миуи искаш, с чист андроид, резурекшън, линеадж, аосп и т.н. ... Разликата освен всичко останало е и че едните забраниха отключването а другите го стимулират ...

А и гледам фм ти е важен ... на поко радиото работи и без слушалки, но иска силен сигнал за да го лови ... слушалките антена и при него, но е премахната защитата да не се пуска без слушалки - сток от кутията ... споменавам да се знае просто ... не го брой за агитация или подобно ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • paffkata
Цитирай
#23

(2018-09-27, 17:25:35)paffkata написа:  Хуавея ме спира само заради това че няма фм радио и че няма търговец който го продава в Алиекспрес с опцията да прескочи митница на 100%.

От 2004г. насам не съм имал телефон без FM радио, но на последните 3 слушалки даже не знам как се пуска, защото им качвам Tune in и още 2-3 приложения.
По-сериозната драма е втората част на изречението.
Другото е, че Поко се очертава да бъде доста по-разпространен т.е. повече аксесоари, части и т.н.



Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

Pocophone F1 е НОВ модел за 300$.
Последен процесор и 4000мh батерия.

Не знам какво толкова мислиш.
Ако не ти е по сърце - кажи не ми харесва, но да вадиш от 10 кладенеца вода и да кажеш, че Хуавея си заслужава повече си е малко...лъжене на себе си.

Няма модел който може да се съревнова съотношение качество/цена на Pocophone F1, той затова и стана ненормален хит и няма наличности никъде.
Не те агитирам, ако искаш си вземи Хонора, но Poco-то няма смарт дето може да го стигне в момента.

Хуавей вече е на 9 месеца...имай го впредвид.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#25

(2018-09-30, 12:53:22)Victormihov написа:  Pocophone F1 е НОВ модел за 300$.
Последен процесор и 4000мh батерия.

Не знам какво толкова мислиш.
Ако не ти е по сърце - кажи не ми харесва, но да вадиш от 10 кладенеца вода и да кажеш, че Хуавея си заслужава повече си е малко...лъжене на себе си.

Няма модел който може да се съревнова съотношение качество/цена на Pocophone F1, той затова и стана ненормален хит и няма наличности никъде.
Не те агитирам, ако искаш си вземи Хонора, но Poco-то няма смарт дето може да го стигне в момента.

Хуавей вече е на 9 месеца...имай го впредвид.
Добър коментар колега,
Единственото което не ми харесва при Поко ф1 е външния вид т.е. дизайна и ноча. В момента ползвам Huawei Honor x5,  единственото което не ми харесва при хонор в 10 е че няма фм радио, а ползвам такова. 
Интересно е че всички коментари до момента никой не е ползвал нито един от двата модела, т.е. малко или много са не дотам обективни мнения. Да се сравняват телефони само на хартия.... Също.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)